Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Резултати от 1 до 13 от общо 13
    Manchester United Fan Аватара на Zara
    Post Thanks / Like

По подразбиране Прахосмукачка Миеле - кой модел?

Някой беше писал преди време, че има Миеле прахосмучака. Решила съм да си купя една, но се чудя кой модел е подходящ? В къщи подовете навсякъде са дърво и гранит в кухнята, нямаме мокети никъде. Имам cordless Dyson, но ми се иска и нещо по-солидно. Моля за препоръки, също какво е за предпочитане - с торбичка или без торбичка?

Старо куче
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Прахосмукачка Миеле - кой модел?

Аз бих препоръчал с торбичка
    Или вдигаш прах, или гълташ прах. — Хенри Кисинджър

3. БЛАГОДАРЯ Zara thanked for this post
    Старо куче Аватара на Sarah
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от deijei Виж мнението
    Е, защо с торбичка. Аз пък тъкмо си купих един Самсунг, и търсих специално да е без торбички. Старата беше със, и не ми се занимаваше постоянно да купувам.

Старо куче
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Sarah Виж мнението
    Е, защо с торбичка. Аз пък тъкмо си купих един Самсунг, и търсих специално да е без торбички. Старата беше със, и не ми се занимаваше постоянно да купувам.
    тези без торбичка са с няколко филтъра 4-5. като се задръстят е те лесно се задръстват и прахосмукачката губи мощност почва да прегрява. ако не се поддържат филтрите в идеално състояние прахосмукачката не работи добре. докато е с торбичка, пълни се торбичката слагаш нова и продължаваш. преди известно време lordm си беше купил бош без торбичка и я изхвърли след 2 или 3 години ако не се лъжа, сега е с миеле мисля , може да сподели опит. ситуацията е такава ако искаш без торбичка трябва повече грижи да полагаш за да работи добре, което лично за мен се обезсмисля като може да минеш с по малко грижи и 1 паунд на торбичка повече да речем
    Или вдигаш прах, или гълташ прах. — Хенри Кисинджър

6. БЛАГОДАРЯ Zara, Sarah thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! ALEXIAN liked this post
    Старо куче
    Град
    Bristol
    Post Thanks / Like

Аз имам в БГ Миеле, но е от отдавна. Торбички купувам от тук: (и марката се вижда)
    https://www.ebay.co.uk/itm/Miele-S45...53.m1438.l2649

8. БЛАГОДАРЯ Zara thanked for this post
    Напреднал Аватара на ALEXIAN
    Град
    London
    Post Thanks / Like

Абсолютно съгласен с deijei, прахосмукачките бес торбичка са измислена работа, искат редошно и сериозно почистване. Една оригинална торбичка за Миеле е около 2 паунда и кара сигурно месец. Нашата е модел S6210 2000W, и я имаме повече от 5 години. Те вече не правчт толкова мощни нали ЕС ги забрани. В момента еквивалентния модел е C2 мисля и е 900W. Не знам как работи, но стария модел може да ти отлепи плочките от пода. Но като нямаш мокети и килими не би трябвало да има никакви проблеми.

10. БЛАГОДАРЯ Zara thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! deijei liked this post
    Старо куче
    Град
    Bristol
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от cibik Виж мнението
    Аз имам в БГ Миеле, но е от отдавна. Торбички купувам от тук: (и марката се вижда)
    https://www.ebay.co.uk/itm/Miele-S45...53.m1438.l2649
    Според мен и трите вида торбички вършат работа- хартиени, платнени, с филтър. Последните две изискват почистване, първата не (може би е измислена за улеснение на потребителя, не е сигурно дали по-добре филтрира)
    За накрайника/четката- моята има въртяща четка, задвижвана с турбинка от струята. Не знам дали върши по-добре работа, но навива ресните/пискюлите на килимите, та трябваше да ги поскъся с ножицата

12. БЛАГОДАРЯ Zara thanked for this post
    I see you... Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Аз имам Miele C3 Complete Cat & Dog 1200 watts Vacuum Cleaner, защото имаме куче. Изключително съм доволна след всички, които пробвах. Взех си цилиндрична (не права), малко се чудех дали ще е добре, но се оказа чудо. Дърпа както никоя друга, има степени за тиха употреба, еднакво добре чисти мокет (вдига го) и паркет, лека е и много мощна. Не се налага да чистя четките от усукани кучешки и други косми всеки път, както ставаше с някои други. Прахосмукачката ми е с торбички, защото след като имах права без торбички, реших, че си струва икономията - за да я изчистя, така или иначе трябва да сложа праха или боклуците в някава торбичка и колкото и да се старая, винаги някаква част излиза навън и или я дишам, или трябва да я обирам пак, или се разпилява в околното естество. С торбичка е много по-лесно - вадя едната, слагам другата и бам - в коша, чисто и лесно. Тази прахосмукачка специално събира много повече в торбичката си, отколкото предишната ми Самсунг, което значи, че купувам торбички по-рядко и въпреки че са по-скъпички, не се притеснявам от това.

