»нфо «а UK Ќовини —писание ќб€ви ѕродавалник »потеки —тарт —троители ∆ълти страници “ърси
—траница 1 от 2 12 ѕоследнаѕоследна
–езултати от 1 до 25 от общо 33
    —таро куче
    –егистриран на
    Aug 2013
    ћнени€
    855
    Post Thanks / Like

ѕо подразбиране »нвестирате ли си парите

Ќе отдавна прочетох един текст които гласи , че не тр€бва да се гледа на парите като на неудушевен предмет , а те също като теб тр€бва да работ€т . —мисъла е , че щом ти ставаш рано сутрин и отиваш да се бъхтеш 8-12 часа и така всеки ден , защо тогава парите които искарваш да си "лежат и почиват" във вас докато ти работиш т.е. те също тр€бва да работ€т . “а ми хрумна да пусна та€ тема да калкулираме плюсовете и минусите на отделните начини на инвестици€ като например инвестиране в имот,депозит,парите под дюшека и т.н. кой какви наблюдени€ има и в ко€ сфера е най-добре да се инвестират заделените пари . — нетърпение чакам да споделите инвестирате ли си спест€вани€та или си ги държите в бурканбанк . ѕросто събирам мнени€ за да реша да се впусна ли в едно приключение пък ако не друго поне на финансово неграмотните хора да им светне крушката докато четат темата , като и аз съм един от т€х .

2. ’ј–≈—¬јћ! VIA_AVE, nesi, kookdi liked this post
    —таро куче
    –егистриран на
    May 2011
    ћнени€
    6 597
    Post Thanks / Like

ѕо подразбиране «а: »нвестирате ли си парите

я кажи каква далаверка си намерил, преди време спомена за доста висока доходност, щ€х да питам и забравих
    »ли вдигаш прах, или гълташ прах. Ч ’енри  исинджър

—таро куче
    –егистриран на
    Mar 2009
    ћнени€
    2 705
    Post Thanks / Like

то тва пари ли са за да ги инвестираш...

Ќай-много за н€ко€ бира да изкараш

ѕри една неверо€тна неверо€тна доходност от 5% годишно (практически нереална) ви тр€бват 20 брутно годишни заплати за да ви направ€т финансово независими.
    —амо канарчето има такива активи от бенефит схеми, за друг не се сещам да има кеш 20 брутни заплати. ј при по-реални очаквани€ ви тр€бват 40 брутни заплати - демек ц€л живот да не харчиш нищо и да пестиш.

—таро куче
    –егистриран на
    Mar 2009
    ћнени€
    2 705
    Post Thanks / Like

ƒа допълн€ само - забогат€ва се чрез чужд труд или пари, всичко останало е та*ак!

—таро куче
    –егистриран на
    Aug 2013
    ћнени€
    855
    Post Thanks / Like

—ледоб€д ще пиша по темата , че сега тр€бва да задигам английската наци€ и паунда

Manchester United Fan јватара на Zara
    –егистриран на
    Jan 2005
    ћнени€
    15 416
    Post Thanks / Like

»нвестирам в чанти/часовници и имоти....

—таро куче
    –егистриран на
    Aug 2013
    ћнени€
    855
    Post Thanks / Like

Ќе съм измислил далавера , това което съм открил си го има и винаги го е имало , но за мое учудване абсолютно никой от Ѕ√ познатите ми не е запознат с него - включително и аз не б€х . —тава въпрос за облигации . ¬секи е чувал та€ дума , но не всеки знае какво точно е . “ам доходноста може да стигне и до 30% годишно , а в момента има облигации с доходност 50% на година така , че печалба от 5% е напълно постижима . ¬ие запознати ли сте с този инструмент за търгови€ или да об€сна какво е ? јко сте запознати какво мислите за него ! “о това не знам дали се води инвестици€ или търгови€ ,но см€там ,че вс€ко нещо което прави парите ти повече е инвестици€ .

