Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Резултати от 1 до 23 от общо 23
    Старо куче
    Post Thanks / Like

По подразбиране Инвестирате ли си парите

Не отдавна прочетох един текст които гласи , че не трябва да се гледа на парите като на неудушевен предмет , а те също като теб трябва да работят . Смисъла е , че щом ти ставаш рано сутрин и отиваш да се бъхтеш 8-12 часа и така всеки ден , защо тогава парите които искарваш да си "лежат и почиват" във вас докато ти работиш т.е. те също трябва да работят . Та ми хрумна да пусна тая тема да калкулираме плюсовете и минусите на отделните начини на инвестиция като например инвестиране в имот,депозит,парите под дюшека и т.н. кой какви наблюдения има и в коя сфера е най-добре да се инвестират заделените пари . С нетърпение чакам да споделите инвестирате ли си спестяванията или си ги държите в бурканбанк . Просто събирам мнения за да реша да се впусна ли в едно приключение пък ако не друго поне на финансово неграмотните хора да им светне крушката докато четат темата , като и аз съм един от тях .

2. ХАРЕСВАМ! VIA_AVE, nesi, kookdi liked this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Инвестирате ли си парите

Я кажи каква далаверка си намерил, преди време спомена за доста висока доходност, щях да питам и забравих
    Или вдигаш прах, или гълташ прах. — Хенри Кисинджър

Старо куче
    Post Thanks / Like

то тва пари ли са за да ги инвестираш...

Най-много за някоя бира да изкараш

При една невероятна невероятна доходност от 5% годишно (практически нереална) ви трябват 20 брутно годишни заплати за да ви направят финансово независими.
    Само канарчето има такива активи от бенефит схеми, за друг не се сещам да има кеш 20 брутни заплати. А при по-реални очаквания ви трябват 40 брутни заплати - демек цял живот да не харчиш нищо и да пестиш.

Старо куче
    Post Thanks / Like

Да допълня само - забогатява се чрез чужд труд или пари, всичко останало е та*ак!

Старо куче
    Post Thanks / Like

Следобяд ще пиша по темата , че сега трябва да задигам английската нация и паунда

Manchester United Fan Аватара на Zara
    Post Thanks / Like

Инвестирам в чанти/часовници и имоти....

Старо куче
    Post Thanks / Like

Не съм измислил далавера , това което съм открил си го има и винаги го е имало , но за мое учудване абсолютно никой от БГ познатите ми не е запознат с него - включително и аз не бях . Става въпрос за облигации . Всеки е чувал тая дума , но не всеки знае какво точно е . Там доходноста може да стигне и до 30% годишно , а в момента има облигации с доходност 50% на година така , че печалба от 5% е напълно постижима . Вие запознати ли сте с този инструмент за търговия или да обясна какво е ? Ако сте запознати какво мислите за него ! То това не знам дали се води инвестиция или търговия ,но смятам ,че всяко нещо което прави парите ти повече е инвестиция .

Старо куче
    Post Thanks / Like

Държавни или частни облигации? Няма начин доходността да е 30% . Това са безрискови инвестиции и доходността е малко над срочните депозити

Старо куче
    Post Thanks / Like

И държавни и частни има . Конкретно сега говоря за държавните , защото именно както ти каза те са безрискова инвестиция . Зависи на коя държава са де . Аз например като за проба купих облигации на Венецуела ей така от интерес да видя какво ще стане , следях ситуацията около нея която според всички кредитни рейтинги е фалирала държава . Ей така без да се замисля с яното съзнание , че купувам облигации на фалирала държава купих облигациите доста изгодно и на датата на падежа им те не ми ги изплатиха обратно както се и очакваше , НО все още ги имам и докато съм жив ще ги имам и един ден когато Венецуела си стъпи на краката ще ми ги плати . Сега обаче се чудя някой занимавал ли се е с това да си побъбрим малко , защото има много изгодни облигации и се чудя дали да не вкарам някакви пари да се позавъртя на колелото . Ето например някой от облигациите които са интересни , но пък са в турска лира , а като чета новините май май САЩ ще закопават икономически Турция скоро време .

bala gopala song

Между другото и аз мислех ,че няма начин да се печели от облигации , но повярвай , че света живее в заеми . Русия има облигации на 12,75% . Пуснали са ги онзи ден . Аржентина има облигации също онзи ден пуснати на 28,75% до 2035год . т.е. ако инвестираш 50 000лв. или евро или паунда до 2035год. ще ти плащат годишно по 28,75% и 2035 си ти връщат парите . Просто ми е интересно вие какво мислите . Аз съм решил да се заиграя . Богат няма да стана , ама поне да пробвам . Щеше да ми е интересно да каже някой - давай , става или мани измама е .

