Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 2 от 6 ПървиПърви 1234 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 26 до 50 от общо 128
    Напреднал
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Как изглежда апликацията за Settled and Presettled Status (уседнал и временно уседнал статут).

Мненията са, че сега е по-лесно. След март, ако не излезнат от ЕУ, може пак да решат да включат и други изисквания.
    Благодаря за съвета!

На почивка
    Град
    Glasgow
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Как изглежда апликацията за Settled and Presettled Status (уседнал и временно уседнал статут).

zhb (Жана?), успокой се. Всичко ще бъде наред.

Впрочем, ако не се лъжа, сама си споменавала, че синът ти е 3-та или 4-та година студент в Кралството. Това значи, че със сигурност има навършени 21 години, ако не и 22. Горе-долу това е възрастта на която започват вече и задължителна пенсия да ти удържат. Т.е. според държавата, синът ти е достатъчно зрял гражданин вече и не е лошо той сам да се интересува от тези неща, а не ти да му ги вършиш. Все пак, щом е и студент и е стигнал до последната година на своя курс на обучение, съм убеден, че и повече от средно интелигентен и доста над средната техническа грамотност за UK. Щом хора дошли от други държави, други континенти, без език, се оправят, би трябвало и той да се оправи без проблем. Стига си го преживявала, всичко ще бъде окей.

На този етап мненията са разнопосочни. Според мен няма да излязат без никаква сделка/транзитен период. По-вероятно е да останат в Евросъюза, както Мей предупреди, в случай, че по-добра сделка не бъде осъществена в следващите месец и половина.
    Даже на мен отдавна ми се върти в главата, че ако Мей не сполучи, може временно да изтегли Article 50 по настояване на правителството, а няколко дни/седмици/месеца по-късно, отново да го активира - тя или този след нея. Съществува такава опция на теория и тя трябва да бъде обстойно анализирана. Никъде в клаузите по договорите не е оповестено колко е максималния брой пъти, за активиране/деактивиране на този Article.

3. БЛАГОДАРЯ zhb thanked for this post
    Напреднал
    Град
    Оxford
    Post Thanks / Like

Вчера предиобяд съпругът ми аплайва за сетъл статус чрез апликацията с Андроид телефон и тази сутрин получи одобрение- по-малко от 24 часа. Необходими бяха само паспорт, NINo и £65.

5. БЛАГОДАРЯ zhb thanked for this post
    Потребител Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от zhb Виж мнението
    https://www.independent.co.uk/news/u...-a8738941.html
    Премахват таксата от 65 GBP.

Имам въпрос. От днес до 31.03.2019 чета пак, че е пилотно. Имам студент от 3.4 година в UK. В кой момент следва да попълва.? Сега или след 31.03.2019? Благодаря предварително за отговорът ви!
    Това е пилотно в смисъл, че още се тества, не е изчистено приложението от бъгове явно, но е отворено вече за всички. Тези, които кандидатстват сега и успеят, си получават редовния статут, както ще бъде с другите, които кандидатстват после. Мен ако пита, няма особено значение. Някои казват, че по-добре било сега, че още били в режим да се разрешава, а не да се отказва, нататък можело да се промени - но аз не вярвам, че ще се промени особено. Разбира се, това е само мое мнение, не съм Ванга. Аз бих изчакала да махнат 65-те паунда.

Гугъл търсачка на форума

Сбъднете мечтите си с Dreamland. Моят блог Законът за привличането
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

7. БЛАГОДАРЯ zhb thanked for this post
    Напреднал
    Post Thanks / Like

Аплайвах с новата пилотна програма - тоест - новата ЕУ Ексит Андроид апликация с паспорт с биометрични данни, НИНО и 65 паунда такса на 22ри Януари и днес получих емайл с официално писмо с удобрение за Settled Status - ILR - Indefinite Leave to Remain.

Целият процес отне 3 дни, което е супер бързо според мен, имам приятели които по старата система на хартия чакаха по 5-6 месеца даже и повече в някои случай. Ето как минаха нещата при мен.

