Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 5 от 6 ПървиПърви ... 3456 ПоследнаПоследна
Резултати от 101 до 125 от общо 128
    Напреднал
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Как изглежда апликацията за Settled and Presettled Status (уседнал и временно уседнал статут).

Чувам, че за тези които имат ILR срока в който могат да напуснат УК без да го загубят е намален от 5 на 2 години. Вярно ли е? Хубаво е да се отбелязват такива неща, а не само да се спами по темите.

Старо куче
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Как изглежда апликацията за Settled and Presettled Status (уседнал и временно уседнал статут).

ти хубаво си чул а има ли потвърждение от официален източник?
    Или вдигаш прах, или гълташ прах. — Хенри Кисинджър

Старо куче Аватара на Bupyc
    Post Thanks / Like

Ами, че той/срока винаги си е бил 2 години.

4. ХАРЕСВАМ! zmei4o_pk liked this post
    Напреднал
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Pieroni Виж мнението
    Чувам, че за тези които имат ILR срока в който могат да напуснат УК без да го загубят е намален от 5 на 2 години. Вярно ли е?
    Не само, че не е вярно, а е точно обратното:
    имаш ILR - можеш да напускаш UK за срок до две години, без да го загубиш;
    имаш Settled Status - можеш да напускаш UK за срок до пет години, без да го загубиш.

If you have indefinite leave to enter or remain
    Indefinite leave to enter or remain (ILR) are types of immigration status.

You’ll usually have applied for indefinite leave to enter or remain. You’ll have a stamp in your passport or a letter from the Home Office. You could also have a ‘vignette’ (sticker) or a biometric residence permit.

You can continue to live in the UK without applying to the EU Settlement Scheme if you have indefinite leave to enter or remain in the UK. However, if you choose to apply (and meet all the other conditions), you’ll get ‘indefinite leave to remain under the EU Settlement Scheme’ - also known as settled status.

This means you should be able to spend up to 5 years in a row outside the UK without losing your settled status (instead of 2 years with the indefinite leave to enter or remain you have now).“

https://www.gov.uk/settled-status-eu...eave-to-remain
    Последно редактирано от Иванка : 23-06-2019 на 09:06

6. БЛАГОДАРЯ Мила, zhb thanked for this post
    Напреднал
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от deijei Виж мнението
    ти хубаво си чул а има ли потвърждение от официален източник?
    И аз това питам?

Цитирай Първоначално написано от Иванка Виж мнението
    Не само, че не е вярно, а е точно обратното:
    имаш ILR - можеш да напускаш UK за срок до две години, без да го загубиш;
    имаш Settled Status - можеш да напускаш UK за срок до пет години, без да го загубиш.

If you have indefinite leave to enter or remain
    Indefinite leave to enter or remain (ILR) are types of immigration status.

You’ll usually have applied for indefinite leave to enter or remain. You’ll have a stamp in your passport or a letter from the Home Office. You could also have a ‘vignette’ (sticker) or a biometric residence permit.

You can continue to live in the UK without applying to the EU Settlement Scheme if you have indefinite leave to enter or remain in the UK. However, if you choose to apply (and meet all the other conditions), you’ll get ‘indefinite leave to remain under the EU Settlement Scheme’ - also known as settled status.

This means you should be able to spend up to 5 years in a row outside the UK without losing your settled status (instead of 2 years with the indefinite leave to enter or remain you have now).“

https://www.gov.uk/settled-status-eu...eave-to-remain
    Аз си мислех, че ILR и Settled Status e eдно и също

Post Thanks / Like

New online function available soon

Contacted by Europe Street, the Home Office says that while at the moment new ID documents have to be sent in for manual verification, the online system will soon allow to make the changes through the “Update My Details” function.
    https://europestreet.news/settled-st...port-renewals/

.................. Аватара на VIA_AVE
    Град
    друго измерение
    Post Thanks / Like

Как се запазва, подновява ( поддържа ) сетъл статус без да се загуби ?!
    Не можах да намеря инфо.

