Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Резултати от 1 до 18 от общо 18
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране Истина ли е?

Не мога да повярвам,или по-точно -не искам да повярвам при какви робски условия работят хората в “Амазон” в 21 век и не къде да е,а в Лондон!!!������
    Надявам се да има в нашия форум някои сънародници,които да имат по-преки впечатления,за да си кажат мнението!

http://www.faktualno.com/2017/12/amazon.html?m=1

Старо куче Аватара на DONALD TRUMP
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Истина ли е?

Цитирай Първоначално написано от Tety1 Виж мнението
    Не мога да повярвам,или по-точно -не искам да повярвам при какви робски условия работят хората в “Амазон” в 21 век и не къде да е,а в Лондон!!!������
    Надявам се да има в нашия форум някои сънародници,които да имат по-преки впечатления,за да си кажат мнението!

(Но Amazon са признали, че хората са най-малко ефективната част от цялата им операция, така че в Тилбъри скоро всичко ще се поеме от роботите. Докато работех постоянно имах чувството, че хората са превърнати в добитък, чиято единствена роля е да обслужва машините. )Все едно слушам на аудио моя любим филм за всички времена "Метрополис" на Фриц Ланг.....
    Тоя не казва ли че след като тотално са изсмукали силиците на хората и в края на смяната роботите се превръжат в месоядни чудовища и изяждат хората.......
    Последно редактирано от DONALD TRUMP : 06-02-2019 на 05:03
    EC=WC
    "Some ideas are so stupid that only intellectuals believe them"
    -George Orwell
    www.whatreallyhappened.com

3. БЛАГОДАРЯ mate, Tety1 thanked for this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

Това е стара новина , но напълно актуална . Не само Амазон действат така . Идете в Хермес да видите какво е робство .... общо взето навсекъде дето съм ПРОБВАЛ да бачкам е робство на макс и точно заради това стоя не повече от 1 час на дадената работа и изчезвам . Единствените работи дето стават в УК и с удоволствие бих ги бачкал са в Роял мейл , Шофьор и Последната ми работа дето правехме броните на JLR . Всичко друго в шит , а особено много се дразня като гледам на всяка обява да пише хард уоркър , а заплатата 7,83 . Навсякъде им требват роби , така са изградени икономиките на тия страни и това си е .

5. БЛАГОДАРЯ Tety1 thanked for this post
    I see you... Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Аз имам доста познати, които работят или са работили в складовете на Амазон в Шотландия, но работата на тези, с които съм говорила, по описанието изглежда другояче - свързана с много ходене из района на огромен склад, който ти е определен и събиране на продуктите, които трябва да се изпратят. Някои напускат след първите няколко дена, като казват, че това е утрепия, имам и познати, които много харесват работата си и се качват нагоре по стълбицата. Тези, дето я харесват, са пълни с енергия, обичащи движението, слушалките в ушите - и пей сърце. Нормални хора са, не някакви с дефицит на вниманието или нещо такова. Просто тази работа не подхожда за всички. Това, дето го пише в статията (прочетох само началото), никога не съм чувала да се практикува тук, вероятно е истина за Лондон, няма да си измисля човекът я.

Но те и в хотелите дават по 21 минути на оправянето на една стая, което ми се стори много малко на мен, но после говорих с различни жени, някои казват, че това е утрепия, после става ясно, че там отношението на супервайзорите е грозно. Други казват, че за няколко седмици са свикнали и сега дори си оправят стаите за по-кратко от това и че атмосферата е добра, с тях се държат много човешки, та и тези неща си имат значение. Като имате предвид, че се гледа и качеството, дори такива неща като това, дали всички млекца в комплекта за чай/кафе са обърнати с етикетите в една и съща посока. За всеки влак си има пътници, както и за всяка работа - работници.
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