1. На 22ри Януари 2019 с мобилната апликация (трябва да има NFC и да махнете калъфи и всякакви кейсове от телефона) сканирах си БГ паспорта - отне ми 7-8 опита, защото апликацията постоянни ми казваше че не мога да засече данните ми, но като обърнах паспорта по гръб стана !
    2. Апликацията след това ще ви накара да се снимате с телефона - при мен не ми разпозна селфи камерата , и трябваше да ползвам задната камера на " сляпо да се снимам" - отне ми 4-5 опита (не ми разпознаваше очите според андроида ап-а, въпреки че бях е перфектно осветено помещение, така че не се учудвайте ако не ви разпоснае физиономията машинката - опитайте пак)
    3. След това получих емайл и се преместих да си попълня апликацията на комп-а щото ми беше по удобно.
    4. Отговорих на въпросите - лесни са, от кога си тук, и т.н.
    5. Накрая след като отговорих ми изписа ча съм апрувнат за ПРЕ-СЕТЪЛЕД статус *което ме учуди щото съм тук от 2009-та тоест вече 10 години почти, но онлайн системата не могла да намерих данни за резидънс за някои години 2013-та , 2017та и тн. и ми даде опция отдолу да ъплоудна допълнителни документи с които да докажа че съм превибавал в УК постоянно през годините.
    6. След като ъпоуднах няколко такс ретърна, контракт за наем на жилище за датите които искаха, събмитнах апликацията онлаин.

Минаха 3 дни, и днес сутринта (25.01.2019) една много учтива леличка - ми звъни от UNKNOWN NUMBER - добре че вдигнах, попринцип ги игнорирам такива - та жената се представи че е от Хоум Офиса и каза че разглежда апликацията ми , но и трябвали още малко евидънс - за резиденс за няколко месеца от 2013 . Жената ме информира че ще получа емайл с изискваните документи до час - и така стана. (които вече бях пратил преди 3 дни с оригиналната апликация онлайн ама карай , емайлнах същите документи за исканата година пак)

Получих емайла след малко - прикрепих изисканите банк стейтмънтс (може да пускате и други документи за доказалества - има списък с такива някъде бяха на предни постове линк-нати) и го изпратих обратно.

И след 2 часа след това , днес получих емайл с потвърждение че апликацията ми е удобрена и вече имам ИЛР - един ПДФ беше прикрепен към емайла в който се описва че това не е доказателство за ИЛР - а паспорта с който съм аплайвал. Аджеба тови ПДФ не ми трябва (ама аз ше си го паза) но все пак ме информира че вече имам официално ИЛР.

Отначало като обявиха тази нова платформа (която е в БЕТА в момента до 29.03.2019) бях доста скептичен, но наистина работа и много бързо стават нещата - изглейда си дават зор в момента преди Март месец, щото знаят че ще има много голям наплив на апликации след 29.03. Така че пускайте сега според мен, не съм разбирач, но аз вече минах и за 3 дни+ 65 паунда си заслужава.

Супер бърза и олекотена процедура , не съм се занимавал с пощи или с темподобно глупости - отне ми 1-2 часа общо.

Не ми стана ясно кога ще ми рефънд-нат 65те паунда - за това май ще трябва да ги питам/емайл или телефон - ако някой знае кога и как ще се рефундват - да пише.

Въпроса ми сега дали мога да аплайвам за Гражданство направи или да чакам 1 година? Аз съм в УК от 2009та. Ако някой знае да пише. Смятам да покрия Лайф ин УК теста скоро.
    Последно редактирано от speed.dem0n : 25-01-2019 на 17:50

Напреднал
    Post Thanks / Like

от ГОВ.ук - https://www.gov.uk/apply-citizenship...eave-to-remain

Eligibility and fees
    You’ll usually be able to apply for citizenship if you’re over 18 and have had one of the following for 12 months:

- indefinite leave to remain in the UK
    - ‘settled status’ (also known as ‘indefinite leave to remain under the EU Settlement Scheme’)
    - indefinite leave to enter the UK (permission to move to the UK permanently from abroad)

Уou will not need to wait 12 months to apply if you’re married to a British citizen.