—таро куче
    –егистриран на
    May 2011
    ћнени€
    6 597
    Post Thanks / Like

ƒържавни или частни облигации? Ќ€ма начин доходността да е 30% . “ова са безрискови инвестиции и доходността е малко над срочните депозити

—таро куче
    –егистриран на
    Aug 2013
    ћнени€
    855
    Post Thanks / Like

» държавни и частни има .  онкретно сега говор€ за държавните , защото именно както ти каза те са безрискова инвестици€ . «ависи на ко€ държава са де . јз например като за проба купих облигации на ¬енецуела ей така от интерес да вид€ какво ще стане , след€х ситуаци€та около не€ ко€то според всички кредитни рейтинги е фалирала държава . ≈й така без да се замисл€ с €ното съзнание , че купувам облигации на фалирала държава купих облигациите доста изгодно и на датата на падежа им те не ми ги изплатиха обратно както се и очакваше , Ќќ все още ги имам и докато съм жив ще ги имам и един ден когато ¬енецуела си стъпи на краката ще ми ги плати . —ега обаче се чуд€ н€кой занимавал ли се е с това да си побъбрим малко , защото има много изгодни облигации и се чуд€ дали да не вкарам н€какви пари да се позавърт€ на колелото . ≈то например н€кой от облигациите които са интересни , но пък са в турска лира , а като чета новините май май —јў ще закопават икономически “урци€ скоро време .

bala gopala song

ћежду другото и аз мислех ,че н€ма начин да се печели от облигации , но пов€рвай , че света живее в заеми . –уси€ има облигации на 12,75% . ѕуснали са ги онзи ден . јржентина има облигации също онзи ден пуснати на 28,75% до 2035год . т.е. ако инвестираш 50 000лв. или евро или паунда до 2035год. ще ти плащат годишно по 28,75% и 2035 си ти връщат парите . ѕросто ми е интересно вие какво мислите . јз съм решил да се заигра€ . Ѕогат н€ма да стана , ама поне да пробвам . ўеше да ми е интересно да каже н€кой - давай , става или мани измама е .

ƒоколкото се запознах с облигациите това е 2ри€т най-сигурен начин да си държиш парите след това да ги държиж във вас , като даже и там има риск да ти се запали къщата . Ќа практика , а и на теори€ инвестирането в държавни облигации се води почти безрисково начинание . –иска идва от това държавата да спре да си ги плаща както стана при ¬енецуела , но дори тогава все н€кога тр€бва да си плати задължени€та и други€ риск е валутата и да се обезцени ако не е от водещите световни валути като долар,евро или швейцарски франк .
    ѕоследно редактирано от bmwww : 17-01-2019 на 18:03

11. ’ј–≈—¬јћ! deijei liked this post
    Ќапреднал јватара на itso
    –егистриран на
    Aug 2005
    √рад
    London
    ћнени€
    370
    Post Thanks / Like

акто с вс€ка инвестици€, тези с по-високата доходност са с по-висок риск. ¬ъпроса е какво ниво на риск си готов да толерираш.
    »ма много примери на държави които са правели дефаулт по дълга си и като направ€т преструктуриране на дълга може и нищо да не вземеш, или само част от това което си вложил, или пък ще се простиш с лихвата.
    јко ти се играе да следиш пазара, можеш да купиш облигации на държави които са относително стабилни но минават през н€каква момента криза и облигациите им поевтин€ват. “ака можеш да получиш по-висока доходност с по-малък дългосрочен риск. Ќо риска винаги си го има.
    Ќаправи си порфолио от страни от различни региони и с различно ниво на риска за да не загубиш всичко ако стане нещо.
    ѕравилно си посочил че има и валутен риск които тр€бва да вземеш под внимание.

13. ’ј–≈—¬јћ! deijei liked this post
    —таро куче
    –егистриран на
    Mar 2009
    ћнени€
    2 705
    Post Thanks / Like

√олемите проценти се дават само в нац. валути. ќбикновено инфлаци€та ги из€жда.
    »ма врътки с облигациите и деривативите им, но не и на такива нива от по 50-100 хил лева.
    јко пък умееш да боравиш с такива инв инструменти, то по-добре да станеш трейдър в банка, поне ще си на стабилна заплата и ще рискуваш чужди пари.

“о и биткойна скочи от 2 на 20000 долара и доста народ направиха кинти. јз познавам един юнак с 20хил лв в биткойни (които б€ха 50 хил) и все чака добри времена когато биткойна ще се вдигне.

