Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Резултати от 1 до 18 от общо 18
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране Мушички в апартамента

Здравейте , имам проблем с малки мушички в апартамента. Приличат на винарки . Вече цяла седмица убивам по 4-5 и много ме дразнят .Намирам ги предимно по кухненското . Имах едно цвете Юка , но го изнесох навън. Нямам плодове навън , коша за боклук го изхвърлям всени ден.
    Забелязах че има доста такива мушички по первазите на прозорците по етажите на блока .
    Пръсках с Райт , но на следващия ден пак открих мушички .
    Не съм имал такъв проблем досега . Сградата е нова .
    Някакъв сезон ли им е сега , нямам идея. Ще пробвам да кача снимка.
    Неможах да кача снимката но много наподобяват плодова муха.
    Благодаря за отговорите предварително!

Старо куче Аватара на DONALD TRUMP
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Мушички в апартамента

Цитирай Първоначално написано от Svetliu90 Виж мнението
    Здравейте , имам проблем с малки мушички в апартамента. Приличат на винарки . Вече цяла седмица убивам по 4-5 и много ме дразнят .Намирам ги предимно по кухненското . Имах едно цвете Юка , но го изнесох навън. Нямам плодове навън , коша за боклук го изхвърлям всени ден.
    Забелязах че има доста такива мушички по первазите на прозорците по етажите на блока .
    Сега заради едни мушички няма да си променяте навиците: напр. да пиете алкохол или да ядете неферменирали продукти и да ги хвърляте вечерта в кофата.............аз съм привърженик на друга теория- Фортеанската- че комплесни организми се появяват спонтано от нищото (етера) там където има подходящи условия за съществуването им...В скиците със същества на създателя има всички същества някога съществували и дори повече който не сме виждали (защото е нямало подходящи условия но сега ги има)..
    Последно редактирано от DONALD TRUMP : 04-09-2018 на 23:56
    EC=WC
    "Some ideas are so stupid that only intellectuals believe them"
    -George Orwell
    www.whatreallyhappened.com

I see you... Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

На нас ни се случи веднъж и се оказа, че някой е изпуснал един картоф на едно "потайно" място в килера, оказа се под един шкаф с колелца и там са се завъдили мушици. И аз като тебе си мислех, че отнякъде влизат, обаче се оказа, че източникът е въпросният картоф, за който никой не подозираше, докато не проследих накъде отиват мушиците и не го изчистих. Махнаха се веднага.
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

4. БЛАГОДАРЯ lordm thanked for this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

А някаква логика , защо има доста от тях на первазите на прозорците по етажите на сградата ? Дали им е някакъв период , защото съм сигурен ,че няма нищо забравено , което да ги привлича ?

Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

А някаква логика , защо има доста от тях на первазите на прозорците по етажите на сградата ? Дали им е някакъв период , защото съм сигурен ,че няма нищо забравено , което да ги привлича ?
    Казват, че като се позастуди времето, те търсят топлината в сградите и затова се появяват в по-големи количества. Тук са показали различни начини да направиш "капани" и да се отървеш от тях. Ние сме налепили едни лепенки като слънчогледчета по стъклата на някои прозорци, изглежда имат някаква отрова, защото отдолу периодично намирам мухи и такива мушици. Имаме и лампа, която има синьо-лилава светлина, привлича ги и някакси ги убива, мисля, не съм много сигурна как действа, мъжът ми я купи, когато имахме нашествие. Сега просто свети, не знам дали има някакъв ефект, защото почти не се виждат насекоми.
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Казват, че като се позастуди времето, те търсят топлината в сградите и затова се появяват в по-големи количества. Тук са показали различни начини да направиш "капани" и да се отървеш от тях. Ние сме налепили едни лепенки като слънчогледчета по стъклата на някои прозорци, изглежда имат някаква отрова, защото отдолу периодично намирам мухи и мушици. Имаме и лампа, която има синьо-лилава светлина, привлича ги и някакси ги убива, мисля, не съм много сигурна как действа, мъжът ми я купи, когато имахме нашествие. Сега просто свети, не знам дали има някакъв ефект, защото почти не се виждат насекоми.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Зсравейте . Искам да обновя малко информацията.
    Всеки ден започнах да намирам по-малки мушици по прозореца на хола (източен прозорец). Убивам всичко , пръскам с райт и на другия ден наново по прозореца малки мушици към 10тина. От старите , за които говорихме по-нагоре , намирам към 3-4.
    На Западния прозорец , който е отворен постоянно , няма нищо!!!!. Изчистих сифоните , абсорбатора , опуших всичко , прозорците са затворени и пак намирам следобед като ср прибера от работа. В целата сграда на прозорците мецду етажите има мушици . Никой няма джибри в мазето или където и да е. И всички комшии намират по някоя мущичка утях. Тия по-големите мушици , се примирих да намирам по 2-3-4 ама от вчера с тия малките по 10 на прозореца отнова съм шах.
    Явно влизат отвън , защото пръскам в стаята и на другия ден пак има от тях...
    От къде влизат тия гадове ? Имате ли предположения. Ходих в мазето и е чисто . Единственото е че преди 2 месеца се беше спукала някаква тръба и се баха наводнили гараците и мазетата. Ако имате идеи и предположения казвайте , че аз ср изчерпах от логики ....
    От Изток има на затворен прозорец , от запад на отворен няма нищо.... луда работа

