»нфо «а UK Ќовини —писание ќб€ви ѕродавалник »потеки —тарт —троители ∆ълти страници “ърси
–езултати от 1 до 21 от общо 21
    Ќов потребител
    –егистриран на
    Jun 2008
    ћнени€
    31
    Post Thanks / Like

ѕо подразбиране »стина ли е?

Ќе мога да пов€рвам,или по-точно -не искам да пов€рвам при какви робски услови€ работ€т хората в УјмазонФ в 21 век и не къде да е,а в Ћондон!!!������
    Ќад€вам се да има в наши€ форум н€кои сънародници,които да имат по-преки впечатлени€,за да си кажат мнението!

http://www.faktualno.com/2017/12/amazon.html?m=1

—таро куче јватара на DONALD TRUMP
    –егистриран на
    Mar 2017
    ћнени€
    2 405
    Post Thanks / Like

ѕо подразбиране «а: »стина ли е?

÷итирай ѕървоначално написано от Tety1 ¬иж мнението
    Ќе мога да пов€рвам,или по-точно -не искам да пов€рвам при какви робски услови€ работ€т хората в УјмазонФ в 21 век и не къде да е,а в Ћондон!!!������
    Ќад€вам се да има в наши€ форум н€кои сънародници,които да имат по-преки впечатлени€,за да си кажат мнението!

(Ќо Amazon са признали, че хората са най-малко ефективната част от ц€лата им операци€, така че в “илбъри скоро всичко ще се поеме от роботите. ƒокато работех посто€нно имах чувството, че хората са превърнати в добитък, чи€то единствена рол€ е да обслужва машините. )¬се едно слушам на аудио мо€ любим филм за всички времена "ћетрополис" на ‘риц Ћанг.....
    “о€ не казва ли че след като тотално са изсмукали силиците на хората и в кра€ на см€ната роботите се превръжат в месо€дни чудовища и из€ждат хората.......
    ѕоследно редактирано от DONALD TRUMP : 06-02-2019 на 04:03
    EC=WC
    "If Trump is not your president, then you are an illegal resident!!!!!"
    "Some ideas are so stupid that only intellectuals believe them"
    -George Orwell
    www.whatreallyhappened.com

3. ЅЋј√ќƒј–я mate, Tety1 thanked for this post
    —таро куче
    –егистриран на
    Aug 2013
    ћнени€
    686
    Post Thanks / Like

“ова е стара новина , но напълно актуална . Ќе само јмазон действат така . »дете в ’ермес да видите какво е робство .... общо взето навсекъде дето съм ѕ–ќЅ¬јЋ да бачкам е робство на макс и точно заради това сто€ не повече от 1 час на дадената работа и изчезвам . ≈динствените работи дето стават в ”  и с удоволствие бих ги бачкал са в –о€л мейл , Ўофьор и ѕоследната ми работа дето правехме броните на JLR . ¬сичко друго в шит , а особено много се дразн€ като гледам на вс€ка об€ва да пише хард уоркър , а заплатата 7,83 . Ќавс€къде им требват роби , така са изградени икономиките на ти€ страни и това си е .

5. ЅЋј√ќƒј–я Tety1, Captain Chaos thanked for this post
    I see you... јватара на ћила
    –егистриран на
    Mar 2006
    √рад
    Ўотланди€
    ћнени€
    29 203
    Post Thanks / Like

јз имам доста познати, които работ€т или са работили в складовете на јмазон в Ўотланди€, но работата на тези, с които съм говорила, по описанието изглежда друго€че - свързана с много ходене из района на огромен склад, който ти е определен и събиране на продуктите, които тр€бва да се изпрат€т. Ќ€кои напускат след първите н€колко дена, като казват, че това е утрепи€, имам и познати, които много харесват работата си и се качват нагоре по стълбицата. “ези, дето € харесват, са пълни с енерги€, обичащи движението, слушалките в ушите - и пей сърце. Ќормални хора са, не н€какви с дефицит на вниманието или нещо такова. ѕросто тази работа не подхожда за всички. “ова, дето го пише в стати€та (прочетох само началото), никога не съм чувала да се практикува тук, веро€тно е истина за Ћондон, н€ма да си измисл€ човекът €.

