Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 2 от 4 ПървиПърви 1234 ПоследнаПоследна
Резултати от 26 до 50 от общо 100
    Старо куче
    Град
    У нас
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Някой имали да каже нещо!

Цитирай Първоначално написано от Мила Виж мнението
    Мартини, не схващаш същността на спора, а той е в това, че брексит няма никакво влияние върху хората с ИЛР.
    Аз съм минала оттам лично и прекрасно знам как властите тук могат да си правят всичко, което искат с имигрантите, защото съм се редила неколкократно за визи, имала съм ИЛР и знам за какво става въпрос. Въпросът е, че те винаги са можели и винаги ще могат да си го правят това с хората, които минават по Имиграционните правила - на тях ЕС нито им улеснява положението, нито им го затруднява. За стотен път, брексит и ЕС няма и не може да има пряко влияние върху хората с ИЛР. Дали ще имат биометрични пърмити също няма връзка с ИЛР. Страната очевидно върви по пътя към биометрични документи, едно време нямаше и при гражданството да се взимат биометрични данни, нито при издаването на паспорти, но от доста време го правят. И това не е във връзка с брексита, разбира се, а с други цели. Затова ми е писнало от Джиджо, който слага Брексит на всяка манджа, без да се усеща, че джоджен на какаов крем не върви, примерно. Доналд не е споменал за проблем с напускане на страната, обаче Джиджо се скъса да пише в неговата тема за това, щото обича да всява страх и изобщо няма тема, която да не е оакал с Брексит.
    ИЛР е го имаме на база Европеиска спогодба с България, България има Европеиска спогодба с ЕС от преди да сме в ЕС, а не с Великобритания, на тази база е нашето ИЛР . правилата за пакистански ИЛР са на друга база ...Излизайки от ЕС, павилата за ИЛР към нас може и да се променят...както и са се променили правилата за Евроеписки граждани и всичко свързано с Европеиски договореностти с трети страни.
    © ®

I see you... Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от martini Виж мнението
    ИЛР е го имаме на база Европеиска спогодба с България, България има Европеиска спогодба с ЕС от преди да сме в ЕС, а не с Великобритания, на тази база е нашето ИЛР . правилата за пакистански ИЛР са на друга база ...

Мартини, дерзай!
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

3. ХАРЕСВАМ! musi, treven liked this post
    Старо куче
    Град
    У нас
    Post Thanks / Like

Мартини, дерзай!
    какво ти е смешно нашите ИЛР са на базата на European Communities Association Agreement
    (ECAA). A European Union Association Agreement (for short, Association Agreement or AA) is a treaty between the European Union (EU), its Member States and a non-EU country that creates a framework for co-operation between them. Ако Британия не е част от ЕС. От тук нататак може да кажат, че искат всички самолетни билети за времето от 2006 за да бъде валидно ИЛР , теоретично е възможно. Европейския Съд създаваше предпоставки да не се гаврят , и пак се опитаха. сега когато чадъра на ЕС го няма за това споразумение , вече е друга манджа.... Пак не се казва, че ще стане най - лошото, но е абослютно допустимо
    Последно редактирано от martini : 08-11-2018 на 18:14
    © ®

На почивка
    Post Thanks / Like

какво ти е смешно нашите ИЛР са на базата на European Communities Association Agreement
    (ECAA). A European Union Association Agreement (for short, Association Agreement or AA) is a treaty between the European Union (EU), its Member States and a non-EU country that creates a framework for co-operation between them. Ако Британия не е част от ЕС. От тук нататак може да кажат, че искат всички самолетни билети за времето от 2006 за да бъде валидно ИЛР , теоретично е възможно. Европейския Съд създаваше предпоставки да не се гаврят , и пак се опитаха. сега когато чадъра на ЕС го няма за това споразумение , вече е друга манджа.... Пак не се казва, че ще стане най - лошото, но е абослютно допустимо
    . ....... Благодаря . Много добро обяснение

Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

В тази тема се говореше за ILR по принцип, а не за "вашите" и "нашите", защото моето например няма нищо общо с тази схема. Няма повече да обяснявам, че след като има човек ИЛР, независимо по какъв път е стигнал до него, той е вече settled, доколкото не е излизал от страната за повече от 2 г. Всички с ILR това го знаят и си правят сметката, ако желаят да продължат да живеят тук, а ако не си я правят, значи не ги интересува - или взимат гражданство, за да имат свободата да излизат и влизат колкото си пъти искат. Когато обаче човек предпочита да живее в страх, че властниците ще му вземат всичко, включително и ИЛР-то, никой не може да му помогне. Оставям ви да си разказвате страшни страшки под одеалото за брексит. Бу!
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

7. ХАРЕСВАМ! никанор, DONALD TRUMP liked this post
    Старо куче Аватара на Sarah
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от DONALD TRUMP Виж мнението
    Бих та изял.....а парцалите ще ги изплюя
    Нямаш ли с какво друго да се храниш Доналд?
    Стига де, само около 1600 са за гражданство. В кралицата или в Бога ще се закълнеш, че ми е любопитно?

