Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Резултати от 1 до 24 от общо 24
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране Живот в Единбург, Шотландия

Здрасти нашенци,

Искам да попитм живеещите в Единбург, Шотландия как намират живота там. Как са местните- същите ксенофобски свине ли са като англичаните или може да се има приказка с тях?
    Как е живота в самият Единбург?
    Вънемерявам да закупя бизнес свързан със здравеоопазването и ми се ще да разбера става ли за живеене.
    Как е климата- гледам има разлика от там и южната част на ЮК от 5 до 10 градуса понякога- има ли слънце или вали постоянно?

Благодаря ви предварително!

Старо куче Аватара на DONALD TRUMP
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Живот в Единбург, Шотландия

Цитирай Първоначално написано от Transit Виж мнението
    Здрасти нашенци,

Искам да попитм живеещите в Единбург, Шотландия как намират живота там. Как са местните- същите ксенофобски свине ли са като англичаните или може да се има приказка с тях?
    Как е живота в самият Единбург?
    Вънемерявам да закупя бизнес свързан със здравеоопазването и ми се ще да разбера става ли за живеене.
    Как е климата- гледам има разлика от там и южната част на ЮК от 5 до 10 градуса понякога- има ли слънце или вали постоянно?

Благодаря ви предварително!
    I bet you..... че са дори и по- големи свине ....... искат да напуснат ЮК....
    EC=WC
    "Some ideas are so stupid that only intellectuals believe them"
    -George Orwell
    www.whatreallyhappened.com

3. БЛАГОДАРЯ Transit thanked for this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Придвижвам темата да се вижда

Contrarian Аватара на mate
    Град
    Glasgow
    Post Thanks / Like

Никакво слънце няма, а вятърът е ужасен. Иначе самият град е хубав.

Старо куче
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Sarah Виж мнението
    A Scotsman, Englishman and Irishman go fishing...
    They fish quite happily for a while until the Irishman catches a huge golden fish, but as he pulls it off the hook it says "Please don't kill me! Spare my life and I'll grant you all a wish!"
    So the Irishman throws the fish back and says "I wish for a pint of Guinness that will never empty", and immediately a pint of Guinness appears in his hand. He takes a long swig and when he puts it down, it's still miraculously full!
    The Scotsman and Englishman are, of course, amazed.
    "I wish," said the Englishman, "For a wall to be built around England, ten miles high and ten miles thick, so that nobody can get in and nobody can get out."
    The fish screws up its eyes in concentration for a moment then says "Done!". Then he looks at the Scotsman and asks "And what do you want?"
    "I'm curious about this wall around England." said the Scotsman
    "Yes." replies the fish.
    "Is it ten miles high and ten miles thick?"
    "Yes."
    "And nobody can get in, or out?"
    "That's right." replies the fish.
    So the Scotsman ponders for a moment, then says "Fill it with fucking water!"..
    Колко много може да каже един виц
    Или вдигаш прах, или гълташ прах. — Хенри Кисинджър

7. ХАРЕСВАМ! Motovilkov, Мила liked this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от mate Виж мнението
    Ехе ти не си в Единбург та изразяваш такова категорично мнение. Бих се обзаложил че има повече слънце от колкото в Глазгоу

9. ХАРЕСВАМ! Мила liked this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

Единбург е симпатичен град, малко беден, но е много по-добре от всякаква друга Английска клоака (имам предвид големи градове извън Лондон)

Старо куче
    Post Thanks / Like

Карта на въздушните течения в света в реално време
    https://earth.nullschool.net/#curren...=-4.329,55.569

I see you... Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Аз живея на западното крайбрежие, Единбург е на източното, но ходим не много рядко до Единбург и в 8 от 10 случая е имало слънце. А вятър по крайбрежието има често, кога по-силен, кога просто бриз, в Шотландия поне е така, също така и честичко вали, местните не отразяват леките ръмежи, то и аз свикнах, пък какво остава за тях. И аз съм с впечатление, че в Единбург има повече хубави дни, отколкото в Глазгоу, но може да е субективно. В Шотландия най-точната дума за определяне на времето е "променливо". Всичките ми познати, които дойдат тук за по-дълго време се учудват как така за 1 ден можеш да минеш през всички сезони. Ако авторът на питането очаква стабилно постоянно време с много слънце, не е това мястото, да отиде в Малта примерно .