Ќо за стабилен страничен доход само от спестени парички н€ма нищо нормално. јз имам 3 апартамента в Ѕ√ и ми докарват по 300 паунда месечно - а това е просто да си плат€ телефона и тока тук. —мехори€.

15. ’ј–≈—¬јћ! deijei liked this post
    —таро куче
    –егистриран на
    May 2011
    ћнени€
    6 597
    Post Thanks / Like

÷итирай ѕървоначално написано от bmwww ¬иж мнението
    » държавни и частни има .  онкретно сега говор€ за държавните , защото именно както ти каза те са безрискова инвестици€ . «ависи на ко€ държава са де . јз например като за проба купих облигации на ¬енецуела ей така от интерес да вид€ какво ще стане , след€х ситуаци€та около не€ ко€то според всички кредитни рейтинги е фалирала държава . ≈й така без да се замисл€ с €ното съзнание , че купувам облигации на фалирала държава купих облигациите доста изгодно и на датата на падежа им те не ми ги изплатиха обратно както се и очакваше , Ќќ все още ги имам и докато съм жив ще ги имам и един ден когато ¬енецуела си стъпи на краката ще ми ги плати . —ега обаче се чуд€ н€кой занимавал ли се е с това да си побъбрим малко , защото има много изгодни облигации и се чуд€ дали да не вкарам н€какви пари да се позавърт€ на колелото . ≈то например н€кой от облигациите които са интересни , но пък са в турска лира , а като чета новините май май —јў ще закопават икономически “урци€ скоро време .

bala gopala song

ћежду другото и аз мислех ,че н€ма начин да се печели от облигации , но пов€рвай , че света живее в заеми . –уси€ има облигации на 12,75% . ѕуснали са ги онзи ден . јржентина има облигации също онзи ден пуснати на 28,75% до 2035год . т.е. ако инвестираш 50 000лв. или евро или паунда до 2035год. ще ти плащат годишно по 28,75% и 2035 си ти връщат парите . ѕросто ми е интересно вие какво мислите . јз съм решил да се заигра€ . Ѕогат н€ма да стана , ама поне да пробвам . ўеше да ми е интересно да каже н€кой - давай , става или мани измама е .

ƒоколкото се запознах с облигациите това е 2ри€т най-сигурен начин да си държиш парите след това да ги държиж във вас , като даже и там има риск да ти се запали къщата . Ќа практика , а и на теори€ инвестирането в държавни облигации се води почти безрисково начинание . –иска идва от това държавата да спре да си ги плаща както стана при ¬енецуела , но дори тогава все н€кога тр€бва да си плати задължени€та и други€ риск е валутата и да се обезцени ако не е от водещите световни валути като долар,евро или швейцарски франк .
    јз никога не съм харесвал облигациите, не че имам н€какви инвестиции, но не бих и инвестирал в облигации. “ова е за хедж и пенсионни фондове които инвестират милиони за да докарат малко по висока доходност от депозитите. ¬еро€тно може да удариш десетката но се случва 1 на 100000
    √олемите играчи винаги имат вътрешна информаци€ и инвестират в акции за да изкарат тези 20-30% доходност. ѕри малките играчи май остава инвестици€ в имоти които ще нос€т прилична доходност. » тук вече опираме до различните държави с различните закони и от там различната доходност. ¬ момента съм в бг и на такива простотии се наслушах от адвокати и счетоводители, създадени от дупетатите че не бих инвестирал в бг в близките пет години, а може и повече. јко имах н€каква власт бг ще бъде изритана от ≈— на секундата. “акива закони се коват в бг че много трудно ще ги намериш и в трети€ св€т. —ъжал€вам че го казвам , но Ѕългари€ не заслужава да е в ес за разлика от българите. — други думи българите заслужаваме да сме в ≈— но не и държавата

17. ’ј–≈—¬јћ! nesi liked this post
    Recommend Motovilkov recommended this post
    —таро куче
    –егистриран на
    Mar 2009
    ћнени€
    2 705
    Post Thanks / Like

јбсолютно съм съгласен - страните от източна европа не тр€бваше да влизат в ≈—. ѕоне не в след 20 години.
    Ќо през 2004/2007 ≈— членство беше награда за присъедин€ване към Ќј“ќ. ≈дин вид влез в Ќј“ќ и вземи бонус ≈— членство. Ѕонусите б€ха раздавани от —јў естествено.
    ≈— никога не е била самосто€телен съюз. ¬асална провинци€ на —јў без арми€ и без лидери.

