Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 4 от 4 ПървиПърви ... 234
Резултати от 76 до 90 от общо 90
    Старо куче
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Re: Преместване в Англия

Цитирай Първоначално написано от dimi_m Виж мнението
    За кой става трудно???би ли обяснил, за търтеите, които точат бенефитите за щяло и нещяло. Бил живял с 10 кинта на седмица, ами аз сега да рева ли? Прав, здрав мъж, има строежи, ферми..., веднага ще го вземат, ама така по лесно, някой да го дондурка.
    Ако си дал 20 години здраво бачкане на тази страна и след това си се сдухал болен остарял . С тези помощи как е . А са ти взимали яки данъци

Старо куче Аватара на dimi_m
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: Преместване в Англия

Цитирай Първоначално написано от kanarinapred Виж мнението
    Ако си дал 20 години здраво бачкане на тази страна и след това си се сдухал болен остарял . С тези помощи как е . А са ти взимали яки данъци
    Аз не казвам, че по някога на човек не му се налага да се помоли на държавата- да не дава Господ, но това семейство го е превърнало това нещо начин на живот, бетер цигани. Тия пари се отпускат, докато човек си намери работа и в срок ,на всеки може да се случи да стигне до това положение. Ако е бачкал здраво 20г и е изкарвал пари, да се е сетил до си купил 1/ 2 къщи или апартамента, като застраховка в такава ситуация , които да ги дава под наем, а не да разчита на подаянието на държавата, ама да е мислил у време
    Последно редактирано от dimi_m : 30-10-2018 на 18:30

Старо куче Аватара на Ego sum
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Преместване в Англия

Браво,важното е да не се отказваш,и да имаш цел,всичко ще се нареди по един или друг начин.Погледни го тази страна-форумът е представителна извадка на живота в Англия или поне там където аз живея,много народ събран на едно място,всеки със своите си мечти и начини на постигане,всеки с различно мислене,различно мнение и начин на живот.По важното е,че всеки е донесъл само това на което е бил свикнал там(на лошото място) и се чуди защо отново не му се отварят “райските врати”. Ще ти издам една тайна,за да ти отворят,трябва да почукаш...може би по-силно!

4. БЛАГОДАРЯ NicoleHr thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! deijei liked this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Motovilkov Виж мнението
    Правилно казва Transit.

В ЮК ще ви спънат на поне 5- години назад в развитието. Това което можете в България да постигнете като развитие, тук няма да можете.
    Но ако сте с ниска квалификация, то в ЮК е добре - ще има винаги какво да ядете. Но ще работите само за храна и някоя джунджурия. Забравете за собствен дом, та дори и за добър автомобил или някакви почивки - само работа и ядене (и пиене и БГ ТВ). И така до пенсия (ако имате де).
    възможно е да се случи но не е задължително, всичко е според зависи. ако има желанието и хъса ще промени нещата в своя полза

Цитирай Първоначално написано от NicoleHr Виж мнението
    Смятам, че гледам реално на нещата.Не мисля, че в Англия ще ме посрещнат с червен килим и ще ми кажат "на ти 5 000 паунда, пък после ни показвай какво можеш" ...
    И, да, като за начало смятам, че ще работя като миячка,камериерка или продавачка.
    И не, нямам намерение да живея с българи, защото искам да науча езика..
    Явно всички, които пишат негативни коментари не са имали амбицията да се развият, а само да оцеляват. Е, моите възможности не спират до тук.
    Никой не е казал, че ще е лесно, а и не съм се и надявала, но човек трябва да покаже какво може.
    нямаш друг вариант, заделяш някакви пари идваш в ук седиш една година ако има прогрес ще е ок ако не по добре обратно в бг. всъщност ти самата ще го почустваш дали е ок или не. много е важно как се чувстваш. много хора след една година или две ги подгони носталгията и няма никакъв прогрес само мъка както може да почустваш от повечето отговори в темата. но все пак трябва и тях да ги вземеш под внимание
    Не съм ги пропилял . Сина ми порасна в лондон . И завърши Ай ти . Сега работи в берлин по специалноста си
    ай ти в германия? много странно не че няма перспективи ама германия за ай ти е доста уирд плейс
    Последно редактирано от deijei : 30-10-2018 на 21:29
    Или вдигаш прах, или гълташ прах. — Хенри Кисинджър

6. БЛАГОДАРЯ NicoleHr thanked for this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

Искам да кажа че сина ми говори като англичанин без грам акцент . За разлика от теб които говори английски с силен акцент и си българин от всякъде
    Зависи на колко години е дошъл да живее в Англия. Ако е след 6-7мата година от живота, акцент малък ще има винаги.

