Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Резултати от 1 до 14 от общо 14
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране Това нормално ли е ?

Здравейте. Регистрирах се тук,за да мога да получа,надявам се,адекватни отговори на наши въпроси. Със семейството ми (аз ,мъжа ми и детето) се преместихме тук в УК преди малко повече от месец,като мъжът ми започна работа на следващият ден след пристигането ни.
    Той е delivery driver ,работи за китайска фирма и доставят храна в ресторанти в нашият регион и понякога(както днес се случи) в Лондон. Та,накратко,излязъл е в 8:00 сутринта за работа и ще се прибере най-рано в 23:00ч. (досега не се е случвало чак толкова късно да си идва,обикновено най-редовно към 21:00,което също не ми се струва много нормално) Та,цялото забавяне днес е ,защото пътят ,който му задава навигацията към последният адрес в Лондон е забранен за бусове,няма алтернатива на GPS-a. Звъннал на шефа си ,а неговият отговор е да си намери друг път някакси. Така,след над час-два лутане ,питане е намерил забутаният адрес,от който пък сега го товарят с 3 палета замразена храна ,фирмата вече е затворена разбира се ,но той пристигне ли тук трябва да разтовари сам тези палета и чак тогава да си дойде вкъщи. Та,нормално ли е толкова дълъг работен ден на минимално заплащане на час? Допълвам ,че всеки час на 8 часовият работен ден не се заплаща по-скъпо от минималното заплащане на час,което му заплащат.
    ПП: моля,очаквам и съвети за кадърни агенции за работа

I see you... Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Това нормално ли е ?

Цитирай Първоначално написано от LalaM Виж мнението
    Та,нормално ли е толкова дълъг работен ден на минимално заплащане на час? Допълвам ,че всеки час на 8 часовият работен ден не се заплаща по-скъпо от минималното заплащане на час,което му заплащат.
    ПП: моля,очаквам и съвети за кадърни агенции за работа
    В Кралството няма законово изискване извънредния труд да се плаща по-скъпо - просто защото няма единен задължителен Кодекс на труда, а тези неща си ги определя всяка фирма. Ако фирмата наема работници, това е вписано в трудовия договор. Има минимални условия, определени от закона, но точно това условие не е от тях. Работила съм във фирма, в която една полякиня правеше 70 часа на седмица, всичките заплатени на една ставка, малко над минималната за страната. Но всеки си беше наясно какво ще му е заплащането и той си определяше колко часа иска да работи. Това, което описваш, е наистина много часове, но само мъжът ти може да реши дали това му е прекалено много или не е. Както вече си разбрала, за всеки влак си им пътници. Ако му е много, трябва да каже на работодателя това и да види какво ще каже работодателят. Тук можеш да прочетеш общите права на работника, но на практика нещата опират до това, на което той се съгласи като условия за работа. В същата фирма имаше някои работници и служители, които се бяха съгласили на много по-неизгодни условия от други. Имай предвид, че това се отнася до workers и employees, т.е. ако мъжът ти е самонает, се смята, че работи за себе си и сам си определя часовете на работа, с други думи....

Пожелавам му да си намери работа, на която условията да са по-човешки. В тази фирма със сигурност ще намерят хора, които да работят и на тези условия. Не мога да предложа агенции за работа, нито съм в тази сфера, нито съм в Лондон, но нека да потърси други агенции.
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

3. ХАРЕСВАМ! milla.g liked this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Благодаря. Не сме в Лондон,далеч от Лондон сме,просто има от време на време курс до там.
    И да кажа,че все още няма договор,защото като го наеха беше без Иншурънс,интервюто му беше преди няколко дни и до седмици ще пристигне по пощата. Предполагам ,че вече като има документа може да му направят договор(ако не смени работата до тогава). И ,да ,не му изнасят определено условията на работата,не е нормално да работи минимум 10-12 часа на ден,минимум. Дори последните 2 седмици общо е почивал 2 дни,заради отсъствието на колега,не им достигат хора явно.
    Като поиска да почива освен събота и недела(сега дето минаха) му отказаха.

