Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 2 от 2 ПървиПърви 12
Резултати от 26 до 48 от общо 48
    Старо куче
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Наръчник по Брекзит

Няма линк такива са обясненията от home office както Мила писа в горния пост.
    Или вдигаш прах, или гълташ прах. — Хенри Кисинджър

Старо куче Аватара на Sarah
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Мила Виж мнението
    Статута settled status юридически съществува някъде от края на 2018-та година. Няма как да се счита, че си го придобил през 2017-та година, например, защото тогава не съществуваше такъв статут, нямаше такова понятие settled status. Имаше ПР, но пък ПР престава да действа при брексит, защото ПР е по правилата на ЕС, затова и ще се подменят документите с ПР на settled status. Това си е мое обяснение, иначе, доколкото помня, това е разяснено на семинара, воден от представителите на Home Office, на който Lordm е присъствал и писа веднага след него. Аз се чудя какво ще остане като дата на придобиване на статут за постоянно пребиваване, ако човек е придобил ПР през 2017-та година и после го смени за settled status. То всъщност има значение само ако се кандидатства за натурализация май.
    Значи, според мен няма официална информация, каквото излиза от ХО го чета, но досега не съм видяла инфо за тези с ПР с повече от 6 години престой. Твоята логика е правилна, ПР върви със ЕС, но пък направиха Сетъл за ЕС и би трябвало да адаптират някои правила от ЕС, както и ПР автоматично взима сетъл без да плаща и да доказва 5 години, сега ще е доста смешно ако например имаш 10 години , ПР или ИЛР и трябва да чакаш още 1 година за натурализация, но кой знае.

Всъщност, другите имигранти /не членове на ЕС/ след колко време взимат натурализация, не е ли пак след 6 години?

I see you... Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Sarah Виж мнението
    Значи, според мен няма официална информация, каквото излиза от ХО го чета, но досега не съм видяла инфо за тези с ПР с повече от 6 години престой. Твоята логика е правилна, ПР върви със ЕС, но пък направиха Сетъл за ЕС и би трябвало да адаптират някои правила от ЕС, както и ПР автоматично взима сетъл без да плаща и да доказва 5 години, сега ще е доста смешно ако например имаш 10 години , ПР или ИЛР и трябва да чакаш още 1 година за натурализация, но кой знае.

Всъщност, другите имигранти /не членове на ЕС/ след колко време взимат натурализация, не е ли пак след 6 години?
    За другите емигранти зависи от вида виза, не е за всички еднакво.

За ПР информация има предостатъчно. Правилата вече са адаптирани. В гов.юк няма информация за натурализация след settled status, защото там инфото е нещо като инструкции за действие, а към настоящия момент важат старите правила. Т.е. трябва да упътят драгия читател-европеец какво да прави в момента, а в момента си действат европейските правила с ПР.
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

Post Thanks / Like

Конкретен пример.

Човек, дошъл в ЮК през 2012-та година. Придобива право на ПР през 2017-та, но не е подавал за ПР по една или друга причина. Сега решава да си уреди статута и да вземе гражданство.

Ако успее сега подаде и вземе ПР, преди новата схема за settlement, на документа му за ПР ще пише че има ПР от 2017-та и затова ще може веднага да подаде за натурализация като британски гражданин. Ако изчака още някой и друг месец и влезе в действие схемата за settlement, когато подаде направо за settlement, ще получи settled status с дата от датата на получаването - т.е. по някое време през 2019-та най-рано и после ще трябва да чака още една година, за да подаде за натурализация. Има хора, които са работили през цялото време и CSI не ги касае.

DONALD TRUMP, мисля, че не си разбрал поста на Mate. Той казва, че тази нова програма (схема) при брексит е благоприятна за европейците, които живеят тук. Дори по-благоприятна от старата. Какво не си съгласен с това?
    За другите емигранти зависи от вида виза, не е за всички еднакво.

За ПР информация има предостатъчно. Правилата вече са адаптирани. В гов.юк няма информация за натурализация след settled status, защото там инфото е нещо като инструкции за действие, а към настоящия момент важат старите правила. Т.е. трябва да упътят драгия читател-европеец какво да прави в момента, а в момента си действат европейските правила с ПР.

