Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 2 от 4 ПървиПърви 1234 ПоследнаПоследна
Резултати от 26 до 50 от общо 90
    I see you... Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Преместване в Англия

Цитирай Първоначално написано от kanarinapred Виж мнението
    Мои много близак приятел живее в Ирландия от 10 години . а отделно имам достатъчно инfормация от официалните сайтове в Ирландия
    И като е толкова хубаво, ти защо не се премести при него, а остана в Англия?
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

На почивка
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Мила Виж мнението
    И като е толкова хубаво, ти защо не се премести при него, а остана в Англия?
    Предложих на съпругата ми да се преместим в Ирландия още през януари 2012 . Не искаше . А и сина ми учеше в лондон и той не исkаше промяна . Още тогава предчуствах че нещо лошо предстоеше да се случи в Лондон и УК . Предчуствах Брексита

Старо куче Аватара на dimi_m
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: Преместване в Англия

Като агитираш за Ирландия, е хубаво да кажеш дали си живял там, дали ти вече имаш пенсия и собствен изплатен имот там и гражданство и дали ползваш социалната им политика.

Иначе съм сигурна, че потокът от чужденци е по-малък за Ирландия, отколкото за Лондон, но също е вярно, че и работа има много по-малко... Който се устрои в Ирландия, сигурно е щастлив, но то който се е устроил добре във Великобритания също е щастлив.
    Естествено, че ще е по малък. Познавам едно момиче, което работеше в Ирландия, само да си дойде до България и трябваше ден и половина, кофти полети до България, хващаше някакви рейсове, после фериботи да отиде до някой град в Англия, за да си хване самолет, когато няма полет до София от Ирландия и плащаше маса пари за билети.

На почивка
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Re: Преместване в Англия

Цитирай Първоначално написано от dimi_m Виж мнението
    Естествено, че ще е по малък. Познавам едно момиче, което работеше в Ирландия, само да си дойде до България и трябваше ден и половина, кофти полети до България, хващаше някакви рейсове, после фериботи да отиде до някой град в Англия, за да си хване самолет, когато няма полет до София от Ирландия и плащаше маса пари за билети.
    Има всекидневни полети от Дъблин през Германия за София . Раян еър и други . Цени през новмври около 60 -70 евро

Номад Аватара на Kalo_75
    Град
    Canterbury Kent
    Post Thanks / Like

Живея в Кентърбъри.Много приятно място,малко пренаселено с туристи и студенти ,но това го държи живо и уникално .Наемите са малко по високи от съседните градчета заради студентите ,но не много.Относно работата не знам,ако търсиш неквалифицирана работа ще се съревноваваш със студентите.Квартира с куче не е лесна работа.Кентърбъри е малко далеч от летищата и транспорта до лондон е много скъп или много бавен.
    Не знам каква работа търсиш това определя всичко остананало .АКо търсиш неквалифицирана работа ,според мен най добрия вариант е квартира около Лондон примерно Басилдън,Челсфорд,Чатам и за около час си в Лондон където работа бол,а наемите в тези градове са поносими.Не са много приятни места за живот дългосрочно(Чатам е дупка) ,но става да си стъпите на краката.

6. ХАРЕСВАМ! Мила, zmei4o_pk liked this post
    Старо куче Аватара на Sarah
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от mate Виж мнението
    Тъпоумна логика. Защо милиони българи казват негативни неща за България, но продължават да живеят в нея?

Разберете веднъж завинаги, че разлика в държавите няма. Има разлика в заплащането и възприятието. Ако ще работите за минимална заплата както ви съветва Джиджо, Англия е много по-зле от България. Не знам колко е минималната в България, но при положение, че там имаш собствено жилище, семейство, приятели, по-ниски цени на почти всички услуги и т.н., трябва да си луд да се преместиш в джунглата на Лондон, където само да оцелееш с минимална заплата, сигурно трябва да делиш покрив с още 5-6 новодошли индивида от цял свят.

А в Ирландия абсурд да оцелееш с 1000 евро месечно. В Ейре съветвам да ходиш, ако имаш готова работа и си висококвалифициран кадър. Работа за програмисти/софтуерни инженери бол. Тогава наистина си заслужава - защото в Дъблин такива кадри получават от 3000 евро нагоре. В противен случай рискуваш да останеш без работа по някое време, а Ирландия не е Англия, където е пълно с агенции за работа, които имат десетки клиенти в сферата на логистиката и транспорта, производството, хранителната индустрия и т.н. които сектори дават работа на поне едно 5 милиона човека, голям % от които са от Източна Европа. За справка, Ирландия цялата няма 5 милиона население, какво остава за работни места. Така че, помислете малко с тези глави преди да кажете "ааа, там е добре заплащането, ще се пробваме".
    Това си е еврейска мъдрост...хората навсякъде са еднакви, само парите са различни.

