Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Резултати от 1 до 5 от общо 5
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране Излизане от БГ на българче с английски баща и паспорт

Здравейте!

Може би ще повторя темата, но съм нова тук и не много запозната. Ще летя от България с детето ми, което има българско ЕГН и британски паспорт. При положение, че баща й е англичанин, ще ми е нужна ли декларация за напускане на България и къде мога да намеря повече информация?
    Много ви благодаря предварително!

I see you... Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Излизане от БГ на българче с английски баща и паспорт

Цитирай Първоначално написано от VaniStev Виж мнението
    Здравейте!

Може би ще повторя темата, но съм нова тук и не много запозната. Ще летя от България с детето ми, което има българско ЕГН и британски паспорт. При положение, че баща й е англичанин, ще ми е нужна ли декларация за напускане на България и къде мога да намеря повече информация?
    Много ви благодаря предварително!

Здравей, виж тази тема:
    http://www.bghelp.co.uk/forums/threa...0+%E4%E5%F2%E5

Въпросът е дискутиран често, може да откриеш и още информация с търсачката в подписа ми. Успех!
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

3. ХАРЕСВАМ! lordm liked this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Здравей и много благодаря!
    Прочетох всичко, но никъде не намерих инфо за моя казус, излизане на българче от бг, с български егн, без български паспорт, но с британски паспорт и баща. При положение, че ще го водя при баща му в Англия, си мислех че няма да ми е необходима декларация. Надявах се, че ще има подобни случаи на родители, преживели това

I see you... Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от VaniStev Виж мнението
    Здравей и много благодаря!
    Прочетох всичко, но никъде не намерих инфо за моя казус, излизане на българче от бг, с български егн, без български паспорт, но с британски паспорт и баща. При положение, че ще го водя при баща му в Англия, си мислех че няма да ми е необходима декларация. Надявах се, че ще има подобни случаи на родители, преживели това
    Щом детето има двойно гражданство, няма нужда от декларация, но трябва да се носят всички документи:

Български деца, които живеят в чужбина дългосрочно или имат двойно гражданство, не се нуждаят от тези декларации, но трябва да носят своите български и чуждестранни документи за самоличност.
    https://europa.eu/youreurope/citizen...a/index_bg.htm
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

6. БЛАГОДАРЯ lordm thanked for this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Arrow За: Излизане от БГ на българче с английски баща и паспорт

Много благодаря за инфото! Приятен ден

8. БЛАГОДАРЯ Мила thanked for this post

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Въпрос за издаване на английски паспорт на бебе
    От indian_f във форум Британско поданство
    Отговори: 6
    Последно мнение: 28-07-2012, 14:04
  2. Английски паспорт за дете родено в Бг?
    От Milla V. във форум Британско поданство
    Отговори: 16
    Последно мнение: 04-09-2010, 00:09
  3. Отговори: 22
    Последно мнение: 05-07-2009, 10:42
  4. От ИЛР по пьтя кьм Английски паспорт
    От Rumi69 във форум Британско поданство
    Отговори: 5
    Последно мнение: 31-10-2008, 23:18
  5. Английски паспорт
    От mmn във форум Британско поданство
    Отговори: 93