Ќо те и в хотелите дават по 21 минути на оправ€нето на една ста€, което ми се стори много малко на мен, но после говорих с различни жени, н€кои казват, че това е утрепи€, после става €сно, че там отношението на супервайзорите е грозно. ƒруги казват, че за н€колко седмици са свикнали и сега дори си оправ€т стаите за по-кратко от това и че атмосферата е добра, с т€х се държат много човешки, та и тези неща си имат значение.  ато имате предвид, че се гледа и качеството, дори такива неща като това, дали всички млекца в комплекта за чай/кафе са обърнати с етикетите в една и съща посока. «а всеки влак си има пътници, както и за вс€ка работа - работници.
    ¬ този форум сподел€м опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. »звин€вам се предварително, ако случайно убед€ н€кого в правотата си - не е било нарочно.
    ћол€ потребителите, които не разбират смисъла на н€кое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вмен€т н€какво свое тълкувание и се дразн€т, ако не се съглас€вам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по вс€какъв възможен начин да спазват дистанци€. Ѕлагодар€ за разбирането.

7. ЅЋј√ќƒј–я Tety1 thanked for this post
    —таро куче јватара на jhoro
    –егистриран на
    May 2011
    √рад
    "ѕо света и у нас"
    ћнени€
    7 496
    Post Thanks / Like

÷итирай ѕървоначално написано от ћила ¬иж мнението
    јз имам доста познати, които работ€т или са работили в складовете на јмазон в Ўотланди€, но работата на тези, с които съм говорила, по описанието изглежда друго€че - свързана с много ходене из района на огромен склад, който ти е определен и събиране на продуктите, които тр€бва да се изпрат€т. Ќ€кои напускат след първите н€колко дена, като казват, че това е утрепи€, имам и познати, които много харесват работата си и се качват нагоре по стълбицата. “ези, дето € харесват, са пълни с енерги€, обичащи движението, слушалките в ушите - и пей сърце. Ќормални хора са, не н€какви с дефицит на вниманието или нещо такова. ѕросто тази работа не подхожда за всички. “ова, дето го пише в стати€та (прочетох само началото), никога не съм чувала да се практикува тук, веро€тно е истина за Ћондон, н€ма да си измисл€ човекът €.
    ћила, тези дето обикал€т (18-20 км на см€на от,10 часа) са ДпикъритеФ (picker - берач). ѕосле са ДпакъритеФ (packer - опаковчик). “е сед€т на едно м€сто, но и т€хната не е лесна.
    —ледват ДсортъритеФ (sorter - сортировач). “е са в депата и работ€т само нощна см€на.
    Ќакра€ са деливъри драйвърите. “е са дневна см€на, докато разнесат пратките.  офти момента е, че са селф.
    Ќинал съм и през четирите позиции - в Amazon Rugeley и Amazon Wednesbury.
    Ќай ме кеф€т дървени философи - когато започнат да се пал€т.
    УAbout one-fifth of the people are against everything all of the time.Ф
    May 6, 1964, U.S. Attorney General Robert F. Kennedy
    Ќа този св€т тр€бва да си честен, само когато парамедиците те питат : -" акво сте взели?"
    √угъл търсачка на форума...............-...............ѕроверка на правопис
    Fuck off... if you please!!!

9. ЅЋј√ќƒј–я Tety1 thanked for this post
    ’ј–≈—¬јћ! ћила liked this post
    Ќов потребител
    –егистриран на
    Jul 2017
    ћнени€
    67
    Post Thanks / Like

ƒокато има мераклии за това робство- ще има и робовладелци!
    јко народа масово се махне от там и покаже среден пръст на тази "работа" да видим дали ще си позволи Ѕесос или както му е името да се прави на интересен!
    Ќе случайно унищожават образованието в световен мащаб- неграмотни хора неориентирани в живота са лесно управл€еми!
    » такива мислещи, че като кацнат в јнгли€ (без професи€ и език) и ще забогате€т щото само т€х чакат!

