Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 2 от 2 ПървиПърви 12
Резултати от 26 до 38 от общо 38
    Старо куче Аватара на dimi_m
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Живот и реализация в UK. Може би с "последния влак"

Цитирай Първоначално написано от Motovilkov Виж мнението
    Леко по темата - на един мой колега жена му таман миналата седмица си защити PHD-то по биохимия. След 4 години научна работа спонсорирана от водещ производител на лекарства. Сега се надява на възможност да започне работа при тях, но не е сигурно.
    В крайна сметка има учени в ЮК и си работят по проекти....
    Малцина имат късмет като твоята роднина, да си постигне желанията. Например Роман Абрамович е искал да стане учител, ама не му се е получило
    Обожавам някой с два развода, три кредита и ипотека, да ми дава съвети как да живея

2. ХАРЕСВАМ! ivaylomb2011 liked this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

Ами помисли логично. Ако при брекзит ще стане по-трудно за имигранти, то съответно и конкуренцията за работа ще спадне. Може малко повече бюрокрация да има, но работата (и заплатите) трябва да се увеличат

4. ХАРЕСВАМ! ivaylomb2011 liked this post
    Напреднал Аватара на nesi
    Post Thanks / Like

Здравей, бих искала да ти дам един пример само. Моя приятелка с PhD по мед.физика и достатъчно стаж в БГ остава без работа. Работеше в Сити kлиник , но мястото го закриват и от февруари е на борсата ( на 46г със семейство и две големи деца учещи в университет). решава да се свърже с мен за да пита дали е възможно да си намери работа по специалноста. дадох и нужните линкове както и директно обявите за свободни местa които ежедневно вървят по емейлите ми. Преди два месеца беше интервюто, одобриха я за позицията (band 8А в Лондонска болница) без дори да има регистрация към HSPC още. Октомври започва работа. Така че въпреки Брекзит UK винаги ше търси специалисти със стаж! А и които има желание успява! няма невъзможни неща. А аз само за инфо работя по специалноста си в UK още преди БГ да беше влязла в EU! Специалисти винаги ще ще се търсят за разлика от БГ!!!

6. БЛАГОДАРЯ ivaylomb2011 thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! deijei, zmei4o_pk, ivaylomb2011 liked this post
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от nesi Виж мнението
    Здравей, бих искала да ти дам един пример само. Моя приятелка с PhD по мед.физика и достатъчно стаж в БГ остава без работа. Работеше в Сити kлиник , но мястото го закриват и от февруари е на борсата ( на 46г със семейство и две големи деца учещи в университет). решава да се свърже с мен за да пита дали е възможно да си намери работа по специалноста. дадох и нужните линкове както и директно обявите за свободни местa които ежедневно вървят по емейлите ми. Преди два месеца беше интервюто, одобриха я за позицията (band 8А в Лондонска болница) без дори да има регистрация към HSPC още. Октомври започва работа. Така че въпреки Брекзит UK винаги ше търси специалисти със стаж! А и които има желание успява! няма невъзможни неща. А аз само за инфо работя по специалноста си в UK още преди БГ да беше влязла в EU! Специалисти винаги ще ще се търсят за разлика от БГ!!!
    Как няма да я вземат, в момента има глад в тоя сектор и взимат куцо и сакато, да не говорим, че миналата година е с близо 90% по малко подадени апликейшна за pin номер при сестрите, сравнени е от преходните години. Да не говорим, че nhs плаща добри заплати, само да привлече служители. Имам един приятел филипинец, еми започна към nhs като някакъв асистент в една очна болница, помага на сестрите, асистира им, супер лека работа, 12 на час, събота и неделя ако работи плащат двойно, 2 месеца платена отпуска, куп други привилегии. Пича е работил, като care и веднага го взеха, подаде си документи и за един месец почна
    Обожавам някой с два развода, три кредита и ипотека, да ми дава съвети как да живея

8. ХАРЕСВАМ! ivaylomb2011 liked this post
    Post Thanks / Like

за сестри, care assistance and low band positions може би да взимат куцо и сакато , но за clinical scientist нещата изглеждат доста по различно!

10. БЛАГОДАРЯ ivaylomb2011 thanked for this post
    Старо куче Аватара на zmei4o_pk
    Post Thanks / Like

Ивайло, доста си нерешителен. Няма какво да губиш. България няма да ти избяга, Германия също.
    Дадоха ти линк с обяви. Брексит не го мисли. Специалисти винаги ще са добре дошли. Действай.
    бъди добър до смърт, или ...поне се опитвай!

12. БЛАГОДАРЯ ivaylomb2011 thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! nesi, vladigbg liked this post
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от nesi Виж мнението
    за сестри, care assistance and low band positions може би да взимат куцо и сакато , но за clinical scientist нещата изглеждат доста по различно!
    не искам да влизам в спорове с теб, ама щом са опрели до човек, който няма един ден трудов стаж в тази държава, без никакви документи, значи работата не е много привлекателна и никой не я иска да я работи, а ние българите сме си го казали ,, случи ли ти се нещо много ху0аво,значи не е много на хубаво" Докторската професия също я водят като престижна работа, ама я ги питай тия които работят в моргата и разфасоват трупове да ли им е добре.
    Хубава работа и лоша ракия няма
    Последно редактирано от dimi_m : 30-08-2018 на 03:16

14. Dislikes nesi disliked this post
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от dimi_m Виж мнението
    не искам да влизам в спорове с теб, ама щом са опрели до човек, който няма един ден трудов стаж в тази държава, без никакви документи, значи работата не е много привлекателна и никой не я иска да я работи, а ние българите сме си го казали ,, случи ли ти се нещо много ху0аво,значи не е много на хубаво" Докторската професия също я водят като престижна работа, ама я ги питай тия които работят в моргата и разфасоват трупове да ли им е добре.
    Хубава работа и лоша ракия няма
    явно не четеш какво съм написала