Мила, всичко което казваш е така, говорим за едно и също само за това в първия ти пост не съм съгласна, и ти после казваш сама, че не е ясно. Никъде не е казано, че след 30 Март какво става с тия с ПР и повече от 6 години които искат да вземат натурализация. Значи.
    Например, имам 8 години и ПР, няма значение кога е изкаран ПР, може и преди един месец да е, по сегашните правила все още може да се натурализирам, да обаче няма време за тия 2 месеца, трябва да се букнат датите за тестовете и за самата процедура, пари и т.н. Та какво става с такива хора ми е мисълта. По новите правила, ПР също трябва да кандидатства за Сетъл. Ти твърдиш , че няма да може веднага да се кандидатства за натур. а ще се чака 1 година, аз исках само да разбера къде го пише и да се уверя с очите си.

Старо куче
    Post Thanks / Like

тези хора никой не ги натиска да аплайват веднага след 30/03. имат до края на 2020 да аплайват за ситизен или сетълд ако нямат желание за ситизен

6. ХАРЕСВАМ! Sarah liked this post
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от zhb Виж мнението
    Мисля, че не е точно така.
    Ако имат PR и сега подадат за британско гражданство, ще се изисква PR да е с право преди 1 година от подаване на документи за гражданство.
    Ако се подаде за уседнал статут ще се чака 1 година от издаването му, независимо от кога е имал право човекът.
    Дано успях да го напиша точно.
    Цитирай Първоначално написано от deijei Виж мнението
    тези хора никой не ги натиска да аплайват веднага след 30/03. имат до края на 2020 да аплайват за ситизен или сетълд ако нямат желание за ситизен
    Аз мисля, че въпроса е принципен, за това се зачекнах тука с вас. Значи ако наистина не признаят на сума ти народ повече от 6 години и право на ситизен веднага мисля, че ще е голям гаф, за това не го вярвам. Но знае ли човек.
    Няколко човека го казаха, а Мате каза, че трябва да им признаем цивилизащината, айде да видим какво ще стане.

Старо куче
    Post Thanks / Like

абсолютно си права, но понякога в действията на някои няма никаква логика или поне не такава каквато на нас ни се иска. в тоя случай тия хора с 6 и повече години ще са прецакани. аз лично очаквам да създават пречки за ситизен, както виждаш цената за ситизен се покачва сериозно всяка година , преди известно време не си спомням кой от правителството намекна че ще променят и изпита

Post Thanks / Like

От линка на Мотовилков. Май всичко е по-просто отколкото изглежда.
    Например имам перманент, и стигаме до тук:
    You’ll need to apply to continue living in the UK after 30 June 2021
    Your permanent residence document will not be valid after 31 December 2020, but you’ll be able to stay in the UK until 30 June 2021 without doing anything.
    To continue living in the UK, you’ll need to either:
    apply to the EU Settlement Scheme
    apply for British citizenship
    Значи, ако имам ПР 5 г. и няколко месеца например, по добре да не се бърза с тоя сетъл статус и направо да се вземе ситизен като се направят 6 години, до Дек. 2020 ПР си важи.

You can still choose to apply for citizenship at a later date if you get settled status.. Ако направиш 5 години в периода до Дек. 2020 взимаш сетъл и после чакаш 1 година за ситизен

Мисля, че няма да има никакви проблеми

Старо куче
    Post Thanks / Like

точно това имах предвид сори ако не съм се изразил ясно.
    прецакани ще са хората които имат 6 и повече години и нямат пр, май така ще се получи

11. БЛАГОДАРЯ Мила thanked for this post
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Мила, всичко което казваш е така, говорим за едно и също само за това в първия ти пост не съм съгласна, и ти после казваш сама, че не е ясно. Никъде не е казано, че след 30 Март какво става с тия с ПР и повече от 6 години които искат да вземат натурализация. Значи.
    Например, имам 8 години и ПР, няма значение кога е изкаран ПР, може и преди един месец да е, по сегашните правила все още може да се натурализирам, да обаче няма време за тия 2 месеца, трябва да се букнат датите за тестовете и за самата процедура, пари и т.н. Та какво става с такива хора ми е мисълта. По новите правила, ПР също трябва да кандидатства за Сетъл. Ти твърдиш , че няма да може веднага да се кандидатства за натур. а ще се чака 1 година, аз исках само да разбера къде го пише и да се уверя с очите си.
    Аз съм писала за хората, които нямат ПР, а ти говориш за тези, които имат ПР - оттам дойде неразбирателството.