—таро куче
    –егистриран на
    May 2011
    ћнени€
    6 049
    Post Thanks / Like

÷итирай ѕървоначално написано от Transit ¬иж мнението
    ƒокато има мераклии за това робство- ще има и робовладелци!
    јко народа масово се махне от там и покаже среден пръст на тази "работа" да видим дали ще си позволи Ѕесос или както му е името да се прави на интересен!
    Ќе случайно унищожават образованието в световен мащаб- неграмотни хора неориентирани в живота са лесно управл€еми!
    » такива мислещи, че като кацнат в јнгли€ (без професи€ и език) и ще забогате€т щото само т€х чакат!
    и за това идва брексит и всички тези робовладелци си промен€т манталитета или остават без работници, н€ма среден вариант
    »ли вдигаш прах, или гълташ прах. Ч ’енри  исинджър

12. ЅЋј√ќƒј–я Tety1, Captain Chaos thanked for this post
    –егистриран на
    May 2011
    √рад
    "ѕо света и у нас"
    ћнени€
    7 496
    Post Thanks / Like

÷итирай ѕървоначално написано от deijei ¬иж мнението
    и за това идва брексит и всички тези робовладелци си промен€т манталитета или остават без работници, н€ма среден вариант
    “и това сериозно ли го мислиш? ƒа не би при Дтези робовладелциУ да работ€т само гастарбайтери от ≈—???
    ўото другите ще си влизат както и досега. «а т€х Br-Exit не промен€ нищо.
    Ќа този св€т тр€бва да си честен, само когато парамедиците те питат : -" акво сте взели?"

14. Recommend DONALD TRUMP recommended this post
    —таро куче
    –егистриран на
    May 2011
    ћнени€
    6 049
    Post Thanks / Like

÷итирай ѕървоначално написано от jhoro ¬иж мнението
    “и това сериозно ли го мислиш? ƒа не би при Дтези робовладелциУ да работ€т само гастарбайтери от ≈—???
    ўото другите ще си влизат както и досега. «а т€х Br-Exit не промен€ нищо.
    абсолютно сериозно го казвам. скоро бил ли си в ук? кандидатсвай за позици€ ко€то преди брексит не си и си помисл€л че може да € имаш, най малкото получаваш интервю за работа
    защо мислш има брекситари в то€ форум? трудно им е да се бор€т с конкуренци€та
    ѕоследно редактирано от deijei : 06-02-2019 на 22:31

–егистриран на
    May 2011
    √рад
    "ѕо света и у нас"
    ћнени€
    7 496
    Post Thanks / Like

—ега прегледах стати€та (от телефона изб€гвам да отвар€м линкове) и ще кажа, че или автора нещо се е объркал, или превода е много измислен! ј сега едно по едно:
    1. Длинейки прибират колабирали работнициУ - за ц€лото време, през което съм работил в Amazon - не съм вид€л човек, на когото да стане лошо, не да колабира!
    2. Дпоставени€т ми норматив е от 300 опаковани продукта на часУ - не помн€ да е имало норматив за бройките. ¬€рно, че препоръчваха да се работи по-бързо, но не никой да е санкциониран за по-малко бройки!
    3. ѕървоначално ми казваха, че тр€бва да опаковам по 120 единични продукти на час или по 85 комплекта на час. Ќо в последствие нормата ми се вдигна до 200.[/U] - Ќали б€ха 300 бе???
    4. Дзаспали прави, от изморителни€ труд по 55 часа седмичноУ - това също не е в€рно. ¬ склада се работеше 4 дни по 10 часа, а в депото - 5 дни по 8 часа. ѕлащаше се - в склада по 7 паунда (овъртайм - 10,35) на час, а в депото по 8 паунда (овъртайм - 11,83) на час.
    5. Дполучават по 7 пенса (стотинки) на опакован продуктУ - ако си направите усилието да умножите £0,07 по 300 бро€ (нормата) ще получите 21 паунда на час!!! ƒоста внушително заплащане - при изпълнена норма!!!
    6. Дфитнес тракерът ми показваше, че повечето дни съм върв€л по 16 километра на ден в склада.У[/U] - това също не е в€рно. ѕишещи€ или е работил като пакър, опаковал е стоки и е сед€л на едно м€сто, или е бил пикър и е обикал€л, но не е пакетирал нищо. –аботата на пакъра наподоб€ва шопинг със съпругата ви - разликата е, че не вие плащате, а на вас ви плащат!
    7. ДЌо аз вад€ по 800 паунда месечно Ц сподел€ ми работникУ[/U] ќтново лъжа! ѕреди 3 години, при 7 паунда на час, получавах по 300 паунда на седмица! ј по-горе е казано, че заплащането е 8,20!
    8. ¬ дните преди Д„ерни€ петъкУ много от поставените цели не б€ха изпълнени, а това означаваше само едно Ц много служители тр€бваше да бъдат уволнени.[/U] - това просто е смешно. ќт самото наемане (октомври) се знае, че става дума за временен договор - до Ќова година. јко ще да обикал€ш като —упермен - на 1 €нуари следва Д„ао!У