7. БЛАГОДАРЯ Tety1 thanked for this post
    Старо куче Аватара на jhoro
    Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Мила Виж мнението
    Аз имам доста познати, които работят или са работили в складовете на Амазон в Шотландия, но работата на тези, с които съм говорила, по описанието изглежда другояче - свързана с много ходене из района на огромен склад, който ти е определен и събиране на продуктите, които трябва да се изпратят. Някои напускат след първите няколко дена, като казват, че това е утрепия, имам и познати, които много харесват работата си и се качват нагоре по стълбицата. Тези, дето я харесват, са пълни с енергия, обичащи движението, слушалките в ушите - и пей сърце. Нормални хора са, не някакви с дефицит на вниманието или нещо такова. Просто тази работа не подхожда за всички. Това, дето го пише в статията (прочетох само началото), никога не съм чувала да се практикува тук, вероятно е истина за Лондон, няма да си измисля човекът я.
    Мила, тези дето обикалят (18-20 км на смяна от,10 часа) са „пикърите” (picker - берач). После са „пакърите” (packer - опаковчик). Те седят на едно място, но и тяхната не е лесна.
    Следват „сортърите” (sorter - сортировач). Те са в депата и работят само нощна смяна.
    Накрая са деливъри драйвърите. Те са дневна смяна, докато разнесат пратките. Кофти момента е, че са селф.
    Нинал съм и през четирите позиции - в Amazon Rugeley и Amazon Wednesbury.
    Най ме кефят дървени философи - когато започнат да се палят.
    “About one-fifth of the people are against everything all of the time.”
    May 6, 1964, U.S. Attorney General Robert F. Kennedy
    На този свят трябва да си честен, само когато парамедиците те питат : -"Какво сте взели?"
    Гугъл търсачка на форума...............-...............Проверка на правопис
    Fuck off... if you please!!!

9. БЛАГОДАРЯ Tety1 thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! Мила liked this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Докато има мераклии за това робство- ще има и робовладелци!
    Ако народа масово се махне от там и покаже среден пръст на тази "работа" да видим дали ще си позволи Бесос или както му е името да се прави на интересен!
    Не случайно унищожават образованието в световен мащаб- неграмотни хора неориентирани в живота са лесно управляеми!
    И такива мислещи, че като кацнат в Англия (без професия и език) и ще забогатеят щото само тях чакат!

Старо куче
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Transit Виж мнението
    Докато има мераклии за това робство- ще има и робовладелци!
    Ако народа масово се махне от там и покаже среден пръст на тази "работа" да видим дали ще си позволи Бесос или както му е името да се прави на интересен!
    Не случайно унищожават образованието в световен мащаб- неграмотни хора неориентирани в живота са лесно управляеми!
    И такива мислещи, че като кацнат в Англия (без професия и език) и ще забогатеят щото само тях чакат!
    и за това идва брексит и всички тези робовладелци си променят манталитета или остават без работници, няма среден вариант
    Или вдигаш прах, или гълташ прах. — Хенри Кисинджър

12. БЛАГОДАРЯ Tety1 thanked for this post
    Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от deijei Виж мнението
    и за това идва брексит и всички тези робовладелци си променят манталитета или остават без работници, няма среден вариант
    Ти това сериозно ли го мислиш? Да не би при „тези робовладелци“ да работят само гастарбайтери от ЕС???
    Щото другите ще си влизат както и досега. За тях Br-Exit не променя нищо.
    На този свят трябва да си честен, само когато парамедиците те питат : -"Какво сте взели?"

14. Recommend DONALD TRUMP recommended this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от jhoro Виж мнението
    Ти това сериозно ли го мислиш? Да не би при „тези робовладелци“ да работят само гастарбайтери от ЕС???
    Щото другите ще си влизат както и досега. За тях Br-Exit не променя нищо.
    абсолютно сериозно го казвам. скоро бил ли си в ук? кандидатсвай за позиция която преди брексит не си и си помислял че може да я имаш, най малкото получаваш интервю за работа
    защо мислш има брекситари в тоя форум? трудно им е да се борят с конкуренцията
    Последно редактирано от deijei : 06-02-2019 на 23:31

Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

Сега прегледах статията (от телефона избягвам да отварям линкове) и ще кажа, че или автора нещо се е объркал, или превода е много измислен! А сега едно по едно:
    1. „линейки прибират колабирали работници“ - за цялото време, през което съм работил в Amazon - не съм видял човек, на когото да стане лошо, не да колабира!
    2. „поставеният ми норматив е от 300 опаковани продукта на час“ - не помня да е имало норматив за бройките. Вярно, че препоръчваха да се работи по-бързо, но не никой да е санкциониран за по-малко бройки!
    3. Първоначално ми казваха, че трябва да опаковам по 120 единични продукти на час или по 85 комплекта на час. Но в последствие нормата ми се вдигна до 200.[/U] - Нали бяха 300 бе???
    4. „заспали прави, от изморителния труд по 55 часа седмично“ - това също не е вярно. В склада се работеше 4 дни по 10 часа, а в депото - 5 дни по 8 часа. Плащаше се - в склада по 7 паунда (овъртайм - 10,35) на час, а в депото по 8 паунда (овъртайм - 11,83) на час.
    5. „получават по 7 пенса (стотинки) на опакован продукт“ - ако си направите усилието да умножите £0,07 по 300 броя (нормата) ще получите 21 паунда на час!!! Доста внушително заплащане - при изпълнена норма!!!
    6. „фитнес тракерът ми показваше, че повечето дни съм вървял по 16 километра на ден в склада.“[/U] - това също не е вярно. Пишещия или е работил като пакър, опаковал е стоки и е седял на едно място, или е бил пикър и е обикалял, но не е пакетирал нищо. Работата на пакъра наподобява шопинг със съпругата ви - разликата е, че не вие плащате, а на вас ви плащат!
    7. „Но аз вадя по 800 паунда месечно – споделя ми работник“[/U] Отново лъжа! Преди 3 години, при 7 паунда на час, получавах по 300 паунда на седмица! А по-горе е казано, че заплащането е 8,20!
    8. В дните преди „Черния петък“ много от поставените цели не бяха изпълнени, а това означаваше само едно – много служители трябваше да бъдат уволнени.[/U] - това просто е смешно. От самото наемане (октомври) се знае, че става дума за временен договор - до Нова година. Ако ще да обикаляш като Супермен - на 1 януари следва „Чао!“