Старо куче Аватара на jhoro
    Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

Искам да кажа че сина ми говори като англичанин без грам акцент . За разлика от теб които говори английски с силен акцент и си българин от всякъде
    Като англичанин, ама какъв английски??
    * Cockney*
    * Scouse
    * Geordie
    * West Country
    * East Angli
    * Brummy
    * South Wales
    * Edinburgh
    * Belfast
    * Cornwall
    * Cumberland
    * Central Cumberland
    * Devonshire
    * East Devonshire
    * Dorset
    * Durham
    * Bolton Lancashire
    * North Lancashire
    * Radcliffe Lancashire
    * Northumberland
    * Norfolk
    * Newcastle Northumberland
    * Tyneside Northumberland
    * Lowland Scottish
    * Somerset
    * Sussex
    * Westmorland
    * North Wiltshire
    * Craven Yorkshire
    * North Yorkshire
    * Sheffield Yorkshire
    * West Yorkshire
    Най ме кефят дървени философи - когато започнат да се палят.
    “About one-fifth of the people are against everything all of the time.”
    May 6, 1964, U.S. Attorney General Robert F. Kennedy
    На този свят трябва да си честен, само когато парамедиците те питат : -"Какво сте взели?"
    Гугъл търсачка на форума...............-...............Проверка на правопис
    Fuck off... if you please!!!

9. ХАРЕСВАМ! DONALD TRUMP liked this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

1. Елате сега преди брекзит. 2. Оставете кучето в Бг поне временно, докато се настаните тук, първата отпуска до Бг ще си го докарате, като сте осъзнали какво е отношението на хазяите към домашните любимци. 3. Не препоръчвам Лондон и Бирмингам освен ако не се кефите на забрадки и африканци. 4. Дойдохме с приятелката си преди 6 години, тук ни се родиха две момченца. Работим по малко, живеем самостоятелно от ден първи и освен времето през зимата всичко друго ни допада. Спокойно и полека, ходим на почивка поне два пъти в годината за по седмица и всяко лято сме за две седмици във Варна да не се забравят внуците с баба и дядо. Не сме квалифицирани и работим кажи речи на минимална, но не ходим по ресторанти, пъбове и концерти. Аз водя големия на мачове във висшата лига отвреме навреме, харесваме комедийни шоа на живо(станд ъп комеди). Гладни не сме стояли, облечени и обути, децата имат всичко необходимо, но нищо прекалено! Парите не са най-важното за нас и не сме алчни за още и още. Инъче ако бяхме има и по-добре платени работи, но те са по-отговорни и стресът е по-голям. Ако сте с ниски претенции и очаквания като за начало, ще ви хареса. Лека полека като си стъпите на краката ще ви се покачва и апетита. Няколко приятели от Бг дойдоха откакто сме тук, само една двойка се задържаха, на другите не им хареса времето, Инъче си имаха работа и всичко. Успех!!!

Sent from my iPhone using Tapatalk

11. БЛАГОДАРЯ NicoleHr, Мила thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! zmei4o_pk liked this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

Германия изобщо не е добре за живеене, ако незнаеш английски, а и експлоатацията е в голям процент, сравнение с англия, по простатата причина, че има турци и хора от цял свят, които са тук повече от 20г и повечето имат фирми и гледат и знаят, че като си нов в тая държава си готов и за 4 евра да работиш и те се възползват от това. Имам един приятел, неговата майка и майка ми са приятелки, та тя избяга след 89г в Германия с него, той беше тогава дете, завърши там, после университет с История, след това бая време седя без работа, немският го говори по добре от майчиният, но като му прочетат фамилията в cv- то, знаеш какво следва, никой не му се обажда или ходи само на интервюта. Сега слава богу си намери прилична работа, шеф е на синдиката на работниците на бмв, това което знам последно, защото майка ми кумоникира с повече с неговата майка
    Аз съм живял три години в Германия . Слушал си истории за работа на черно или при турци Далеч си от реалноста за Германия . Нормалното работно време в Берлин е 40 часа на седмица ,а в Лондон 48 часа на седмица
    Последно редактирано от kanarinapred : 31-10-2018 на 18:39

