Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Резултати от 1 до 13 от общо 13
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране Глоба за кола без застраховка ?

Здравейте , първо се извинявам ако не е мястото на темата тук.

Преди време ме спряха че колата нямаше застраховка беше канселирана от иншуранс компанията ( на 30.12.17 ме спират ) и колата бива взета от полицията , тъй като е ефтина реших да не я взимам платих си глобата след като ми дойде.След време получавам писмо от Ipswich Magistrate Court че на 16.01.2018 са ме проверили във системата и съм нямала застраховка и ми дават избор да избера невинна или виновна но под невинна пише че ще бъдат добавени още 100 паунда ако бъда намерена за виновна ( тъй като тогава незнаех точно кое как става и все още незнам ) избрах виновна но описах доводите си как колата ми е била взета от полицията и не съм я взимала повече от там.Но след няколко седмици получавам друго писмо от тях че съм открита за виновна и трябва да заплатя 276 паунда глоба и имам 2 седмици за обжалване позвъних им те ми обясниха че са нямали връзка с двл база данни и затова незнаят коя кола е взета и коя не и да изпратя всичките неща които имам ( изпратих фиша от полицията че колата ми е взема на 30.12 и е при тях ) но отново след няколко седмици получавам писмо че техен служител е разгледал всички неща по случая и ме намира за виновна и трябва да се плати?

Хора ще за държава е това колата да не е във теб и да те карат да плащаш застраховка и да те глобяват някакви идей какво да се прави ?

I see you... Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Глоба за кола без застраховка ?

Цитирай Първоначално написано от DanielaAndreeva Виж мнението
    Здравейте , първо се извинявам ако не е мястото на темата тук.

Преди време ме спряха че колата нямаше застраховка беше канселирана от иншуранс компанията ( на 30.12.17 ме спират ) и колата бива взета от полицията , тъй като е ефтина реших да не я взимам платих си глобата след като ми дойде.След време получавам писмо от Ipswich Magistrate Court че на 16.01.2018 са ме проверили във системата и съм нямала застраховка и ми дават избор да избера невинна или виновна но под невинна пише че ще бъдат добавени още 100 паунда ако бъда намерена за виновна ( тъй като тогава незнаех точно кое как става и все още незнам ) избрах виновна но описах доводите си как колата ми е била взета от полицията и не съм я взимала повече от там.Но след няколко седмици получавам друго писмо от тях че съм открита за виновна и трябва да заплатя 276 паунда глоба и имам 2 седмици за обжалване позвъних им те ми обясниха че са нямали връзка с двл база данни и затова незнаят коя кола е взета и коя не и да изпратя всичките неща които имам ( изпратих фиша от полицията че колата ми е взема на 30.12 и е при тях ) но отново след няколко седмици получавам писмо че техен служител е разгледал всички неща по случая и ме намира за виновна и трябва да се плати?

Хора ще за държава е това колата да не е във теб и да те карат да плащаш застраховка и да те глобяват някакви идей какво да се прави ?
    Когато ти дойде писмо и в него пише нещо, трябва на това нещо да се реагира или най-малкото да се пита, за да не отидат нещата далече. Моята версия за случилото се е следната - колата може да е отнета и паркирана на техен паркинг, но по документи вероятно се води твоя, докато не я отпишеш и предадеш за скрап. И като няма застраховка - ти се оказваш собственик на незастрахована кола. Къде си решила да оставиш колата е въпрос на твое решение, по закон всеки собственик на кола трябва да я застрахова. Изключение от това е, когато я обяви за SORN - ти явно не си направила това.
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

Старо куче Аватара на DONALD TRUMP
    Post Thanks / Like

Да така е докато не сметнеш че полицията дефакто е конфискувала колата и я е паркирала на майната си при това собственика не е уведомен къде се подвизава колата му Т.Е. може да се третира като открадната.......
    EC=WC
    "Some ideas are so stupid that only intellectuals believe them"
    -George Orwell
    www.whatreallyhappened.com

Старо куче
    Post Thanks / Like

След 1-2 месеца колата се предава на скрап (без значение от стойността й)

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Ясно моя грешка е че не е отписана и т.н но след като им давам доказателства че колата е била в полицията и съм решила да не я взимам нямали начин да се отмени тази глоба някъде да се пусне жалба защо да се плаща глоба след като не притежаваш вече колата ? И Смятам че не е моя грешка че те нямат връзка между базата данни на двл и съдът ( тъй като така ми казаха по телефона)

Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Ясно моя грешка е че не е отписана и т.н но след като им давам доказателства че колата е била в полицията и съм решила да не я взимам нямали начин да се отмени тази глоба някъде да се пусне жалба защо да се плаща глоба след като не притежаваш вече колата ? И Смятам че не е моя грешка че те нямат връзка между базата данни на двл и съдът ( тъй като така ми казаха по телефона)
    На самото известие за глобата обикновено има отговор на въпросите ти, които съм подчертала. Могат да те глобят, ако си нарушила някакви правила, които си длъжна да спазваш. Ако смяташ, че не си ги нарушила - оспорвай. На мен не ми е ясно как те ще разберат, че ти си решила да не я взимаш, но ти си знаеш.

