Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Резултати от 1 до 8 от общо 8
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране Как обичате да бъдете развивани / да се учите ? [Learning Style Model]

Има различни теории за предпочитаните стилове на развитие сред индивидуалните личности. В контраст със образователните рамки, считано е че всеки човек има свой предпочитан метод за добиване на информация. Осъзнати и навигирани добре според личните предпочитания, стиловете на учене могат да окажат влияние, давайки ни понякога съзнателен контрол върху подсъзнателни действия / решения.

За пример, Honey & Mumford са разработили свой модел в отношение какви 'стиловете учене' съществуват. Този техен модел е изграден на база предишен проект на Kolb, чиято теория пък е тясно обвързана със личните - познавателни процеси.

Според H&M хората биват активисти, теористи, прагматисти или рефлектори, като обикновено човек попада в не една но евентуално две рамки.

Кликни върху изображението за по-голяма версия

Име:	Honey-and-Mumford_.jpg
Разглеждания:	65
Размер:	36,0 КБ
ID:	8776

Теста може да се изтегли от тук: http://www.mycit.ie/contentfiles/Car...stionnaire.pdf

Все пак обаче, съществуват и други теории или пък виждания, относно стиловете за учене и развитие. За пример:

Визуално (пространствено): Предпочитате да използвате картини, изображения и пространствено разбиране.
    Слухово (слухово-музикално): Предпочитате да използвате звук и музика.
    Вербално (езиково): Предпочитате да се използват думи, както в реч, така и в писане.
    Физическо (кинестетично): Предпочитате да използвате тялото, ръцете и чувството за допир.
    Логическо (математическо): Предпочитате да използвате логика, разсъждения и системи.
    Социално (междуличностно): Предпочитате да учите в групи или с други хора.
    Еднолично (самостоятелно): Предпочитате да работите индивидуално и да използвате самообучение.

Тук анализатори също идентифицират че може да се сформират различни комбинации, като някои стилове биват доминиращи, а други по-малко и/или бивайки активирани в различни ситуации по-малко или повече.

Та, какъв е вашият стил на учене? Какво предпочитате да правите ? Как предпочитате да добивате информация ?

Целта на темата е човек да се замисли за личните си предпочитания. Ако нещо излезе от подсъзнанието, то обръщайки се във съзнанателен процес, в дадени момемнти може да бъде използвано като инструмент който да служи от полза в личното развитие, а може би и това на други.
    Последно редактирано от marto9304 : 22-02-2019 на 01:03

2. БЛАГОДАРЯ Мила, deijei thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! steve, Мила, deijei liked this post
    Mr. Herbalist Аватара на steve
    Град
    only in your mind
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Как обичате да бъдете развивани / да се учите ? [Learning Style Model]

обичам да се уча по пътя на опита и грешките

https://www.youtube.com/watch?v=3g2J...&feature=share

I see you... Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Как обичате да бъдете развивани / да се учите ? [Learning Style Model]

Интересна е тази теория на H&M. При мен за различните неща май е различно - например за джаджи и за програми съм прагматист, обичам да си поиграя и да видя кое как действа и ако запъна (на някой нов софтуер), чак тогава търся упътване и т.н. За нови неща, които уча, обичам да разбера как действат и после - какво мога аз да приложа. Но пък с хората - обичам да наблюдавам как се държат и реагират и от това си вадя изводи - и понеже работя с хора много, това често го ползвам. За другата класация, през студентските си години смятах, че имам най-развита зрителна памет, понякога буквално помнех как изглежда някоя страница с важна информация, правя си графики, които запомням визуално, но пък определено запомням много по-лесно логични неща и ако нещо не му виждам смисъла, ми е трудно да го наизустя/запомня. Последнните години много слушам аудиокниги (Audible) в области, които ме интересуват и установих, че по този начин също научавам много информация, но понякога ми се налага да видя текста, за да обобщя информацията, която съм чула и да си я структурирам. По-лесно уча, когато ми преподават - на курс или нещо подобно. Изобщо - разнообразието е хубаво нещо.
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

