Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Резултати от 1 до 8 от общо 8
    администратор Atanas Chikov Аватара на lordm
    Град
    London, United Kingdom, United Kingdom
    Post Thanks / Like

По подразбиране Операция на очи

През изминалите дни трябваше да взема едно от най-важните решения в живота ми.

Ставаше въпрос за очите ми. На 44 години съм до преди 2 години имах перфектно зрение. След 40-те обаче става необратимото всеки един от нас усеща ефекта на остаряването в една или друга сфера.
    При зрението, това което се получава е, че мускулите на очите, които регулират лещите на очите ни, губят своята сила и започваме да губим възможността да виждаме ясно на близка дистанция.
    Става въпрос за телефон, книга, компютър. Това състояние се нарича Presbyopia и за него няма лечение. Има начини да се забави със упражнения на очите, но дойде ли няма начин да се спасим от него освен да:

Използваме очила.
    Използваме лещи
    Направим си лазерна корекция на едното око (ще имаме ефект на гледане monovision). Тази корекция във Великобритания струва около 1700 паунда на око и ако има възможност да ви се направи ще действа няколко години и после пак ще има още една корекция да се направи. Моновижън е ефект, който не се харесва на всички, но има начин да се види как ще изглежда да гледате със него преди операцията. Слагате си една леща в диоптър в окото ползвате я няколко дни и разбирате дали е за вас или не. Ако ви хареса ефекта, който ще има може да си направите операция с лазер с чиято, ще оформят лупата на външната част на окото Cornea.
    Тази корекция е най-безобидната и евтина. Както всяка корекция има някаква опасност, но имате предвид, че ще коригирате едното ви око, дори да има някакъв проблем в най-лошия случай да загубите зрение, то ще е само да едното око. Един от най честите странични ефекти след лазар е сухо око. Тоест може да се налага да слагате капки в окото си до края на живота си да ви го овлажнява

Има варианти за вкарване на втора леща в окото, като вашата естествена си стои, вкарване на малка частица в окото ви наречена Kamra, премахване на вашата естествена леща на окото ви и слагане на изкуствена. Премахването на естествената леща става за около 15-20 минути. Правят се няколко малки дупки в окото ви, което е под упойка и не усещате почти нищо. С ултразвук разрязват лещата на окото ви изчистват окото вътре и слагат новата леща.
    Тази нова изкуствена леща е от специален материал с гаранция поне 80 години. Тялото ви няма да има проблем с изкусваната леща и тя ще работи независимо от мускулите на окото ви. Има три вида лещи за око произвеждани от световни компании като Zeiss. Монофокал, която е за едно разстояние да се вижда. Мултифокал която е за близо и далеч и Трайфокал, която е за наблизо, средно и далечно разстояние.
    Цените на лещите в българска цена варират от 800 лева до 3500 лева за леща. Колкото по скъпа е лещата е по-добра по принцип.

Операцията за смана на леща е най-често правената операция във Великобритания и не само. В UK годишно се правят около 400 000 такива операции. Те се правят безплатно с по обикновени лещи на пенсионерите които имат перде на очите.
    Правят се доста и в Родината и всяка една държава по света.

Както при всяка една операция има опасност от усложнения и при операция на очна леща.
    Било то инфекция, или нараняване на ретина или друга част на окото. При около 1 на 1000 случая има фалове при операцията.
    Преди да ви направят операция за леща ви карат да се подпишете на сума ти документи в които ви информират, че може да стане така, че да загубите зрение до степен да не може да шофирате повече, да не може да виждате, та дори да загубите и окото си.
    Казват, че тези шансове са нищожни но са описани в практиката и са длъжни да ви предупредят.

Преди около година превеждах на клиент за операция на очи в една от най-популярните клиники Оптикал Експрес. Присъствах близо 2 часа на процеса по прегледи и научих доста.

Попитах и за моят проблем с очила дали може да се реши казаха ми, че може.

Преди няколко месеца, след като ми писна да слагам и махам очила и да ги бърша, забравям и какво ли не.
    Реших да си направя проучване за мен как може да стане и какво ще струва .
    Намерих една клиника в централен Лондон с добри отзиви и предлагаща всички видове процедури.
    Хареса ми, че имаха и Камра варианта, който ми стана интересен, попълних онлайн формата обадиха ми се да запишат час за преглед Взеха данни всичко и ми казаха, щяло да струва 190 паунда някъде за записването.
    Обясних им, че такъв преглед на други места струва безплатно и, че аз нямам намерение да плащам на тях, а ще отида на друго място за безплатна консултация.
    Отидох на уречения ден и час, направиха ми доста снимки и прегледи една сестра после ме видя доктор. Каза ми, че може да предложат три варианта лазар, Камра, Леща за вграждане, но в моя случай най добре е леща, другите два варианта са по рисковани и за моята възраст няма смисъл от друго. Каза ми да пробвам с временна леща, казаха ми цена и ме оставиха да си отида и да размисля.