Сетъл статус не се губи до 5 години извън УК. Но как да се запази ? Например идвам на всеки 5 години за по няколко дена за холидей и по този начин се регистрира на границата, че имам влизане в УК преди да са изтекли 5 години ? Или трябва на всеки 5 години да поработя няколко дена на договор, за да се регистрира в HMRC.

Ако е възможно линк.

Благодаря !
    Vaya Con Dios ! По Паралелите...

Старо куче Аватара на jhoro
    Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от VIA_AVE Виж мнението

Не можах да намеря инфо.

Сетъл статус не се губи до 5 години извън УК. Но как да се запази ? Например идвам на всеки 5 години за по няколко дена за холидей и по този начин се регистрира на границата, че имам влизане в УК преди да са изтекли 5 години ? Или трябва на всеки 5 години да поработя няколко дена на договор, за да се регистрира в HMRC.

Ако е възможно линк.

Благодаря !
    Цитирай Първоначално написано от VIA_AVE Виж мнението

Не можах да намеря инфо.

Ако е възможно линк.

Благодаря !
    Питаш за сега или за след Brexit?
    Щото сетъл статус го въведоха отскоро и още няма практика, а за след Брекзит … никой не знае какво ще става.
    BTW - от три години съм извън ЮК, но не съм си спирал self-а, всяка година си подавам Self Assessment tax return и статута ми е … „разкрачен”.
    Най ме кефят дървени философи - когато започнат да се палят.
    “About one-fifth of the people are against everything all of the time.”
    May 6, 1964, U.S. Attorney General Robert F. Kennedy
    На този свят трябва да си честен, само когато парамедиците те питат : -"Какво сте взели?"
    Гугъл търсачка на форума...............-...............Проверка на правопис
    Fuck off... if you please!!!

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Да питам тези, които са подавали за сетъл статуса, как си сканирахте паспорта? Направих 7 или 8 неуспешени опита и чак след 24 часа мога пак да пробвам. Не знам къде бъркам и как да се справя?

Потребител Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: За: Как изглежда апликацията за Settled and Presettled Status (уседнал и временно уседнал статут).

Цитирай Първоначално написано от moni3 Виж мнението
    Да питам тези, които са подавали за сетъл статуса, как си сканирахте паспорта? Направих 7 или 8 неуспешени опита и чак след 24 часа мога пак да пробвам. Не знам къде бъркам и как да се справя?
    Опитай с друг телефон.

Гугъл търсачка на форума

Сбъднете мечтите си с Dreamland. Моят блог Законът за привличането
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Re: За: Как изглежда апликацията за Settled and Presettled Status (уседнал и временно уседнал статут).

Първият скан на снимката от паспорта стана. Но след това трябва да се сканира чипа от паспорта. Там се закучиха нещата.

Потребител Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: За: Re: За: Как изглежда апликацията за Settled and Presettled Status (уседнал и временно уседнал статут).

Първият скан на снимката от паспорта стана. Но след това трябва да се сканира чипа от паспорта. Там се закучиха нещата.
    С моя телефон, слагам телефона направо върху паспорта и ако трябва, го размърдвам мъничко наляво-надясно и веднага го разпознава. Ако твоят не може, опитай с друг телефон.

Гугъл търсачка на форума

Сбъднете мечтите си с Dreamland. Моят блог Законът за привличането
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

Старо куче Аватара на dimi_m
    Post Thanks / Like

Опитай през деня и да е по светла стаята. Май и аз имах този проблем
    Обожавам някой с два развода, три кредита и ипотека, да ми дава съвети как да живея

Напреднал
    Post Thanks / Like

А NFC-то имаш ли го, включено ли е?
    Ако устройството ти е в калъф - махни го!

17. ХАРЕСВАМ! zmei4o_pk liked this post
    Напреднал
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от dimi_m Виж мнението
    Опитай през деня и да е по светла стаята. Май и аз имах този проблем
    За чипа не му трябва никакво осветление...