Никой не е длъжен да подава за нищо след 29 март тази година, срокът за подаване ще е поне 2 години. Който има ПР може да си избере за какво да подаде - за гражданство или за settled status, който ще му се даде автоматично. Който няма ПР, след като тръгне масовата регистрация за settled status, ще има възможност да подава само за (pre-)settled status, ПР ще престане да бъде опция.
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

13. БЛАГОДАРЯ zhb thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! deijei liked this post
    Post Thanks / Like

Аз съм писала за хората, които нямат ПР, а ти говориш за тези, които имат ПР - оттам дойде неразбирателството.

Никой не е длъжен да подава за нищо след 29 март тази година, срокът за подаване ще е поне 2 години. Който има ПР може да си избере за какво да подаде - за гражданство или за settled status, който ще му се даде автоматично. Който няма ПР, след като тръгне масовата регистрация за settled status, ще има възможност да подава само за (pre-)settled status, ПР ще престане да бъде опция.
    ето го за тези без пр.

Continue to live in the UK after it leaves the EU

1Are you planning to continue living in the UK after 31 December 2020?
    Yes

2Are you a British or Irish citizen?
    No

3Are you a citizen of another EU or EEA country, or Switzerland?
    Yes

4Do you have a valid 'permanent residence document' from the UK government?
    No

5Do you have valid ‘indefinite leave to remain’ or ‘indefinite leave to enter’ status from the UK government?
    No

You’ll need to apply by 30 June 2021 to continue living in the UK
    You’ll be able to continue living in the UK if you successfully apply:

to the EU Settlement Scheme
    for British citizenshipassport

Apply to the EU Settlement Scheme
    You’ll be able to apply to the EU Settlement Scheme to stay in the UK. You’ll get settled or pre-settled status if you’re successful.

The scheme will open fully by 30 March 2019.

Apply for British citizenship
    You can apply for British citizenship if you’re eligible for it after you’ve got settled status under the EU Settlement Scheme.

If you want to apply for citizenship before then, you’ll need a permanent residence document.

А каква ще е разликата между сетъл и пресетъл. И пак не става ясно дали ще се чака една година каквото и да значи елигабъл.
    Последно редактирано от Sarah : 10-01-2019 на 22:55

Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

ето го за тези без пр.

<...>

А каква ще е разликата между сетъл и пресетъл. И пак не става ясно дали ще се чака една година каквото и да значи елигабъл.
    Eligible значи да отговаряш на условията за naturalisation - т.е. четеш там какви са изискванията.

Settled status - уседнал статут, неограничено право за пребиваване в ЮК.
    Pre-settled status - временно уседнал статус, с продължителност 5 години, през които можеш да си изживееш времето и да получиш settled status.

16. БЛАГОДАРЯ Sarah thanked for this post
    Post Thanks / Like

Мила , обаче ти яко си попила от техния начин на ибяснение. Аз знам какво значи думата елигъбъл , имах в предвид че в случая не стой нищо конкретно или дали знаеш нещо, в смисъл дали е това което е било до сега и т.на. За сетл ако имаш 5 години резиденс ако са по малко пресетъл.