Доколкото се запознах с облигациите това е 2рият най-сигурен начин да си държиш парите след това да ги държиж във вас , като даже и там има риск да ти се запали къщата . На практика , а и на теория инвестирането в държавни облигации се води почти безрисково начинание . Риска идва от това държавата да спре да си ги плаща както стана при Венецуела , но дори тогава все някога трябва да си плати задълженията и другия риск е валутата и да се обезцени ако не е от водещите световни валути като долар,евро или швейцарски франк .
    Последно редактирано от bmwww : 17-01-2019 на 18:03

11. ХАРЕСВАМ! deijei liked this post
    Напреднал Аватара на itso
    Град
    London
    Post Thanks / Like

Както с всяка инвестиция, тези с по-високата доходност са с по-висок риск. Въпроса е какво ниво на риск си готов да толерираш.
    Има много примери на държави които са правели дефаулт по дълга си и като направят преструктуриране на дълга може и нищо да не вземеш, или само част от това което си вложил, или пък ще се простиш с лихвата.
    Ако ти се играе да следиш пазара, можеш да купиш облигации на държави които са относително стабилни но минават през някаква момента криза и облигациите им поевтиняват. Така можеш да получиш по-висока доходност с по-малък дългосрочен риск. Но риска винаги си го има.
    Направи си порфолио от страни от различни региони и с различно ниво на риска за да не загубиш всичко ако стане нещо.
    Правилно си посочил че има и валутен риск които трябва да вземеш под внимание.

13. ХАРЕСВАМ! deijei liked this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

Големите проценти се дават само в нац. валути. Обикновено инфлацията ги изяжда.
    Има врътки с облигациите и деривативите им, но не и на такива нива от по 50-100 хил лева.
    Ако пък умееш да боравиш с такива инв инструменти, то по-добре да станеш трейдър в банка, поне ще си на стабилна заплата и ще рискуваш чужди пари.

То и биткойна скочи от 2 на 20000 долара и доста народ направиха кинти. Аз познавам един юнак с 20хил лв в биткойни (които бяха 50 хил) и все чака добри времена когато биткойна ще се вдигне.

Но за стабилен страничен доход само от спестени парички няма нищо нормално. Аз имам 3 апартамента в БГ и ми докарват по 300 паунда месечно - а това е просто да си платя телефона и тока тук. Смехория.

15. ХАРЕСВАМ! deijei liked this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от bmwww Виж мнението
    И държавни и частни има . Конкретно сега говоря за държавните , защото именно както ти каза те са безрискова инвестиция . Зависи на коя държава са де . Аз например като за проба купих облигации на Венецуела ей така от интерес да видя какво ще стане , следях ситуацията около нея която според всички кредитни рейтинги е фалирала държава . Ей така без да се замисля с яното съзнание , че купувам облигации на фалирала държава купих облигациите доста изгодно и на датата на падежа им те не ми ги изплатиха обратно както се и очакваше , НО все още ги имам и докато съм жив ще ги имам и един ден когато Венецуела си стъпи на краката ще ми ги плати . Сега обаче се чудя някой занимавал ли се е с това да си побъбрим малко , защото има много изгодни облигации и се чудя дали да не вкарам някакви пари да се позавъртя на колелото . Ето например някой от облигациите които са интересни , но пък са в турска лира , а като чета новините май май САЩ ще закопават икономически Турция скоро време .

bala gopala song

Между другото и аз мислех ,че няма начин да се печели от облигации , но повярвай , че света живее в заеми . Русия има облигации на 12,75% . Пуснали са ги онзи ден . Аржентина има облигации също онзи ден пуснати на 28,75% до 2035год . т.е. ако инвестираш 50 000лв. или евро или паунда до 2035год. ще ти плащат годишно по 28,75% и 2035 си ти връщат парите . Просто ми е интересно вие какво мислите . Аз съм решил да се заиграя . Богат няма да стана , ама поне да пробвам . Щеше да ми е интересно да каже някой - давай , става или мани измама е .