9. ХАРЕСВАМ! никанор liked this post
    Старо куче Аватара на никанор
    Град
    на 8 км. от Бургас
    Post Thanks / Like

Perfect stranger

"Не спори с глупака , хората може да не разберат разликата "

Старо куче Аватара на DONALD TRUMP
    Post Thanks / Like

Ти пък много питаш, то някой който е минал през онази въртележка може ли да говори глупости, като на наш Доналд.
    Мила при твърд брекзит означава ,че ще могат д аси правят много промени в тяхна полза, и по време на периода 2004 - 2006 имаха право да ни задържат паспосртиете най много 6-8 седмици , но ги държаха по 2 години. Става върпос за обществени нагласи и стратегия, по къв начин някой с ИЛР ще го друснат се върпос на къде ще поеме Великобртиания и пряко свързано с решението за Брекзит иима ли или няма сделка. посоката ще е валидна за всички след отделянето от ЕС , има вероятност техните закони да се проемнят или да се спасзват без страх от ЕС което ще е тотално ново , и не визжадано нито от теб нито от мен ...така че остави някойс по широки възгледи да има мнение вместо да го заплашваш с бан....и в никвъ случай той не спами.....
    принципно не е казано ,че се губи задължително, пише че ще трябва да доказваш връзки с кралството, проблема е друг, че след излизането от ЕС ще се затегнат процедурите въобще спрямо вскякви форми на имигранти, той и да не е отсъствал повече от две години ще му се изискат документи да го доказва за последните 12 години под няква форма на административна репресия ... ще се въведат нови правила . за сега като част от ЕС те имаха задължение хумано поведение, и по принцип навремето са с еползвали с привелегии в ЕС точно заради емигрантските квоти , сега когато не ползват тези привелгии правилата им тотално ще с епроеменят и за тези извън ЕС .... те вече не са отговрни пред никого .... Вероятно при липса сделка Ще има бюрократичен тормоз и репресия... с по млка вероятност и с по малка степен ще ги има и при сделка
    ИЛР е го имаме на база Европеиска спогодба с България, България има Европеиска спогодба с ЕС от преди да сме в ЕС, а не с Великобритания, на тази база е нашето ИЛР . правилата за пакистански ИЛР са на друга база ...Излизайки от ЕС, павилата за ИЛР към нас може и да се променят...както и са се променили правилата за Евроеписки граждани и всичко свързано с Европеиски договореностти с трети страни.
    Още един спамер......!!!!!!!
    EC=WC
    "Some ideas are so stupid that only intellectuals believe them"
    -George Orwell
    www.whatreallyhappened.com

12. ХАРЕСВАМ! musi liked this post
    Post Thanks / Like

В тази тема се говореше за ILR по принцип, а не за "вашите" и "нашите", защото моето например няма нищо общо с тази схема. Няма повече да обяснявам, че след като има човек ИЛР, независимо по какъв път е стигнал до него, той е вече settled, доколкото не е излизал от страната за повече от 2 г. Всички с ILR това го знаят и си правят сметката, ако желаят да продължат да живеят тук, а ако не си я правят, значи не ги интересува - или взимат гражданство, за да имат свободата да излизат и влизат колкото си пъти искат. Когато обаче човек предпочита да живее в страх, че властниците ще му вземат всичко, включително и ИЛР-то, никой не може да му помогне. Оставям ви да си разказвате страшни страшки под одеалото за брексит. Бу!
    И ще оставиш да ми спамят темата на воля- аз мислих че си модератор!!!! Невиждаш ли че го правят нарочно?
    EC=WC
    -George Orwell

Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Sarah Виж мнението
    Нямаш ли с какво друго да се храниш Доналд?
    Стига де, само около 1600 са за гражданство. В кралицата или в Бога ще се закълнеш, че ми е любопитно?
    А стига бе 1600!?!?! Не съм убил някого че да давам индулгенции и да се къна в господ да ми опрости греховете- .......последно беше 800 !!!!!! А в кулинарията обичам да експериментирам....
    EC=WC
    -George Orwell

Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

И ще оставиш да ми спамят темата на воля- аз мислих че си модератор!!!! Невиждаш ли че го правят нарочно?
    Е ти си сложил заглавие на темата "Някой има ли да каже нещо" и като имат да казват нещо, искаш да ги гоня, щото не ти харесва... Да беше я кръстил "някой има ли да каже нещо, дето да ми харесва" Нали гледаш, че доста от постоянните пишат само за да възразят на някого, що се учудваш?