Старо куче Аватара на Sarah
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от bmwww Виж мнението
    Да ви кажа аз какво ми се случи последните месеци ..... нали се махнах от УК май месец та реших ,че в Германия само мене чакат . След 1000 контакта със всякакви индивиди установих ,че всички БГ отрепки живеят в Германия та набързо се отказах .... да се върна в УК помислих ама пуста ми гордост - никога не се връщай там откъдето си избягал . Реших ,че Германия не е моята държава и изведнъж изпадна оферта за Холандия . Викам си хм .... проверявам и гледам по-високи заплати от УК и си казах ,че това е моята държава . Приказват английски екстра , няма да се мъча . Хващам аз колата и от БГ право в Холандия . Мястото за настаняване беше като във филм на ужасите . Пристигаме с моята приятелка и гледаме един пансион пълен с поляци , педали и наркомани абе извадени като от филм на ужасите ама най-лошите герой . Имаше и от тия шано джендъри дето само за тех говорят по ТВ-то и дето и те не знаят мъже,жени,травестити ли са или какви , ама требвало да си толерантен с тях . Досега не бях виждал такива отрепки . Между другото и в Германия ги има доста такива . Представляват мъже на около 35-40 год. с дълги коси,брада,тясно впито кожено яке,пола и некви като жартиери до колената . Бяха към 700 човека . Настаняването представляваше апартамент в който има 3 стай по 6 кв.м с кухня,баня и тоалетна . До кухнята не можеш да стигнеш защото е зарината от боклуци и смрад . След 1 мин. престой се обърнахме и хванахме още на същия ден пътя пак до БГ . След като се прибрахме пак погледнахме към УК ама пак пуста гордост .... та сега намерихме квартира и работа в Дъблин , но пък се чудим да ходим ли защото след всички западни ценности на които се нагледахме през последните 2 месеца ни е страх да мръднем от мизерната,бедна,корумпирана БГ без западно-европейски ценности пълна с расисти !

Общо взето се чуда вече дали УК е толкова зле колкото си мислех , досега си мислех ,че те са най-зле и с най-извратено мислене ама след това което видях в модерна Европа .....
    Много се смях с тия джендъри.
    Гордостта е най-глупавото нещо според мен, достойнството е нещо друго. Ако искаш да се върнеш, да не ти пука, но според мен има и по-добри места от тук. Навика и това че ви е познато може да ви карат да мислите, че е по-добре тук.

9. ХАРЕСВАМ! Мила liked this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

Тъпоумна логика. Защо милиони българи казват негативни неща за България, но продължават да живеят в нея?

Разберете веднъж завинаги, че разлика в държавите няма. Има разлика в заплащането и възприятието. Ако ще работите за минимална заплата както ви съветва Джиджо, Англия е много по-зле от България. Не знам колко е минималната в България, но при положение, че там имаш собствено жилище, семейство, приятели, по-ниски цени на почти всички услуги и т.н., трябва да си луд да се преместиш в джунглата на Лондон, където само да оцелееш с минимална заплата, сигурно трябва да делиш покрив с още 5-6 новодошли индивида от цял свят.

А в Ирландия абсурд да оцелееш с 1000 евро месечно. В Ейре съветвам да ходиш, ако имаш готова работа и си висококвалифициран кадър. Работа за програмисти/софтуерни инженери бол. Тогава наистина си заслужава - защото в Дъблин такива кадри получават от 3000 евро нагоре. В противен случай рискуваш да останеш без работа по някое време, а Ирландия не е Англия, където е пълно с агенции за работа, които имат десетки клиенти в сферата на логистиката и транспорта, производството, хранителната индустрия и т.н. които сектори дават работа на поне едно 5 милиона човека, голям % от които са от Източна Европа. За справка, Ирландия цялата няма 5 милиона население, какво остава за работни места. Така че, помислете малко с тези глави преди да кажете "ааа, там е добре заплащането, ще се пробваме".
    В България ако си на мин. раб заплата ще ти остават по- малко от 400 лв на месец след такси, което е около 13 лева на ден, колко много по- добре е това?