Мина време сложих си леща, пробвах бях ОК с промяната и си казах, ще взема да си направа лазар. Реших да попитам и за второ мнение. Знаех, че най-популярната фирма е Optical Express. Направих си час за консултация при тях. Обадиха ми се да потвърдят деня и часа, разпитаха ме няколко неща включително и дали пия кафе или чай.
    Казах си сигурно има значение за очи за преглед. Отговорих и кафе и те ми казаха, като дойдете кафето ще ви чака. Казах си… хмм супер обслужване.
    Отидох в уречения ден и час но кафе нямаше… не че имаше някакво значение бах пил кафе, после като ме попитаха за чай кафе рабрах, че имат нес кафе и казах искам само вода.

Сестра ми направи няколко прегледа, после отидох при доктора, който се направи на супер любезен, казах му от България, той вика така си и мислих. Бил от Унгария. Сложи ми капки и той направи прегледи и ми каза. За съжаление не можем да направим операция с Лазар. Имало еди какво си на очите ми и нямало как да стане, да съм се сърдил на родителите си това, което съм имал било наследство от тях.
    Учудих се и се разочаровах, понеже отидох с тази нагласа.
    Каза за теб трябват лещи обясни ми за тях показа видео и все едно давай да го правим. Свърших прегледа с него после пак при сестрата, да ми каже за цена операция и начин на плащане . Каза ми по 3450 на око, което прави 6900 за две очи, супер голяма сума. Бях се нагласил за малко под 2000 паунда. Разлика от 5 бона е много голяма.
    Казаха ми и че имат разсрочено плащане 1 година без лихва и до мисля 6 години лихва 11.9%
    Взе да ми дава зор ако искам да направя веднага да си запазя час за операцията имали час след колко си седмици.
    Каза ми, ще говоря с мениджъра ми да направи остъпка.
    Върна се след малко и вика, успях да ти уредя остъпка 500 паунда, ако се съгласиш сега.
    Казах и няма как да вземе такова решение сега, казах и ще помисля, тогава омекна и ми каза офертата важи за седмица с намалението. Разбрахме се да ми се обади тази седмица четвъртък и да и кажа.

Прибрах се у дома и взех да мисля и се чудя, писах и в социалните мрежи. Учудването бе, че едни ми казват може лазар , други казаха не може.
    Определено някой ме лъжеше.
    Взех да правя нови проучвания, да гледам лещи, операции какво представляват мнения да чета. Проверих как стоят нещата в България като цена и в Турция дори.
    В България ще излезе около 2000 паунда по-евтино.

Влязох в сайтове сравнявах клиники, търсих най-добрите хирурзи кои са и попаднах на още една клиника Optimax https://www.optimax.co.uk/.
    Направих си среща и за тази клиника. Те искаха 10 паунда да се плати онлайн и после ако ти правят процедура ги пресмятат, ако не ти ги връщат.

Същевременно потребителка във Фейсбук, моя приятелка ме свърза с български специалист, очен доктор консултант в Англия. Уговорих си телефонна консултация и с него.

Мислех си. Ок лазер отпада, леща е по добрия вариант спрях се на трифокал леща, която не се предлагаше от Оптикал експрес. Имаше по добри характеристики. Казах си ще взема операцията на изплащане по 100 и няколко паунда на месец няма да се усети.
    Сега съм на 44, в един момент и надалече ще ми трябват очила, някога ако доживея до дълбока старост ще ми трябва и лечение за пердета на очи вероятно.
    Казах си какъв е смисъла да чакам 20-30 години, тогава ще е по-трудно да се възстановя.. ще съм се мъчил с очила десетки години, по добре сега да си реша проблема…Ако имате лещи сменени няма как да имате перде на очите като остареете.

