Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 4 от 5 ПървиПърви ... 2345 ПоследнаПоследна
Резултати от 76 до 100 от общо 108
    Напреднал
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Как изглежда апликацията за Settled and Presettled Status (уседнал и временно уседнал статут).

Цитирай Първоначално написано от Мила Виж мнението
    Не.
    А мислиш така защото?
    ИЛР-то е вързано с документа за самоличност. Тогава?

Потребител Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Как изглежда апликацията за Settled and Presettled Status (уседнал и временно уседнал статут).

Цитирай Първоначално написано от kolata Виж мнението
    А мислиш така защото?
    Защото съм задала същия въпрос на служителите на Хоум Офис и отговорът е този. При влизане в страната се гледат имената на човека, а не се търси документа, с който е взет settled status. Документът е нещо временно, той изтича, може да бъде загубен, подменя се с друг и т.н. Личната карта представа да важи след брексит, защото хората влизат с лични карти само в рамките на ЕС и по силата на европейското законодателство. Когато ЮК ще излезе от ЕС, законите на ЕС престават да важат за ЮК.
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

Напреднал
    Post Thanks / Like

По подразбиране

Логично е да е каквото казваш, но май не е така. Ще видим.
    На личната страница за СС има място да си смениш данните - имена, паспорт, ЛК.

Отделно не знам защо имената са на кирилица.

Кликни върху изображението за по-голяма версия

Име:	ss.JPG
Разглеждания:	101
Размер:	176,1 КБ
ID:	8831

Напреднал
    Град
    Оxford
    Post Thanks / Like

Днес получих потвърждение за сетъл статус- 17 дни от апликацията, 15 дни след като са ми получили личната карта и 7 дни след като ми я върнаха.

Напреднал
    Post Thanks / Like

Имената нали се въвеждат с латински букви? Как ще излезнат на кирилица? Още не сме подали и затова ми е интересно как се е получило да излизат на кирилица.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Мой приятел, получи потвърждението за settled status, 3 дни след като подаде през аппа, имената при него са на латиница. Интересното е, че той няма все още пълни 5 год тук, ще ги направи септември и очакваше да получи pre-settled. Аз подадох днес. Ще пиша като получа, колко време е отнело.

Напреднал
    Град
    Оxford
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от zhb Виж мнението
    Имената нали се въвеждат с латински букви? Как ще излезнат на кирилица? Още не сме подали и затова ми е интересно как се е получило да излизат на кирилица.
    Имената се взема от личната карта -програмата сканира машинния код от гърба на картата

8. БЛАГОДАРЯ zhb thanked for this post
    Напреднал
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Snow Drop Виж мнението
    Мой приятел, получи потвърждението за settled status, 3 дни след като подаде през аппа, имената при него са на латиница. Интересното е, че той няма все още пълни 5 год тук, ще ги направи септември и очакваше да получи pre-settled. Аз подадох днес. Ще пиша като получа, колко време е отнело.
    Имената никъде не се въвеждат ако ползваш апа и паспорт. И сега ги виждам на кирилица в сайта на ХО. Странно е, но не ми пречи.

10. БЛАГОДАРЯ zhb thanked for this post
    Старо куче Аватара на Bupyc
    Post Thanks / Like

Забелязах, че няма опция да се актуализира снимката. Според мен това е необходимо, особено за децата който много бързо се променят визуално. Незнам като ъпдейтваш паспорта дали трябва да ъплоуднеш снимка на паспорта или се ъпдеитва само номера и датите на издаване и валидност.

Старо куче Аватара на dimi_m
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: Как изглежда апликацията за Settled and Presettled Status (уседнал и временно уседнал статут).

за 20минути направих апликацията за settled status и до 24 часа ми потвърдиха, че са ми одобрили молбата.За хората които попълват, има едни въпроси, как е било името на първият ви домашен любимец?, името на любимата учителка?и т.н Хубаво е да си запишете какво отговаряте, защото пише, че могат да ви се обадят и да питат. Това май го правят с цел да се уверят, че вие самите сте си попълвали апликейшъна. На мен не ми се обадиха, но just in case

13. БЛАГОДАРЯ zhb thanked for this post
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: Как изглежда апликацията за Settled and Presettled Status (уседнал и временно уседнал статут).