Цитирай Първоначално написано от deijei Виж мнението
    Карта на въздушните течения в света в реално време
    https://earth.nullschool.net/#curren...=-4.329,55.569
    При тебе цветовете отразяват температурата, ето тука отразяват силата на вятъра. В момента сме над джетстрийма (онова силното въздушно течение, дето минава през цялата земя), затова при нас времето е хубаво и кротко. Обаче като се качи джетстрийма над нас, става мазало. То затова и лятото в България беше грозно, защото джетстрийма беше направил една крива и беше под България
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

13. БЛАГОДАРЯ deijei thanked for this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Мила Виж мнението
    Аз живея на западното крайбрежие, Единбург е на източното, но ходим не много рядко до Единбург и в 8 от 10 случая е имало слънце. А вятър по крайбрежието има често, кога по-силен, кога просто бриз, в Шотландия поне е така, също така и честичко вали, местните не отразяват леките ръмежи, то и аз свикнах, пък какво остава за тях. И аз съм с впечатление, че в Единбург има повече хубави дни, отколкото в Глазгоу, но може да е субективно. В Шотландия най-точната дума за определяне на времето е "променливо". Всичките ми познати, които дойдат тук за по-дълго време се учудват как така за 1 ден можеш да минеш през всички сезони. Ако авторът на питането очаква стабилно постоянно време с много слънце, не е това мястото, да отиде в Малта примерно .

При тебе цветовете отразяват температурата, ето тука отразяват силата на вятъра. В момента сме над джетстрийма (онова силното въздушно течение, дето минава през цялата земя), затова при нас времето е хубаво и кротко. Обаче като се качи джетстрийма над нас, става мазало. То затова и лятото в България беше грозно, защото джетстрийма беше направил една крива и беше под България
    Като кликнеш на ерията която те интересува ти показва скорост на вятъра , температура и координати

15. ХАРЕСВАМ! Мила liked this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Добре, нека да оставим времето за момент.
    Какво е отношението на местните към източноевропейците?
    Някой спомена, че е "по-бедно". Какво означава това?
    Има ли цели квартали с "чав"-подобно население като Лондон и др градове в Англия?

Град
    Glasgow
    Post Thanks / Like

Ехе ти не си в Единбург та изразяваш такова категорично мнение. Бих се обзаложил че има повече слънце от колкото в Глазгоу
    Чакай малко, къде изобщо видя да коментирам или правя сравнение с Глазгоу? Пита за Единбург човека, отговарям му за Единбург. Ако пусне тема за Глазгоу ще напиша същото.

Истината е, че в Шотландия почти няма разлика между атмосферните условия в градовете - или ако има е незабележима. Това важи и за другите части на Кралството, с изключение на Южна Англия, където има повече топли дни и слънце и значително по-малко вятър. Иначе не знам защо Мотовилков го смята за "беден град". Община Единбург е с един от най-високите GDP на глава от население в UK. Според тази класация, с най-високия: https://en.wikipedia.org/wiki/List_o...United_Kingdom

Старо куче
    Post Thanks / Like

Чакай малко, къде изобщо видя да коментирам или правя сравнение с Глазгоу? Пита за Единбург човека, отговарям му за Единбург. Ако пусне тема за Глазгоу ще напиша същото.

Истината е, че в Шотландия почти няма разлика между атмосферните условия в градовете - или ако има е незабележима. Това важи и за другите части на Кралството, с изключение на Южна Англия, където има повече топли дни и слънце и значително по-малко вятър. Иначе не знам защо Мотовилков го смята за "беден град". Община Единбург е с един от най-високите GDP на глава от население в UK. Според тази класация, с най-високия: https://en.wikipedia.org/wiki/List_o...United_Kingdom
    да прав си никаде не правиш сравнение с глазгоу аз го направих по презумция. ама единбург не е толкова мрачен колкото се изказа.

Град
    Glasgow
    Post Thanks / Like

За мен в Южна Англия има по-европейски климат в поне 4-5 месеца от годината. Брайтън, Портсмут, Борнемът, Сауутхямптън са значително по-слънчеви и по-малко ветровити от Глазгоу. така че, ако климатът е определящ за автора на темата, да търси възможности някъде там. Докато Единбург си е незабележимо по-различен по климат от Глазгоу, Стърлинг и другите тукашни градове. Бях чел, че Дънди е градът с най-много слънчеви дни в Шотландия.