Старо куче
    Post Thanks / Like

Аз съм живял три години в Германия . Слушал си истории за работа на черно или при турци Далеч си от реалноста за Германия . Нормалното работно време в Берлин е 40 часа на седмица ,а в Лондон 48 часа на седмица
    ти да видиш
    по договор ми е работно време 40 часа на седмица, мога да работя 30 мога и 48 , а мога и над 48 след мое изрично съгласие. нищо чудно че не хареваш ук , сигурно са те гонили в работата като имериалист
    Или вдигаш прах, или гълташ прах. — Хенри Кисинджър

Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от deijei Виж мнението
    ти да видиш
    по договор ми е работно време 40 часа на седмица, мога да работя 30 мога и 48 , а мога и над 48 след мое изрично съгласие. нищо чудно че не хареваш ук , сигурно са те гонили в работата като имериалист
    Можеш друг път...имаш ли 30ч. трябва да си го спазваш, няма как ти да решаваш колко часа ще работиш, това го определя мениджъра преди да пусне свободната позиция в сайтовете за работа. Ако прочетеш в обявите, най отдолу си пише за колко часа му тряваш, даже някои пишат кой ден, ако не ти изнася си е твой проблем.

Потребител Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Можеш друг път...имаш ли 30ч. трябва да си го спазваш, няма как ти да решаваш колко часа ще работиш, това го определя мениджъра преди да пусне свободната позиция в сайтовете за работа. Ако прочетеш в обявите, най отдолу си пише за колко часа му тряваш, даже някои пишат кой ден, ако не ти изнася си е твой проблем.
    Това може и да е вярно за тебе и твоята работа, но не е вярно за много други хора, много зависи от работното място и от фирмата, както и от това, доколко заменяем е съответния човек.
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

16. ХАРЕСВАМ! jhoro, deijei liked this post
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Мила Виж мнението
    Това може и да е вярно за тебе и твоята работа, но не е вярно за много други хора, много зависи от работното място и от фирмата, както и от това, доколко заменяем е съответния човек.
    А би ли обяснила за коя работа става въпрос, че ми стана интересно и как служителя се подписва на договор напр. 44ч и сам си избира по колко часа да ходи, освен ако фирмата не е на баща му.

Старо куче Аватара на jhoro
    Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

А би ли обяснила за коя работа става въпрос, че ми стана интересно и как служителя се подписва на договор напр. 44ч и сам си избира по колко часа да ходи, освен ако фирмата не е на баща му.
    А ти кое по-точно не разбра???
    На едно от местата, където работех, имах „zero-hour contract“. Това обаче не означаваше, че ше работя „нула“ часа за пълна заплата!!!
    На друго място предварителната уговорка беше за 40 часа седмично, но при нужда се работеше колкото трябва. Това се решаваше на момента и горницата над 40 часа си беше овъртайм - 1,5 над нормалната ставка.
    Най ме кефят дървени философи - когато започнат да се палят.
    “About one-fifth of the people are against everything all of the time.”
    May 6, 1964, U.S. Attorney General Robert F. Kennedy
    На този свят трябва да си честен, само когато парамедиците те питат : -"Какво сте взели?"
    Гугъл търсачка на форума...............-...............Проверка на правопис
    Fuck off... if you please!!!