19. ЅЋј√ќƒј–я Zara thanked for this post
    Ќапреднал
    –егистриран на
    Nov 2007
    √рад
    Currently London
    ћнени€
    277
    Post Thanks / Like

÷итирай ѕървоначално написано от bmwww ¬иж мнението
    Ќе отдавна прочетох един текст които гласи , че не тр€бва да се гледа на парите като на неудушевен предмет , а те също като теб тр€бва да работ€т . —мисъла е , че щом ти ставаш рано сутрин и отиваш да се бъхтеш 8-12 часа и така всеки ден , защо тогава парите които искарваш да си "лежат и почиват" във вас докато ти работиш т.е. те също тр€бва да работ€т . “а ми хрумна да пусна та€ тема да калкулираме плюсовете и минусите на отделните начини на инвестици€ като например инвестиране в имот,депозит,парите под дюшека и т.н. кой какви наблюдени€ има и в ко€ сфера е най-добре да се инвестират заделените пари . — нетърпение чакам да споделите инвестирате ли си спест€вани€та или си ги държите в бурканбанк . ѕросто събирам мнени€ за да реша да се впусна ли в едно приключение пък ако не друго поне на финансово неграмотните хора да им светне крушката докато четат темата , като и аз съм един от т€х .
    ѕривет и от мен!
    јз не съм запознат с облигациите, но има достатъчно фондове които постигат доходност 15-25% на година, а изплащат и дивидент. ќсвен това имаш достъп до парите си по вс€ко време и не се налага да чакаш векове.
    ј риск в инвестирането винаги има независимо в какво са вложени парите. «атова и е много важно да се избере точни€т момент на инвестиране.

”спех!
    ¬любен в Ќова «еланди€...
    ... » отблизо е прекрасна!.......

—таро куче
    –егистриран на
    Aug 2013
    ћнени€
    855
    Post Thanks / Like

ћалко е луда работа това . Ќапример турските облигации с по 20+% имат кредитен рейтинг јјј което е най-високи€ т.е. са най най сигурните , но пък турската лира е паднала за 2018 с 40% и излиза ,че даже си вътре ако си инвестирал 2017та в облигации на 20% и падежа ти е 2019 . –уските пък са в долари , но там рейтинга е ЅЅЅ което не е много цветущо , но предполагам там политически умишлено са го занижили .

—таро куче
    –егистриран на
    Mar 2009
    ћнени€
    2 705
    Post Thanks / Like

¬ие търсите т.нар. arbitrage - т.е. грешното занизено оцен€ване на даден инв. инструмент.
    Ќе че н€ма такива, но трудно се намират, защото 100хил в —итито също по ц€л ден търс€т подценени активи.

»назе пазарът определ€ цената баланцирано. “оест всеки актив има цена и доходност съответстваща на риска.
    Ќапример украинските бондове плащат по 20%, но ако не получат пореден транш заем от ћ¬‘, то ще дефолтнат.

Ќо аз не съм експерт по инв инструменти. ћоже би си струва риска, но за мен всичко с висока възращаемост и без твое участие е просто gambling

23. ’ј–≈—¬јћ! deijei, ћила liked this post
    Ќов потребител
    –егистриран на
    Mar 2007
    ћнени€
    2
    Post Thanks / Like

защо само на облигации разглеждаш. ўе е добре да девирцифицираш . «лато, —ребро , Ќефт и други подобни.
    јз съм запознат с турски€ пазар и техните ценни книжа (stocks). »ма акции които вс€ка година ти дават дивиденти. »ма акции които после 10-15год са дали високи доходи.

—таро куче
    –егистриран на
    Aug 2013
    ћнени€
    855
    Post Thanks / Like

јкциите не ми се нрав€т . “р€бва гол€мо прооучване там , а аз не съм спец . ќблигациите по ми допадат т.е. давам заем и чакам да ми го върнат . Ќе ме интересува колко ще им се воши или подобри икономиката , докато при акциите една лоша новина за дадена компани€ в нета и веднага се промен€ цената .