16. ХАРЕСВАМ! deijei, DONALD TRUMP, treven liked this post
    Recommend treven recommended this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

А аз още нищо не съм казал
    Или вдигаш прах, или гълташ прах. — Хенри Кисинджър

Post Thanks / Like

Е ти си сложил заглавие на темата "Някой има ли да каже нещо" и като имат да казват нещо, искаш да ги гоня, щото не ти харесва... Да беше я кръстил "някой има ли да каже нещо, дето да ми харесва" Нали гледаш, че доста от постоянните пишат само за да възразят на някого, що се учудваш?
    Ама и аз мога да се правя на ударен ............. в такъв случаи прекръсти темата (аз немога- не ми позволява системата) " Някой има ли да каже нещо по- темата без да намесва брекзит".......
    EC=WC
    -George Orwell

Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от deijei Виж мнението
    А аз още нищо не съм казал
    Вероятно защото нямаш какво да кажеш иначе щеше да си един от първите
    EC=WC
    -George Orwell

20. ХАРЕСВАМ! treven liked this post
    Старо куче Аватара на dimi_m
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: За: Някой имали да каже нещо!

Аз пък не виждам някакъв смисъл от поданство , ако оцъстваш доста често от Англия. Но дори и човек да си направи трудът да го вземе с презумпцията да се прибере за няколко години в България, после изобщо няма да му се занимава да идва пак тук и да започва всичко отначало.
    Обожавам някой с два развода, три кредита и ипотека, да ми дава съвети как да живея

Post Thanks / Like

По подразбиране За: Re: За: Някой имали да каже нещо!

Цитирай Първоначално написано от dimi_m Виж мнението
    Аз пък не виждам някакъв смисъл от поданство , ако оцъстваш доста често от Англия. Но дори и човек да си направи трудът да го вземе с презумпцията да се прибере за няколко години в България, после изобщо няма да му се занимава да идва пак тук и да започва всичко отначало.
    Аз съм живия пример за това че грешиш, 2009 г. се прибрах в БГ без да имам някви планове,... просто кредит крънча се отрази много зле в моита индустрия в (тогава живях в Лондон) а в БГ потърсих работа в сектора в които съм работил 16 години в Англия - като наивно си мислех че босовете в БГ не са боси.......в БГ-то освен зависливи колеги и правещи мръсно работодатели друго не видях, затова направих 1,5 години в БГ и началото на 2011 дойдох пак в ЮК........понеже знаех че отсъствам ли от ЮК за повече от 2 години ще имам проблеми
    Последно редактирано от DONALD TRUMP : 09-11-2018 на 04:38
    EC=WC
    -George Orwell

На почивка
    Post Thanks / Like

Доналд това че сме на различни мнения за УК ЕУ и Брексит не означава нищо . Наистина ти желая всичко при теб да е наред . Ние с теб имаме и някои общи виждания не харесваме бг политиците бандити . Корупцията в БГ . Наистина ти желая всичко при теб да е наред . След като си работил 24 години за Англия ти се полага да си взимаш и бенефити . Ти си со го изработил . Желая ти успех .А това че коментираме брексит и английската имиграционна и данъчна система няма нищо общо с теб . Нито с който и да е в този форум . Нека коментираме за Брексит всеки каквото мисли . Всеки вижда реалноста по свой начин и се опитва да е докаже с факти . Мартини е много умен мъж и от него може да се научи много . Дори на някой да не му харесва какво той казва . Адвокатката Мариана беше страхотно компетентен човек . От нея научавах много интересни неща . Но ние е прогонихме от форума . Защо питам аз . Англия постъпи много подло с този референдум . Първо надаhваше хората 10 години против източно европейците . А тази група хора най бързо се интегрира . Пакистанци и тем подобни дори трето пололение се разкарват с белите чаршафи и по скоро ще претопят местното население от колкото да се интегрират . А гадината фарадж храчеше по нас с пълна сила заедно с злобарската кафява преса вестници и медии . Умните и младите англичани в Лондон не му се вързаха на неистините . Но селендурите и дъртите в провинцията му се вързаха . . . Съжалявам сега трябва да сърбат това което са надробили
    Последно редактирано от kanarinapred : 09-11-2018 на 07:55

На почивка
    Post Thanks / Like

This is

Post Thanks / Like

По подразбиране Re: За: Re: За: Някой имали да каже нещо!