5. ХАРЕСВАМ! milla.g liked this post
    Manchester United Fan Аватара на Zara
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от LalaM Виж мнението
    Благодаря. Не сме в Лондон,далеч от Лондон сме,просто има от време на време курс до там.
    И да кажа,че все още няма договор,защото като го наеха беше без Иншурънс,интервюто му беше преди няколко дни и до седмици ще пристигне по пощата. Предполагам ,че вече като има документа може да му направят договор(ако не смени работата до тогава). И ,да ,не му изнасят определено условията на работата,не е нормално да работи минимум 10-12 часа на ден,минимум. Дори последните 2 седмици общо е почивал 2 дни,заради отсъствието на колега,не им достигат хора явно.
    Като поиска да почива освен събота и недела(сега дето минаха) му отказаха.
    Ами не се учудвай много. 10-12 часа на ден за деливери са нормални, дори за малко. За смяна са почива в уикенда , ми някой трябва да умре за да се докопа.

7. ХАРЕСВАМ! milla.g liked this post
    Старо куче Аватара на dimi_m
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Мила Виж мнението
    В Кралството няма законово изискване извънредния труд да се плаща по-скъпо - просто защото няма единен задължителен Кодекс на труда, а тези неща си ги определя всяка фирма. Ако фирмата наема работници, това е вписано в трудовия договор. Има минимални условия, определени от закона, но точно това условие не е от тях. Работила съм във фирма, в която една полякиня правеше 70 часа на седмица, всичките заплатени на една ставка, малко над минималната за страната. Но всеки си беше наясно какво ще му е заплащането и той си определяше колко часа иска да работи. Това, което описваш, е наистина много часове, но само мъжът ти може да реши дали това му е прекалено много или не е. Както вече си разбрала, за всеки влак си им пътници. Ако му е много, трябва да каже на работодателя това и да види какво ще каже работодателят. Тук можеш да прочетеш общите права на работника, но на практика нещата опират до това, на което той се съгласи като условия за работа. В същата фирма имаше някои работници и служители, които се бяха съгласили на много по-неизгодни условия от други. Имай предвид, че това се отнася до workers и employees, т.е. ако мъжът ти е самонает, се смята, че работи за себе си и сам си определя часовете на работа, с други думи....

Пожелавам му да си намери работа, на която условията да са по-човешки. В тази фирма със сигурност ще намерят хора, които да работят и на тези условия. Не мога да предложа агенции за работа, нито съм в тази сфера, нито съм в Лондон, но нека да потърси други агенции.
    Толкова е била читава работата и фирмата където е работила тая полякина . Обикновено в тия фирми, където има много шифтове за покриване, се знае, че работата не е привлекателна и обикновено през ден се звъни за сикнес или хората напускат всяка седмица и затова се отварят толкова много часове. Иначе няма такъв договор на 70ч. просто англичаните правят тия мизерии и звънят са сикнес, защото знаят, че работливите имигранти ще оправят положението, като им вземат смените
    Обожавам някой с два развода, три кредита и ипотека, да ми дава съвети как да живея

Старо куче
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Zara Виж мнението
    .......................За смяна са почива в уикенда , ми някой трябва да умре за да се докопа.
    e това не го разбирам, да почиваш събота и неделя тук е някаква фикс идея. това някаква снобска идея ли е или аз не го разбирам?
    Или вдигаш прах, или гълташ прах. — Хенри Кисинджър

Старо куче Аватара на jhoro
    Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от deijei Виж мнението
    e това не го разбирам, да почиваш събота и неделя тук е някаква фикс идея. това някаква снобска идея ли е или аз не го разбирам?
    Защо да е фикс идея, и защо само на Острова?
    В България, по Кодекс, единия почивен ден задължително е неделя! Изключение - само когато е непреъсваем процес.
    Най ме кефят дървени философи - когато започнат да се палят.
    “About one-fifth of the people are against everything all of the time.”
    May 6, 1964, U.S. Attorney General Robert F. Kennedy
    На този свят трябва да си честен, само когато парамедиците те питат : -"Какво сте взели?"
    Гугъл търсачка на форума...............-...............Проверка на правопис
    Fuck off... if you please!!!

