Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 4 от 4 ПървиПърви ... 234
Резултати от 76 до 86 от общо 86
    Напреднал
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Как изглежда апликацията за Settled and Presettled Status (уседнал и временно уседнал статут).

Цитирай Първоначално написано от Мила Виж мнението
    Не.
    А мислиш така защото?
    ИЛР-то е вързано с документа за самоличност. Тогава?

I see you... Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Как изглежда апликацията за Settled and Presettled Status (уседнал и временно уседнал статут).

Цитирай Първоначално написано от kolata Виж мнението
    А мислиш така защото?
    Защото съм задала същия въпрос на служителите на Хоум Офис и отговорът е този. При влизане в страната се гледат имената на човека, а не се търси документа, с който е взет settled status. Документът е нещо временно, той изтича, може да бъде загубен, подменя се с друг и т.н. Личната карта представа да важи след брексит, защото хората влизат с лични карти само в рамките на ЕС и по силата на европейското законодателство. Когато ЮК ще излезе от ЕС, законите на ЕС престават да важат за ЮК.
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

Напреднал
    Post Thanks / Like

По подразбиране

Логично е да е каквото казваш, но май не е така. Ще видим.
    На личната страница за СС има място да си смениш данните - имена, паспорт, ЛК.

Отделно не знам защо имената са на кирилица.

Кликни върху изображението за по-голяма версия

Име:	ss.JPG
Разглеждания:	26
Размер:	176,1 КБ
ID:	8831

Напреднал
    Град
    Оxford
    Post Thanks / Like

Днес получих потвърждение за сетъл статус- 17 дни от апликацията, 15 дни след като са ми получили личната карта и 7 дни след като ми я върнаха.

Напреднал
    Post Thanks / Like

Имената нали се въвеждат с латински букви? Как ще излезнат на кирилица? Още не сме подали и затова ми е интересно как се е получило да излизат на кирилица.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Мой приятел, получи потвърждението за settled status, 3 дни след като подаде през аппа, имената при него са на латиница. Интересното е, че той няма все още пълни 5 год тук, ще ги направи септември и очакваше да получи pre-settled. Аз подадох днес. Ще пиша като получа, колко време е отнело.

Напреднал
    Град
    Оxford
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от zhb Виж мнението
    Имената нали се въвеждат с латински букви? Как ще излезнат на кирилица? Още не сме подали и затова ми е интересно как се е получило да излизат на кирилица.
    Имената се взема от личната карта -програмата сканира машинния код от гърба на картата

8. БЛАГОДАРЯ zhb thanked for this post
    Напреднал
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Snow Drop Виж мнението
    Мой приятел, получи потвърждението за settled status, 3 дни след като подаде през аппа, имената при него са на латиница. Интересното е, че той няма все още пълни 5 год тук, ще ги направи септември и очакваше да получи pre-settled. Аз подадох днес. Ще пиша като получа, колко време е отнело.
    Имената никъде не се въвеждат ако ползваш апа и паспорт. И сега ги виждам на кирилица в сайта на ХО. Странно е, но не ми пречи.

10. БЛАГОДАРЯ zhb thanked for this post
    Старо куче Аватара на Bupyc
    Post Thanks / Like

Забелязах, че няма опция да се актуализира снимката. Според мен това е необходимо, особено за децата който много бързо се променят визуално. Незнам като ъпдейтваш паспорта дали трябва да ъплоуднеш снимка на паспорта или се ъпдеитва само номера и датите на издаване и валидност.

Старо куче Аватара на dimi_m
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: Как изглежда апликацията за Settled and Presettled Status (уседнал и временно уседнал статут).

за 20минути направих апликацията за settled status и до 24 часа ми потвърдиха, че са ми одобрили молбата.За хората които попълват, има едни въпроси, как е било името на първият ви домашен любимец?, името на любимата учителка?и т.н Хубаво е да си запишете какво отговаряте, защото пише, че могат да ви се обадят и да питат. Това май го правят с цел да се уверят, че вие самите сте си попълвали апликейшъна. На мен не ми се обадиха, но just in case

13. БЛАГОДАРЯ zhb thanked for this post
    Старо куче Аватара на dimi_m
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: Как изглежда апликацията за Settled and Presettled Status (уседнал и временно уседнал статут).

Цитирай Първоначално написано от kolata Виж мнението
    А мислиш така защото?
    Your status is linked to the passport оr id card
    Накратко това пише в писмото което получих.

Страница 4 от 4 ПървиПърви ... 234

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Кой е по-добре да изчака за новия статут за Settled Status
    От lordm във форум Settled и Presettled статут
    Отговори: 5
    Последно мнение: 26-01-2019, 21:24
  2. Отговори: 1
    Последно мнение: 07-01-2019, 17:59
  3. Въпрос относно "What is your relationship status" в PR апликацията
    От Wayne във форум Постоянно жителство (Permanent Residence - EU law)
    Отговори: 4
    Последно мнение: 01-11-2016, 11:18
  4. Qualified teacher status in UK
    От fatimek във форум Начални и основни училища в UK
    Отговори: 16
    Последно мнение: 20-08-2016, 10:01
  5. Дава ли ни синята карта стаус settled?
    От Nasi във форум Registration Certificates
    Отговори: 2
    Последно мнение: 23-04-2010, 15:48

Отметки

Правила за публикуване

• Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
Top Worktops
eXTReMe Tracker