Аз познавам може да се каже всички колеги, които се занимават с подобни неща .

Петя Балкански, Деси Георгиева, Paragon College , Учебен Център Рая, Тодор, Димитър, Красимир един друг Николай има и още.

Ако сега просто така ви кажа нещо против Николай Караганев вие ще си помислите, че просто искам да наплюя конкуренцията.
Аз не съм такъв и не обичам да плюя по някого само защото ми е конкуренция и искам да ви накарам да не ходите при него, а дойдете при мен.

Няма да го направя сега и с тази цел. Преди да кажа моето впечатление за Николай Караганев ще спомена следното.
По горе писах за колегите които предлагат съдействие за услуги конкурентни на моите, ако някой не иска да ползва моите услуги може да ползва услугите на някой от тези мои колеги- конкуренти.
Както виждате изброих ви имената на поне 8 човека и фирми които правят подобни неща.
Не ви казвам не ги ползвайте напротив, добре е да има конкуренция тя ражда по-добри цени и услуги.
При Николай нещата са различни обаче, за съжаление имам личен опит с неговия начин на работа. Има много колеги, които предлагат тези услуги някои имат свои учебни центрове, други са изпитващи, както аз, трети са просто агенти- посредници като Николай Караганев.

Той не знае никакъв английски от около две години е тук и се занимава само с тези карти.
Той обича да е номер едно и да няма други конкуренти и се опитва да прави всичко да елиминира конкуренция.
Аз преди време като се споразумях с колеж да работя за тях като NVQ accessor като ме видя се опита да направи всичко да ме откаже, според него трябвало да минавам и работя чрез него, а не чрез колежа.
Казах му че не ме интересува
Той не се отказа и реши да ме заплашва с какво ли не. Дадох му да се разбере, че аз не съм от вчера и на такива заплахи не се връзвам.
Приключих отношенията си с него, но много пъти съм чувал и от клиенти и от колеги за него и отношението му към клиенти и към конкуренти.
Заплашвал е и други колеги, пращал е и проверки на центрове, които не искат да работят с него. По този начин е навреждал на други сънародници и на негови клиенти.
Това което съм сигурен, за него е, че не може да му се вярва. Нещата, които предлага не зависят от него понеже той няма център за обучение, не е изпитващ и няма и как да стане без да научи английски.
Не винаги ви казва истината в началото.

Бяха ми казвали, че набил един клиент преди време. На някои хора може да е свършил работа, били са късметлии, както ви казах той просто ви е завел при човек, който да ви свърши работа.
Поне два колежа в Лондон са затворили защото той е пращал проверки, първо е работил с тях, но после са се карали за нещо си и той знаейки неща от кухнята е използвал да им направи мръсно.
Научих че дори са го осъдили и са му забранили да се занимава с един от колежите.

Знаех за него какво представлява предупредих един човек, той не ми повярва и няколко месеца по късно съжаляваше много.

Преди време един негов клиент си загуби картата заради неразумието на Николай. Николай Караганев му изкарал карта по втори начин после пуснал картата да си рекламира услугите, скрил имената на картата но не и номера и.
Понеже Николай рекламира открито незаконни начини като без присъствие за 30 минути и подобни от институцията, която издават картата открили кой е кандидата и центъра и анулирали картата на човека.

Колко акъл може да имаш да пуснеш на човека по такъв начин да рекламираш, че си я изкарал незаконно.

Общо взето мнението ми е ползвайте, който и да е друг за услуги но него. Послушайте ме за да не съжалявате.
Извинявам се на всички, че за пръв път ми се налага да спомена име на конкуренция и кажа какво знам и мисля.
Правя го открито и си слагам ръка на сърцето, че всичко което казвам е истина а не да правя на някого мръсно.
Хората попитаха и смятам, че съм длъжен да кажа това което знам и предпазя сънародници.
Николай Караганев, ако смята, че го клевета може да ме съди!

Ще видите и вероятно доста мнения които го хвалят, под моя пост някои от тях са негови акаунти под други имена, всеки си има правото да вярва, на който иска.

Оказва се че е съден в Родината
https://dariknews.bg/regioni/blagoev...i-hotel-305821

Тук пишат за него пак лоши неща
https://www.facebook.com/groups/1473...16021481974088