Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 25 от общо 35
    администратор Atanas Chikov Аватара на lordm
    Град
    London, United Kingdom, United Kingdom
    Post Thanks / Like

По подразбиране Как се живее като пенсионер със 164.35 паунда на седмица?

Как се живее като пенсионер със 164.35 паунда на седмица

Това се питат сънародници. В момента държавната британска пенсия е 725 паунда на месец. Според някои това е малко пари да може да живее човек във Великобритания.

Нека обаче разнищим темата … всъщност ние българите много обичаме да гледаме парите на другите.
    Веднага се прокрадват конспирации, а това е невъзможно малко сума, нещо друго има, британците получават и друга сума пари, каква ли е тя!?

Когато човек е пенсионен, той не е длъжен да разчита само на държавна пенсия, има и доста частни пенсионни фондове и много от британците и не само имат точно такива .

Но да предположим че 65 годишния Джорд Мичъл е сам пенсионер и живее само на държавна пенсия от 725 паунда.

Джордж казахме, че е не 65 години живял е 47 години пълнолетие. Нормалния ипотечен кредит е 25 години, което означава, че Джорд има поне едно изплатено собствено жилище.

Тоест в месечните му разходи не влиза квартира. Няма и разходи за транспорт, той има безплатна карта за пътуване с обществен транспорт. Няма разходи за лекарства тъй като са му безплатни, значи месечните разходи са за храна, ток и газ, телефон и кансъл такса.

Council tax ако е нормално , около 100 паунда на месец може да бъде намалена за пенсионери с нисък доход. За храна ще плащат да кажем по 200 паунда на месец, ток и газ и телефон 150 паунда на месец , други разходи и ако ги сметне човек отиват едно по 500 паунда на медец разходи за основни нужди.
    Ако Джордж живее с жена си тогава те ще споделят и общинска такса и други разходи.

Та както виждате успяват да вържат двата края със 725 паунда на човек.
    Ако Джордж е бил пресметлив и за тези 47 годишен живот като пълнолетен е успял да вземе и изплати повече от едно жилище, то сега той ако има две жилища ще получава наем от другото в рамките на да кажем 1000 паунда на месец и ще има пари и за бинго всяка седмица и за Испания плажове и за други неща.
    Та ето така горе долу живеят английските пенсионери с парите които получават.
    Последно редактирано от lordm : 03-09-2018 на 17:35
    Лицензиран имиграционен съветник Level 1 към OISC

Станете членове на нашата Facebook група Работа в UK https://www.facebook.com/groups/908173225909681/

2. ХАРЕСВАМ! nesi, Мила liked this post
    Старо куче Аватара на jhoro
    Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Как се живее като пенсионер със 164.35 паунда на седмица?

Wow!
    Ти ... пенсионира ли се вече?
    Най ме кефят дървени философи - когато започнат да се палят.
    “About one-fifth of the people are against everything all of the time.”
    May 6, 1964, U.S. Attorney General Robert F. Kennedy
    На този свят трябва да си честен, само когато парамедиците те питат : -"Какво сте взели?"
    Гугъл търсачка на форума...............-...............Проверка на правопис
    Fuck off... if you please!!!

Град
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: За: Как се живее като пенсионер със 164.35 паунда на седмица?

Не не рано ми е още имам 23-24 години поне, просто ме питат и аз отговарям.

Станете членове на нашата Facebook група Работа в UK https://www.facebook.com/groups/908173225909681/

Напреднал
    Град
    Currently London
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Re: За: Как се живее като пенсионер със 164.35 паунда на седмица?

Цитирай Първоначално написано от lordm Виж мнението
    Не не рано ми е още имам 23-24 години поне, просто ме питат и аз отговарям.
    Само да добавя една малка, но вероятно доста съществена подробност която автора е пропуснал умишлено или не.

Тези ''магически'' 164 лири на седмица се получават само и единствено когато имаш 35 квалифицирани/ легално доказани/ години трудов стаж. Поне засега е така.

А и освен това, трябва да се доживее пенсионната възраст.

А тя пустата върви нагоре и нагоре.....
    Влюбен в Нова Зеландия...
    ... И отблизо е прекрасна!.......

6. БЛАГОДАРЯ lordm thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! Мила liked this post
    Старо куче Аватара на dimi_m
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Re: За: Как се живее като пенсионер със 164.35 паунда на седмица?