Цитирай Първоначално написано от Motovilkov Виж мнението
    След 1-2 месеца колата се предава на скрап (без значение от стойността й)
    На някои места дори след 2 седмици колата заминава...
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

Старо куче Аватара на rosbg
    Град
    Kent
    Post Thanks / Like

Дали не са я канселирали защото си им дала грешна /фалшива/ информация при попълването...???
    Don't dream your life, live your dreams.

По-страшен от СПИН -а, по-опасен от рака...сега за сега си остава простака!

Има ли смисъл, като няма значение....

Нов потребител
    Post Thanks / Like

не канселирана е заради друхо.но след като оспорвах бапусах точно какво е станало и че на конкретната дата колата е била във полицията защо да и плащам застраховката.Но след като писах последно никакъв отговор с беше преди седмици дори сегс получих писмо че ми прехвърлят глобата от ipswich към друхо представителство.някакъв съвет към кого да се обърна или къде да обжалвам ?

Старо куче
    Post Thanks / Like

Според закона:

Penalties for uninsured drivers:

The police could give you a fixed penalty of £300 and 6 penalty points if you’re caught driving a vehicle you’re not insured to drive.

If the case goes to court you could get:

an unlimited fine
    disqualified from driving

The police also have the power to seize, and in some cases, destroy the vehicle that’s being driven uninsured.

Преди време ме спряха че колата нямаше застраховка беше канселирана от иншуранс компанията ( на 30.12.17 ме спират ) и колата бива взета от полицията , тъй като е ефтина реших да не я взимам платих си глобата след като ми дойде
    Ти си платила тези £300 глоба? На место или как?

.След време получавам писмо от Ipswich Magistrate Court че на 16.01.2018 са ме проверили във системата и съм нямала застраховка и ми дават избор да избера невинна или виновна но под невинна пише че ще бъдат добавени още 100 паунда ако бъда намерена за виновна ( тъй като тогава незнаех точно кое как става и все още незнам ) избрах виновна но описах доводите си как колата ми е била взета от полицията и не съм я взимала повече от там.Но след няколко седмици получавам друго писмо от тях че съм открита за виновна и трябва да заплатя 276 паунда глоба и имам 2 седмици за обжалване позвъних им те ми обясниха че са нямали връзка с двл база данни и затова незнаят коя кола е взета и коя не и да изпратя всичките неща които имам ( изпратих фиша от полицията че колата ми е взема на 30.12 и е при тях ) но отново след няколко седмици получавам писмо че техен служител е разгледал всички неща по случая и ме намира за виновна и трябва да се плати?
    Изглежда делото ти отива в съда и се постановява нова глоба. Това се отнася за подаденият случай от полицията (30.12.17) и няма значение от кога са проверили. Ти им пишеш, че на 16.01 колата ти не е при теб, но това ги обърква защото те всъщност ти разглеждат нарушението от 30.12.17. Съдът не си прави случайни проверки за иншуранс, с това се занимава полицията.

В крайна сметка съдът ти издава глоба за случая от 30.12.17, това че си оставила колата при полицията не те освобождава от решението на съда. Препоръчвам ти да си платиш, защото скоро ще си ти дойдат на гости дебт колектори, тогава и на тях ще трябва да платиш £400-500 паунда.
    Иначе гледай да си уредиш SORN на колата, че после да не те търсят и за Road Tax.

10. БЛАГОДАРЯ Zara, zmei4o_pk thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! Мила liked this post
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

не канселирана е заради друхо.но след като оспорвах бапусах точно какво е станало и че на конкретната дата колата е била във полицията защо да и плащам застраховката.Но след като писах последно никакъв отговор с беше преди седмици дори сегс получих писмо че ми прехвърлят глобата от ipswich към друхо представителство.някакъв съвет към кого да се обърна или къде да обжалвам ?
    Без да знаем откъде е издадена глобата и къде те прехвърлят, е трудно да дадем съвет към кого да обжалваш. Обикновено първата инстанция за обжалване е инстанцията, откъдето е издаден документа, всяка организация си има отдел и процедура за жалби и не може да се прескачат. После се върви по-нагоре.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Здравейте отново глобата ми че съм карала без иншуранс ми дойде на адреса и се плати , втората глоба която ми идва във писмото пишеше че на 16.01.2018 са направили справка ( от съда във ипсуич ) и са видяли че колата ми няма иншуранс и затова е втората глоба във писмото пише следното
    Offences and impositions / keep a motor vehicle which does not meet insurance requirements
    Victim sur:30
    Cost:100
    Fine:146
    Total:276

това е втора съвсем различна глоба от първата.

Старо куче
    Post Thanks / Like

Може на 16.01 да са направили справка за 30.12, пак не е ясно.
    Но си струва да им пишеш де. Нека пояснят.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Здравейте някой има ли идея каде да си направя застраховка за да се пребера в бг но нямам банкова карта за съжаление затова искам нялкой на рака да платя

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Кола без застраховка ?
    От DanielaAndreeva във форум Авто-мото, транспортни, пътуване
    Отговори: 22
    Последно мнение: 24-03-2018, 18:39
  2. застраховка на кола
    От SURVIVOR във форум Пари, Финанси, Счетоводство, Mortgages, Застраховки
    Отговори: 28
    Последно мнение: 16-05-2017, 03:22
  3. Застраховка за кола
    От zahartce във форум Общ форум
    Отговори: 10