Цитирай Първоначално написано от kolata Виж мнението
    А мислиш така защото?
    Your status is linked to the passport оr id card
    Накратко това пише в писмото което получих.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

При смяна на паспорта се очертават сериозни проблеми. Мислех си, че всичко ще е лесно както беше кандидатстването за Settled and Presettled Status: просто влизаш в системата, ползваш телефона си с апликацията за прочитане на биометричните данни и готово Да, ама не - след смяна на паспорта когато срокът му изтече, трябва да го изпратиш до офиса в Ливърпул и съответно да почакаш колкото е нужно за да ти го върнат!

If you have renewed or replaced your identity document (for example, your passport or national identity card) you need to:

Download and print the PDF file New identity document: cover sheet and checklist – contains 2 pages, 1 checklist for you to keep for reference and 1 cover sheet to send with your new identity document.

Provide your new identity document - it must be the original and not a copy.

Send us the new identity document and cover sheet by recorded delivery to:

PO Box 2077
    Liverpool
    L69 3YP
    What happens next
    We will use the identity document to update our records. After you have received email confirmation of the update, you will need to use the new document to verify your identity when accessing our services.

We will return your identity document by recorded delivery as soon as we have checked and confirmed the new details. The document will be returned to the address the Home Office holds for you.

Напреднал
    Post Thanks / Like

Получих Settled Status. Супер бързо и лесно стана през арр-а. Също и Indefinite Leave(май е другото наименование :Р). Значи за това не получаваш документ, ако някой иска да те провери трябва да се логнеш онлайн и да го покажеш, така ли? За PR има ли смисъл да кандитатствам? Ако излезнат от ЕС ще е невалидно, ако пък останат тогава ще вадим или ще ги заменят за СС, беш ли го

Напреднал
    Град
    Оxford
    Post Thanks / Like

PR=Settled status
    Няма нужда да кандидатсваш за ПР.
    След 1 година можеш да кандидатстваш за натурализация.

Напреднал
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от beni7574 Виж мнението
    PR=Settled status
    Няма нужда да кандидатсваш за ПР.
    След 1 година можеш да кандидатстваш за натурализация.
    Мисля, че е различно. Едното е по британско, другото е по европейското законодателство. Може би наистина няма смисъл да се кандидатства и за двете в момента.

Post Thanks / Like

По подразбиране Re: За: Как изглежда апликацията за Settled and Presettled Status (уседнал и временно уседнал статут).

Цитирай Първоначално написано от Pieroni Виж мнението
    Получих Settled Status. Супер бързо и лесно стана през арр-а. Също и Indefinite Leave(май е другото наименование :Р). Значи за това не получаваш документ, ако някой иска да те провери трябва да се логнеш онлайн и да го покажеш, така ли? За PR има ли смисъл да кандитатствам? Ако излезнат от ЕС ще е невалидно, ако пък останат тогава ще вадим или ще ги заменят за СС, беш ли го
    За какво ти е, това ти е съвсем достатъчно. При мен също стана много бързо, за 24ч получих отговор, че са ми одобрили апликацията
    Обожавам някой с два развода, три кредита и ипотека, да ми дава съвети как да живея

Post Thanks / Like

За какво ти е? това ти е съвсем достатъчно. При мен също стана много бързо, за 24ч получих отговор, че са ми одобрили апликацията.
    Ако някой иска да ти провери статута, изобщо не трябва да се логваш където и да е, само си даваш паспорта, те знаят къде да проверят с какъв статут си,нали за това сканирахме паспорта и си правихме снимки.Прочети си имейла койо получи, хората ясно са го обяснили
    Последно редактирано от dimi_m : 14-05-2019 на 04:29
    Обожавам някой с два развода, три кредита и ипотека, да ми дава съвети как да живея

Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Мисля, че е различно. Едното е по британско, другото е по европейското законодателство. Може би наистина няма смисъл да се кандидатства и за двете в момента.
    Ако имаш повече от 5 г. и кандидатстваш за ПР, ще го получиш с дата от навършването на 5-те години, ако отговориш на всичките им условия, които в някои случаи са доста и трудни за изпълнение. Има смисъл, само ако си навършил 6 години и много бързаш да станеш британец. Ако не си, после пак ще трябва да го смениш за Settled Status, защото ако има брексит, трябва да се влезе в британското законодателство и документите по европейското законодателство ще умрат.

