Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Резултати от 1 до 13 от общо 13
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране Вземане на обезщетение от трудовата борса

Здравейте, имам един въпрос. Имам 1г стаж в Англия. Ако се прибера в България и получавам борса мога ли след 1-2 месеца да се върна в Англия и да работя пак и едновременно да получавам борса от България.
    Лек ден

Старо куче
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Вземане на борса

Тва е много алчно бе брачед ! Не не може . Може ама требва да ходиш всеки месец да се подписваш и ако(като) те хванат ще трябва да върнеш тройно всичко което си взел ! Борса може да взимаш ако имаш поне 3 години трудов стаж без значение в БГ или в УК ама да не е по-малко .

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Ясно, така си и мислех , но да попитам

Старо куче Аватара на dimi_m
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от bmwww Виж мнението
    Тва е много алчно бе брачед ! Не не може . Може ама требва да ходиш всеки месец да се подписваш и ако(като) те хванат ще трябва да върнеш тройно всичко което си взел ! Борса може да взимаш ако имаш поне 3 години трудов стаж без значение в БГ или в УК ама да не е по-малко .
    Но зависи по какъв член го осводят, ако е по взаимно съгласие, ще му дават 8.50 на ден , ако го освободят по такъв член, че все едно е бил сезонна работа( демек временен договор)тогава взима 60% от заплатата от Англия, а това не е хич малко. В НОИ са доста запознати с тукашното законодателство и това ми го казаха те
    Обожавам някой с два развода, три кредита и ипотека, да ми дава съвети как да живея

Старо куче
    Post Thanks / Like

Да , но трябва да има поне 3 години трудов стаж като от последните 18 месеца трябва да има 12 работни . Взима се 60% от английската му заплата ама не повече от 60 на 100 от 2000лв. който е максималния осигурителен доход в БГ . Значи тука и 10 бона на месец да е вадил в БГ максимално осигурителния доход е 2000лв и ще взима 60% от 2000лв. Ако той е напуснал ще взима 7,20 на ден в БГ . Ако е по изтичане на договора или съкратен ще взима големите пари . Не казвам ,че е лошо да се взима борса , даже си е твое право ама да взимаш борса и да бачкаш едновременно малко трудно и не си струва риска ако разберат и те хванат .

Старо куче Аватара на jhoro
    Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от bmwww Виж мнението
    За другите неща си прав, но вече много често се ходи на два месеца да се подписваш.
    Право на обезщетение за оставане без работа (борса) имаш след повече от три години от предишното отпускане!
    Най ме кефят дървени философи - когато започнат да се палят.
    “About one-fifth of the people are against everything all of the time.”
    May 6, 1964, U.S. Attorney General Robert F. Kennedy
    На този свят трябва да си честен, само когато парамедиците те питат : -"Какво сте взели?"
    Гугъл търсачка на форума...............-...............Проверка на правопис
    Fuck off... if you please!!!

Старо куче
    Post Thanks / Like

Стига да е спазено условието 12 работни месеца от последните 18 , иначе по вашия край явно сте късметлии . В нашия всеки месец си се ходи !

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Здравейте! Весела Коледа на патерици!
    Реших да добавя коментар в тази тема, вместо да създавам нова.
    Искам да повдигна един въпрос, който може да е в интерес и на други като мен:
    Какво мислите относно кандидатстването за обезщетение след Март 2019?
    "Твърд" Брексит или не, смятате ли, че ще има т.нар "заварено положение", при което ще се счита, че сме работили в страна от ЕС до 29 Март 2019 и ще можем да получаваме обезщетение в България (разбира се отговаряйки на критериите, изброени по-горе) ?

I see you... Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от ukworker22 Виж мнението
    Здравейте! Весела Коледа на патерици!
    Реших да добавя коментар в тази тема, вместо да създавам нова.
    Искам да повдигна един въпрос, който може да е в интерес и на други като мен:
    Какво мислите относно кандидатстването за обезщетение след Март 2019?
    "Твърд" Брексит или не, смятате ли, че ще има т.нар "заварено положение", при което ще се счита, че сме работили в страна от ЕС до 29 Март 2019 и ще можем да получаваме обезщетение в България (разбира се отговаряйки на критериите, изброени по-горе) ?
    Защо смяташ, че ще има някаква разлика между положението преди и след март 2019-та?
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

Contrarian Аватара на mate
    Град
    Glasgow
    Post Thanks / Like

Не знам дали ще има разлика, но във всеки случай, ако бях на негово място (решил да заминавам) и има полети на 27/03 и на 31/03, бих избрал първия вариант. Не се знае, знае ли се.

11. БЛАГОДАРЯ jhoro, zmei4o_pk thanked for this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Това връщане го отлагаме от 2 години насам. Да, вероятно най-сигурния вариант е прибиране преди Април, но може и да останем до лятото, пък каквото стане. Все си мисля, че британците няма да излязат без сделка, но през тези 9 години не веднъж са ме изненадвали със своята простоватост, та човек никога не знае...
    Ще видим как ще се развият събитията през януари и с поредното гласуване.

Старо куче
    Post Thanks / Like

Би трябвало да можете да получит обезщетение (соц помощи) в България по всяко време. Стажът в ЮК няма да се анулира. Естествено помощите ще са съобразани със стандарта на живот по местоживеене.

Старо куче
    Post Thanks / Like

Крайно време е да промените заглавието на темата, питащия отворил темата пита за обезщетение от трудовата борса, а заглавието на мен ми говори че някой иска да си приватизира/ по друг начин не го разбирам това "вземане"/ някаква борса даже не е упомената каква дали зеленчукова или строителна или друга?
    Или вдигаш прах, или гълташ прах. — Хенри Кисинджър

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Кога трябва да ми върнат Трудовата книжка?
    От redkiril във форум Статут в UK, постоянно жителство, британско гражданство
    Отговори: 4
    Последно мнение: 10-04-2009, 09:46
  2. За заинтересуваните от стоковaта борса
    От elmo__87 във форум Образование в UK
    Отговори: 10
    Последно мнение: 26-03-2009, 21:46
  3. Трудовата дискриминация
    От Suzanne във форум Други новини
    Отговори: 5
    Последно мнение: 06-06-2007, 14:27
  4. Отговори: 3
    Последно мнение: 16-05-2007, 09:47