Доколкото се запознах с облигациите това е 2рият най-сигурен начин да си държиш парите след това да ги държиж във вас , като даже и там има риск да ти се запали къщата . На практика , а и на теория инвестирането в държавни облигации се води почти безрисково начинание . Риска идва от това държавата да спре да си ги плаща както стана при Венецуела , но дори тогава все някога трябва да си плати задълженията и другия риск е валутата и да се обезцени ако не е от водещите световни валути като долар,евро или швейцарски франк .
    Аз никога не съм харесвал облигациите, не че имам някакви инвестиции, но не бих и инвестирал в облигации. Това е за хедж и пенсионни фондове които инвестират милиони за да докарат малко по висока доходност от депозитите. Вероятно може да удариш десетката но се случва 1 на 100000
    Големите играчи винаги имат вътрешна информация и инвестират в акции за да изкарат тези 20-30% доходност. При малките играчи май остава инвестиция в имоти които ще носят прилична доходност. И тук вече опираме до различните държави с различните закони и от там различната доходност. В момента съм в бг и на такива простотии се наслушах от адвокати и счетоводители, създадени от дупетатите че не бих инвестирал в бг в близките пет години, а може и повече. Ако имах някаква власт бг ще бъде изритана от ЕС на секундата. Такива закони се коват в бг че много трудно ще ги намериш и в третия свят. Съжалявам че го казвам , но България не заслужава да е в ес за разлика от българите. С други думи българите заслужаваме да сме в ЕС но не и държавата

17. Recommend Motovilkov recommended this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

Абсолютно съм съгласен - страните от източна европа не трябваше да влизат в ЕС. Поне не в след 20 години.
    Но през 2004/2007 ЕС членство беше награда за присъединяване към НАТО. Един вид влез в НАТО и вземи бонус ЕС членство. Бонусите бяха раздавани от САЩ естествено.
    ЕС никога не е била самостоятелен съюз. Васална провинция на САЩ без армия и без лидери.

19. БЛАГОДАРЯ Zara thanked for this post
    Напреднал
    Град
    Currently London
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от bmwww Виж мнението
    Не отдавна прочетох един текст които гласи , че не трябва да се гледа на парите като на неудушевен предмет , а те също като теб трябва да работят . Смисъла е , че щом ти ставаш рано сутрин и отиваш да се бъхтеш 8-12 часа и така всеки ден , защо тогава парите които искарваш да си "лежат и почиват" във вас докато ти работиш т.е. те също трябва да работят . Та ми хрумна да пусна тая тема да калкулираме плюсовете и минусите на отделните начини на инвестиция като например инвестиране в имот,депозит,парите под дюшека и т.н. кой какви наблюдения има и в коя сфера е най-добре да се инвестират заделените пари . С нетърпение чакам да споделите инвестирате ли си спестяванията или си ги държите в бурканбанк . Просто събирам мнения за да реша да се впусна ли в едно приключение пък ако не друго поне на финансово неграмотните хора да им светне крушката докато четат темата , като и аз съм един от тях .
    Привет и от мен!
    Аз не съм запознат с облигациите, но има достатъчно фондове които постигат доходност 15-25% на година, а изплащат и дивидент. Освен това имаш достъп до парите си по всяко време и не се налага да чакаш векове.
    А риск в инвестирането винаги има независимо в какво са вложени парите. Затова и е много важно да се избере точният момент на инвестиране.

Успех!
    Влюбен в Нова Зеландия...
    ... И отблизо е прекрасна!.......

Старо куче
    Post Thanks / Like

Малко е луда работа това . Например турските облигации с по 20+% имат кредитен рейтинг ААА което е най-високия т.е. са най най сигурните , но пък турската лира е паднала за 2018 с 40% и излиза ,че даже си вътре ако си инвестирал 2017та в облигации на 20% и падежа ти е 2019 . Руските пък са в долари , но там рейтинга е БББ което не е много цветущо , но предполагам там политически умишлено са го занижили .