Ќов потребител
    –егистриран на
    Jan 2013
    ћнени€
    4
    Post Thanks / Like

Ќе съм на€сно с облигациите, но от известно време обмисл€м да обърна паундите в евро, долари или шв. франкове. ѕокрай брекзит мисл€, че паунда ще загуби доста от стойноста си. «нам, че на форекс могат да се изкарат доста пари от евентуалното обезцен€ването на паунда, но има и сериозен риск.
    Ќ€кой знае ли какви са таксите на тукашните банки за см€на на валута? ѕрепоръчайте ми валута ко€то да закуп€?

ј тези държавни облигации от къде и как се купуват?  ак се съхран€ват?
    »мам не много акции в една компани€, но €ко намирисва на пирамида там и съм вече малко или много предубеден към вс€какви такива "далавери" с гол€ма доходност...

Ќапреднал јватара на itso
    –егистриран на
    Aug 2005
    √рад
    London
    ћнени€
    370
    Post Thanks / Like

÷итирай ѕървоначално написано от mocho ¬иж мнението
    Ќе съм на€сно с облигациите, но от известно време обмисл€м да обърна паундите в евро, долари или шв. франкове. ѕокрай брекзит мисл€, че паунда ще загуби доста от стойноста си. «нам, че на форекс могат да се изкарат доста пари от евентуалното обезцен€ването на паунда, но има и сериозен риск.
    Ќ€кой знае ли какви са таксите на тукашните банки за см€на на валута? ѕрепоръчайте ми валута ко€то да закуп€?

»мам не много акции в една компани€, но €ко намирисва на пирамида там и съм вече малко или много предубеден към вс€какви такива "далавери" с гол€ма доходност...
    ѕаунда ще падне само при "no deal", което засега изглежда доста малко веро€тно така че аз не бих рискувал.

Ќов потребител
    –егистриран на
    Jan 2013
    ћнени€
    4
    Post Thanks / Like

“ереза както го е подкарала почвам да си мисл€, че точно но-диъл и е целта и постигането и изглежда все по веро€тно.

Ќ€кой с опит в –2– инвестирането?

Ќапреднал
    –егистриран на
    Aug 2015
    ћнени€
    293
    Post Thanks / Like

јз си ги обмених преди време в шв.франкове чрез –еволют. Ѕеше най-ниската такса и най-добър курс. Ќо има лимит. јко ще ги обмен€ш чрез банка таксите и курса ще са адски неизгодни. оттогава не съм ги барал и се натрупаха много и от двете “р€бва да следиш и когато курса е изгоден да вземеш повече от другата валута. јз не ги обмених при много изгоден курс.

—таро куче
    –егистриран на
    Aug 2013
    ћнени€
    855
    Post Thanks / Like

Ќамираш брокер . ¬ мо€ случай онлайн брокер който е швейцарска банка . ќткриваш си сметка там и купуваш облигации . —ъхран€ват ти се онлайн в банката , но ако държиш могат да ти ги прат€т и на физически носител да си ги държиш у вас , аз лично не виждам смисъл !

—таро куче
    –егистриран на
    May 2011
    ћнени€
    6 597
    Post Thanks / Like

ƒай малко да вдигна темата. ¬ тези бурни времена инвестирате ли в нещо и евентуално в какво? “о сега човек ако не направи кинти н€ма кога

—таро куче
    –егистриран на
    Mar 2009
    ћнени€
    2 705
    Post Thanks / Like

«ависи от бурните времена. јко става въпрос за глобална депреси€ с дефлаци€, то пази парите в кеш. јко се очаква хиперинфлаци€ то в ценни предмети. «лато и сребро например.

33. ’ј–≈—¬јћ! deijei liked this post
—траница 1 от 2 12 ѕоследнаѕоследна

»нформаци€ за темата

ѕотребители разглеждащи тази тема

¬ момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

ѕодобни теми

1. ¬ какво,ще инвестирате?
    ќт papinbg във форум ќбщ форум
    ќтговори: 6
    ѕоследно мнение: 13-01-2011, 22:00
  2.  ак си влагате парите
    ќт papinbg във форум ѕари, ‘инанси, —четоводство, Mortgages, «астраховки
    ќтговори: 4
    ѕоследно мнение: 07-05-2009, 02:49
  3.  ак си влагате парите
    ќт papinbg във форум ќбщ форум
    ќтговори: 4