Старо куче Аватара на dimi_m
    Post Thanks / Like

Има ли цели квартали с "чав"-подобно население като Лондон и др градове в Англия?
    Един колега беше на почивка в шотландия, младежите са възпитани, не се бият, не носят ножове, а алкохола хич не върви по баровете.
    Обожавам някой с два развода, три кредита и ипотека, да ми дава съвети как да живея

Post Thanks / Like

То и в скандинавските страни е хубаво и подредено, ама защо толкова много хора се самоубиват всяка година там ?един приятел пита
    Обожавам някой с два развода, три кредита и ипотека, да ми дава съвети как да живея

Старо куче
    Post Thanks / Like

не съм срещал квартали с чав-ета, като цяло местните са положително настроени

23. ХАРЕСВАМ! Мила liked this post
    Старо куче Аватара на DONALD TRUMP
    Post Thanks / Like

За мен в Южна Англия има по-европейски климат в поне 4-5 месеца от годината. Брайтън, Портсмут, Борнемът, Сауутхямптън са значително по-слънчеви и по-малко ветровити от Глазгоу. така че, ако климатът е определящ за автора на темата, да търси възможности някъде там. Докато Единбург си е незабележимо по-различен по климат от Глазгоу, Стърлинг и другите тукашни градове. Бях чел, че Дънди е градът с най-много слънчеви дни в Шотландия.
    Да не говорим за Корнуел- Пензанс, Труро, ...... там дори и растителноста е друга....
    EC=WC
    "Some ideas are so stupid that only intellectuals believe them"
    -George Orwell
    www.whatreallyhappened.com

Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от dimi_m Виж мнението
    То и в скандинавските страни е хубаво и подредено, ама защо толкова много хора се самоубиват всяка година там ?един приятел пита
    Няма страна без самоубийства, ама "твоят приятел" да си провери фактите, например като погледне тука - скандинавските страни не са начело в тая класация нито в света, нито на Европа.
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

26. ХАРЕСВАМ! DONALD TRUMP liked this post
    Град
    Glasgow
    Post Thanks / Like

Не е много по темата, но: Литва на второ място. Знаех, че имат сериозни проблеми там, основно с алкохола, но чак лидер по самоубийства. За Южна Корея не знам, там културата е различна, но не очаквах европейска държава да е толкова напред.

Гледам Полша, Словения, Унгария и те са доста напред, a UK въобще не присъства. Леко ме съмнява достоверността на тази класация.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Аз какво попитах, вие де забихте?!
    Та така и не разбрах местният дивеч как се отнася към чуждоземния такъв.
    И в крайна сметка живеещите там хапи ли са или не баш?!
    Беден или богат е тоя град, заслужава ли си от South-West England да се бие път до там?

Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Не е много по темата, но: Литва на второ място. Знаех, че имат сериозни проблеми там, основно с алкохола, но чак лидер по самоубийства. За Южна Корея не знам, там културата е различна, но не очаквах европейска държава да е толкова напред.

Гледам Полша, Словения, Унгария и те са доста напред, a UK въобще не присъства. Леко ме съмнява достоверността на тази класация.
    ЮК е на 109-то място, според списъка в ЮК, вероятно затова не присъства в другия, просто е по-къс. Има много сайтове, които публикуват класации, всеки е свободен да порови и да си избере. Литва на всички сайтове е в челните позиции.

Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Мила Виж мнението
    ЮК е на 109-то място, според списъка в ЮК, вероятно затова не присъства в другия, просто е по-къс. Има много сайтове, които публикуват класации, всеки е свободен да порови и да си избере. Литва на всички сайтове е в челните позиции.
    Човекът няма да си губи времето да чете статистики, а и не вярвам някой нормален да го прави това. А това щом задава тоя въпрос, не ти ли става ясно, че някъде го е чел, гледал е филми и му направило впечатление, сега да давам някакви статистика, за да му доказвам, че видиш ли в скандинавските страни няма самоубийства , е доста смешно

Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от dimi_m Виж мнението
    Човекът няма да си губи времето да чете статистики, а и не вярвам някой нормален да го прави това. А това щом задава тоя въпрос, не ти ли става ясно, че някъде го е чел, гледал е филми и му направило впечатление, сега да давам някакви статистика, за да му доказвам, че видиш ли в скандинавските страни няма самоубийства , е доста смешно
    Да бе, що да си губи времето да чете статистики, нали може да вярва в измислици...

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Отговори: 417
    Последно мнение: 01-01-2017, 14:03
  2. Българи в Единбург и като цяло в Шотландия.
    От k_p във форум Търся българи наблизо
    Отговори: 61
    Последно мнение: 31-08-2015, 07:33
  3. Отговори: 213
    Последно мнение: 11-09-2014, 22:01
  4. Българи в Единбург ?
    От dimitar_nikovski във форум Образование в UK
    Отговори: 9
    Последно мнение: 07-02-2012, 13:57
  5. Единбург
    От lisika26 във форум Общ форум
    Отговори: 0