5. БЛАГОДАРЯ marto9304 thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! steve, DONALD TRUMP liked this post
    Старо куче Аватара на jhoro
    Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Мила Виж мнението
    ... При мен за различните неща май е различно - например за джаджи и за програми съм прагматист, обичам да си поиграя и да видя кое как действа и ако запъна (на някой нов софтуер), чак тогава търся упътване и т.н. ...
    Типично по български.
    Ако нищо друго не помага - вижте упътването. Може и да пише нещо!
    Най ме кефят дървени философи - когато започнат да се палят.
    “About one-fifth of the people are against everything all of the time.”
    May 6, 1964, U.S. Attorney General Robert F. Kennedy
    На този свят трябва да си честен, само когато парамедиците те питат : -"Какво сте взели?"
    Гугъл търсачка на форума...............-...............Проверка на правопис
    Fuck off... if you please!!!

7. БЛАГОДАРЯ marto9304 thanked for this post
    Старо куче Аватара на DONALD TRUMP
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от jhoro Виж мнението
    Типично по български.
    Що бе, и аз съм така: никога не гледам картинките за начин на употреба на кондомите и дано по дълго да не ми се налага да ползвам инструкциите.....щото като му доиде времето да почна да гледам инструкции- едната картинка ще е различна и ЕГН-то ще се набива на очи
    Последно редактирано от DONALD TRUMP : 24-02-2019 на 23:26
    EC=WC
    "If Trump is not your president, then you are an illegal resident!!!!!"
    "Some ideas are so stupid that only intellectuals believe them"
    -George Orwell
    www.whatreallyhappened.com

9. БЛАГОДАРЯ marto9304 thanked for this post
    I see you... Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от jhoro Виж мнението
    Типично по български.
    Аз бях от четящите упътвания, мъжът ми и досега се шегува, че съм отговорник по упътванията - ама само ги събирам май. То че пише - пише, ама като имам упътвания от 30-40 страници, в които се почва от това, как да го включа в мрежата или да сложа батерията и после пише кое копче да натисна, за да включа уреда... аре бе.
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

Старо куче Аватара на jhoro
    Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Мила Виж мнението
    Аз бях от четящите упътвания, мъжът ми и досега се шегува, че съм отговорник по упътванията - ама само ги събирам май. То че пише - пише, ама като имам упътвания от 30-40 страници, в които се почва от това, как да го включа в мрежата или да сложа батерията и после пише кое копче да натисна, за да включа уреда... аре бе.
    Не мога да харесам (или друго) поста, затова само цитирам.

Преди време и аз бях с подобна нагласа, но …
    Когато купихме първата автоматична пералня, много смешно ми стана от текста - „Ако пералнята не работи - проверете дали е включена в контакта и дали има вода …” Един ден обаче, въпросния контакт ми трябваше за друго. Доста мигах умно - що не работи???
    Най ме кефят дървени философи - когато започнат да се палят.
    “About one-fifth of the people are against everything all of the time.”
    May 6, 1964, U.S. Attorney General Robert F. Kennedy
    На този свят трябва да си честен, само когато парамедиците те питат : -"Какво сте взели?"
    Гугъл търсачка на форума...............-...............Проверка на правопис
    Fuck off... if you please!!!

12. БЛАГОДАРЯ marto9304 thanked for this post
    Contrarian Аватара на mate
    Град
    Glasgow
    Post Thanks / Like

На мен онези учебни анимацийки от по няколко минути (с последващи въпроси в тестов формат след тях), са ми любими. Доста компании имат разработени такива и ги продават на различни бизнеси на тлъсти цени.

Google Digital garage, който тепърва ще се разраства, също може да послужи като пример.
    Като цяло, интерактивните уроци залягат все повече в учебните програми и според мен това е бъдещето на образованието. Даже с чудя как все още се държат изпити с лист и химикал, което е много по-изморително и неудобно, както за държащите изпит, така и за проверяващите.

14. БЛАГОДАРЯ marto9304 thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! никанор liked this post

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Участвайте - Making, learning, crafting, inventing Mini Maker Faire 6 Юли
    От kumana във форум Развлечения и хобита
    Отговори: 0
    Последно мнение: 13-04-2013, 09:30
  2. Отговори: 5
    Последно мнение: 01-08-2011, 06:54
  3. ICS Home learning...как да постъпя?
    От Edna във форум Правна
    Отговори: 3
    Последно мнение: 29-10-2007, 14:56
  4. Style Essential