Интересното е че жена ми взе гражданство преди месец, това означава ли че мога да аплайвам веднага за Ситизеншип без да чакам да минат 12 месец от вземането на ИЛР?

Старо куче Аватара на Bupyc
    Post Thanks / Like

А след като ти изтече паспорта с който си аплайвал какво правим? Как доказваш статута си за пребиваване?

Напреднал
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Bupyc Виж мнението
    А след като ти изтече паспорта с който си аплайвал какво правим? Как доказваш статута си за пребиваване?
    Добър въпрос, аз просто цитирам какво пишеше в мойто писмо от Хоум офиса. Би трябвало да може да важи статуса и след подмяна на паспорта с нов, но това е въпрос за ХО. Моят изтича чак през 2021.

Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от speed.dem0n Виж мнението
    Добър въпрос, аз просто цитирам какво пишеше в мойто писмо от Хоум офиса. Би трябвало да може да важи статуса и след подмяна на паспорта с нов, но това е въпрос за ХО. Моят изтича чак през 2021.
    В gov. co. uk може всеки на когото му е необходимо да провери статута ти на пребиваване само по паспорта с който си аплайвал за сетлед статус. Колко човека от 3млн. Европейски граждани ще си запишат номера на паспорта с който са аплайвали след подмяната му? Въпросът ми бе риторичен. Проблеми сега няма. Проблемите ще са след 2021, когато трябва да удостовериш статута си за пребиваване пред работодател, банка или при наемане на жилище.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Bupyc, това е единият проблем и то сериозен. А какво става с граничния контрол, ако си си сменил паспорта във връзка с новата емиграционна политика. Как ти идетифицират статуса. Обвързването на документ с документ е грешка. Ако А (нов) не е разпознаваемо за системата, по отношение на Б (статус), които е валиден единствено на основание А, то Б е...?

Втори пробем. speed.dem0n е получил pre-settled status при все, че е от 10 г. тук. Т.е. някакъв биоробот решава, че няма непрекъснати 5 год. при все, че е изпратил документи, които потвърждават категорично, че е бил тук, получавал е доходи, декларирал ги е и вероятно е платил здравни и данък. А как ще бъдат третирани тези, които не могат да предоставят такива за известен период примерно 3 месеца. Т.е. няма ли масово да се дава pre-settled и какви са гаранциите за settled след това. При условие, че в периода след издадения pre-settled до момента на настъпване на правото за settled, отново може да възникне период дупка, в които нямате доходи и документи за наем. Или поредния биоробот реши, че това което сте му изпратили не е ок.

Приключам. За мен систестемата е непроесионална. Позволява селективност. Не се основава на ясни правила и генерира несигурност.

speed.dem0n за гражданство можеш да аплайваш при settled. 1 год след него. Сори. Страшно ще радвам да не съм прав.

Инфо по темата. Офиси за сканиране на ID - Locations where you can go to get your biometric ID document scanned if you do not have an Android device

Напреднал
    Град
    Оxford
    Post Thanks / Like

Има линк за промяна на данните, т.е. от там би трябвало, при нов паспорт да се сканира новият документ.

Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от beni7574 Виж мнението
    Има линк за промяна на данните, т.е. от там би трябвало, при нов паспорт да се сканира новият документ.
    Може ли да постнеш този линк?

Напреднал
    Post Thanks / Like

Може ли да постнеш този линк?
    +1 аз не можаш да го намеря този линк. Ако имаш пост-ни. Ще бъде полезен на доста хора.