Еми то неможе само да се ходи с такси до работа, да си изпиваш заплатата и като се пенсионираш да се чудиш с тия пари как да вържеш месеца. Като видиш, че пенсията ти е малка, подсигоряваш си един имот за собствено ползване и единедин който да даваш под наем и с държавната пенсия нещата изглеждат по различно, отколкото да виснеш с 700 паунда.
    Обожавам някой с два развода, три кредита и ипотека, да ми дава съвети как да живея

8. ХАРЕСВАМ! nesi, lordm liked this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

И до тук постовете са преди брексит. Да видим какво ще се случи в близките шест месеца. Много е вероятно тези паунди да не стигат да си платиш комуналните услуги след брексит. Мисля че е малко вероятно да се случи но кой знае
    Или вдигаш прах, или гълташ прах. — Хенри Кисинджър

Град
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: За: Re: За: Как се живее като пенсионер със 164.35 паунда на седмица?

Цитирай Първоначално написано от treven Виж мнението
    Само да добавя една малка, но вероятно доста съществена подробност която автора е пропуснал умишлено или не.

Тези ''магически'' 164 лири на седмица се получават само и единствено когато имаш 35 квалифицирани/ легално доказани/ години трудов стаж. Поне засега е така.

А и освен това, трябва да се доживее пенсионната възраст.

А тя пустата върви нагоре и нагоре.....
    Да да това е така трябват ти тези години, но доири да ги нямаш ако живееп тук и нямаш много спестявания ще може да сизползваш пенсионен кредит да стигнеш до тази сума.

Старо куче Аватара на DONALD TRUMP
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от deijei Виж мнението
    И до тук постовете са преди брексит. Да видим какво ще се случи в близките шест месеца. Много е вероятно тези паунди да не стигат да си платиш комуналните услуги след брексит. Мисля че е малко вероятно да се случи но кой знае
    И кво стана след брексита има ново летоброене нали това искаше да кажеш....така си е УК ще бъдат независими от още съвсем малко съществуващото ЕУ......
    DONALD TRUMP 2020

Старо куче
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: За: Как се живее като пенсионер със 164.35 паунда на седмица?

Цитирай Първоначално написано от DONALD TRUMP Виж мнението
    И кво стана след брексита има ново летоброене нали това искаше да кажеш....така си е УК ще бъдат независими от още съвсем малко съществуващото ЕУ......
    де да знам ако не им уврът главите туку виж и ново летоброене станало. никой не е независим има по малко и повече зависими
    Или вдигаш прах, или гълташ прах. — Хенри Кисинджър

Старо куче Аватара на DONALD TRUMP
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от deijei Виж мнението
    де да знам ако не им уврът главите туку виж и ново летоброене станало. никой не е независим има по малко и повече зависими
    Хахаха....сега играеш на думи .....ами и аз ще играя: ако им "уврат" главите значи че мозъците са сварени....много символично го даваш- браво.....
    DONALD TRUMP 2020

Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от lordm Виж мнението
    Как се живее като пенсионер със 164.35 паунда на седмица

Това се питат сънародници. В момента държавната британска пенсия е 725 паунда на месец. Според някои това е малко пари да може да живее човек във Великобритания.

Нека обаче разнищим темата … всъщност ние българите много обичаме да гледаме парите на другите.
    Веднага се прокрадват конспирации, а това е невъзможно малко сума, нещо друго има, британците получават и друга сума пари, каква ли е тя!?

Когато човек е пенсионен, той не е длъжен да разчита само на държавна пенсия, има и доста частни пенсионни фондове и много от британците и не само имат точно такива .

Но да предположим че 65 годишния Джорд Мичъл е сам пенсионер и живее само на държавна пенсия от 725 паунда.

Джордж казахме, че е не 65 години живял е 47 години пълнолетие. Нормалния ипотечен кредит е 25 години, което означава, че Джорд има поне едно изплатено собствено жилище.

Тоест в месечните му разходи не влиза квартира. Няма и разходи за транспорт, той има безплатна карта за пътуване с обществен транспорт. Няма разходи за лекарства тъй като са му безплатни, значи месечните разходи са за храна, ток и газ, телефон и кансъл такса.

Council tax ако е нормално , около 100 паунда на месец може да бъде намалена за пенсионери с нисък доход. За храна ще плащат да кажем по 200 паунда на месец, ток и газ и телефон 150 паунда на месец , други разходи и ако ги сметне човек отиват едно по 500 паунда на медец разходи за основни нужди.
    Ако Джордж живее с жена си тогава те ще споделят и общинска такса и други разходи.