Напреднал
    Post Thanks / Like

Не отваряй паспорта:

Кликни върху изображението за по-голяма версия

Име:	Screenshot_20191016-233331_Google Play Store.jpg
Разглеждания:	48
Размер:	155,1 КБ
ID:	8912

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Благодарение на вашите съвети, успях да се справя и да си завърша формата за кандидатстване за сетъл статуса. Сега ще чакам да ме одобрят.

Mr. Herbalist Аватара на steve
    Град
    only in your mind
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Брексит - обща дискусия

може ли да се пътува още до БГ с лична ларта и докога !??? тук аппа за сетлед статут не може да ми сканира личната карта и трябва да си вадя международен паспорт (предпочитам за 3 дни в бг вместо да чакам 3-4 месеца и да мина през цялата усложнена процедура за да ми го дадат по-скъпо в посолството)...някой знае ли !? май още може или се лъжа

Напреднал
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от steve Виж мнението
    може ли да се пътува още до БГ с лична ларта и докога !??? тук аппа за сетлед статут не може да ми сканира личната карта и трябва да си вадя международен паспорт (предпочитам за 3 дни в бг вместо да чакам 3-4 месеца и да мина през цялата усложнена процедура за да ми го дадат по-скъпо в посолството)...някой знае ли !? май още може или се лъжа
    Може, що да не може?
    И с лична карта дават статут, но трябва да я изпратиш.

Град
    only in your mind
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Иванка Виж мнението
    Може, що да не може?
    И с лична карта дават статут, но трябва да я изпратиш.
    да ,но на сайта на HMRC не мога да открия адрес къде да я пратя ...

Град
    only in your mind
    Post Thanks / Like

някой знае ли адреса на Хоум Офис на който може да се изпрати лична карта по пощата. many thanks!

Старо куче
    Град
    Chester
    Post Thanks / Like

Хващаш сутрешен полет до София. Вечерта обратно...В паспортна служба(до лъвов мост) вадят паспорти същия ден. Таксата беше 200 лв. Иначе чакай ония в Лондон да ти свършат работа.

26. ХАРЕСВАМ! Kearny liked this post
    Post Thanks / Like

Информация ще получиш след като сканираш документа и получиш имейл за потвърждение и линк, за да довършиш останалата част от апликацията.

28. БЛАГОДАРЯ steve thanked for this post
    Post Thanks / Like

някой знае ли адреса на Хоум Офис на който може да се изпрати лична карта по пощата. many thanks!
    Трябва да напишеш и номера на апликейшъна ти на плика. В интернет открих този адрес:
    Кликни върху изображението за по-голяма версия

Име:	Screenshot_2019-10-24 Address for sending passports when applying by post - UKCEN Citizenship an.png
Разглеждания:	30
Размер:	52,9 КБ
ID:	8918
    https://www.forum.ukcen.com/resource...plying-by-post
    Последно редактирано от Bupyc : 24-10-2019 на 18:31

Напреднал
    Post Thanks / Like

PO Box 2077
    Liverpool
    L69 3YP

След въвеждане на апликазията и получен резултат, синът ми си смени паспорта и поискаха да го изпрати на горния адрес за да отразят промяната.

Страница 5 от 6 ПървиПърви ... 3456 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Прилики и разлики между Settled и Presettled статут
    От lordm във форум Settled и Presettled статут
    Отговори: 1
    Последно мнение: 31-01-2019, 16:35
  2. Кой е по-добре да изчака за новия статут за Settled Status
    От lordm във форум Settled и Presettled статут
    Отговори: 5
    Последно мнение: 26-01-2019, 22:24
  3. Въпрос относно "What is your relationship status" в PR апликацията
    От Wayne във форум Постоянно жителство (Permanent Residence - EU law)
    Отговори: 4
    Последно мнение: 01-11-2016, 12:18

Отметки

Правила за публикуване

• Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
Top Worktops
eXTReMe Tracker