Старо куче
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от jhoro Виж мнението
    В България, по Кодекс, единия почивен ден задължително е неделя! Изключение - само когато е непреъсваем процес.
    Верно ли е така в Бг? Никога не съм го знаел. Значи доста често съм нарушавал кодекса. Е тука няма кодекс, но вероятно се чувстват значими като почиват събота и неделя. Може да работи на минимална заплата ама почива ли събота и неделя е някой. Сноби. Но това ми дава добра база за договаряне
    Или вдигаш прах, или гълташ прах. — Хенри Кисинджър

Post Thanks / Like

Много по добре е да се почива през седмицата, като ти се наложи да си свършиш някаква работа, може спокойно да си я свършиш,става въпрос за банка, община и т.н.
    Обожавам някой с два развода, три кредита и ипотека, да ми дава съвети как да живея

13. ХАРЕСВАМ! zmei4o_pk liked this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

Да . През седмицата е 100 пъти по-голяма оферта да си почивка , да не говорим ,че и без това магазините в неделя затварят в 4 часа . Аз също съм бил деливери драйвър . Работехме 4 на 4 дена и правех по 60 часа на седмица - 15 часови смени . Та правех по 15 часови смени , а заплатата на месец беше винаги една и съща , точно затова не взех договор ,а останах с агенцията където пеи рейта си беше същия ,но ти плащаха на час ,а не на месец фиксирана заплата . Драйвър е най-неблагодарната професия в УК , просто се правят големи пари защото правиш много часове . Единствено може би далавера е клас 1 , защото там не товариш нищо ,а само караш ,но смените също са доста дълги 10-15 часа .

15. БЛАГОДАРЯ Мила thanked for this post
    I see you... Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от dimi_m Виж мнението
    Иначе няма такъв договор на 70ч. просто англичаните правят тия мизерии и звънят са сикнес, защото знаят, че работливите имигранти ще оправят положението, като им вземат смените
    Договор на 70 часа няма, но и няма забрана, стига да подпишеш, че желаеш да работиш над 48 часа мисля че беше. Въпросната полякиня работеше толкова часа по собствено желание, защото поработваше 3-4 месеца и после си отиваше да харчи парите в други страни още 5-6 месеца и после пак така.
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

Старо куче Аватара на jhoro
    Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

В повечето случаи, за delivery driver няма договор за часове, а заплащането е на брой доставени пратки. Защото на никого не му пука за колко време ще ги „разхвърляш”!
    Най ме кефят дървени философи - когато започнат да се палят.
    “About one-fifth of the people are against everything all of the time.”
    May 6, 1964, U.S. Attorney General Robert F. Kennedy
    На този свят трябва да си честен, само когато парамедиците те питат : -"Какво сте взели?"
    Гугъл търсачка на форума...............-...............Проверка на правопис
    Fuck off... if you please!!!

Contrarian Аватара на mate
    Град
    Glasgow
    Post Thanks / Like

В повечето случаи, за delivery driver няма договор за часове, а заплащането е на брой доставени пратки. Защото на никого не му пука за колко време ще ги „разхвърляш”!
    Точно така е. Поне Amazon Flex (куриерско звено на компанията) и немската DPD оперират на този принцип.

Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Мила Виж мнението
    Договор на 70 часа няма, но и няма забрана, стига да подпишеш, че желаеш да работиш над 48 часа мисля че беше. Въпросната полякиня работеше толкова часа по собствено желание, защото поработваше 3-4 месеца и после си отиваше да харчи парите в други страни още 5-6 месеца и после пак така.
    А какво е работила ?

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Това нормално ли ви се струва?!
    От batristio във форум Спорт
    Отговори: 6
    Последно мнение: 26-08-2016, 22:30
  2. Отговори: 0
    Последно мнение: 09-04-2009, 16:10
  3. Отговори: 2
    Последно мнение: 10-02-2008, 14:05
  4. Нормално ли е това?
    От DaniTP във форум Мама
    Отговори: 13