Старо куче Аватара на DONALD TRUMP
    Post Thanks / Like

Мила , обаче ти яко си попила от техния начин на ибяснение. Аз знам какво значи думата елигъбъл , имах в предвид че в случая не стой нищо конкретно или дали знаеш нещо, в смисъл дали е това което е било до сега и т.на. За сетл ако имаш 5 години резиденс ако са по малко пресетъл.
    Не ме интересува за кво става въпрос във поста, направи ми силно впечатление: "Мила , обаче ти яко си попила от техния начин на ибяснение."....... като те гледам си се регистрирала 2005 значи живееш в тая страна от преди 2005 .....и все още " не си попила ТЕХНИЯ начин на обяснение" логично е да се питат хората ......кво правиш тук?
    EC=WC
    "Some ideas are so stupid that only intellectuals believe them"
    -George Orwell
    www.whatreallyhappened.com

Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Съжалявам, че отговорите ми не ти харесват. Личното ми мнение е, че няма тези обяснения, които търсиш, защото няма подписана сделка. Не случайно в раздела за помощите пише следното:

4. Въпрос: Ще могат ли граждани на ЕС, които искат да се преместят в Обединеното кралство след 29 март 2019 г., да кандидатстват за помощи?
    Отговор: Все още разглеждаме различните възможности за това, в случай, че Обединеното кралство напусне Европейския съюз без споразумение.

Всички промени в достъпа до помощи след 29 март 2019 г. ще бъде в съответствие със системите на Вътрешното министерство (Home Office) и ще бъдат основани на бъдещи споразумения с ЕС.

Последна актуализация - на 20 декември 2018 г.
    Източник: gov.uk
    Възможно е и с гражданството да е така.

20. ХАРЕСВАМ! DONALD TRUMP liked this post
    Recommend DONALD TRUMP recommended this post
    Post Thanks / Like

Съжалявам, че отговорите ми не ти харесват. Личното ми мнение е, че няма тези обяснения, които търсиш, защото няма подписана сделка. Не случайно в раздела за помощите пише следното:

Възможно е и с гражданството да е така.
    Мила, знаеш за какво говоря, не се сърди, аз също не съм се изразила правилно явно, но не съм искала обяснения на думата Eligible.

Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от DONALD TRUMP Виж мнението
    Не ме интересува за кво става въпрос във поста, направи ми силно впечатление: "Мила , обаче ти яко си попила от техния начин на ибяснение."....... като те гледам си се регистрирала 2005 значи живееш в тая страна от преди 2005 .....и все още " не си попила ТЕХНИЯ начин на обяснение" логично е да се питат хората ......кво правиш тук?

23. ХАРЕСВАМ! deijei liked this post
    Post Thanks / Like

Много умно.....даже дейджеят го харесва
    EC=WC
    -George Orwell

Старо куче
    Post Thanks / Like

мдаа не са необходими думи , кво да те правя изпроси си го

Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Мила, знаеш за какво говоря, не се сърди, аз също не съм се изразила правилно явно, но не съм искала обяснения на думата Eligible.
    Не се сърдя, но аз нямах намерение да ти казвам какво значи думата, исках да кажа, че отговорите за гражданството се намират в документацията за изисксванията за гражданство, а тя не е променена още, което значи, че тези отговори още ги няма публикувани. Нещо не съм се изразила добре.

Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от deijei Виж мнението
    мдаа не са необходими думи , кво да те правя изпроси си го
    EC=WC
    -George Orwell

Mr. Herbalist Аватара на steve
    Град
    only in your mind
    Post Thanks / Like

29. ХАРЕСВАМ! Мила, Sarah liked this post
    Старо куче Аватара на dimi_m
    Post Thanks / Like

Добре де, толкова ли неможеш да го загрееш.
    Pre settled е когато нямаш 5 г, но можеш да седиш тук, защото Тереза обеща да не гони и тия които нямат 5 г. Ако имаш 3 г ще ти дадат такъв статут, като направиш 5г ще ти го сменят с settled и накрая като направиш 6г, ще ти дадат eligible и ще може да кандидатстваш за поданство.

Страница 2 от 2 ПървиПърви 12

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Триумфът на един Брекзит!!!!
    От DONALD TRUMP във форум Brexit - Брексит
    Отговори: 7
    Последно мнение: 09-12-2018, 16:09
  2. Повишени цени заради Брекзит
    От lordm във форум Пазаруване
    Отговори: 63
    Последно мнение: 05-07-2017, 14:37
  3. Брекзит...имам....идея
    От joro-joro във форум Brexit - Брексит
    Отговори: 12