Ако някой сега навършва 5-те години, не виждам никакъв смисъл да се напъва човек - доказва си присъствие 5 години и си взема SS, което си е Indefinite Leave to Remain по британското законодателство.
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

22. БЛАГОДАРЯ Pieroni thanked for this post
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от alcedo Виж мнението
    При смяна на паспорта се очертават сериозни проблеми. Мислех си, че всичко ще е лесно както беше кандидатстването за Settled and Presettled Status: просто влизаш в системата, ползваш телефона си с апликацията за прочитане на биометричните данни и готово Да, ама не - след смяна на паспорта когато срокът му изтече, трябва да го изпратиш до офиса в Ливърпул и съответно да почакаш колкото е нужно за да ти го върнат!

If you have renewed or replaced your identity document (for example, your passport or national identity card) you need to:

Download and print the PDF file New identity document: cover sheet and checklist – contains 2 pages, 1 checklist for you to keep for reference and 1 cover sheet to send with your new identity document.

Provide your new identity document - it must be the original and not a copy.

Send us the new identity document and cover sheet by recorded delivery to:

PO Box 2077
    Liverpool
    L69 3YP
    What happens next
    We will use the identity document to update our records. After you have received email confirmation of the update, you will need to use the new document to verify your identity when accessing our services.

We will return your identity document by recorded delivery as soon as we have checked and confirmed the new details. The document will be returned to the address the Home Office holds for you.
    Ако не ти излиза пост, не го пускай многократно, натисни иконата "информирай модератор", за да го пусне. Спрян е бил заради английския, който системата на форума хваща като латиница.

Иначе не се сещам защо това го определяш като "сериозни проблеми". Британците така или иначе си подновяват паспортите по тази система, онлайн. Естествено е Хоум Офис да иска да види новите паспорти на хората, които са придобили Indefinite Leave To Remain, за да се убедят дали не са правени в час по трудово.

Старо куче Аватара на Bupyc
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Мила Виж мнението
    Ако не ти излиза пост, не го пускай многократно, натисни иконата "информирай модератор", за да го пусне. Спрян е бил заради английския, който системата на форума хваща като латиница.

Иначе не се сещам защо това го определяш като "сериозни проблеми". Британците така или иначе си подновяват паспортите по тази система, онлайн. Естествено е Хоум Офис да иска да види новите паспорти на хората, които са придобили Indefinite Leave To Remain, за да се убедят дали не са правени в час по трудово.
    Така е, но ако има опция да се сканира чипът през апликацията ще отпадне нуждата да го пращаш.

Sent from my CLT-L09 using Tapatalk

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Здравейте,

Аз имам британско гражданство от 10.01.2018, но не съм си вадил Британски паспорт все още, защото не ми е трябвал. Трябва ли да кандидатствам за този Settled статут?

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Здравейте,

Аз имам британско гражданство от 10.01.2018, но не съм си вадил Британски паспорт все още, защото не ми е трябвал. Трябва ли да кандидатствам за този Settled статут?

Старо куче Аватара на cyberfan
    Град
    Walton-on -Thames
    Post Thanks / Like

Паспорта е документ за пътуване. Не трябва да кандидатстваш за сетълд статут.

YOU'LL NEVER WALK ALONE!

Напреднал Аватара на didouzunov
    Град
    london
    Post Thanks / Like

Здравейте!Аз и съпругата ми сме тук от 12 години.Синът ни е също тук от 8 години и всички имаме Permanent Residence. Въпросът ми е трябва ли да аплаѝвам за Settled статут?Благодаря предварително.

Старо куче
    Post Thanks / Like

Не трябва до към края 2020 ако не се лъжа
    Или вдигаш прах, или гълташ прах. — Хенри Кисинджър

30. БЛАГОДАРЯ didouzunov thanked for this post
Страница 4 от 5 ПървиПърви ... 2345 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Кой е по-добре да изчака за новия статут за Settled Status
    От lordm във форум Settled и Presettled статут
    Отговори: 5
    Последно мнение: 26-01-2019, 21:24
  2. Въпрос относно "What is your relationship status" в PR апликацията
    От Wayne във форум Постоянно жителство (Permanent Residence - EU law)
    Отговори: 4
    Последно мнение: 01-11-2016, 11:18
  3. Qualified teacher status in UK
    От fatimek във форум Начални и основни училища в UK
    Отговори: 16
    Последно мнение: 20-08-2016, 10:01
  4. Дава ли ни синята карта стаус settled?
    От Nasi във форум Registration Certificates
    Отговори: 2
    Последно мнение: 23-04-2010, 15:48

Отметки

Правила за публикуване

• Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
Top Worktops
eXTReMe Tracker