Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Резултати от 1 до 7 от общо 7
    Нов потребител
    Град
    Маунт Проспект, САЩ
    Post Thanks / Like

По подразбиране Преместване в Англия преди март 2019

Здравейте! Може ли някой да даде малко информация относно българите, които тепърва смятат да емигрират на острова! Как стоят нещата с получаването на разрешително за работа (ако се изисква такова) преди март 2019 и как ще са след официалната дата на брекзит? Ще може ли изобщо граждани на ЕС да продължат да влизат и да имат правото на озаконяване дори след 29 март 2019 ? Благодаря предварително на който знае и сподели !
    ' Йоан 3:16 '

Старо куче
    Град
    У нас
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Преместване в Англия

Цитирай Първоначално написано от entode Виж мнението
    Здравейте! Може ли някой да даде малко информация относно българите, които тепърва смятат да емигрират на острова! Как стоят нещата с получаването на разрешително за работа (ако се изисква такова) преди март 2019 и как ще са след официалната дата на брекзит? Ще може ли изобщо граждани на ЕС да продължат да влизат и да имат правото на озаконяване дори след 29 март 2019 ? Благодаря предварително на който знае и сподели !
    последното и кралицата не го знае, сега идваш и си работиш. до 29 март си работиш самo ти трябва National Insurance
    © ®

Нов потребител
    Град
    Маунт Проспект, САЩ
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Преместване в Англия

Мерси за отговора! За колко време се вади National Insurance, и трябва ли да го имам преди 29-ти, или идеята е само да вляза в страната преди 29-ти и мога да си го изкарам в последствие при намирането на работа ?

I see you... Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Преместване в Англия преди март 2019

До края на преходния период няма да има проблеми с идването на българи в Кралството, не е задължително точно до 29-ти март да влизаш, регистрацията на гражданите на ЕС ще продължи още около 2 години след това. Дотогава няма да се искат никакви разрешителни за работа.

В момента за осигурителен номер искат освен доказателство за самоличност, адреса, и доказателство, че си търсиш работа - откази от работодател, писмо, че те наема, СВ и т.н.
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

5. ХАРЕСВАМ! никанор, Ka 2 liked this post
    Contrarian Аватара на mate
    Град
    Glasgow
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Мила Виж мнението
    Дотогава няма да се искат никакви разрешителни за работа.
    Аз предлагам след всеки пост, касаещ BREXIT и статут на българите в Кралството да слагаме послепис: "Информацията е валидна към момента на написване на публикацията".

Нека това да не се разбира като несъгласие с написаното от Мила. Аз също споделям нейното мнение, че до 2020-та най-вероятно българите ще влизат в UK безпрепятствено. Просто в тези турбулентни времена не се знае какво ще решат господата в Парламента утре.

7. ХАРЕСВАМ! Ka 2, Мила liked this post
    I see you... Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от mate Виж мнението
    Аз предлагам след всеки пост, касаещ BREXIT и статут на българите в Кралството да слагаме послепис: "Информацията е валидна към момента на написване на публикацията".

Нека това да не се разбира като несъгласие с написаното от Мила. Аз също споделям нейното мнение, че до 2020-та най-вероятно българите ще влизат в UK безпрепятствено. Просто в тези турбулентни времена не се знае какво ще решат господата в Парламента утре.
    Точно това за уседналия статут, кога ще почне и колко време ще продължава регистрацията, се каза доста отдавна и правителството е направило много изявления и го е написало на много места в правителствения си сайт, че независимо дали ще има сделка или не, ще се прилага схемата за уседнал статут, която отдавна се разяснява. Иначе по принцип си прав, но в случая в този механизъм са вложени много пари и той няма да се промени. Аз не виждам начин изведнъж да се измислят и въведат някакви разрешителни за работа, които да действат в този двугодишния период, докато тече регистрацията. Не виждам и политическа воля някой да затруднява положението на европейците в ЮК, точно обратното е.

Иначе по принцип си прав, имаше едно време една приказка, че всяка заповед е предпоследна, но поне в случая на мен ми се струва слабо вероятно точно това да се промени. Това е форум и всички пишем, каквото мислим и смятаме за правилно. Разбира се, всеки има глава на раменете си и може да прецени на какво да вярва и на какво - не и да си прецени действията съответно.
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

9. ХАРЕСВАМ! Ka 2 liked this post
    Нов потребител
    Град
    Маунт Проспект, САЩ
    Post Thanks / Like

Благодаря ти Мила !

11. ХАРЕСВАМ! Мила liked this post

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Преместване в Англия
    От NicoleHr във форум Brexit - Брексит
    Отговори: 89
    Последно мнение: 05-12-2018, 11:12
  2. Наемане на стая и преместване в Англия!
    От Han Solo във форум За новодошли и кандидат-емигранти
    Отговори: 62
    Последно мнение: 27-04-2016, 19:26
  3. Преместване от Бг уни в Англия
    От varnaboy във форум Образование в UK
    Отговори: 12
    Последно мнение: 23-07-2015, 19:56
  4. Преместване в Англия с куче и котка?
    От Dia82 във форум Всичко за дома
    Отговори: 9
    Последно мнение: 15-01-2014, 17:15
  5. ИМА ЛИ НЯКОЙ ПОДАЛ ЗА ILR ПРЕДИ МАРТ 2004?
    От Guchev във форум Постоянно пребиваване (ILR)
    Отговори: 1
    Последно мнение: 21-01-2005, 17:00

Отметки

Правила за публикуване

• Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
Top Worktops
eXTReMe Tracker