–азбира се, че има и верни неща:
    Д’алето е толкова гол€мо, че отиването до най-близката тоалетна може да отнеме 5 минути.У - склада в Rugeley е с размери 900 / 450 метра, а складовата час е на 4 етажа. “оалетните са извън охран€емата зона, тоест - минава се през металдетектора. ѕрепоръчва се тоалетна да се ползва основно през почивките.

17. ЅЋј√ќƒј–я ћила, Tety1 thanked for this post
    Recommend DONALD TRUMP recommended this post
    –егистриран на
    May 2011
    √рад
    "ѕо света и у нас"
    ћнени€
    7 496
    Post Thanks / Like

÷итирай ѕървоначално написано от deijei ¬иж мнението
    абсолютно сериозно го казвам. скоро бил ли си в ук? кандидатсвай за позици€ ко€то преди брексит не си и си помисл€л че може да € имаш, най-малкото получаваш интервю за работа
    защо мислш има брекситари в то€ форум? трудно им е да се бор€т с конкуренци€та
     ого да съм ДбилУ в ё ??? Ќикого не съм бил - ни в ё , ни в Ѕ√.
    Ќе ме гледай, че пиша от българско IP - може са се каже, че съм посто€нно в ё !

олкото до получаването на (поканата за) интервю - това още нищо не значи! “и лично - на колко интервюта си ходил???
    јко пък си прав и работната ръка стане дефизит ... много съм лесен. —амо 3 часа полет и съм на м€сто! »мам NINo, UTR и каквото още се сетиш. —ъщо и безплатна квартира и храна - поне за първите една-две седмици!

19. ’ј–≈—¬јћ! deijei liked this post
    Recommend DONALD TRUMP recommended this post
    —таро куче
    –егистриран на
    May 2011
    ћнени€
    6 049
    Post Thanks / Like

÷итирай ѕървоначално написано от jhoro ¬иж мнението
     ого да съм ДбилУ в ё ??? Ќикого не съм бил - ни в ё , ни в Ѕ√.
    Ќе ме гледай, че пиша от българско IP - може са се каже, че съм посто€нно в ё !

олкото до получаването на (поканата за) интервю - това още нищо не значи! “и лично - на колко интервюта си ходил???
    јко пък си прав и работната ръка стане дефизит ... много съм лесен. —амо 3 часа полет и съм на м€сто! »мам NINo, UTR и каквото още се сетиш. —ъщо и безплатна квартира и храна - поне за първите една-две седмици!
    н€ма как да знам че си с бг ип, само предполагах че си в бг. аплайвай и ще разбереш за какво говор€. т€ работната ръка вече е дефицит

21. ЅЋј√ќƒј–я jhoro thanked for this post
    Contrarian јватара на mate
    –егистриран на
    Jan 2010
    √рад
    Glasgow
    ћнени€
    2 978
    Post Thanks / Like

¬сичко е в€рно. Ќ€ма јнгли€, н€ма Ўотланди€, н€ма јмерика - навс€къде е едно и също и "таргетите" са едни и същи за определени департаменти. ћила, преди да се изказваш, не е лошо да провериш какво значи MAPS (Minimum Acceptable Performance Standard), после да пишеш. Ѕратът на бившата е мениджър там и сам ми е казвал на какво подлагат подчинените си.