Та както виждате успяват да вържат двата края със 725 паунда на човек.
    Ако Джордж е бил пресметлив и за тези 47 годишен живот като пълнолетен е успял да вземе и изплати повече от едно жилище, то сега той ако има две жилища ще получава наем от другото в рамките на да кажем 1000 паунда на месец и ще има пари и за бинго всяка седмица и за Испания плажове и за други неща.
    Та ето така горе долу живеят английските пенсионери с парите които получават.
    Има други частни фондове, ако си внасял, но ако мен ме питаш, по хубаво си отвори една банкова сметка и си спестявай или един имот, който да даваш под наем. Едно време баща ми така направи, като беше по мисии, в България го водиха неплатена отпуска и пенсията му е много малка, но с парите, които изкара ги инвестира в имоти и ги отдава сега под наем. На мен също пенсията няма да ми е висока, макар че шефчето ме е включил и към някакъв частен пенсионен фонд, ама какви кинти ще взимам от там, един господ знае, затова сега инвестирам в недвижимо имущество, че пазач не ми се работи като остарея
    Обожавам някой с два развода, три кредита и ипотека, да ми дава съвети как да живея

Старо куче Аватара на musi
    Post Thanks / Like

Ние със съпруга ми мислим и за друг вариант-връщане в Бг след пенсия.
    Имаме наш апартамент тук,който мислим да пуснем под наем(600-650 лири на месец)
    С двете пенсии-мойта и ма съпруга ми плюс една частна моя ще направим около 1500 лири на месец.
    В България след пенсионирането ни с тези пари от UK пенсия((1400-1500лири),UK наем (600лири)и българска пенсия(300-500 лева?имаме аз-26 години,съпруга ми 30 стаж/години работа в Бг)
    С тези пари (2000/2200лири)в България ,като пенсионери мисля,че ще сме много добре.
    Единственото нещо,което е най-важно-да сме живи и здрави

" Тъп си ,че слушаш чалга,а слушаш чалга защото си тъп."

16. ХАРЕСВАМ! zmei4o_pk, treven, Motovilkov liked this post
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от musi Виж мнението
    С двете пенсии-мойта и ма съпруга ми плюс една частна моя ще направим около 1500 лири на месец.
    В България след пенсионирането ни с тези пари от UK пенсия((1400-1500лири),UK наем (600лири)и българска пенсия(300-500 лева?имаме аз-26 години,съпруга ми 30 стаж/години работа в Бг)
    С тези пари (2000/2200лири)в България ,като пенсионери мисля,че ще сме много добре.
    Май си забравила, че устремно вървим към евро, а паунда поевтинява. А колко пари мога да очаквам от частният фонд, нещо немога да влезна в моят профил, за да проверя, но грубо на колко мога да се надявам
    Последно редактирано от dimi_m : 04-09-2018 на 09:19

Старо куче Аватара на Bupyc
    Post Thanks / Like

Само да не фалират пенсионните фондове както стана с банките, ама държавата там няма да помага.

19. ХАРЕСВАМ! lordm liked this post
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от dimi_m Виж мнението
    Май си забравила, че устремно вървим към евро, а паунда поевтинява. А колко пари мога да очаквам от частният фонд, нещо немога да влезна в моят профил, за да проверя, но грубо на колко мога да се надявам
    Докато се пенсионираме лирата ще се стабилизира.Няма Англия да обяви фалит ,спокойно.
    Частното пенсионно осигуряване зависи от годините и сумата,която е внасяна.Не мога да ти отговоря

Напреднал
    Град
    Currently London
    Post Thanks / Like

Няма еднозначен отговор на този въпрос.

Всичко зависи как и къде фонда инвестира оперативният капитал.

Освен това има фондове с различна степен на риск при инвестирането.

Възвръщаемостта може да бъде от 0 до 50% на година.

И разбира се зависи каква е сумата която е инвестирана от твое лице във фонда.

Ако пък си на пенсионна схема към компанията за която работиш, то твоята месечна вноска обикновено/но, не винаги/ е еднаква с тази която прави работодателят ти за теб и нещата са по ясни за смятане.

Та не е зле да намериш начин да си влезеш в акаунта и да провериш.

Успех!

22. ХАРЕСВАМ! Мила liked this post
    На почивка
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от musi Виж мнението
    164 паунда на седмица е минималната пенсия . Но трябва 35 години квалифицирани за да се вземе . И не би могла да се пренесе в България . Ако имате 15 години работени . Бихте могли да пренесете в България 15/35 ти от пенсията

На почивка
    Post Thanks / Like

Над 50 % от англичаните нямат собствен изплатен имот . Така че 164 паунда на седмица е пълна мизерия .

Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от kanarinapred Виж мнението
    164 паунда на седмица е минималната пенсия . Но трябва 35 години квалифицирани за да се вземе . И не би могла да се пренесе в България . Ако имате 15 години работени . Бихте могли да пренесете в България 15/35 ти от пенсията
    Да,годините ще са по малко -21 ще са моите,но сигурно знаеш за това:
    https://www.ageuk.org.uk/information...ension-credit/
    Съгласна съм,че пенсията е ниска и не си е работа да стоиш на нея.Оставане тук след пенсия може би за няколко години е поради възможността да поработиш малко отгоре(някой и друг месец)за да си добавиш допълнително нещо.В Бг това няма да е възможно на тази възраст посмъртно.
    Както казах по горе,да имаш пенсия от тук ,да допълниш нещо с българска такава,да използваш парите от имота ти тук(наем или продажба),да си жив и здрав и да си харчиш парите в Бг

На почивка
    Post Thanks / Like

пенсиония кредит не се пренася в България . Ако се преместите за постояно в България . ще загубите безплатното здравеопазване в Англия . Англия не е най социалната страна в Европа . Дори бих казал че от големите икономики на Европа са най зле .
    Последно редактирано от kanarinapred : 05-09-2018 на 16:58

Напреднал
    Град
    Currently London
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от dimi_m Виж мнението
    Изпуснал съм цитата и адресата в предният си пост за което се извинявам за повторението.
    Няма еднозначен отговор на този въпрос.

Всичко зависи как и къде фонда инвестира оперативният капитал.

Освен това има фондове с различна степен на риск при инвестирането.

Възвръщаемостта може да бъде от 0 до 50% на година.

И разбира се зависи каква е сумата която е инвестирана от твое лице във фонда.

Ако пък си на пенсионна схема към компанията за която работиш, то твоята месечна вноска обикновено/но, не винаги/ е еднаква с тази която прави работодателят ти за теб и нещата са по ясни за смятане.

Та не е зле да намериш начин да си влезеш в акаунта и да провериш. И ако не си доволен да си прехвърлиш натрупаното във фонд с добра доходност. Струва си.

Успех!

Post Thanks / Like

пенсиония кредит не се пренася в България . Ако се преместите за постояно в България . ще загубите безплатното здравеопазване в Англия . Англия не е най социалната страна в Европа . Дори бих казал че от големите икономики на Европа са най зле .
    Кой казва,че ще се пренесеш за постоянно?
    Идваш,връщаш се ,ти си англичанин

На почивка
    Post Thanks / Like

Какво като си англичанин . С български пакистански полски и тн произход . Ако взимате пенсион кредит и напуснете УК за повече от 28 дни трябва да уведомите властите. Ако ви няма в УК 183 дни в годината губите безплатно здраво лечение , пенсион кредит и тн

Post Thanks / Like

Какво като си англичанин . С български пакистански полски и тн произход . Ако взимате пенсион кредит и напуснете УК за повече от 28 дни трябва да уведомите властите. Ако ви няма в УК 183 дни в годината губите безплатно здраво лечение , пенсион кредит и тн
    Знаеш ли,дори ме мисля да кандидатствам за пенсионен кредит
    Не мисля,че ще сме зле,ако живеем в Бг след пенсионирането ни.
    Ако сме живи и здрави(това е най-важното пак повтарям)
    с пенсията от UK 21/35/Бг пенсия за 26,съпруга ми 31 години и един минимален наем на жилище,което имаме тик не смятам,че ще сме зле в Бг.Ще сме доста по добре от мои колеги,които ще се пенсионират с пенсия около 380-400 лева
    Да даде Господ да си получаваме горното по дълго време
    Темата е-прочети заглавието ...
    С тази сума тук,цитирам един много важен за мен човек -“Да оцелееш с пенсия е “-
    “Mission-Impossible”
    Остани си със здраве

31. ХАРЕСВАМ! Мила liked this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

Ами дано да се обезцени паунда няколко пъти, че имам голям мортгидж още.

33. Dislikes dimi_m disliked this post
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. BG Пенсионер в UK
    От shopska salata във форум Статут в UK, постоянно жителство, британско гражданство
    Отговори: 73
    Последно мнение: 28-05-2017, 22:42
  2. Отговори: 1
    Последно мнение: 20-03-2014, 19:43
  3. Пенсионер и ИЛР
    От inteli40 във форум Постоянно пребиваване (ILR)
    Отговори: 1
    Последно мнение: 27-06-2011, 12:14
  4. Относно пенсионер
    От Ralica във форум Benefits - Помощи
    Отговори: 11
    Последно мнение: 08-08-2009, 17:43
  5. 50 паунда на седмица!!!
    От Mariya1973 във форум Общ форум
    Отговори: 17
    Последно мнение: 24-05-2009, 19:15

Отметки

Правила за публикуване