Старо куче Аватара на RNOH
    Град
    London - Cologne
    Post Thanks / Like

като про4ете 4овек хората без квалификации какви представи ъа живота имат...
    някъде където да отглежда6 деца няма да те докара до броене на стотинки...би било навсякъде, дори и бг, но при условие 4е имате квалификация, която се търси и е добре платена.
    с нискоквалифицирана работа се конкурирате с куцо и сакато от половината свят и няма как да не броите стотинките ако имате деца там. ако сте с лекарска заплата да кажем, няма да е така. или с инженерска, ИТ и т.н.

т.е. няма смисъл да тръгвате нанякъде, при положение 4е нито говорите езика както трябва, нито имате квалификация, с която да сте конкурентноспособни. мъжът ви освен да ба4ка по строежи, разнася лифлети или не6то подобно какво мислите 4е може да работи при положение 4е не говори езика?

Кантърбъри, както писа колегата е студентски град, там заради студентите освен 4е наемите 6те са по-високи, няма да сте конкурентноспособни при търсенето на неквалифицирана работа.

в германия, ирландия и където и да е другаде няма да е по-разли4но, по същите при4ини - незнание на езика, липса на търсена квалификация. маймуните на клона са ве4е твърде много и са не само от цяла европа ами и от половината свят. преди 15 години бе6е
    разли4на ситуацията.
    Ако въпреки това ре6ите да тръгвате, гледайте да имате осигурен вариант за връ6тане в бг, 6тото се е слу4вало народа после да реве 4е нямали пари за билет до бг. И ако 6те тръгвате към англия, направете го преди брексит, макар 4е до тогава остават само 4-5 месеца...
    Winners Are Driven Роденият да пълзи няма как да полети!

The Pope might be french, but God is english...

Точно това имах предвид, че ако акъла е колкото на крава не може да се пият 700 таблетки!!!!

12. БЛАГОДАРЯ NicoleHr thanked for this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Беше споменавано,че след Брекзит ще се въведе точкова система за емигранти, т.е. да се допущат само кадри,от които пазарът има нужда. Не съм запозната,но се питам какво би станало с тези, които биха дошли преди Брекзит ,но се окаже след това,че не отговарят на условията? Според мен е доста рискован моментът да се тръгва насам, несигурно е ,а се изискват доста средства за установяване тук първоначално , идвайки от БГ. Аз бих се замислила,ако не съм много зле в БГ.

14. БЛАГОДАРЯ NicoleHr thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! NicoleHr liked this post
    Dislikes NicoleHr disliked this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Оле, хора, много негативно мислене имате..Да ви попитам, всички вие с пристигането си в Англия ли започнахте високо платена работа???
    И, да, той не знае език, има някакво начало ниво, но с времето нали ще го научи, не е идиот..
    + това всеки започва от някъде, причината да искаме да напуснем България е че тук няма нормални заплати, без значение какво работиш и какви квалификации имаш..И още, на по 23 години сме, мисля, че сега е времето ни да се развиваме, да добиваме квалификации и знания.. Или живея в измислен свят?

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от NicoleHr Виж мнението
    Оле, хора, много негативно мислене имате..Да ви попитам, всички вие с пристигането си в Англия ли започнахте високо платена работа???
    И, да, той не знае език, има някакво начало ниво, но с времето нали ще го научи, не е идиот..
    + това всеки започва от някъде, причината да искаме да напуснем България е че тук няма нормални заплати, без значение какво работиш и какви квалификации имаш..И още, на по 23 години сме, мисля, че сега е времето ни да се развиваме, да добиваме квалификации и знания.. Или живея в измислен свят?
    Ти си права за себе си, аз това го разбирам, моята мисъл беше дали такива като вас ще имат законовото право да пребивават легално тук след Брекзит. В момента никой не знае, затова аз лично мисля,че моментът е несигурен. Не се съмнявам,че вие ще научите езика и т.н. Все пак решението е ваше.

17. БЛАГОДАРЯ NicoleHr thanked for this post
    На почивка
    Post Thanks / Like

УК не е страната ,която ви трябва . Те излизат от ЕУ след 5 месеца . Няма да вземете документи поданство там . Отидете в страна членка на ЕУ

Нов потребител
    Post Thanks / Like

УК не е страната ,която ви трябва . Те излизат от ЕУ след 5 месеца . Няма да вземете документи поданство там . Отидете в страна членка на ЕУ
    Как така "няма"?До сега не съм чувала в никоя държава да не дават гражданство след определен период от време.