19. БЛАГОДАРЯ Мила thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! deijei liked this post
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от jhoro Виж мнението
    А ти кое по-точно не разбра???
    На едно от местата, където работех, имах „zero-hour contract“. Това обаче не означаваше, че ше работя „нула“ часа за пълна заплата!!!
    На друго място предварителната уговорка беше за 40 часа седмично, но при нужда се работеше колкото трябва. Това се решаваше на момента и горницата над 40 часа си беше овъртайм - 1,5 над нормалната ставка.
    Да и аз съм работил на такъв договор, ама почваш ли да ги ебаваш и да не се вясваш с дни или пък да отказваш часове, взимат друг, след това спират да ти се обаждат и дори забравят за теб завинаги, такива като мен и теб с лопата да ги ринеш
    Последно редактирано от dimi_m : 07-11-2018 на 00:37

Старо куче
    Град
    У нас
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от bmwww Виж мнението
    Да ви кажа аз какво ми се случи последните месеци ..... нали се махнах от УК май месец та реших ,че в Германия само мене чакат . След 1000 контакта със всякакви индивиди установих ,че всички БГ отрепки живеят в Германия та набързо се отказах .... да се върна в УК помислих ама пуста ми гордост - никога не се връщай там откъдето си избягал . Реших ,че Германия не е моята държава и изведнъж изпадна оферта за Холандия . Викам си хм .... проверявам и гледам по-високи заплати от УК и си казах ,че това е моята държава . Приказват английски екстра , няма да се мъча . Хващам аз колата и от БГ право в Холандия . Мястото за настаняване беше като във филм на ужасите . Пристигаме с моята приятелка и гледаме един пансион пълен с поляци , педали и наркомани абе извадени като от филм на ужасите ама най-лошите герой . Имаше и от тия шано джендъри дето само за тех говорят по ТВ-то и дето и те не знаят мъже,жени,травестити ли са или какви , ама требвало да си толерантен с тях . Досега не бях виждал такива отрепки . Между другото и в Германия ги има доста такива . Представляват мъже на около 35-40 год. с дълги коси,брада,тясно впито кожено яке,пола и некви като жартиери до колената . Бяха към 700 човека . Настаняването представляваше апартамент в който има 3 стай по 6 кв.м с кухня,баня и тоалетна . До кухнята не можеш да стигнеш защото е зарината от боклуци и смрад . След 1 мин. престой се обърнахме и хванахме още на същия ден пътя пак до БГ . След като се прибрахме пак погледнахме към УК ама пак пуста гордост .... та сега намерихме квартира и работа в Дъблин , но пък се чудим да ходим ли защото след всички западни ценности на които се нагледахме през последните 2 месеца ни е страх да мръднем от мизерната,бедна,корумпирана БГ без западно-европейски ценности пълна с расисти !

Общо взето се чуда вече дали УК е толкова зле колкото си мислех , досега си мислех ,че те са най-зле и с най-извратено мислене ама след това което видях в модерна Европа .....

2007-2008 и аз бях пред същата дилема обикалях разни малки градчета и се чудех къде мога да живея по добре, ходих и до Амстердам и до Корк, Лимерик, Белфаст, и.... 2008 изглеждаше много бедно скучно по ирландия, не беше моя тип място за живеене, 2011 бях пак там, беше по добре , но пак супер скъпо и скучно, оказа се , че Лондон е по разнообразен и предлага от всичко , и това стана точно заради отвореността му към света, докато навремето Амстердам е бил място за купони, то 2016 лондон биеше всеки един град в това отношение, като среда за четене , за спорт за купони, за култура, интернационална кухня ....Единственото място което повече ми харесва си е в БГ....Белфаст повече ми хареса от КОРК, в Дъблин не съм стъпвал, но за последните 10 години има страшно много подобрения в Ирландия, но още 2011 един обикновен сандвич, който в лондон беше 3 паунда, в Лимирик купен от същата верига беше 10 евро...скъпо, високи данъци , малки пътища , нямаше никви спортни съоражения, не можеше да се кара колело , почвата е няква мочурлива тундра ...иначе ирландците ме кефят
    © ®

Страница 4 от 4 ПървиПърви ... 234

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Наемане на стая и преместване в Англия!
    От Han Solo във форум За новодошли и кандидат-емигранти
    Отговори: 62
    Последно мнение: 27-04-2016, 19:26
  2. Преместване от Бг уни в Англия
    От varnaboy във форум Образование в UK
    Отговори: 12
    Последно мнение: 23-07-2015, 19:56
  3. Преместване в Англия с куче и котка?
    От Dia82 във форум Всичко за дома
    Отговори: 9
    Последно мнение: 15-01-2014, 16:15
  4. UK - USA преместване ( легално)