Вчера отидох в кабинета на Оптимакс на Ливерпул стриит. Сестра ми направи стандартните прегледи, след това провери очилата ми и отидох при доктора.
    Той ме видя, направи ми няколко теста да чета букви и текст и ми каза, твоето зрение за момента е ок. Ти може да виждаш букви размер 8, нямаш 45 години.
    Няма смисъл да правиш операция или лазар. Рисковете които има при такива намеси не са оправдани на този етап.
    Когато остарееш още и когато зрението ти се влоши тогава може да се направи.
    Обсъдихме, че може и лазер и другите варианти, казах му доводи и причини, но той каза не няма смисъл сега и с най добрите лещи има странични ефекти, най вероятно надалече няма да виждаш много ясно, ще имаш и някакво странични проблеми с нещо като сияние .
    За съжаление няма начин човек да тества как ще вижда с тези лещи.
    Каза ми съжалявам няма как на този етап да помогнем, ще ти върнем 10 те пауна депозит.
    Дадоха ми информация всичко да си имам и си тръгнах загубил време разочарован, но супер доволен.
    Първо ако бяха решили да ми направят операцията те щяха да използват по-добри лещи, щеше да ми струва около 1000 паунда по евтино и щеше да имам 2 години без лихва.

Бях много доволен и от отношението им… клиниката загубиха час да ме преглеждат, загубиха и потенциален клиент от който щяха да изкарат хиляди, но бяха честни и коректни.
    Поставиха моя интерес и здраве пред тяхната печалба. Бях супер очарован от това. Напомни ми на методиката която аз и моята фирма имаме към клиентите, парите не са всичко.
    Тръгнах си от тях без да ми свършат нищо, но ги препоръчвам горещо.
    Ако някой реши да си прави операция или лазер понеже е наложително да не пропуска да отиде в тази клиника.
    Ако някога ми се наложи на мен аз ще отида при тях, а не при други.

Оптикал Експрес … нямам думи. Излъгаха ме, че не може лазар, на две други места пи казаха, че лазера е опция.
    Същевременно ме накараха да се почувствам като на пазар, давай сега, бързай, ще има отстъпка и тнт.
    Мошеници от всякъде, които ги интересуваше само да ми вземат парите. Ни най-малко не мислиха за мен.
    Направих си и консултация с българският специалист. Обадих му се изтъкнах доводи, обясних цветно всичко и доктора ме попита какво работя. Обясних общо взето нещата които правя, вероятно се учуди, че не е в здравната сфера а знам толкова много. Поздрави ме няколко пъти за добре свършената работа и въпреки, че не се познавахме се обърна към мен като към приятел и ми даде приятелски съвет който бе не прави нищо по очите си, използвай очила.
    Даже ми каза забранявам ти да си правиш операция или лазер на този етап.
    Благодарих за съвета, този доктор прави такива операции тук и дава консултации на пациенти. Доктора няма операция или лазер, а носи очила.

След консултация в три клиники тук, една консултация задочно с клиника Луксор в България и български консултант доктор в Англия научих следното.
    Процедура с лазер или операция за слагане на изкуствени лещи си заслужават да се направят само ако имате сериозни проблеми със зрението.
    Ако имате доста влошено зрение и проблеми тогава с заслужава да заложите и приемете риска при процедура или операция.

Загубих време да проверя тези неща, но научих ценна информация за себе си, ценна информация която сега ще споделя с хиляди сънародници в Кралството и не само.
    Не съжалявам, че минах по този път, напротив доволен съм от урока си.
    Благодарен съм на българския очен доктор, който отдели от свободното си време да ме консултира, благодарен съм и на Оптимакс, че мислят за пациента си а не за техния джоб.

Лазер и операция за лещи са решение на проблем за тези които са поставени пред сериозни проблеми, но не са просто лесен и безопасен начин да се избягат очила.
    Сега ми предстои да си намеря хубави и удобни очила за четене, които не се цапат лесно, когато ги открия ще споделя с вас и за тях.

Станете членове на нашата Facebook група Работа в UK https://www.facebook.com/groups/908173225909681/

2. БЛАГОДАРЯ deijei, zmei4o_pk, beni7574 thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! Motovilkov, zhb liked this post
    Manchester United Fan Аватара на Zara
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Операция на очи

Доста подробно си описал патилата си, но аз спрях да чета от момента, когато мислиш ей така някаква интервенция, за да не ползвам очила......Ако ме беше попитал на този етап щях да ти отговоря точно като БГ консултант. Аз лично ползвам само очила за четене, но имам по чифт навсякъде където може да ми потрябват....сигурно имам поне едно 7 чифта в обръщение.....рамки си купувам от тук, стъкла в БГ , заради по-големия избор и по -добро качество на материала.

Иначе, ако съм много зле един ден, вероятно ще се наложи да ползвам опциите за лазер и тн. , но на този етап съм на очила...