Аз съм живия пример за това че грешиш, 2009 г. се прибрах в БГ без да имам някви планове,... просто кредит крънча се отрази много зле в моита индустрия в (тогава живях в Лондон) а в БГ потърсих работа в сектора в които съм работил 16 години в Англия - като наивно си мислех че босовете в БГ не са боси.......в БГ-то освен зависливи колеги и правещи мръсно работодатели друго не видях, затова направих 1,5 години в БГ и началото на 2011 дойдох пак в ЮК........понеже знаех че отсъствам ли от ЮК за повече от 2 години ще имам проблеми
    Да прав си, но ако си ерген и нямаш жена и деца, може да ги правиш тия гимнастики, ха няколко години там, ха няколко години тук...Мислиш ли, че една жена ще позволи на мъжа си да разиграва цялото семейство и децата, защото съпругът и е зле платен в България, и сега цялото семейство му е длъжно да му търпи оцъствията или да пък да ги влачи с тях в Англия.
    Обожавам някой с два развода, три кредита и ипотека, да ми дава съвети как да живея

На почивка
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Re: За: Re: За: Някой имали да каже нещо!

Да прав си, но ако си ерген и нямаш жена и деца, може да ги правиш тия гимнастики, ха няколко години там, ха няколко години тук...Мислиш ли, че една жена ще позволи на мъжа си да разиграва цялото семейство и децата, защото съпругът и е зле платен в България, и сега цялото семейство му е длъжно да му търпи оцъствията или да пък да ги влачи с тях в Англия.
    Света е едно глобално село . Особено Европа , която с самолет за три часа можеш да отидеш навсякъде . Хора например които говорят два езика например английски и немски спокойно могат да живеят и да се местят в УК Ирландия Германия швейцария австрия холандия когато си поискат . А хора с френски и немски в Франция Германия швейцария Белгия Австрия . Хората в бъдеще ще възприемат местенето например от Лондон в Франкфурт или Париж . Все едно това което за теб е Местенето от Варна в София
    Последно редактирано от kanarinapred : 10-11-2018 на 08:27

Напреднал
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Re: За: Някой имали да каже нещо!

Ти пък защо все си мислиш че всички са дошли тук с целта да пестят пари и да идат в Бг за да плащат на подлите чалга връзкари за измислените им услуги и съмнителни стоки???
    Последно редактирано от vvvv : 10-11-2018 на 11:46

28. ХАРЕСВАМ! Мила liked this post
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: За: Re: За: Някой имали да каже нещо!

Цитирай Първоначално написано от vvvv Виж мнението
    Ти пък защо все си мислиш че всички са дошли тук с целта да пестят пари и да идат в Бг за да плащат на подлите чалга връзкари за измислените им услуги и съмнителни стоки???
    А това къде си пращам парите и за какво си ги харча, не ти ли става ясно, че е моя работа.

На почивка
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Някой има ли да каже нещо по темата, без да намесва брекзит?

Ти не виждаш смисъл от поданство (което не е правилно) Той не вижда смисъл да пестиш пари и да ги пращаш в БГ , което си е твой проблем .

Напреднал
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Re: За: Re: За: Някой имали да каже нещо!

А това къде си пращам парите и за какво си ги харча, не ти ли става ясно, че е моя работа.
    Я виж пак какво си написал, оЦъстваш в кое лице е? АЗ оЦъствам или ТИ оЦъстваШ си написал?????
    Последно редактирано от vvvv : 10-11-2018 на 20:33

Напреднал
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Някой има ли да каже нещо по темата, без да намесва брекзит?

Цитирай Първоначално написано от kanarinapred Виж мнението
    Ти не виждаш смисъл от поданство (което не е правилно) Той не вижда смисъл да пестиш пари и да ги пращаш в БГ , което си е твой проблем .
    За инвестиция Бг е една от най- неблагоприятните страни в Европа, затова и няма инвеститори там.. В Румъния, въпреки, че минималната работна заплата е почти двойна е предпочитана от големите инвеститори и ходят там.. Защо ли
    Последно редактирано от vvvv : 10-11-2018 на 19:53

33. ХАРЕСВАМ! deijei liked this post
Страница 2 от 4 ПървиПърви 1234 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Някой може ли да ми каже счетоводител SW район..
    От modiliani във форум Счетоводство
    Отговори: 2
    Последно мнение: 14-02-2013, 16:03
  2. Будилник иска да ви каже нещо....
    От madlena във форум Общ форум
    Отговори: 35
    Последно мнение: 11-10-2006, 16:55
  3. Може ли някой да каже?
    От tiba44 във форум Registration Certificates
    Отговори: 3
    Последно мнение: 12-03-2006, 13:46

Отметки