“очно за едини€ от центровете в Ўотланди€ б€х чел в пресата, че хората пикаели в шишета, щото не им давали toilet breaks, сп€ли отвънка на палатка, а от NHS казали, че получавали тройно над допустимото обаждани€ в пиковете периоди за Amazon.
    — други думи - далеч от тези и бойкот на сайта им и на всичко свързано с умопомрачени€т Jeff Bezos. ѕазарувайте в ebay, John Lewis и high-street ритейлърите.

—таро куче
    –егистриран на
    Dec 2014
    √рад
    Essex
    ћнени€
    715
    Post Thanks / Like

Ѕр€, да не би да работ€ в единствени€ читав склад на ќстрова. –абот€ като пикър вечерна см€на ( 18 ч - 2 ч ) в гол€м склад на една от веригите хранителни магазини. «аплащането е 12.44 £/ час за първата година на договора. —лед което заплащането става 14.11 £/ час. ¬с€ка година търпи увеличение. “ова са тазгодишните ставки. «а 2018 б€ха 12.25/час за първата година и 13.89 за след) –аботи се на режим 5 работни, 3 почивни, 28 работни дни платен отпуск, банк холидей се плаща двойно. ƒа работата е свързана с физическо натоварване, но нищо фрапиращо и нереално. Ќорми имаме, да кажем средно 250 кейса на час ( за рзличните зони е различен пик рейта, но средно е 250), без да си даваш зор, просто едно нормално работно темпо е достатъчно да си направиш нормата. ѕридвижванети и работата става с камиончета, тип LLop ( ако не се бъркам Low Level order picking), т.е. слагаш палета на вилиците, повдигаш ги на желаното ниво и дори не се навеждаш докато събираш/береш неоходимите продукти. ’оди се до тоалетната когато и колкото пъти е нужно, спираме се и си лафим ( разбира се в рамките на минутка - две) и продължаваме. Ќе съм чул да има проблем за хората които не си прав€т нормата, даже не малка част от колегите ми откровенно и чистосърдечно си се моткат.... но проблеми нет. “опли напитки от машина ( 10 - 15 вида) са безплатни и без ограничение в количествата, плодове ( банани, €бълки и портокали) по време на почивките са осигурени за служителите и без ограничение т.е. €деш колкото искаш. ѕочивките са платени.  огато стане натоварено се остава и се работи допълнително, да часовете за месеца може и да надхвърл€т 200, ама заплатата стига 2000 - 2500 ... говорим за складов работник. ¬ момента не е натоварено и взависмост от това колко работни дни имаш в месеца, правим 140 - 160 часа месечно. ќтношение от преките шефчета... без забележки, не те посрещат с кафе и бисквиети, ама когато е имало проблем за решаване, всичко е било ќ , да си тръгнеш по-рано, случва се, налага се, н€ма проблем. Ќа всеки 6- 8 седмици имаме среща one by one с деректни€ ни лидер. —тава въпрос за 10 мин разговор, имаш ли проблеми, имаш ли нужда от нещо и туй онуй и те така. ¬ъзможност за развитеие има, в момента съм на тази вълна, и поне засега ми се струва абсолютно реална, пък близкото бъдеще ще покаже.

“а за јмазон незнам, ама не всички складове за собственост на робовладелци.

24. ЅЋј√ќƒј–я Tety1, ћила thanked for this post
    ’ј–≈—¬јћ! rosbg, Ka 2, zmei4o_pk, jhoro liked this post
    –егистриран на
    Mar 2006
    √рад
    Ўотланди€
    ћнени€
    29 203
    Post Thanks / Like

÷итирай ѕървоначално написано от mate ¬иж мнението
    ¬сичко е в€рно. Ќ€ма јнгли€, н€ма Ўотланди€, н€ма јмерика - навс€къде е едно и също и "таргетите" са едни и същи за определени департаменти. ћила, преди да се изказваш, не е лошо да провериш какво значи MAPS (Minimum Acceptable Performance Standard), после да пишеш. Ѕратът на бившата е мениджър там и сам ми е казвал на какво подлагат подчинените си.