4. БЛАГОДАРЯ lordm, mate thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! zhb liked this post
    Старо куче Аватара на zmei4o_pk
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Zara Виж мнението
    Доста подробно си описал патилата си, но аз спрях да чета от момента, когато мислиш ей така някаква интервенция, за да не ползвам очила......Ако ме беше попитал на този етап щях да ти отговоря точно като БГ консултант. Аз лично ползвам само очила за четене, но имам по чифт навсякъде където може да ми потрябват....сигурно имам поне едно 7 чифта в обръщение.....рамки си купувам от тук, стъкла в БГ , заради по-големия избор и по -добро качество на материала.

Иначе, ако съм много зле един ден, вероятно ще се наложи да ползвам опциите за лазер и тн. , но на този етап съм на очила...
    Точно така, моите са 6 чифта, само за четене, но винаги на една ръка разстояние. Оригиналните, от оптиката, са тези, които ползвам за най- продължително време, другите 5 чифта са ми по 2 паунда, от чарити шоп.Имам по един чифт във всяка стая, един в дамската чанта и един в престилката за работа.

Исках да ползвам еднократни лещи, щеше да ми струва около 50 месечно, но очите ми се оказаха крайно чувствителни и не ги приеха.

Така че, колкото и да е неприятно и депресиращо, засега очила. Допреди 2 години и аз виждах перфектно. На 50 години съм почти.
    бъди добър до смърт, или ...поне се опитвай!

администратор Atanas Chikov Аватара на lordm
    Град
    London, United Kingdom, United Kingdom
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: За: Операция на очи

Цитирай Първоначално написано от Zara Виж мнението

https://www.essilor.co.uk/lenses/crizal
    Тези имат най добрите лещи май, но ги няма по най-големите вериги. В България какви са!?

Станете членове на нашата Facebook група Работа в UK https://www.facebook.com/groups/908173225909681/

Старо куче
    Post Thanks / Like

аз по рождение си имам проблем с едното око. имам катаракта и преди години бях 20 годишен някъде нашите ме натиснаха ходи си оправи окото. отидох в окръжна болница софия приеха ме в отделението и един от най добрите доктори щеше да ме оперирира, доц. Мишева се казваше още си спомням името й . операцията трябваше да е на другия ден , но имаше някакво бактериално заразяване в операционната и ми отложиха операцията и се наложи няколко дни да остана в отделението. предполагам знаете че в този случай се сменя лещата с изкуствена. та за тези няколко дни на такива случаи се нагледах кой с разлепена ретина кой с отхвърлена леща и не знам си още какво. дойде време за операция и им казах аз не съм за тук няма да я правя, цял живот съм бил така свикнал съм, нямам идея какво е другото стерео зрение и не бих поел този риск колкото и минимален да е. като дойдох в ук знаете на всеки 2 год има профилактичен преглед, та поразпитах в моя случай сега ако направя операцията ще бъде ли по добре. отговора беше че смисъла е никакъв мозъка вече е възприел този начин на визуализация и няма да приеме "новото" око и риска от усложнения си стои. възможно е някъде другаде да питам но за сега съм ок, така че очите не ги пипайте риска колкото и да казват че е минимален не съм сигурен че си струва освен ако не е наложително
    Или вдигаш прах, или гълташ прах. — Хенри Кисинджър

8. БЛАГОДАРЯ zmei4o_pk, lordm, zhb thanked for this post
    Напреднал Аватара на itso
    Град
    London
    Post Thanks / Like

Нали знаете какво е казал очния лекар? "Аз жената и тъщата имаме проблеми със зрението. На тъщата препоръчах лазерна операция, на жената ще сложим леши, а аз ще си карам с очилата..."

Contrarian Аватара на mate
    Град
    Glasgow
    Post Thanks / Like

Какво им е лошото на лещите? Евтини, комфортни, безопасни за ежедневно ползване. Аз спортувам, шофирам, къпя се, понякога дори заспивам с тях. Досега за толкова години ползване не съм имал проблеми от никакво естество /възпаления, усложнения и прочие/, да чукна на дърво. Това за късогледство.

За четене обаче си е най-добре очила, като че ли.

Старо куче
    Post Thanks / Like

аз лично не мога да си бъркам в очите, предпочитам очила
    Или вдигаш прах, или гълташ прах. — Хенри Кисинджър

12. ХАРЕСВАМ! lordm liked this post

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Операция на херния?
    От domino33 във форум Здраве и здравеопазване
    Отговори: 2
    Последно мнение: 21-05-2017, 09:04
  2. Операция в NHS
    От lordm във форум Здраве, Kрасота и Мода
    Отговори: 59
    Последно мнение: 03-02-2014, 21:38
  3. Операция в Англия
    От miod във форум Здраве и здравеопазване
    Отговори: 42