20. ХАРЕСВАМ! Мила liked this post
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Sarah Виж мнението
    Много се смях с тия джендъри.
    Гордостта е най-глупавото нещо според мен, достойнството е нещо друго. Ако искаш да се върнеш, да не ти пука, но според мен има и по-добри места от тук. Навика и това че ви е познато може да ви карат да мислите, че е по-добре тук.
    И аз мисля, че наранената гордост е неполезно чувство, защото ограничава мирогледа и човек не може да взима решения трезво. Всеки нов опит, който придобиваме, ни кара да погледнем нещата от живота по нов начин и ако това ни помогне да ревизираме някои свои схващания - няма защо да си слагаме спирачки, ако можем да вървим напред. И аз преди години не съм харесвала някои неща, но после, като съм видяла 2 и 200, съм видяла, че не съм права и съм на друго мнение. Но всеки си решава сам, разбира се.

Цитирай Първоначално написано от IRST Виж мнението
    Беше споменавано,че след Брекзит ще се въведе точкова система за емигранти, т.е. да се допущат само кадри,от които пазарът има нужда. Не съм запозната,но се питам какво би станало с тези, които биха дошли преди Брекзит ,но се окаже след това,че не отговарят на условията? Според мен е доста рискован моментът да се тръгва насам, несигурно е ,а се изискват доста средства за установяване тук първоначално , идвайки от БГ. Аз бих се замислила,ако не съм много зле в БГ.
    То точкова система си има и сега за висококвалифицираните емигранти извън ЕС. Това, което е важно за нас е, че след излизането от ЕС, емигрантите от ЕС ще бъдат третирани както всички други от визовите страни. Това обаче ще е чак след окончателното излизане от ЕС, т.е. след завършването на преходния период, който беше определен за 2 г. след март 2019-та, т.е. договорено е засега до декември 2020-та. Тези, които дойдат преди декември 2020-та, според уверенията на властите, ще могат да се качат на един от последните влакове да останат тук при облекчени условия, както е сега са ЕС. Те, заедно с тези, които вече живеят тук и нямат друг статут, ще могат да се регистрират за уседнал или временно уседнал статут и да си изживеят 5-те години, които са им необходими, за да получат уседнал статут, т.е. постоянно жителство.

Не става ясно какви са ви амбициите и плановете, и всеки изхожда от личния си негативен опит, затова ти говорят така. Всичко зависи от това, каква работа търсите, какво можете да работите, доколко знаете език и доколко бързо го усвоявате. Има хора, които живеят по 10 и повече години и все пак им трябва преводач, като отидат на лекар или в общината да се оправят, защото живеят и работят в емигрантски общества и на практика не им се налага да говорят английски, затова не го и научават.

Ако ще работите на минимална работна заплата тежка работа и ще делите жилище с други и така дълго време - естествено, че няма да ви хареса тук. Но има всякакви случаи - има хора, които работят много лека работа за доста прилични пари. Всичко зависи не толкова от страната, а от вас всъщност, от това, какво ще намерите и на какво ще се спрете - и на какво сте доволни и към какво ще се стремите. Има успели българи във всички западни страни, точно както има и много такива, които не им е харесало и са се върнали в България и смятат, че страната е крива.

За гражданството си права - ако живеете законно и спазвате правилата, ще можете да вземете гражданство, вероятно след 6 години. Успех!
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

22. БЛАГОДАРЯ NicoleHr thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! Stanley9 liked this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Мога да разговарям на общи теми на английски, но доста думички ми липсват и съм се наела да уча, но най-лесно ще е с практика...Лесно схващам новите неща, затова предполагам, че няма да съм миячка цял живот, а и не се стремя към това..Просто гледам реално и знам, че не мога да започна от нещо по-добре платено и нещо по-леко..
    Мъжа ми също схваща бързо, затова и гледам от позитивната страна на нещата..

Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Мога да разговарям на общи теми на английски, но доста думички ми липсват и съм се наела да уча, но най-лесно ще е с практика...Лесно схващам новите неща, затова предполагам, че няма да съм миячка цял живот, а и не се стремя към това..Просто гледам реално и знам, че не мога да започна от нещо по-добре платено и нещо по-леко..
    Мъжа ми също схваща бързо, затова и гледам от позитивната страна на нещата..
    Учете сега, преди да сте се преместили в англоговоряща страна. Уж се смята, че е по-лесно в страната, но не е точно така.
    Джиджо, какви са ти основанията да смяташ, че ще се влоши положението точно на източноевропейците? Ако ще се влошава нещо, ще е еднакво за всички. В момента на европейците са им облекчили толкова условията, колкото не са били облекчени на никого отпреди доста години.