Цитирай Първоначално написано от Sash;
    Втори пробем. speed.dem0n е получил pre-settled status при все, че е от 10 г. тук. Т.е. някакъв биоробот решава, че няма непрекъснати 5 год. при все, че е изпратил документи, които потвърждават категорично, че е бил тук, получавал е доходи, декларирал ги е и вероятно е платил здравни и данък. А как ще бъдат третирани тези, които не могат да предоставят такива за известен период примерно 3 месеца. Т.е. няма ли масово да се дава pre-settled и какви са гаранциите за settled след това. При условие, че в периода след издадения pre-settled до момента на настъпване на правото за settled, отново може да възникне период дупка, в които нямате доходи и документи за наем. Или поредния биоробот реши, че това което сте му изпратили не е ок.
    Разбирам съображенията ти. Аз мога да кажа само за мойта ситуация - работил съм и като самонает и като фул тайм еплойд през тези 10 години, не съм прекъсвал нито доходи ,нито данъци за този период. За допълнителните доказателства който искаха от мен - просто пратих банк стейтмънтс за периода който искаха.

Съгласен съм, системата не перфектна, и биоробота неправилно заключи че съм за пре-сетълд статус, но след това както писах горе - получих телефонно обаждане и съответно апликацията ми е минала през повторен човешки преглед , след като избрах опцията да представя допулнителни документи за да докажа , че сум годен за СЕТЪЛД СТАТУС - има си такава опция като ти дава отговора след сканиране на документите и първото събмитване след отгорварянето на прелиминари въпросите.

Имат и списък от документи които приемат освен банк стейтмънтс и такс документс: https://www.gov.uk/guidance/eu-settl...eriods-of-time

Evidence that covers longer periods of time
    Documents that cover a longer period of time between 2 dates include:

• annual bank statement or account summary, showing at least 6 months of payments received or spending in the UK
    • employer letter confirming employment and evidence that the employer is genuine, for example, their Companies House number
    • council tax bill
    • letter or certificate from your school, college, university or other accredited educational or training organisation showing the dates you enrolled, attended and completed your course
    • invoice for fees from your school, college, university or other accredited educational or training organisation and evidence of payment
    • document showing a UK address from a student finance body in England, Wales, Scotland or Northern Ireland or from the Student Loans Company
    • residential mortgage statement or rental agreement and evidence of payment
    • letter from a registered care home confirming your residence there
    • employer pension contributions
    • annual business account of a self-employed person
    • a P60 for a 12-month period – your P60 shows the tax you’ve paid on your salary in the tax year (6 April to 5 April). We may ask you for additional evidence to confirm that you were resident here for at least 6 months of that period.
    • a P45 showing the length of your previous employment. You should get a P45 from your employer when you stop working for them.

Напреднал
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Sash Виж мнението
    speed.dem0n за гражданство можеш да аплайваш при settled. 1 год след него. Сори. Страшно ще радвам да не съм прав.
    да прав си.

Но според това което пише на линк по долу има опция да се аплайва преди това ако си женен за Бритиш ситизен - аз съм късметлия , жена ми скоро взе УК паспорт, такаче смятам да се пробвам.

https://www.gov.uk/apply-citizenship-spouse

Eligibility and fees
    You can apply for British citizenship by ‘naturalisation’ if you:

- are 18 or over
    - are married to, or in a civil partnership with, someone who is a British citizen
    - have lived in the UK for at least 3 years before the date of your application

You can apply as soon as you have one of the following:

- a permanent residence document to prove you have permanent residence status
    - indefinite leave to remain in the UK ‘settled status’ (also known as ‘indefinite leave to remain under the EU Settlement Scheme’)
    - indefinite leave to enter the UK (permission to move to the UK permanently from abroad)

You must also:

- prove you were in the UK exactly 3 years before the day the Home Office receives your application - имам го
    - prove your knowledge of English, Welsh or Scottish Gaelic
    - show you’ve passed the life in the UK test - след 2 седмици се явявам.
    - be of good character - read Naturalisation booklet AN - имам ги

Освен да съм пропуснал нещо...?
    Последно редактирано от speed.dem0n : 26-01-2019 на 17:33

Напреднал
    Post Thanks / Like

...Проблемите ще са след 2021, когато трябва да удостовериш статута си за пребиваване пред работодател, банка или при наемане на жилище.
    според мен, след 2021, най добрия вариант за тези дето искат останат тук е да си вземат УК паспорт, или да си подновят БГ или ЕУ паспорта, не виждам да има проблем щом е възможно да си замениш документа след изтичането му за пред ХО (което е логично) как беше писано в друг пост по горе. Да съгласен съм че е тъпо да връзват ИЛР с паспорт издаден от ЕУ член, вместо с пластична карта издадена от УК както беше до сега, ама ....