Разбира се, че има и верни неща:
    „Халето е толкова голямо, че отиването до най-близката тоалетна може да отнеме 5 минути.“ - склада в Rugeley е с размери 900 / 450 метра, а складовата час е на 4 етажа. Тоалетните са извън охраняемата зона, тоест - минава се през металдетектора. Препоръчва се тоалетна да се ползва основно през почивките.

17. БЛАГОДАРЯ Мила, Tety1 thanked for this post
    Recommend DONALD TRUMP recommended this post
    Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от deijei Виж мнението
    абсолютно сериозно го казвам. скоро бил ли си в ук? кандидатсвай за позиция която преди брексит не си и си помислял че може да я имаш, най-малкото получаваш интервю за работа
    защо мислш има брекситари в тоя форум? трудно им е да се борят с конкуренцията
    Кого да съм „бил“ в ЮК??? Никого не съм бил - ни в ЮК, ни в БГ.
    Не ме гледай, че пиша от българско IP - може са се каже, че съм постоянно в ЮК!

Колкото до получаването на (поканата за) интервю - това още нищо не значи! Ти лично - на колко интервюта си ходил???
    Ако пък си прав и работната ръка стане дефизит ... много съм лесен. Само 3 часа полет и съм на място! Имам NINo, UTR и каквото още се сетиш. Също и безплатна квартира и храна - поне за първите една-две седмици!

19. ХАРЕСВАМ! deijei liked this post
    Recommend DONALD TRUMP recommended this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от jhoro Виж мнението
    Кого да съм „бил“ в ЮК??? Никого не съм бил - ни в ЮК, ни в БГ.
    Не ме гледай, че пиша от българско IP - може са се каже, че съм постоянно в ЮК!

Колкото до получаването на (поканата за) интервю - това още нищо не значи! Ти лично - на колко интервюта си ходил???
    Ако пък си прав и работната ръка стане дефизит ... много съм лесен. Само 3 часа полет и съм на място! Имам NINo, UTR и каквото още се сетиш. Също и безплатна квартира и храна - поне за първите една-две седмици!
    няма как да знам че си с бг ип, само предполагах че си в бг. аплайвай и ще разбереш за какво говоря. тя работната ръка вече е дефицит

21. БЛАГОДАРЯ jhoro thanked for this post
    Contrarian Аватара на mate
    Град
    Glasgow
    Post Thanks / Like

Всичко е вярно. Няма Англия, няма Шотландия, няма Америка - навсякъде е едно и също и "таргетите" са едни и същи за определени департаменти. Мила, преди да се изказваш, не е лошо да провериш какво значи MAPS (Minimum Acceptable Performance Standard), после да пишеш. Братът на бившата е мениджър там и сам ми е казвал на какво подлагат подчинените си.

Точно за единия от центровете в Шотландия бях чел в пресата, че хората пикаели в шишета, щото не им давали toilet breaks, спяли отвънка на палатка, а от NHS казали, че получавали тройно над допустимото обаждания в пиковете периоди за Amazon.
    С други думи - далеч от тези и бойкот на сайта им и на всичко свързано с умопомраченият Jeff Bezos. Пазарувайте в ebay, John Lewis и high-street ритейлърите.