Прахосмукачката е лека и мога да я разнасям навсякъде без проблеми. Мислех да я ползвам само долу, а за горния етаж да ползвам една от старита, но сега вече клоня към изхвърляне на старите, защото като гледам, всеки, който чисти с прахосмукачка си почва с тази и си приключва с тази, защото е най-удобна и върши работа с най-малко усилия. Има 2 приставки, които са в корпуса, отварят се с капаче, което ми е много удобно, има една допълнителна глава за под, която никога не съм ползвала, аз на практика си карам навсякъде с турбо приставката за косми, не помня дали я купих отделно или си дойде с прахосмукачката. Изобщо, родих се с нея, препоръчвам с две ръце. Дойде си с 2 години гаранция, но не съм имала никакви проблеми досега.
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

14. БЛАГОДАРЯ Zara thanked for this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

Аз съм фен на безторбичните прахосмукачки! HEPA филтъра работят перфектно и торбичката с нищо не очиства по-добре! Освен това виждаш колко е пълен съда и знаеш кога да го изхвърлиш. Аз никога не чакам да се напълни, а изхвърлям периодично, което отнема половин минута. Използвам само Дайсън от години и съм страхотно доволен, колко лесно е изпразването. Филтъра се подменя периодично. Дори при попадане на вода и остри предмети няма проблема на скъсаната торбичка, която никога не знаеш колко е пълна(индикатора не винаги е добър съветник и ползващите такива го знаят добре!) Иначе може и воден филтър прахосмулачка да си купите, ако си нямате друга работа...
    “No dumb bastard ever won a war by going out and dying for his country. He won it by making some other dumb bastard die for his country.” - George Patton

16. БЛАГОДАРЯ Zara thanked for this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Zara Виж мнението
    Някой беше писал преди време, че има Миеле прахосмучака. Решила съм да си купя една, но се чудя кой модел е подходящ? В къщи подовете навсякъде са дърво и гранит в кухнята, нямаме мокети никъде. Имам cordless Dyson, но ми се иска и нещо по-солидно. Моля за препоръки, също какво е за предпочитане - с торбичка или без торбичка?
    Която и да си купиш,все е хубава от този модел,гледай да е малко по-силна.

18. БЛАГОДАРЯ Zara thanked for this post
    Старо куче Аватара на jhoro
    Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от deijei Виж мнението
    Цитирай Първоначално написано от Kearny Виж мнението
    Аз съм фен на безторбичните прахосмукачки! HEPA филтъра работят перфектно и торбичката с нищо не очиства по-добре! Освен това виждаш колко е пълен съда и знаеш кога да го изхвърлиш. Аз никога не чакам да се напълни, а изхвърлям периодично, което отнема половин минута. Използвам само Дайсън от години и съм страхотно доволен, колко лесно е изпразването. Филтъра се подменя периодично. Дори при попадане на вода и остри предмети няма проблема на скъсаната торбичка, която никога не знаеш колко е пълна(индикатора не винаги е добър съветник и ползващите такива го знаят добре!) Иначе може и воден филтър прахосмулачка да си купите, ако си нямате друга работа...
    Аз препоръчвам С торбичка, С HEPA filter, но и С Cyclone separator.
    Най ме кефят дървени философи - когато започнат да се палят.
    “About one-fifth of the people are against everything all of the time.”
    May 6, 1964, U.S. Attorney General Robert F. Kennedy
    На този свят трябва да си честен, само когато парамедиците те питат : -"Какво сте взели?"
    Гугъл търсачка на форума...............-...............Проверка на правопис
    Fuck off... if you please!!!

20. БЛАГОДАРЯ Zara thanked for this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

Tоку що привърших с чистенето на бюрото си и това ми напомни за още едно предимство на безторбичните- когато ти засмуче нещо, го виждаш веднага и си го вземаш обратно, когато е ценно!
    “No dumb bastard ever won a war by going out and dying for his country. He won it by making some other dumb bastard die for his country.” - George Patton

22. ХАРЕСВАМ! Мила, deijei, zmei4o_pk liked this post
    I see you... Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от katiogi Виж мнението
    Която и да си купиш,все е хубава от този модел,гледай да е малко по-силна.
    Да, аз май хванах една от последните прахосмукачки, произведени с по-голяма мощност. Моята е 1200, сега гледам, че сега продават същия и подобни модели с 900 W мощност. Kearny е прав, че при безторбичните се вижда какво си засмукал, докато с торбичките - не. Няма пълно щастие хехе, човек си преценя кое е по-важно за него и с кое да направи компромис.
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

24. ХАРЕСВАМ! Kearny, deijei liked this post

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Прахосмукачка - каква?
    От Мила във форум Пазаруване
    Отговори: 88
    Последно мнение: 16-11-2018, 17:34
  2. Вградена прахосмукачка!
    От lordm във форум Всичко за дома
    Отговори: 3
    Последно мнение: 28-09-2016, 17:54
  3. Прахосмукачка, която да обира косми на животни?
    От Мила във форум Искам да си намеря изгодно.....
    Отговори: 34
    Последно мнение: 28-09-2013, 19:46
  4. Тръба за прахосмукачка - откъде?
    От rvelcheva във форум Пазаруване
    Отговори: 5
    Последно мнение: 24-02-2008, 18:43

Отметки

Правила за публикуване

• Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си