Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Резултати от 1 до 2 от общо 2
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране Проблем със задни години...

Имам един въпрос, който ще се опитам да Ви обясня, за да ми кажете дали има решение или не!

Ще започна отначало…

Дойдох 2013 година в Англия (точна дата не помня), без изобщо да съм се запознал с юридическите неща – което е моя грешка разбира се. Изкарах си зелена карта и банкова сметка и започнах моментално работа на един строеж (мой познат уреди нещата) Каза ми, да излъжа, че имам НИН и да си измисля някакъв. Удържаха ми 30%, при което моят познат ми каза – направи си фирма и ще ти удържат 20%. Превеждаха ми пари в картата. Закара ме при неговата счетоводителка и тя ми направи, но докато ми станат документите – ме уволниха от работа. Започна лутане за работа, нерви – някои даже идващи от България, работене за ниско платена работа и така. НИН си изкарах чак следващата година - 2014, работех за 40 паунда на ден – давани на ръка. Познатият ме посъветва, да не вкарвам нищо през фирмата, защото съм взимал малко пари. И така в крайна сметка нищо не мина през фирмата и я закрих. Изкарах там към 6-7 месеца и напуснах, поради лични причини. След това работех на различни места за по ден, два, седмица и т.н. После имах медицински проблем с колената (остеоартрит се оказа че имам от дълго време) и дълго време нямах работа, поради невъзможност да извършвам каквато и да е! Лекари, болници…знаете как е тук.

2015 година, ако не се лъжа към Март или Април си заминах за България за около 6 месеца. Исках да видя дали ще мога да си оправя колената, но уви. Върнах се и до 2017 бях в депресия, поради всячески проблеми, основно медицински, работа, живот и т.н.

Най-накрая намерих работа на договор и се водя някакъв в тази държава от 8 Март – 2017, дори две години нямам още.

Да стигнем най-накрая към въпросът ми, който е: Възможно ли е да се направи така, че да си платя за задните години – от момента когато съм си изкарал НИН, и да ми се зачитат? Дали е възможно да се водя само осигуряващ през тези година, за доказване на години? Защото както Ви казах не съм се водил никъде, освен в болниците. Запознат съм, че сигурно трябва да си платя НИН за цялото това време, плюс откриване и закриване на само осигуряващ се, плюс приключване на години, плюс цена за направата на това нещо!

Въпросът ми е дали става, защото една счетоводителка ми каза, че ставало, но не искам да се хвърлям веднага в морето, преди да съм си надул пояса. И ако така не става, има ли някакво друго решение с което да мога да си докажа годините?

И последно, ако не става тази работа със само осигуряващ се, мога ли да си платя само НИН-а назад, за да ми се зачита като престой и да кандидатствам за Settle Status?

Прикачвам извадката ми от COV.UK за НИН-а.

Поздрави - Стоян

2018-19
    Your record for this year is not available yet

2017-18
    Full year

2016-17
    Year is not full
    You have contributions from
    Paid employment: £45.74
    Find out more about gaps in your record and how to check them.
    You can make up the shortfall
    Pay a voluntary contribution of £648.60 by 5 April 2023. This shortfall may increase after 5 April 2019.
    Find out more about voluntary contributions.

2015-16
    Year is not full
    You did not make any contributions this year
    Pay a voluntary contribution of £733.20 by 5 April 2023. This shortfall may increase after 5 April 2019.

2014-15
    Year is not fulls
    Pay a voluntary contribution of £722.80 by 5 April 2023. This shortfall may increase after 5 April 2019.

2013-14
    Year is not full
    Pay a voluntary contribution of £704.60 by 5 April 2023. This shortfall may increase after 5 April 2019.

Старо куче Аватара на jhoro
    Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Проблем със задни години...

За статуса не мога да ти кажа - най-вероятно ще ти го дадат, но за осигуровките …
    Подавал ли си Self Assessment tax returns*за въоросните години? Ако да - влез си в акаунта в https://www.tax.service.gov.uk/gg/si...Ftarget%3Dhome и си провери кои години ти се признават за „пълни” и за кои трябва да довнасяш, и колко.
    Най ме кефят дървени философи - когато започнат да се палят.
    “About one-fifth of the people are against everything all of the time.”
    May 6, 1964, U.S. Attorney General Robert F. Kennedy
    На този свят трябва да си честен, само когато парамедиците те питат : -"Какво сте взели?"
    Гугъл търсачка на форума...............-...............Проверка на правопис
    Fuck off... if you please!!!

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Отговори: 14
    Последно мнение: 09-01-2013, 22:42
  2. Ех млади години...
    От Red Baron във форум Музика, концерти, партита
    Отговори: 146
    Последно мнение: 17-12-2011, 00:37
  3. M25 става на 25 години
    От lordm във форум Авто-мото, транспортни, пътуване
    Отговори: 6
    Последно мнение: 27-10-2011, 21:48
  4. Има проблем/няма проблем
    От Mudkip във форум Общ форум
    Отговори: 17
    Последно мнение: 27-06-2006, 18:48
  5. Ilr за 3 години
    От lordm във форум Постоянно пребиваване (ILR)
    Отговори: 1
    Последно мнение: 25-04-2006, 22:47

Отметки

Правила за публикуване

• Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
Top Worktops
eXTReMe Tracker