Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 2 от 2 ПървиПърви 12
Резултати от 26 до 36 от общо 36
    Старо куче
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Отнет автомобил от сервиз

вероятно проблема идва от това че човека си е обслужил колата в друг сервиз и според другия сервиз колата ще мине мот навсякъде и човека си е букнал само мот, обаче се е получила изненадаааа , за някакви дребни неща не е успял да мине мот и е ядосан. аз не мога да кажа кой крив кой прав но нервите са лош съветник и ще те вкарат в проблеми само. как ще постъпиш от тук натам само ти може да си прецениш
    Или вдигаш прах, или гълташ прах. — Хенри Кисинджър

2. ХАРЕСВАМ! Мила liked this post
    Старо куче
    Град
    Bristol
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Carlsberg Виж мнението
    Thanks.
    Не бях чул за промените, но не мисля, че са съществени...

Старо куче
    Post Thanks / Like

Новите правила за МОТ гласят, че ако колата има проблем , който касе безопасната и употреба, колата не се допуска за движение, т.е. единствения начин да я вземете е да ви я отремонтират или с пътна помощ! Обърнете внимание на това за да не попадате в капан, от който ще излезете срещу много голяма сума! Кансъла има станция която извършва МОТ! Те не ремонтират коли там, т.е. не са заинтересовани да би го набият! Те не рекламират тази си дейност, тя е за техните коли, но работят задължително и за всеки желаещ. Трябва обаче да си запазите част в адванс. Това обикновенно е и най-евтиния МОТ. Отворете страницата на кансъла и вижте къде имат станция

5. БЛАГОДАРЯ Zara, jhoro thanked for this post
    Напреднал
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: Отнет автомобил от сервиз

Повечето МОТ сервизи работят така: Обаждаш се и си записваш час. Отиваш и ти преглеждат колата. Ако минава, просто плащаш и получаваш МОТ Сертификата. Ако колата НЕ може да мине МОТ ти пак си плащаш за прегледа, но НЕ получаваш сертификата. Получаваш лист с точните неща които трябва да се оправят. Повечето сервизи дават един срок в който да си оправиш колата и пак можеш да дойдеш при тях и да минеш безплатно. Проверяват САМО нещата за които са те върнали. Обикновено този срок е седмица до 10 дни. Свободен си да минеш и в друг сервиз на преглед, но там трябва да си платиш отделно защото са друга фирма. Има сервизи дето се правят на интересни и искат пак да им платиш / за повторното минаване/, ама аз в такива не бих се върнал. В твоя случай трябваше да ги попиташ в какъв срок можеш да минеш безплатно и да намериш кой да ти оправи бързо повредата. А тези като не ти харесват просто не се връщаш при тях следващата година. Аз така спрях да ходя при едни и последния път минах на място по препоръка на приятел, където пускат лесно. Все пак много неща си зависят от този дето преглежда колата.
    На скоро един колега англичанин сподели, че забравил да мине на МОТ и така карал около 3 месеца... Системата не е толкова стриктна. Можеш да си вземеш колата и да е закараш в друг сервиз САМО за ремонт и после да е върнеш в предишния за МОТ. Естествено няма да обикаляш цяла Англия без МОТ.

7. ХАРЕСВАМ! Мила, Zara liked this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Re: Отнет автомобил от сервиз

Цитирай Първоначално написано от icvlmm Виж мнението
    Повечето МОТ сервизи работят така: Обаждаш се и си записваш час. Отиваш и ти преглеждат колата. Ако минава, просто плащаш и получаваш МОТ Сертификата. Ако колата НЕ може да мине МОТ ти пак си плащаш за прегледа, но НЕ получаваш сертификата. Получаваш лист с точните неща които трябва да се оправят. Повечето сервизи дават един срок в който да си оправиш колата и пак можеш да дойдеш при тях и да минеш безплатно. Проверяват САМО нещата за които са те върнали. Обикновено този срок е седмица до 10 дни. Свободен си да минеш и в друг сервиз на преглед, но там трябва да си платиш отделно защото са друга фирма. Има сервизи дето се правят на интересни и искат пак да им платиш / за повторното минаване/, ама аз в такива не бих се върнал. В твоя случай трябваше да ги попиташ в какъв срок можеш да минеш безплатно и да намериш кой да ти оправи бързо повредата. А тези като не ти харесват просто не се връщаш при тях следващата година. Аз така спрях да ходя при едни и последния път минах на място по препоръка на приятел, където пускат лесно. Все пак много неща си зависят от този дето преглежда колата.
    На скоро един колега англичанин сподели, че забравил да мине на МОТ и така карал около 3 месеца... Системата не е толкова стриктна. Можеш да си вземеш колата и да е закараш в друг сервиз САМО за ремонт и после да е върнеш в предишния за МОТ. Естествено няма да обикаляш цяла Англия без МОТ.
    Както казахме, новите правила не позволяват да си вземеш колата от сервиза, когато причината за отказа е опасна за движение!

9. БЛАГОДАРЯ Zara thanked for this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Re: Отнет автомобил от сервиз

Цитирай Първоначално написано от icvlmm Виж мнението
    Ако не минеш през traffic cops с ANPR и никой не те репортне, то може и да си караш. Лошо ще стане ако се треснеш в някое Бентли, че тогава застрахователят ти първи ще се отрече от застраховката (не е валидна без МОТ) и ще бъркаш дълбоко в джоба...