Нов потребител
    Град
    Sofia
    Post Thanks / Like

Здравейте отново!
    Реших отново да пиша тук. При мен ситуацията е следната. През септември изкарах много тежък грип, който много забави събитията покрай мен. Наложи се след това да работя целия октомври, за да си изпълня предизвестието за напускане на работа и считано от 01.11.18 г. съм освободен.
    Сега се колебая какво да избера.
    Имам предложение за работа в София за 1000 лева на месец. От друга страна имам предложение и за Манчестър за 8.50 лири на час. Кое ли да избера? Да замина ли за UK? Квартирата била за сам човек в стая в къща с обща баня и кухня.
    До края на седмицата трябва да си взема решението и се нуждая от съвет.
    :-)

I see you... Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от ivaylomb2011 Виж мнението
    Здравейте отново!
    Реших отново да пиша тук. При мен ситуацията е следната. През септември изкарах много тежък грип, който много забави събитията покрай мен. Наложи се след това да работя целия октомври, за да си изпълня предизвестието за напускане на работа и считано от 01.11.18 г. съм освободен.
    Сега се колебая какво да избера.
    Имам предложение за работа в София за 1000 лева на месец. От друга страна имам предложение и за Манчестър за 8.50 лири на час. Кое ли да избера? Да замина ли за UK? Квартирата била за сам човек в стая в къща с обща баня и кухня.
    До края на седмицата трябва да си взема решението и се нуждая от съвет.
    :-)
    Какво ще работиш в София и в Манчестър? Къде ще живееш в София, ако е под наем - какви условия и колко е наемът? Какво мислиш да правиш оттук нататък с живота си, където и да е той? Ще работиш нискоквалифицирана работа или ще търсиш отново нещо, което отговаря на образованието ти?
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

Нов потребител
    Град
    Sofia
    Post Thanks / Like

Ще отговоря малко отзад напред. Да, искам да работя в определен момент по специалността си. Тук нямам такъв шанс, втора година подред, включително и през последните дни обиколих различни институти на БАН и СУ и ЛТУ, питах на място по секции и катедри, писах мейли, обаждах се... според зависи кой как иска да комуникира. За жалост работа не се намери. А и да се намери, заплатите са 500-600 лева, мизерията е тотална, особено в БАН. Видях го с очите си. Ако друг ми го разказваше, нямаше да повярвам на 100%.
    Роден съм в София, наем не плащам, но предлаганата работа е в склад, както в UK. Проблемът е че е на другия край на града и трябва да пътувам час и половина в едната посока и да комбинирам метро, автобус 204 и трамвай в час пик.
    Наемът за Манчестър е 85 паунда за седмица, самостоятелна стая с включени режийни, има и осигурен транспорт до работа. Отново в склад.
    Все пак си мисля, че рано или късно в UK ще заработя и по специлаността си.
    Как да действам, в чудо се виждам в момента...

Старо куче
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от ivaylomb2011 Виж мнението
    Ще отговоря малко отзад напред. Да, искам да работя в определен момент по специалността си. Тук нямам такъв шанс, втора година подред, включително и през последните дни обиколих различни институти на БАН и СУ и ЛТУ, питах на място по секции и катедри, писах мейли, обаждах се... според зависи кой как иска да комуникира. За жалост работа не се намери. А и да се намери, заплатите са 500-600 лева, мизерията е тотална, особено в БАН. Видях го с очите си. Ако друг ми го разказваше, нямаше да повярвам на 100%.
    Роден съм в София, наем не плащам, но предлаганата работа е в склад, както в UK. Проблемът е че е на другия край на града и трябва да пътувам час и половина в едната посока и да комбинирам метро, автобус 204 и трамвай в час пик.
    Наемът за Манчестър е 85 паунда за седмица, самостоятелна стая с включени режийни, има и осигурен транспорт до работа. Отново в склад.
    Все пак си мисля, че рано или късно в UK ще заработя и по специлаността си.
    Как да действам, в чудо се виждам в момента...
    Kакво се чудиш, нищо не губиш в описаната ситуация. Човек ако не пробва, няма да разбере. Не зная каква ти е специалността, но не пречи да потърсиш после реализация с нея и в ЮК
    MAKE AMERICA GREAT AGAIN

20. БЛАГОДАРЯ ivaylomb2011 thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! Мила liked this post
    Старо куче
    Град
    LLandysilio,LLanymynech,Wales
    Post Thanks / Like

В ЮК можеш да се развиеш след време. Докато не натрупаш стаж обаче си заникъде. И аз бях по складове по едно време. Ако си кадърен и имаш силна памет може и да се издигнеш,което помага. Ако те запишат и на курсове още по-добре.На мен ми изкараха Reach,Counter Balance, Multi Directional Fork Lift(Side loader) i IPAF. Като последното важи в половин свят(имам две категории -Electrical Scissor Lifts & Booms). Напоследъл обаче работя по специалност.В началото беше много трудно,но сега е лесно. Успех ти желая

Страница 2 от 2 ПървиПърви 12

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Отговори: 6
    Последно мнение: 28-03-2012, 22:18
  2. Отговори: 1
    Последно мнение: 30-10-2011, 18:46
  3. Отговори: 3
    Последно мнение: 11-07-2011, 12:14
  4. Отговори: 5
    Последно мнение: 14-11-2006, 07:26

Отметки

Правила за публикуване

• Вие не можете да публикувате теми