Иначе ако могат да се устроят в Ирландия, действително условията за гражданство са доста по-леки. Въпросът е обаче, доколко е лесно да намерят работа в тази малка страна - а и дали искат един ден да бъдат ирландски граждани също.

Contrarian Аватара на mate
    Град
    Glasgow
    Post Thanks / Like

При положение, че е с ниско ниво на английски, защо така сте се вкопчили в Англия? Както ви се каза по-горе, UK излиза от Европейския съюз след няколко месеца, нищо няма да е същото, всяко мнение, всеки съвет, който ви се даде сега, едва ли ще е валиден след година по това време например. В същото време има страни като Германия, Холандия и т.н., където ще имате възможност за работа и да научите по още 1 език освен английския.

Това добиване на знания и квалификации коства време, усилия и пари. Най-вече в UK. Една година от бакалавърска програма в Англия струва 9000 паунда за англичани и още повече за чужденци. В същото време в Германия в университет от същия ранг, семестриалните такси са под 1000 евро. Замислете се хубаво.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

При положение, че е с ниско ниво на английски, защо така сте се вкопчили в Англия? Както ви се каза по-горе, UK излиза от Европейския съюз след няколко месеца, нищо няма да е същото, всяко мнение, всеки съвет, който ви се даде сега, едва ли ще е валиден след година по това време например. В същото време има страни като Германия, Холандия и т.н., където ще имате възможност за работа и да научите по още 1 език освен английския.

Това добиване на знания и квалификации коства време, усилия и пари. Най-вече в UK. Една година от бакалавърска програма в Англия струва 9000 паунда за англичани и още повече за чужденци. В същото време в Германия в университет от същия ранг, семестриалните такси са под 1000 евро. Замислете се хубаво.
    Защото поне има някакво ниво, и, както казах, не е идиот..има нужда от практика.Като цяло разбира какво му говорят, но не може да се изразява...А и имам роднина в Лондон...

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Мате , пускат някви фалшиви профили . Заминавам за Англия , заминавам за Бирмингам . Незнам защо го правят . Откровено ти казвам . А ние се хабим да обясняваме
    Не съм казала "заминавам" , а че го обмислям..Имах няколко въпроса, само 2ма ми отговориха на тях, останалите ми обясняват как нямало смисъл..Интересно, щом няма смисъл, вие какво правите там?

Contrarian Аватара на mate
    Град
    Glasgow
    Post Thanks / Like

Защото поне има някакво ниво, и, както казах, не е идиот..има нужда от практика.Като цяло разбира какво му говорят, но не може да се изразява...А и имам роднина в Лондон...
    Ами като знаете тогава и сте решили вече да заминете, защо изобщо ни питате? Като искате в Англия и смятате, че всичко ще е цветя и рози не виждам смисъл да се допитвате до нас. А и нали имате роднина в Лондон, едва ли човека не може да ви даде някаква информация от първа ръка.
    Едно е сигурно обаче - по-лесно за българи в Обединеното Кралство няма да става, особено след 29/03/2018. В това може да бъдете сигурни. Всеки помни колко хора имаха откази за издаване на NIN и банкова сметка преди 2014-та и колко студенти чакаха с месеци да получат някакъв документ, който им даваше право да работят по 20 часа седмично. При положение, че дори гражданите на държави извън ЕС го имаха това право, без да чакат да им се издаде допълнителен документ.

Мате , пускат някви фалшиви профили . Заминавам за Англия , заминавам за Бирмингам . Незнам защо го правят . Откровено ти казвам . А ние се хабим да обясняваме
    Възможно е, и аз съм си го мислел преди време.

29. ХАРЕСВАМ! Stanley9 liked this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Ами като знаете тогава и сте решили вече да заминете, защо изобщо ни питате? Като искате в Англия и смятате, че всичко ще е цветя и рози не виждам смисъл да се допитвате до нас. А и нали имате роднина в Лондон, едва ли човека не може да ви даде някаква информация от първа ръка.
    Едно е сигурно обаче - по-лесно за българи в Обединеното Кралство няма да става, особено след 29/03/2018. В това може да бъдете сигурни. Всеки помни колко хора имаха откази за издаване на NIN и банкова сметка преди 2014-та и колко студенти чакаха с месеци да получат някакъв документ, който им даваше право да работят по 20 часа седмично. При положение, че дори гражданите на държави извън ЕС го имаха това право, без да чакат да им се издаде допълнителен документ.

