Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Резултати от 1 до 2 от общо 2
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Lightbulb Statement of Comparability за Entry For Further Education/Sixth Form

Здравейте! Предстои ми да бъда 9 клас в България и следващата година (когато би трябвало да съм 10 клас в България) ще се местя при родителите ми в Лондон. Това ще рече, че трябва да кандидатствам за Sixth Form. Набелязах си няколко колежа, които предлагат предмети, интересни за мен. Проверих какви са изискванията им за прием на ученици, които са се обучавали извън UK, и отговорът беше Statement of Comparability на моята квалификация по техните стандарти или да държа два изпита (по английски и по математика), ако нямам въпросния документ. Въпросът ми е каква е моята квалификация в този случай? Ако кандидатствах след седми клас, квалификацията би била удостоверението ми за завършено основно образование, но аз отивам след девети клас, което не е клас, с който се приключва някакъв етап от образованието, така че не получавам удостоверение/диплома/свидетелство за завършването му. Какво да им пратя на NARIC, за да бъде издадено въпросното Statement of Comparability? Сканирана последната страница от бележника, където са написани предметите и оценките ми? Академична справка с оценките по предметите от 9 клас или от двете години, през които съм била в гимназия? Бих питала и в NARIC, обаче не знам по какъв начин да задам въпроса.
    Също така, разбрах, че може да не ми се признае оценката по английски като равносилна на оценка от GCSE/IGCSE (тъй като английския в България се учи като чужд език, а не като роден) и ще трябва да държа изпит по английски в колежа, който съм избрала. Някой знае ли какво би било нивото на сложност на такъв изпит? Учила съм английски по 12 часа седмично в 8-ми клас и ми е профилиращ предмет, така че не вярвам да срещна кой знае какви трудности на изпита, но ако изискват ниво, по-високо от B2, не мисля, че бих се справила... Някой, ако има опит с издаването на Statement of Comparability за Entry For Further Education, нека сподели. Ще ми е от полза.
    Понеже забравих да питам колежа (но ще ги питам, ако е нужно), когато писах първото си запитване към тях, питам вас, ако имате информация по въпроса. Трябва ли да подам заявление за прием в колежа през ноември/декември, когато подават заявления UK учениците, или може и по-късно, след като не уча там?

I see you... Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Statement of Comparability за Entry For Further Education/Sixth Form

Обади се и питай в NARIC, има предоставен телефон за запитвания, преди да качиш документите за сравнение. Дали ще се признае езикът, те ще преценят също, зависи и от хорариума.
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Sixth Bulgarian Folk Festival "На гергьовско хоро в Лондон
    От lordm във форум Музика, концерти, партита
    Отговори: 0
    Последно мнение: 30-04-2017, 11:18
  2. Sixth form or college
    От zvezda във форум Начални и основни училища в UK
    Отговори: 16
    Последно мнение: 05-11-2012, 06:23
  3. Питане относно Sixth form в Grammar school?
    От Edna във форум Образование в UK
    Отговори: 14
    Последно мнение: 04-10-2009, 01:25
  4. що е Statement of Account
    От kati_to във форум Пари, Финанси, Счетоводство, Mortgages, Застраховки
    Отговори: 2
    Последно мнение: 10-04-2008, 16:20
  5. Sixth Form, A-Level
    От Dolly във форум Образование в UK
    Отговори: 2
    Последно мнение: 25-02-2007, 20:46

Отметки