Старо куче
    Град
    Essex
    Post Thanks / Like

Бря, да не би да работя в единствения читав склад на Острова. Работя като пикър вечерна смяна ( 18 ч - 2 ч ) в голям склад на една от веригите хранителни магазини. Заплащането е 12.44 £/ час за първата година на договора. След което заплащането става 14.11 £/ час. Всяка година търпи увеличение. Това са тазгодишните ставки. За 2018 бяха 12.25/час за първата година и 13.89 за след) Работи се на режим 5 работни, 3 почивни, 28 работни дни платен отпуск, банк холидей се плаща двойно. Да работата е свързана с физическо натоварване, но нищо фрапиращо и нереално. Норми имаме, да кажем средно 250 кейса на час ( за рзличните зони е различен пик рейта, но средно е 250), без да си даваш зор, просто едно нормално работно темпо е достатъчно да си направиш нормата. Придвижванети и работата става с камиончета, тип LLop ( ако не се бъркам Low Level order picking), т.е. слагаш палета на вилиците, повдигаш ги на желаното ниво и дори не се навеждаш докато събираш/береш неоходимите продукти. Ходи се до тоалетната когато и колкото пъти е нужно, спираме се и си лафим ( разбира се в рамките на минутка - две) и продължаваме. Не съм чул да има проблем за хората които не си правят нормата, даже не малка част от колегите ми откровенно и чистосърдечно си се моткат.... но проблеми нет. Топли напитки от машина ( 10 - 15 вида) са безплатни и без ограничение в количествата, плодове ( банани, ябълки и портокали) по време на почивките са осигурени за служителите и без ограничение т.е. ядеш колкото искаш. Почивките са платени. Когато стане натоварено се остава и се работи допълнително, да часовете за месеца може и да надхвърлят 200, ама заплатата стига 2000 - 2500 ... говорим за складов работник. В момента не е натоварено и взависмост от това колко работни дни имаш в месеца, правим 140 - 160 часа месечно. Отношение от преките шефчета... без забележки, не те посрещат с кафе и бисквиети, ама когато е имало проблем за решаване, всичко е било ОК, да си тръгнеш по-рано, случва се, налага се, няма проблем. На всеки 6- 8 седмици имаме среща one by one с деректния ни лидер. Става въпрос за 10 мин разговор, имаш ли проблеми, имаш ли нужда от нещо и туй онуй и те така. Възможност за развитеие има, в момента съм на тази вълна, и поне засега ми се струва абсолютно реална, пък близкото бъдеще ще покаже.

Та за Амазон незнам, ама не всички складове за собственост на робовладелци.

24. БЛАГОДАРЯ Tety1 thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! rosbg, Ka 2, zmei4o_pk, jhoro liked this post
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от mate Виж мнението
    Всичко е вярно. Няма Англия, няма Шотландия, няма Америка - навсякъде е едно и също и "таргетите" са едни и същи за определени департаменти. Мила, преди да се изказваш, не е лошо да провериш какво значи MAPS (Minimum Acceptable Performance Standard), после да пишеш. Братът на бившата е мениджър там и сам ми е казвал на какво подлагат подчинените си.

Точно за единия от центровете в Шотландия бях чел в пресата, че хората пикаели в шишета, щото не им давали toilet breaks, спяли отвънка на палатка, а от NHS казали, че получавали тройно над допустимото обаждания в пиковете периоди за Amazon.
    С други думи - далеч от тези и бойкот на сайта им и на всичко свързано с умопомраченият Jeff Bezos. Пазарувайте в ebay, John Lewis и high-street ритейлърите.
    Mate, преди да се изказваш и особено преди да си позволяваш да ми даваш съвети кога точно да пиша в този форум или (си мислиш, че) коментираш мое мнение, не е лошо да се опиташ да го прочетеш същото това мнение и да го осмислиш. Възможно е да откриеш, че не си направил нищо по-различно от мен - разговарял си с един мениджър. Аз пък съм разговаряла с много техни работници. И на това отгоре, не казваш нищо, което да оспори моето мнение. Така че прочети мненията и на другите работили в Амазон в тази тема и си прибери patronising тона. Аз пазарувам и ще продължавам да пазарувам от Амазон защото имат добра система за feedback, защото пазаруването става с няколко клика. Когато искам да купя стока, която я няма при тях, но я има в High Street shops или е на по-добра цена там, тогава ще пазарувам там. Определям потребителското си поведение спрямо потребителските си нужди, а отношението към работниците не мисля, че е моя работа да го регулирам така - то и не смятам, че може - Амазон е световен retailer. Това отношение мисля, могат да го регулират самите работници, като изберат да работят или да не работят за дадения работодател.
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

Старо куче Аватара на dimi_m
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Мила Виж мнението