Напреднал
    Post Thanks / Like

Здравейте,

Намерих директен отговор на този въпрос с цитат от писмото/емайл което получих от ХО с което ме информираха че съм удобрен за СЕТЪЛД статус:

To keep your online status up to date, you will need to tell us if you change your passport or national identity card for any reason. As most passports and national identity cards
    expire every 10 years, you will probably need to inform the Home Office within the next 10 years of the details of your replacement documentation. You can find out more general
    information about viewing and proving your rights at:

http://www.gov.uk/government/publica...ghts-in-the-uk
    Последно редактирано от speed.dem0n : 26-01-2019 на 18:29

20. ХАРЕСВАМ! Мила, zhb liked this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

А какво правят хората, които не използват андроид устройства, тъй като предпочитат друга операционна система?
    Ще си купим специално за случая БРЕКСунг Галакси С*/Ноут* или БРЕКСуей Мейт ?

22. ХАРЕСВАМ! Sarah liked this post
    Потребител Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от ukworker22 Виж мнението
    А какво правят хората, които не използват андроид устройства, тъй като предпочитат друга операционна система?
    Ще си купим специално за случая БРЕКСунг Галакси С*/Ноут* или БРЕКСуей Мейт ?
    Можеш да ползваш телефон, който не е твой собствен, да помолиш приятел, да платиш, за да ти направи някой регистрацията, да отидеш в специално отворени центрове (не са много засега).

Гугъл търсачка на форума

Сбъднете мечтите си с Dreamland. Моят блог Законът за привличането
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

Напреднал
    Град
    Оxford
    Post Thanks / Like

Писмото, с което те уведомяват за твоя статут препраща за проверка тук https://view-and-prove-your-rights.h...ttlement/start

След успешна идентификация (номер на паспорта), виждаш твоят статус.

В долната лява част:

Keeping your details up to date

Your personal details are taken from your application to stay in the UK after it leaves the EU.

You need to keep your details up to date to access your online status.

Tell us if your details are wrong

your name or photo
    Tell us if your details change

your email, phone number or identity document details

25. БЛАГОДАРЯ zmei4o_pk thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! speed.dem0n liked this post
    Post Thanks / Like

... Your settled or pre-settled status in the UK can be confirmed online through the Home Office online checking service: ‘View and Prove your Rights in the UK’ - https://view-and-prove-your-rights.homeoffice.gov.uk When confirming your status online, please enter the details of the document you used with the chip checker app and date of birth. You will then be sent a code to your phone or email address to confirm your identity. Once your identity has been established, you should be able to view and prove your status. Your status is linked to the passport or identity card that you used to apply for the scheme. You can update your passport details through the Home Office online checking service once your passport or identity document is renewed. You will also be able to use this checking service to verify your details to organizations such as employers and landlords by providing them with an access code to view your status...

Yours sincerely, EU Settlement Resolution Centre UK Visas & Immigration

....

27. БЛАГОДАРЯ zmei4o_pk thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! Мила, zhb liked this post
    На почивка
    Град
    Glasgow
    Post Thanks / Like

Ъпдейтнаха ли app-a? Махнаха ли 65-те паунда? Или това - след 29/03?

Почти съм сигурен, че тези, които вече сте платили, СЛЕД решението на Правителството да премахне таксата, на по-късен етап ще може да изискате refund при желание от ваша страна.

Post Thanks / Like

Още изчаквам. Да видим първо дали въобще ще има Брекзит тази година.