Възможно е, и аз съм си го мислел преди време.
    Питала съм, но искам да чуя и други мнения, особено за кучето, тъй като с това тя няма опит.

На почивка
    Post Thanks / Like

Не съм казала "заминавам" , а че го обмислям..Имах няколко въпроса, само 2ма ми отговориха на тях, останалите ми обясняват как нямало смисъл..Интересно, щом няма смисъл, вие какво правите там?
    Ами аз казах че живях 11 години в лондон и се махнах от Англия заради брексит

Старо куче Аватара на dimi_m
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: Преместване в Англия

Учете сега, преди да сте се преместили в англоговоряща страна. Уж се смята, че е по-лесно в страната, но не е точно така.
    Джиджо, какви са ти основанията да смяташ, че ще се влоши положението точно на източноевропейците? Ако ще се влошава нещо, ще е еднакво за всички. В момента на европейците са им облекчили толкова условията, колкото не са били облекчени на никого отпреди доста години.

Иначе ако могат да се устроят в Ирландия, действително условията за гражданство са доста по-леки. Въпросът е обаче, доколко е лесно да намерят работа в тази малка страна - а и дали искат един ден да бъдат ирландски граждани също.
    Ако нямат професия, която бизнеса изпитва нужда за кадри,и да знаят перфектно английски, какво от това. Даже обратното е по възможно да стане, да не знаеш много добре английски, ама да имаш търсена професия тук, фирмите търсят работници, а не някой който говори добре ан английски и нищо не е работил преди това, само е учил английски

Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Мила ще видиш колко откази ще има за сетъл статус след 29.03.2019 . Нека почакаме и ще видиш колко хора ще се оплакват от откази .
    Ако си чел инструкцията за case worker-ите, ще видиш, че са им казали в почти прав текст, че трябва да приемат повечето молби и да не търсят под вола теле. Ако има криминални прояви, тогава ще се отказва много, а иначе...

Питала съм, но искам да чуя и други мнения, особено за кучето, тъй като с това тя няма опит.
    За да се настаниш някъде с куче, трябва да имаш изричното разрешение на хазяина, което не е лесно да се получи - хубаво поне, че кучето е малко. На ваше място бих оставила кучето при някого, докато намеря квартира, в която собствениците да нямат нищо против да се отглежда куче или бих го взела, ако съм уговорила квартира с разрешение вече. Иначе ще си принудена да го оставиш в кучкарник, а това никак не е евтино - при нас, в Шотландия е около 10 паунда на нощ на едно куче. От авиокомпаниите мисля че само България Еър превозва кучета, но не съм сигурна - провери компаниите, с които смяташ да пътуваш. Изискванията са различни, ако кучето е малко и може да пътува на скута ти и ако е голямо и трябва да е в клетка в багажното, не знам дали другите компании разрешават само малки кучета или изобщо не разрешават кучета. Ние имаме куче, но пътуваме с него с кола навсякъде, където е възможно, не сме го качвали на самолет.

Изискванията към кучето, за да влезе в страната, са да е ваксинирано против бяс, да има паспорт, да е чипирано и да има преглед от ветеринар, отбелязан в паспорта на кучето с дата, час и вида лекарство, което му е дадено - между 24 часа и 5 дена преди преминаване на граница, че е преминало вътрешно обезпаразитяване - тук е цялата информация. Успех!

34. БЛАГОДАРЯ NicoleHr thanked for this post
Страница 2 от 4 ПървиПърви 1234 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Наемане на стая и преместване в Англия!
    От Han Solo във форум За новодошли и кандидат-емигранти
    Отговори: 62
    Последно мнение: 27-04-2016, 19:26
  2. Преместване от Бг уни в Англия
    От varnaboy във форум Образование в UK
    Отговори: 12
    Последно мнение: 23-07-2015, 19:56
  3. Преместване в Англия с куче и котка?
    От Dia82 във форум Всичко за дома
    Отговори: 9
    Последно мнение: 15-01-2014, 16:15
  4. UK - USA преместване ( легално)