“очно за едини€ от центровете в Ўотланди€ б€х чел в пресата, че хората пикаели в шишета, щото не им давали toilet breaks, сп€ли отвънка на палатка, а от NHS казали, че получавали тройно над допустимото обаждани€ в пиковете периоди за Amazon.
    — други думи - далеч от тези и бойкот на сайта им и на всичко свързано с умопомрачени€т Jeff Bezos. ѕазарувайте в ebay, John Lewis и high-street ритейлърите.
    Mate, преди да се изказваш и особено преди да си позвол€ваш да ми даваш съвети кога точно да пиша в този форум или (си мислиш, че) коментираш мое мнение, не е лошо да се опиташ да го прочетеш същото това мнение и да го осмислиш. ¬ъзможно е да откриеш, че не си направил нищо по-различно от мен - разговар€л си с един мениджър. јз пък съм разговар€ла с много техни работници. » на това отгоре, не казваш нищо, което да оспори моето мнение. “ака че прочети мнени€та и на другите работили в јмазон в тази тема и си прибери patronising тона. јз пазарувам и ще продължавам да пазарувам от јмазон защото имат добра система за feedback, защото пазаруването става с н€колко клика.  огато искам да куп€ стока, ко€то € н€ма при т€х, но € има в High Street shops или е на по-добра цена там, тогава ще пазарувам там. ќпредел€м потребителското си поведение спр€мо потребителските си нужди, а отношението към работниците не мисл€, че е мо€ работа да го регулирам така - то и не см€там, че може - јмазон е световен retailer. “ова отношение мисл€, могат да го регулират самите работници, като изберат да работ€т или да не работ€т за дадени€ работодател.
    ¬ този форум сподел€м опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. »звин€вам се предварително, ако случайно убед€ н€кого в правотата си - не е било нарочно.
    ћол€ потребителите, които не разбират смисъла на н€кое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вмен€т н€какво свое тълкувание и се дразн€т, ако не се съглас€вам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по вс€какъв възможен начин да спазват дистанци€. Ѕлагодар€ за разбирането.

—таро куче јватара на dimi_m
    –егистриран на
    May 2010
    ћнени€
    3 385
    Post Thanks / Like

÷итирай ѕървоначално написано от ћила ¬иж мнението

Ќо те и в хотелите дават по 21 минути на оправ€нето на една ста€, което ми се стори много малко на мен, но после говорих с различни жени, н€кои казват, че това е утрепи€, после става €сно, че там отношението на супервайзорите е грозно. ƒруги казват, че за н€колко седмици са свикнали и сега дори си оправ€т стаите за по-кратко от това и че атмосферата е добра, с т€х се държат много човешки, та и тези неща си имат значение.  ато имате предвид, че се гледа и качеството, дори такива неща като това, дали всички млекца в комплекта за чай/кафе са обърнати с етикетите в една и съща посока. «а всеки влак си има пътници, както и за вс€ка работа - работници.
    я отиди и работи в хотел или склад с англичани, да видиш какво е двоен стандарт. 20 минути за ста€ дават на чужденците и чекъра те връща по 15 пъти,а в същото време, британеца зор си не дава и естестнено никой не му дава, дори и му помагат събрат€та , ако е по флегматичен. “ова не си го измисл€м, а съм го чул от хора, които са работили тази работа и б€ха отвратени. —ъщо така н€ма значение къде, на вс€къде е едно и също-шотланди€, Ћондон, ирланди€...«а складовете и цеховете е същото, ако има кофти работа за вършене, например работа на студено или да се мете на дъжд отвън, теб ще те бутнат, по молба на британските колеги към супервайзора и проблема е, че нищо неможеш да им кажеш, защото те са си в правото.
    ј това, че н€кой твой познат е случил на добра работа- не спор€, но това е едно на хил€да, в повечето случаи работата в фабрики и цехове е робска и англичаните, които работ€т там са без образование, дори и хора лежали по затворите.
    јко пък нещо тръгнеш да им се правиш, всички проблеми се разрешават в съблекалн€та, където н€ма камери, пък после ходи и се оправ€й с тво€т английски, и ходи доказвай, кой ти е дърпал косата
    ѕоследно редактирано от dimi_m : 07-02-2019 на 10:46

27. ЅЋј√ќƒј–я Tety1 thanked for this post
    –егистриран на
    Mar 2006
    √рад
    Ўотланди€
    ћнени€
    29 203
    Post Thanks / Like