Mr. Herbalist Аватара на steve
    Град
    only in your mind
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от speed.dem0n Виж мнението
    според мен, след 2021, най добрия вариант за тези дето искат останат тук е да си вземат УК паспорт, или да си подновят БГ или ЕУ паспорта, не виждам да има проблем щом е възможно да си замениш документа след изтичането му за пред ХО (което е логично) как беше писано в друг пост по горе. Да съгласен съм че е тъпо да връзват ИЛР с паспорт издаден от ЕУ член, вместо с пластична карта издадена от УК както беше до сега, ама ....
    хахах споко бе пи4 то на паспорта ти пише докога важи ,много ясно 4е ще го смениш с друг той е вързан с физиономията ти (биометричните данни -ретината на окото са уникални ти си специален) дейт оф бърф и името ти...не са толкова прости малоумници колкото изглеждат

Post Thanks / Like

Къде може да се сканират документите, ако нямаш андроид телефон.
    https://www.gov.uk/government/public...ecker-services
    Списъкът ще се ъпдейтва с наближавнето на 29/03/2019.

Още информация на линка долу.

https://www.gov.uk/government/collec...nt-information

32. ХАРЕСВАМ! Мила, zhb liked this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Да споделя информация от втора ръка относно тази апликация за Settled and Pre-Settled Status: Мой близък с 1 година и 3 месеца пребиваване в UK като селф-имплойд кандидатства наскоро и получи Pre-Settled.

Сканирането на паспорта и селфито станаха успешно със смартфона на негов приятел - модел Samsung Galaxy S7 Edge, който е Near Field Communication (NFC) Android, т.е. с вградена NFC технология за сканиране. Като задължително се въвежда имейл адрес.

След което той си продължи апликацията от компютъра (влиза се в имейла който те автоматично са пратили, и се следва линка даден в този имейл). Попълни си формата онлайн (не е никак дълга): лични данни, Nationanal Insurance Number и т.н., и я събмитна (всичко онлайн). И веднага получи отказ. И подкана да качи някакви съпортинг документи. Явно системата не получи достатъчно данни за кандидата само по неговия NI номер, понеже чак във втората половина на януари е бил подал първия си Такс Ретърн?

Както и да е, той качи 2 документа. Може да се ъплоуднат до 10 документа, но пише, че специално за присетълд е достатъчен само 1 документ.

Той качи последния си Personal Bank Statement, плюс онлайн потвърждението т.н. "Filing Log" от HMRC от януари 2019, което счетоводителят му беше получил онлайн и му беше пратил като файл по имейл, че за лицето успешно е събмитнат Tax Return for the year ended 5 April 2018. След което отново събмитна апликейшъна, и след 2 работни дни получи имейл, че получава присетълд статут, който важи за 5 години (до февр. 2024).

Една особеност: При ъплоудването на всеки документ, има поле за датата на издаване на документа, плюс още две полета за дати (начална и крайна), които да показват продължителността на периода, за който този документ се отнася, и тези дати трябва ясно да се виждат от документа.
    Надявам се това подробно описание да е от полза на тези, които нямат опит с онлайн апликации.

34. БЛАГОДАРЯ zmei4o_pk, zhb, lordm thanked for this post
Страница 2 от 6 ПървиПърви 1234 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Прилики и разлики между Settled и Presettled статут
    От lordm във форум Settled и Presettled статут
    Отговори: 1
    Последно мнение: 31-01-2019, 16:35
  2. Кой е по-добре да изчака за новия статут за Settled Status
    От lordm във форум Settled и Presettled статут
    Отговори: 5
    Последно мнение: 26-01-2019, 22:24
  3. Въпрос относно "What is your relationship status" в PR апликацията
    От Wayne във форум Постоянно жителство (Permanent Residence - EU law)
    Отговори: 4
    Последно мнение: 01-11-2016, 12:18

Отметки

Правила за публикуване

• Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
Top Worktops
eXTReMe Tracker