Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Резултати от 1 до 8 от общо 8
    администратор Atanas Chikov Аватара на lordm
    Град
    London, United Kingdom, United Kingdom
    Post Thanks / Like

По подразбиране Полезно да се знае от всички, които работят като самонаети и искат да си вземат данъците обратно.

Полезно да се знае от всички, които работят като самонаети и искат да си вземат данъците обратно.

След броени седмици ще приключи тази счетоводна година и от 6 Април ще започне данъчната година 2019/2020.

Ако сте работили като самонает през периода 06/04/2018 до 05/04/2019 и сте плащали данъци, след 6-ти април идния месец ще може да подадете данъчни декларации и искате да ви върнат част или всички данъци. При всеки един човек е различна ситуация, едни ще си върнат малко данъци, други много, трети няма да си върнат нищо.

За да си върнете данъци първо е трябвало да платите такива. Работещите в строителната индустрия по CIS плащат на всяка заплата 20% данъци и после подават декларация евентуално за да си върнат данъци.
    Връщането на данъците става по два начина, единият чрез вашия личен акаунт към HMRC, другия, чрез лицензиран счетоводител, който се явява като ваш агент към HMRC.

Ако вие не сте сигурни как стават нещата с декларацията, не знаете кое се смята за разход, кое за приход, колко е нормално да се пише за едно, колко за друго.

Ако вие не искате да експериментирате и да избегнете глоби и разследвания от данъчните може би е по разумно да използвате услугата на лицензиран счетоводител.

За да може един счетоводител да ви направи счетоводството и ви върнете възможно най-бързо парите които държавата ви дължи трябва да направите следното:

1. Да намерите счетоводна фирма която е лицензирана от HMRC.

2. Да им кажете, че искате да станете техни клиенти и дадете личните си данни.

3. Счетовадната фирма ще контактува HMRC и ще им каже, че иска да ви стане данъчен агент.

4. HMRC ще ви пратят писмо на адреса ви в което ще потвърдят, че дадената фирма искат да ви станат данъчни агенти и ще ви дадат специален код.

5. Вие давате този код на вашия счетоводител и той с негова помощ си присъединява към компанията си.

След това счетоводителя ви изчислява приходи и разходи и смята колко данъци може да ви върне. Съгласува го с вас и изпраща декларацията към HMRC. HMRC след това ви връщат данъците.

Колко данъци може да си върнете зависи от вашия тип работа, приходите и разходите и документите доказващи ги и други фактори.

Описаният процес от 5 точки, по които лицензирана компания като нашата може да ви стане счетоводител отнема няколко седмици.

По тази причина, ако искате да си върнете вашите данъци възможно най-скоро не губете време а си намерете лицензирана счетоводна компания, която да ви добави като неин клиент.

Нашата компания HELP4BG може да ви свърши тази работа нашите цени са конкуренти а услугите ни се извършват с професионализъм.
    Може да се свържете с нас на 077 51 001 202 или имейл [email protected]

Станете членове на нашата Facebook група Работа в UK https://www.facebook.com/groups/908173225909681/

Старо куче Аватара на jhoro
    Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Полезно да се знае от всички, които работят като самонаети и искат да си вземат данъците обратно.

Насе, написаното от теб е вярно, но …
    Спиред мен човек трябва да е много „застрелян” за да не може да си попълни Self Assessment tax returns.
    Най ме кефят дървени философи - когато започнат да се палят.
    “About one-fifth of the people are against everything all of the time.”
    May 6, 1964, U.S. Attorney General Robert F. Kennedy
    На този свят трябва да си честен, само когато парамедиците те питат : -"Какво сте взели?"
    Гугъл търсачка на форума...............-...............Проверка на правопис
    Fuck off... if you please!!!

Град
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: За: Полезно да се знае от всички, които работят като самонаети и искат да си вземат данъците обратно.

Цитирай Първоначално написано от jhoro Виж мнението
    Спиред мен човек трябва да е много „застрелян” за да не може да си попълни Self Assessment tax returns.
    Ох, то може да я попълни ама колко вярно ще е, аз никога не съм си попълвал такава декларация.

Станете членове на нашата Facebook група Работа в UK https://www.facebook.com/groups/908173225909681/

I see you... Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Полезно да се знае от всички, които работят като самонаети и искат да си вземат данъците обратно.

Цитирай Първоначално написано от jhoro Виж мнението
    Достатъчно е не да е "застрелян", а английският му да не е достатъчно добър и да не разбира точно какво означават някои термини или дори да ги разбира като думи, но да не знае какво включват като понятия....
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

5. БЛАГОДАРЯ lordm thanked for this post
    Напреднал
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Re: За: Полезно да се знае от всички, които работят като самонаети и искат да си вземат данъците обратно.

Цитирай Първоначално написано от lordm Виж мнението
    Ох, то може да я попълни ама колко вярно ще е, аз никога не съм си попълвал такава декларация.
    Е.бати таш.ка. Ти никога не си попълвам САТР, но го продаваш като услуга.

7. ХАРЕСВАМ! Motovilkov, Stanley9 liked this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

Колко струва едно приклЮчване на самонает?
    Защото на ЛТД е обикновено 500-800 паунда.

Според мен рискът от HMRC разледване не е голям, тъй като става въпрос за стотинки.

Град
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: За: Re: За: Полезно да се знае от всички, които работят като самонаети и искат да си вземат данъците обратно.

Цитирай Първоначално написано от kolata Виж мнението
    Е.бати таш.ка. Ти никога не си попълвам САТР, но го продаваш като услуга.
    Продавам и много други услуги....Фирмата ми е HELP4BG и не работа в нея само аз, а екип от колеги.
    Имаме счетоводител да работи нещата.

Старо куче Аватара на Bupyc
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Motovilkov Виж мнението
    Колко струва едно приклЮчване на самонает?
    Защото на ЛТД е обикновено 500-800 паунда.

Според мен рискът от HMRC разледване не е голям, тъй като става въпрос за стотинки.
    От 40 до 200. Всеки сам си определя цените.

11. БЛАГОДАРЯ lordm thanked for this post

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Отговори: 11
    Последно мнение: 03-02-2014, 19:53
  2. Какво и къде искат да работят българите?
    От vladur1 във форум Общ форум
    Отговори: 0
    Последно мнение: 14-11-2011, 12:33
  3. За всички, които работят тази нощ
    От Virginblack във форум Общ форум
    Отговори: 20
    Последно мнение: 01-01-2011, 03:13
  4. Отговори: 4
    Последно мнение: 18-11-2008, 21:54
  5. Само 3.8% от българите искат да работят в чужбина
    От Suzanne във форум Новини от и за България
    Отговори: 4