Старо куче
    Post Thanks / Like

Вие търсите т.нар. arbitrage - т.е. грешното занизено оценяване на даден инв. инструмент.
    Не че няма такива, но трудно се намират, защото 100хил в Ситито също по цял ден търсят подценени активи.

Иназе пазарът определя цената баланцирано. Тоест всеки актив има цена и доходност съответстваща на риска.
    Например украинските бондове плащат по 20%, но ако не получат пореден транш заем от МВФ, то ще дефолтнат.

Но аз не съм експерт по инв инструменти. Може би си струва риска, но за мен всичко с висока възращаемост и без твое участие е просто gambling

23. ХАРЕСВАМ! deijei, Мила liked this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

защо само на облигации разглеждаш. Ще е добре да девирцифицираш . Злато, Сребро , Нефт и други подобни.
    Аз съм запознат с турския пазар и техните ценни книжа (stocks). Има акции които всяка година ти дават дивиденти. Има акции които после 10-15год са дали високи доходи.

Старо куче
    Post Thanks / Like

Акциите не ми се нравят . Трябва голямо прооучване там , а аз не съм спец . Облигациите по ми допадат т.е. давам заем и чакам да ми го върнат . Не ме интересува колко ще им се воши или подобри икономиката , докато при акциите една лоша новина за дадена компания в нета и веднага се променя цената .

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Не съм наясно с облигациите, но от известно време обмислям да обърна паундите в евро, долари или шв. франкове. Покрай брекзит мисля, че паунда ще загуби доста от стойноста си. Знам, че на форекс могат да се изкарат доста пари от евентуалното обезценяването на паунда, но има и сериозен риск.
    Някой знае ли какви са таксите на тукашните банки за смяна на валута? Препоръчайте ми валута която да закупя?

А тези държавни облигации от къде и как се купуват? Как се съхраняват?
    Имам не много акции в една компания, но яко намирисва на пирамида там и съм вече малко или много предубеден към всякакви такива "далавери" с голяма доходност...

Напреднал Аватара на itso
    Град
    London
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от mocho Виж мнението
    Не съм наясно с облигациите, но от известно време обмислям да обърна паундите в евро, долари или шв. франкове. Покрай брекзит мисля, че паунда ще загуби доста от стойноста си. Знам, че на форекс могат да се изкарат доста пари от евентуалното обезценяването на паунда, но има и сериозен риск.
    Някой знае ли какви са таксите на тукашните банки за смяна на валута? Препоръчайте ми валута която да закупя?

Имам не много акции в една компания, но яко намирисва на пирамида там и съм вече малко или много предубеден към всякакви такива "далавери" с голяма доходност...
    Паунда ще падне само при "no deal", което засега изглежда доста малко вероятно така че аз не бих рискувал.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Тереза както го е подкарала почвам да си мисля, че точно но-диъл и е целта и постигането и изглежда все по вероятно.

Някой с опит в Р2Р инвестирането?

Напреднал
    Post Thanks / Like

Аз си ги обмених преди време в шв.франкове чрез Револют. Беше най-ниската такса и най-добър курс. Но има лимит. Ако ще ги обменяш чрез банка таксите и курса ще са адски неизгодни. оттогава не съм ги барал и се натрупаха много и от двете Трябва да следиш и когато курса е изгоден да вземеш повече от другата валута. Аз не ги обмених при много изгоден курс.

Старо куче
    Post Thanks / Like

Намираш брокер . В моя случай онлайн брокер който е швейцарска банка . Откриваш си сметка там и купуваш облигации . Съхраняват ти се онлайн в банката , но ако държиш могат да ти ги пратят и на физически носител да си ги държиш у вас , аз лично не виждам смисъл !

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. В какво,ще инвестирате?
    От papinbg във форум Общ форум
    Отговори: 6
    Последно мнение: 13-01-2011, 22:00
  2. Как си влагате парите
    От papinbg във форум Пари, Финанси, Счетоводство, Mortgages, Застраховки
    Отговори: 4
    Последно мнение: 07-05-2009, 02:49
  3. Как си влагате парите
    От papinbg във форум Общ форум
    Отговори: 4