Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Резултати от 1 до 17 от общо 17
    администратор Atanas Chikov Аватара на lordm
    Град
    London, United Kingdom, United Kingdom
    Post Thanks / Like

По подразбиране Важна информация за всички шофьори във Великобритания

Важна информация за всички шофьори във Великобритания. Много от тях правят една грешка, която може да им коства много главоболия!
    Карат с българска шофьорска книжка във Великобритания защото си мислят, че така не може да им се вземат точки, ако направят произшествие.
    Какво са точките, нека обясня. Във Великобритания, ако си шофьор с повече от 2 години стаж зад волана имаш право на 12 точки да ти бъдат отнети преди да ти вземат шофьорската книжка.( Да поясня, ако използваш адвокат и се стигне до съдя, може и с повече от 12 наказателни точки, да не ти вземат книжката). Ако си със по малко от 2 години опиот имаш само 6 точки.
    Да се върнем на българската шофьорска книжка.
    Когато някой заслужи наказателни точки, те не се слагат на шофьорка книжка или талон(тук няма талон) а се слагат на името на шофьора.

Тоест, ако някой който кара с българска шофьорска книжка получи 3 точки той ще има на името си 3 точки.

От тук нанатък, ако има застраховка на автомобил и се наложи да направи клейм, застрахователите ще разберат, че той има точки и може да му откажат дда му изплатят застраховката, защото има точки, а не им е казал.
    По тази логика, ако някой сънародник мото-съзтезател натрупа 12 точки тук, няма значение че няма английска книжка, то властите ще му отнемат правото да шофира.
    Няма значение, че книжката ти е българска и не са ти я взели.
    Иван Петров се води, че няма право да шофира повече и ако го прави ще е незаконоо, с невалидна застраховка и куп проблеми.

Та така със българските шофьорски книжки и номера, няма да я сменям, за да не ми сложат точки!
    Последно редактирано от lordm : 05-09-2018 на 12:52

Станете членове на нашата Facebook група Работа в UK https://www.facebook.com/groups/908173225909681/

Старо куче Аватара на zmei4o_pk
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Важна информация за всички шофьори във Великобритания

Някои карат с българска книжка не защото биха се спасили от отнемане на точки, а защото имат право да карат така до 70 годишна възраст. Не си длъжен да сменяш.Поне засега е така.
    бъди добър до смърт, или ...поне се опитвай!

администратор Atanas Chikov Аватара на lordm
    Град
    London, United Kingdom, United Kingdom
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: За: Важна информация за всички шофьори във Великобритания

Цитирай Първоначално написано от zmei4o_pk Виж мнението
    Някои карат с българска книжка не защото биха се спасили от отнемане на точки, а защото имат право да карат така до 70 годишна възраст. Не си длъжен да сменяш.Поне засега е така.
    А мойта книжка защо ми изтече когато бях на 35 години?

Станете членове на нашата Facebook група Работа в UK https://www.facebook.com/groups/908173225909681/

Напреднал Аватара на cyberfan
    Град
    Walton-on -Thames
    Post Thanks / Like

Защото си слаб шофьор явно.

YOU'LL NEVER WALK ALONE!

Старо куче
    Post Thanks / Like

И аз карам с българската още. Но си мисля дали а я обменя с ЮК такава сега, докато още може. Кой знае какво ще е след брекзит.
    Оделно има предимства английската: по-лесно взимаш кола под наем, ушев в България не може да се заяжда и т.н.

6. ХАРЕСВАМ! lordm liked this post
    Manchester United Fan Аватара на Zara
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Re: За: Важна информация за всички шофьори във Великобритания

Цитирай Първоначално написано от lordm Виж мнението
    А мойта книжка защо ми изтече когато бях на 35 години?
    Самите книжки са с валидност 10 г, а ако имаш професионална категория след 45 г се сменя на 5 г.

8. БЛАГОДАРЯ lordm thanked for this post
    Post Thanks / Like

According to the Gov.UK website, as an EU national:
    You can drive in Great Britain on your full, valid driving licence until you're 70, or for 3 years after becoming resident in Great Britain, whichever is longer.

10. БЛАГОДАРЯ lordm thanked for this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Re: За: Важна информация за всички шофьори във Великобритания

Цитирай Първоначално написано от Zara Виж мнението
    Самите книжки са с валидност 10 г, а ако имаш професионална категория след 45 г се сменя на 5 г.
    Книжка с професионална категория и преди 45 годишна възраст се сменя на всеки 5 години

Manchester United Fan Аватара на Zara
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от zmei4o_pk Виж мнението
    According to the Gov.UK website, as an EU national:
    You can drive in Great Britain on your full, valid driving licence until you're 70, or for 3 years after becoming resident in Great Britain, whichever is longer.
    Това е така, но заради снимката, книжката е валидна за 10 г, следва подмяна.

Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Zara Виж мнението
    Това е така, но заради снимката, книжката е валидна за 10 г, следва подмяна.
    Ясно е, че се подменя на всеки 10 години, но не ставаше въпрос за това. Аз говорех за смяната на българска с английска, че не е задължително, засега.

Старо куче
    Post Thanks / Like

На мен ми е мн интересно след брекзит какво ли ще измислят за тези, които са си сменили Бг книжката с английска. Няма да се очудя ако ни накарат някакъв кратък тест да направим срещу съответното заплащане разбира се...

Sent from my iPhone using Tapatalk

I see you... Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от redhotman Виж мнението
    На мен ми е мн интересно след брекзит какво ли ще измислят за тези, които са си сменили Бг книжката с английска. Няма да се очудя ако ни накарат някакъв кратък тест да направим срещу съответното заплащане разбира се...

Аз много бих се учудила, ако решат да го направят, ще изисква толкова много средства и хора, едва ли разполагат с тях. А и дори да имат, какъв е смисълът, тези хора най-често вече са шофирали тук и им е признато правото, че могат, сега със задна дата едва ли ще им го отнемат, това не е практика в правото да се приемат закони с обратна сила.
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

16. ХАРЕСВАМ! musi liked this post
    Старо куче Аватара на musi
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от redhotman Виж мнението

Няма никаква логика в това,което казваш.
    Все едно да имаш вече British citizen и да искат да доказваш нещо допълнително,което е задължително за хората извън ЕС
    За сменените книжки-никаква логика,но за не сменените сигурно ще се върне старото положение-живееш тук,искаш да караш ,трябва да я смениш в период от 6 месецаили 1 година(не си спомням как беше преди 2007)

" Тъп си ,че слушаш чалга,а слушаш чалга защото си тъп."

18. ХАРЕСВАМ! Мила liked this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

Дано да си права Musi , историята досега показва, че англичаните не обичат мн мн логиката и си боцкат имигрантите по всякакви параграфи. Без да ангажирам никого с моето мнение си мисля, че все ще ни измислят по един или друг начин

I see you... Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

В другата тема се обсъжда, но мястото му май е тук:

Driving in the EU if there's no Brexit deal

After March 2019, if you visit and drive in an EU country, for example on holiday, you would need both:

your UK driving licence
    the appropriate IDP (International Driving Permit)

Това е промяна, която ще настъпи, ако Великобритания излезе от ЕС без сделка. Ако има сделка, ще е каквото казва сделката.
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

21. БЛАГОДАРЯ musi thanked for this post
    Старо куче Аватара на musi
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Мила Виж мнението
    В другата тема се обсъжда, но мястото му май е тук:

Driving in the EU if there's no Brexit deal

After March 2019, if you visit and drive in an EU country, for example on holiday, you would need both:

your UK driving licence
    the appropriate IDP (International Driving Permit)

Това е промяна, която ще настъпи, ако Великобритания излезе от ЕС без сделка. Ако има сделка, ще е каквото казва сделката.
    Да,аз също го видях -не е чак толкова зле-5.5 паунда за година,ако няма сделка
    Не знам колко обаче ще плащат ЕС шофьори,които карат в UK ?Неминуемо ще има ответна реакция на UK за европейскте книжки /шофьори тук.

" Тъп си ,че слушаш чалга,а слушаш чалга защото си тъп."

23. ХАРЕСВАМ! Мила liked this post
    Старо куче Аватара на jhoro
    Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

Не би трябвало да има нищо такова, защото признаването (или не) на чуждестранно СУМПС не е според членството на страната в ЕС, а според това дали същата се е присъединила към Виенската конвенция за движението по пътищата (1968)!
    Очевидно - и преди, и след Брексит - United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland е страна по Конвенцията. Още от 8 ноември 1968 г.
    Най ме кефят дървени философи - когато започнат да се палят.
    “About one-fifth of the people are against everything all of the time.”
    May 6, 1964, U.S. Attorney General Robert F. Kennedy
    На този свят трябва да си честен, само когато парамедиците те питат : -"Какво сте взели?"
    Гугъл търсачка на форума...............-...............Проверка на правопис
    Fuck off... if you please!!!

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Важна информация за писма и пратки във Великобритания.
    От lordm във форум Изпращане на писма, колети и др.
    Отговори: 0
    Последно мнение: 15-04-2018, 16:28
  2. Отговори: 24
    Последно мнение: 04-03-2013, 05:51
  3. Council Tax - Много важна информация!
    От edin balgarin във форум Общ форум
    Отговори: 1
    Последно мнение: 19-09-2012, 21:26
  4. Отговори: 3
    Последно мнение: 10-03-2006, 06:53
  5. Важна информация за travel extensions
    От Charlotte във форум Статут в UK, постоянно жителство, британско гражданство
    Отговори: 3
    Последно мнение: 21-06-2005, 19:36

Отметки

Правила за публикуване

• Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
Top Worktops
eXTReMe Tracker