Но те и в хотелите дават по 21 минути на оправянето на една стая, което ми се стори много малко на мен, но после говорих с различни жени, някои казват, че това е утрепия, после става ясно, че там отношението на супервайзорите е грозно. Други казват, че за няколко седмици са свикнали и сега дори си оправят стаите за по-кратко от това и че атмосферата е добра, с тях се държат много човешки, та и тези неща си имат значение. Като имате предвид, че се гледа и качеството, дори такива неща като това, дали всички млекца в комплекта за чай/кафе са обърнати с етикетите в една и съща посока. За всеки влак си има пътници, както и за всяка работа - работници.
    Я отиди и работи в хотел или склад с англичани, да видиш какво е двоен стандарт. 20 минути за стая дават на чужденците и чекъра те връща по 15 пъти,а в същото време, британеца зор си не дава и естестнено никой не му дава, дори и му помагат събратята , ако е по флегматичен. Това не си го измислям, а съм го чул от хора, които са работили тази работа и бяха отвратени. Също така няма значение къде, на всякъде е едно и също-шотландия, Лондон, ирландия...За складовете и цеховете е същото, ако има кофти работа за вършене, например работа на студено или да се мете на дъжд отвън, теб ще те бутнат, по молба на британските колеги към супервайзора и проблема е, че нищо неможеш да им кажеш, защото те са си в правото.
    А това, че някой твой познат е случил на добра работа- не споря, но това е едно на хиляда, в повечето случаи работата в фабрики и цехове е робска и англичаните, които работят там са без образование, дори и хора лежали по затворите.
    Ако пък нещо тръгнеш да им се правиш, всички проблеми се разрешават в съблекалнята, където няма камери, пък после ходи и се оправяй с твоят английски, и ходи доказвай, кой ти е дърпал косата
    Последно редактирано от dimi_m : 07-02-2019 на 11:46

27. БЛАГОДАРЯ Tety1 thanked for this post
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от dimi_m Виж мнението
    Я отиди и работи в хотел или склад с англичани, да видиш какво е двоен стандарт. 20 минути за стая дават на чужденците и чекъра те връща по 15 пъти,а в същото време, британеца зор си не дава и естестнено никой не му дава, дори и му помагат събратята , ако е по флегматичен. Това не си го измислям, а съм го чул от хора, които са работили тази работа и бяха отвратени. Също така няма значение къде, на всякъде е едно и също-шотландия, Лондон, ирландия...За складовете и цеховете е същото, ако има кофти работа за вършене, например работа на студено или да се мете на дъжд отвън, теб ще те бутнат, по молба на британските колеги към супервайзора и проблема е, че нищо неможеш да им кажеш, защото те са си в правото.
    А това, че някой твой познат е случил на добра работа- не споря, но това е едно на хиляда, в повечето случаи работата в фабрики и цехове е робска и англичаните, които работят там са без образование, дори и хора лежали по затворите
    Няма нужда аз да ходя да работя там, за да съм запозната добре. За хотелите не става дума за един мой познат, става дума за много мои познати жени, които ме молят да ги уредя на работа в хотели и ги уреждам, в един конкретен хотел, по препоръка на друга българка, работеща там, защото отношението към персонала е много добро, за разлика от другаде, а изискванията към работата са същите. Там и мъже-българи има дори. Едната от кандидатките е работила в Гърция в хотел години наред и каза, че изискванията са същите. Аз също съм чувала много оплаквания от работа в хотел от хора, на които им идва нанагорно, както и оплаквания от грозно отношение на супервайзори и други, точно в хотели - както и други, които се хвалят. Както казах, има си хора за всяка работа. В случая с хотелите става дума за работа за хора, които не говорят добър английски, те нямат много избор и очевидно доста хора смятат хотела за по-добър избор, отколкото на поточна линия. Между малкото избор има по-добро и по-лошо.

29. БЛАГОДАРЯ Tety1 thanked for this post
    Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

Сегз - четейки темата - виждам, че съм пропуснал може би най- същественото. В ЮК почти никой не е нает от Амазон. Почти всички са наети от и работят за Амазон през някоя агенция. Тези агенции са подизпълнители и от конкретната агенция зависи голяма част от отношението и условията на труд!

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Това истина ли е?
    От dimi_m във форум Общ форум
    Отговори: 3
    Последно мнение: 18-11-2016, 12:16
  2. това истина ли е
    От dimi_m във форум Общ форум
    Отговори: 26
    Последно мнение: 13-06-2015, 00:59
  3. BG посолството! Истина ли е?
    От Miro Todorov във форум Форум за българското посолство
    Отговори: 13