Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Резултати от 1 до 6 от общо 6
    администратор Atanas Chikov Аватара на lordm
    Град
    London, United Kingdom, United Kingdom
    Post Thanks / Like

По подразбиране Кой е по-добре да изчака за новия статут за Settled Status

Кой е по-добре да изчака за новия статут за Settled status, вместо да кандидатства сега за Permanent residence сега.
    Вчера след разговори със служители на Home Office научих важна подробност за новият статут за уседналост.
    Има две основни групи, които при старите правила за PR ще получат отказ, но при новите за уседнал статут няма да получат отказ.

Група едно са всички студенти и сънародници, които са живели във Великобритания и не са работили в даден период, а са се водили самоиздържащи се. При старите правила, ако те не са имали застраховка Comprehensive sickness insurance за периода, получават отказ за статут. При новите правила няма да има значение какво си правил тези 5 години и дали си имал тази застраховка. Тоест има смисъл тези сънародници да изчакат.

Втората група сънародници, които няма да имат проблем при кандидатстване за новите статути, но биха имали проблем ако кандидатсват при старите са:
    Сънародници които са работили преди 2014 във Великобритания като наети но не са имали синя карта за това. Ако кандидатствате сега, попадате в графа на незаконно работили. Ако кандидатствате за settled status след март 2019 това, че сте работили незаконно преди години, няма да е повод да ви откажат документи за уседнал статут.

Лицензиран имиграционен съветник Level 1 към OISC

Станете членове на нашата Facebook група Работа в UK https://www.facebook.com/groups/908173225909681/

2. БЛАГОДАРЯ zhb thanked for this post
    Напреднал
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Кой е по-добре да изчака за новия статут за Settled Status

Извинявам се, но повдигам темата поради наближаване на месец март и е много ясно обяснено всичко.

4. БЛАГОДАРЯ mate, lordm thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! Мила liked this post
    Contrarian Аватара на mate
    Град
    Glasgow
    Post Thanks / Like

Няма защо да се извиняваш, правилно я повдигаш. Това ще е една от горещите теми в следващите няколко месеца.

6. БЛАГОДАРЯ lordm thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! zhb, Мила liked this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

А тези, които сме със Сини карти, но не сме кандидатствали за PR, тъй като не целим да имаме Британски паспорт?
    Предполагам ще ни накарат да платим по 65 лири, ако оставаме в страната след Брексит...

Потребител Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от ukworker22 Виж мнението
    А тези, които сме със Сини карти, но не сме кандидатствали за PR, тъй като не целим да имаме Британски паспорт?
    Предполагам ще ни накарат да платим по 65 лири, ако оставаме в страната след Брексит...
    Да. Сините карти не са доказателство за статут от 2014-та година насам.
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

9. ХАРЕСВАМ! speed.dem0n liked this post
    Напреднал
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от ukworker22 Виж мнението
    Аз също имах синя карта, но след 2014та не ми е служила за нищо. Вече имам ИЛР по новата БЕТА система за Сетълд Статус. Струваше ми 65 паунда и отне 3 дни. Според мен си струва да се аплайва сега да не се чака след 29ти Март, но това е по преценка на всеки. Не мисля че ще има някаква значение, но аз бързам за паспорт и не исках да губя време... въпреки че можеш да свърша цялата бумащина по старата система още преди години ама... сега стигнах да аплйавам.

Според мен системата сега , поне с документите с които аз минах - няколко банк стейтмънта за няколко години в ПДФ формат, tax return, и договор за наем, ме апрувнаха за три дни . Описал съм го тук в този тред: http://www.bghelp.co.uk/forums/threa...l=1#post746631

Като си спомня жена ми колко бумаги изпрати и колко време чака, пак и приятели на които на някои им отне половин година да чуят отговор, новата система си е оферта - по бърза е, и с по олекотен вариант на документи се минава.

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Отговори: 107
    Последно мнение: 03-09-2019, 03:36
  2. Qualified teacher status in UK
    От fatimek във форум Начални и основни училища в UK
    Отговори: 16
    Последно мнение: 20-08-2016, 10:01
  3. Дава ли ни синята карта стаус settled?
    От Nasi във форум Registration Certificates
    Отговори: 2
    Последно мнение: 23-04-2010, 15:48

Отметки

Правила за публикуване

• Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
Top Worktops
eXTReMe Tracker