11. ХАРЕСВАМ! deijei liked this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Аз казах, че искам МОТ + поправка ако се налага, защото колата е добре. НЕ съм гледал мигача дали свети светло или тъмно орнжаво, нито пък съм знаел ръчната ми колко процента е. Аз си спирам колата на скорост и ползвам средния педал да спирам, не ползвам ръчна. На светофар на баир ползвам полусъединител а не ръчна. Просто онзи взема 50 паунда лесни пари, а ремонта иска бачкане, за по малко пари. Това е

Старо куче Аватара на jhoro
    Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от vinetu_24 Виж мнението
    Аз казах, че искам МОТ + поправка ако се налага, защото колата е добре. НЕ съм гледал мигача дали свети светло или тъмно оранжЕво, нито пък съм знаел ръчната ми колко процента е. Аз си спирам колата на скорост и ползвам средния педал да спирам, не ползвам ръчна. На светофар на баир ползвам полусъединител а не ръчна. Просто онзи взема 50 паунда лесни пари, а ремонта иска бачкане, за по малко пари. Това е
    Няколко пъти ти беше обяснено, че ако има опастност за останалите участници в движението - автомобила няма да бъде допуснат до пътя. А дали е Ок или не - не си ти човека, който ще реши.
    Колкото до неизползването на ръчната спирачка - това е много голяма глупост. Преди време имах следната ситуация. При опит да задействам спирачката - лоста „ми остана в ръката“!!!
    Поради неизползване - бронята се беше напълнила с мръсотия и влага, жилото корозирало и когато го натегнах - се скъса. Хубавото беше, че автомобила не се движеше.
    След този случай - при паркиране винаги опъвам и ръчната спирачка.
    Бачкането по този ремонт не е никак много. Смяната на мигача е няколко минути и няколко болтчета. Регулирането (натягането) на ръчната е за не повече от минута.
    А парите - дали са лесни или не ... Не забравяй, че 1% е за труда и 99% за това, че знае какво да направи и има право да го направи!!!
    Най ме кефят дървени философи - когато започнат да се палят.
    “About one-fifth of the people are against everything all of the time.”
    May 6, 1964, U.S. Attorney General Robert F. Kennedy
    На този свят трябва да си честен, само когато парамедиците те питат : -"Какво сте взели?"
    Гугъл търсачка на форума...............-...............Проверка на правопис
    Fuck off... if you please!!!

14. ХАРЕСВАМ! vladigbg, Kearny liked this post
    Старо куче Аватара на rosbg
    Град
    Kent
    Post Thanks / Like

За да се смени мигача, трябва да се поръча. Не всички сервизи имат на склад стъкла за мигачи....
    Доставката отнема време и трябва да се чака.....както вече казах и на мен ми задържаха колата заради осветлението на номера.....
    Don't dream your life, live your dreams.

По-страшен от СПИН -а, по-опасен от рака...сега за сега си остава простака!

Има ли смисъл, като няма значение....

Старо куче Аватара на jhoro
    Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от rosbg Виж мнението
    За да се смени мигача, трябва да се поръча. Не всички сервизи имат на склад стъкла за мигачи....
    Доставката отнема време и трябва да се чака.....както вече казах и на мен ми задържаха колата заради осветлението на номера.....
    Естествено, не ставай смешен Лари!!!
    Понякога (много често) даже се сменя целия „стоп” - не само стъклото на „мигача”.
    Но това са подробности. Ставаше дума за труда, а не за материалите.
    Най ме кефят дървени философи - когато започнат да се палят.
    “About one-fifth of the people are against everything all of the time.”
    May 6, 1964, U.S. Attorney General Robert F. Kennedy
    На този свят трябва да си честен, само когато парамедиците те питат : -"Какво сте взели?"
    Гугъл търсачка на форума...............-...............Проверка на правопис
    Fuck off... if you please!!!

Старо куче
    Град
    Bristol
    Post Thanks / Like

За спирачките (и ръчната) резултатите от проверката се записват от тест машината в компютъра и се вписват автоматично в протокола който ти издават, но при желание, ако те нарочат, са лесни за манипулиране. Просто натиска/опъва спирачката недостатъчно в момента на записа...След "ремонта" прави истински запис или сменя ненужни неща- лесни пари, недоказуемо...
    В сервизите и МОТ не е разрешено присъствието на клиента, освен заради досадни, бъбриви клиенти/сейфти, и за да не гледат разбиращите какво/дали/как се прави...

Страница 2 от 2 ПървиПърви 12

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. NINo може ли да бъде отнет след получаването му ?
    От xaron във форум Статут в UK, постоянно жителство, британско гражданство
    Отговори: 7
    Последно мнение: 11-04-2016, 11:40
  2. Авто сервиз
    От D_city във форум Бизнес
    Отговори: 13
    Последно мнение: 13-03-2012, 21:21
  3. Покупка на нов автомобил V/S lease на автомобил ?!
    От lordm във форум Авто-мото, транспортни, пътуване
    Отговори: 75
    Последно мнение: 23-05-2011, 14:07
  4. Тодоров&ко най-после с отнет лиценз!!!
    От mkmukok във форум Общ форум
    Отговори: 0
    Последно мнение: 12-10-2009, 17:40

Отметки

Правила за публикуване

• Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
Top Worktops
eXTReMe Tracker