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Зсравейте . Искам да обновя малко информацията.
    Всеки ден започнах да намирам по-малки мушици по прозореца на хола (източен прозорец). Убивам всичко , пръскам с райт и на другия ден наново по прозореца малки мушици към 10тина. От старите , за които говорихме по-нагоре , намирам към 3-4.
    На Западния прозорец , който е отворен постоянно , няма нищо!!!!. Изчистих сифоните , абсорбатора , опуших всичко , прозорците са затворени и пак намирам следобед като ср прибера от работа. В целата сграда на прозорците мецду етажите има мушици . Никой няма джибри в мазето или където и да е. И всички комшии намират по някоя мущичка утях. Тия по-големите мушици , се примирих да намирам по 2-3-4 ама от вчера с тия малките по 10 на прозореца отнова съм шах.
    Явно влизат отвън , защото пръскам в стаята и на другия ден пак има от тях...
    От къде влизат тия гадове ? Имате ли предположения. Ходих в мазето и е чисто . Единственото е че преди 2 месеца се беше спукала някаква тръба и се баха наводнили гараците и мазетата. Ако имате идеи и предположения казвайте , че аз ср изчерпах от логики ....
    От Изток има на затворен прозорец , от запад на отворен няма нищо.... луда работа

Старо куче
    Post Thanks / Like

Тея твойте мушици се въдят точно от застояла вода някъде. Имах същия проблем и аз като тебе пръсках със спрей. Спрея убива живите, но от яйцата им се люпят нови и нови. При над проблема беше прекомерно поливане на цветята. Провери в мазите тая тръба дето се е била спукала и наводнила дали не е останала някаква локва някъде или влага. Успех и не се бой: не апят!!!

Sent from my iPhone using Tapatalk

Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от redhotman Виж мнението
    Тея твойте мушици се въдят точно от застояла вода някъде. Имах същия проблем и аз като тебе пръсках със спрей. Спрея убива живите, но от яйцата им се люпят нови и нови. При над проблема беше прекомерно поливане на цветята. Провери в мазите тая тръба дето се е била спукала и наводнила дали не е останала някаква локва някъде или влага. Успех и не се бой: не апят!!!

Sent from my iPhone using Tapatalk
    Един от съветите е да се смени тотално почвата на цветята, защото е възможно да полагат яйцата си в горния слой на почвата.

Но с тази разлята вода в мазетата, аз бих потърсила exterminator за съвет.
    Последно редактирано от Мила : 12-09-2018 на 21:17 Причина: грешка

Старо куче Аватара на jhoro
    Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Мила Виж мнението
    Един от съветите е да се смени тотално водата на цветята, защото е възможно да полагат яйцата си в горния слой на почвата.

Но с тази разлята вода в мазетата, аз бих потърсила exterminator за съвет.
    За преполиването съм съгласен, но за смянс на водата … !!! Как ще стане?
    По-скоро може да смени почвата. И да намали поливането - пръстта да поизсъхне. Поне най-горния слой.
    Най ме кефят дървени философи - когато започнат да се палят.
    “About one-fifth of the people are against everything all of the time.”
    May 6, 1964, U.S. Attorney General Robert F. Kennedy
    На този свят трябва да си честен, само когато парамедиците те питат : -"Какво сте взели?"
    Гугъл търсачка на форума...............-...............Проверка на правопис
    Fuck off... if you please!!!

13. БЛАГОДАРЯ Мила thanked for this post
    Старо куче Аватара на Bupyc
    Post Thanks / Like

Джибрите са готови. Време е да ги слагаш в казана.

Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от jhoro Виж мнението
    За преполиването съм съгласен, но за смянс на водата … !!! Как ще стане?
    По-скоро може да смени почвата. И да намали поливането - пръстта да поизсъхне. Поне най-горния слой.
    Точно смяна на почвата имах предвид, не знам защо съм писала водата, ще го поправя.

Старо куче Аватара на jhoro
    Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Мила Виж мнението
    Точно смяна на почвата имах предвид, не знам защо съм писала водата, ще го поправя.
    Лапсус лингве!
    Случват се такива неща.
    Най ме кефят дървени философи - когато започнат да се палят.
    “About one-fifth of the people are against everything all of the time.”
    May 6, 1964, U.S. Attorney General Robert F. Kennedy
    На този свят трябва да си честен, само когато парамедиците те питат : -"Какво сте взели?"
    Гугъл търсачка на форума...............-...............Проверка на правопис
    Fuck off... if you please!!!

17. БЛАГОДАРЯ Мила thanked for this post
    Старо куче Аватара на dimi_m
    Post Thanks / Like

Аз живеех в една квартира преди няколко години и там където е бойлера отзад в дупката имаше кошер с оси, цялата кухня беше пожълтяла и то едни огромни, а колко флакона с райд изпръсках, само аз си знам
    Обожавам някой с два развода, три кредита и ипотека, да ми дава съвети как да живея

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Вчера силиконирах покрай прозореца , да видим дали ще има . Интересно ми е от къде влизат тия гадове . Намаляха и във входа . Надявам се да поизчезнат вече , че съм малко вманиачен и само да видя 1 и почвам издирване !

Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Вчера силиконирах покрай прозореца , да видим дали ще има . Интересно ми е от къде влизат тия гадове . Намаляха и във входа . Надявам се да поизчезнат вече , че съм малко вманиачен и само да видя 1 и почвам издирване !
    Ще изчезнат по естествен път със застудяването на времето...

Contrarian Аватара на mate
    Град
    Glasgow
    Post Thanks / Like

И аз ги забелязвам в последно време. Това са така наречените винарки, но като че ли е вярно, че не винаги идват само при застояли плодове боклук.

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Отговори: 18
    Последно мнение: 12-06-2012, 17:19
  2. София взе апартамента на Андрей Луканов
    От Мила във форум Светски новини
    Отговори: 0
    Последно мнение: 09-08-2011, 15:47
  3. ЧРД на Муши!!!
    От Mudkip във форум Честитки
    Отговори: 19
    Последно мнение: 25-09-2006, 13:30
  4. помощ за теч в апартамента