÷итирай ѕървоначално написано от dimi_m ¬иж мнението
    я отиди и работи в хотел или склад с англичани, да видиш какво е двоен стандарт. 20 минути за ста€ дават на чужденците и чекъра те връща по 15 пъти,а в същото време, британеца зор си не дава и естестнено никой не му дава, дори и му помагат събрат€та , ако е по флегматичен. “ова не си го измисл€м, а съм го чул от хора, които са работили тази работа и б€ха отвратени. —ъщо така н€ма значение къде, на вс€къде е едно и също-шотланди€, Ћондон, ирланди€...«а складовете и цеховете е същото, ако има кофти работа за вършене, например работа на студено или да се мете на дъжд отвън, теб ще те бутнат, по молба на британските колеги към супервайзора и проблема е, че нищо неможеш да им кажеш, защото те са си в правото.
    ј това, че н€кой твой познат е случил на добра работа- не спор€, но това е едно на хил€да, в повечето случаи работата в фабрики и цехове е робска и англичаните, които работ€т там са без образование, дори и хора лежали по затворите
    Ќ€ма нужда аз да ход€ да работ€ там, за да съм запозната добре. «а хотелите не става дума за един мой познат, става дума за много мои познати жени, които ме мол€т да ги уред€ на работа в хотели и ги уреждам, в един конкретен хотел, по препоръка на друга българка, работеща там, защото отношението към персонала е много добро, за разлика от другаде, а изисквани€та към работата са същите. “ам и мъже-българи има дори. ≈дната от кандидатките е работила в √ърци€ в хотел години наред и каза, че изисквани€та са същите. јз също съм чувала много оплаквани€ от работа в хотел от хора, на които им идва нанагорно, както и оплаквани€ от грозно отношение на супервайзори и други, точно в хотели - както и други, които се хвал€т.  акто казах, има си хора за вс€ка работа. ¬ случа€ с хотелите става дума за работа за хора, които не говор€т добър английски, те н€мат много избор и очевидно доста хора см€тат хотела за по-добър избор, отколкото на поточна лини€. ћежду малкото избор има по-добро и по-лошо.

29. ЅЋј√ќƒј–я Tety1 thanked for this post
    –егистриран на
    May 2011
    √рад
    "ѕо света и у нас"
    ћнени€
    7 496
    Post Thanks / Like

—егз - четейки темата - виждам, че съм пропуснал може би най- същественото. ¬ ё  почти никой не е нает от јмазон. ѕочти всички са наети от и работ€т за јмазон през н€ко€ агенци€. “ези агенции са подизпълнители и от конкретната агенци€ зависи гол€ма част от отношението и услови€та на труд!

Contrarian јватара на mate
    –егистриран на
    Jan 2010
    √рад
    Glasgow
    ћнени€
    2 978
    Post Thanks / Like

—таро куче јватара на Ego sum
    –егистриран на
    Sep 2016
    ћнени€
    1 912
    Post Thanks / Like

÷итирай ѕървоначално написано от mate ¬иж мнението
    ѕианката не беше ли разследван за злоупотреби точно в Ћюксембург?

—таро куче
    –егистриран на
    Jun 2015
    √рад
    LLandysilio,LLanymynech,Wales
    ћнени€
    1 243
    Post Thanks / Like

Ќе знам. јз като прав€ PDI на електрически машини ми искат да речем 5 машини днес. јко трбва да отстраниш проблеми н€ма проблем и да не ги направиш. ѕочивки...официално имаме една от 30 мин,но кафе и цигари когато искаш стига да не прекал€ваш. јко н€ма много работа играем фубтол в халето или си играем на телефоните.

»нформаци€ за темата

ѕотребители разглеждащи тази тема

¬ момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

ѕодобни теми

1. “ова истина ли е?
    ќт dimi_m във форум ќбщ форум
    ќтговори: 3
    ѕоследно мнение: 18-11-2016, 11:16
  2. това истина ли е
    ќт dimi_m във форум ќбщ форум
    ќтговори: 26
    ѕоследно мнение: 13-06-2015, 00:59
  3. BG посолството! »стина ли е?
    ќт Miro Todorov във форум ‘орум за българското посолство
    ќтговори: 13