Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 25 от общо 38
    Нов потребител
    Град
    Sofia
    Post Thanks / Like

По подразбиране Живот и реализация в UK. Може би с "последния влак"

Здравейте. Нов съм във форума, радвам се и съм благодарен, че ви има!
    Тук ще се представя и ще помоля за съвет. Предварително се извинявам, ако стане твърде дълго.

Аз съм на 33 години, несемеен. Завършил съм Биотехнологии като бакалавър и Молекулярна биология като магистър в СУ съответно през 2009 и 2011 година. Преди това Английска гимназия с втори чужд немски. И двата езика не съм спирал да ги ползвам.
    Много дълго време ходих по мъките още след дипломирането си. През 2012 година изкарах практически стаж по специалността в Институт за гората при БАН и през 2013 записах докторантура. Всичко тръгна нормално, но през последната, третата година се оказа, че институтът не разполага с нужните химикали и реактиви, за да довърша труда си и то при положение, че в договорът изрично беше споменато, че такива са налични и може да бъде обезпечено обучението ми. Принудиха ме да участвам в проект на стойност 10000 лева, от които да дам 7900, за да закупя въпросните химикали. Останалите 2100 - за командировки в страната, а за мен нищо, при все, че бях на 4 часа върху минималната т.е. с 210 лева на месец по онова време. Защото срокът, през който получавах чудните 450 лева стипендия изтече.
    В крайна сметка отказах проекта, защото го определих като циничен и ми беше казано, че ако трябва на хляб и мляко ще карам, но съм бил длъжен да мълча и изпълнявам. Това от страна на научния секретар на института! Обърхах се към колегите от Академията в БАН и исках да високо ниво да разреша проблема. Там директно бях заплашен, че нямало да защитя, че съм щял да бъда лишен от докторантските си привилегии и ме чакали и "други сладки неща".
    Последва ново дълго търсене на работа, регистрация в Агенция по заетостта, откъдето ми предлагаха абсолютно неадекватни решения, като например учител в училище, при положение, че нямам педагогическо образование. Върхът на сладоледа беше, когато ме пратиха официално с писмо до някаква билкова аптека в центъра на ул. Цар Шишман. А там на място буквално ми се озъбиха и ми казаха, че мястото било за жена.
    Това го намирам за груба дискриминация от страна на фирмата и от друга страна за унизително разиграване от страна на официална институция, каквато е бюрото по труда!!! Върнах се там и след скандал прекратих регистрацията си като заплаших, че ще ги съдя!
    От 1 година работя като продавач-консултант - не по специалността си и отново за минимални пари и "когато има работа".

Тук във форума, виждам че хора с положение у нас са задавали въпроса дали да емигрират.
    Аз искам да емигрирам и то на всяка цена. Заплахата, че ще започна от нулата не ме интересува, защото от мизерия, корупция и простотия съм докаран до много под нулата и копая дъното още и още с 2 висши и 2 езика писмено и говоримо - английски и немски.
    Тръби се, че в София средната заплата била 1500 лева? Къде са тези заплати? Колко години гледам по сайтове и обяви за работа, такова нещо няма!

Молбата ми за съвет е: Дали все още имам шанс, няколко месеца преди Брекзит да дойда в UK? Дори да започна нещо нискоквалифицирано. Имам ли шанс за реализация по гореспоменатата специалност - биолог, микробиолог, в някое био производство, или може би като млад учен, преди да съм станал на 35?

Другият ми вариант е Германия. Чудя се UK или DE?

Дано да не ви затрудня с този си пост. Поздрави!

Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Живот и реализация в UK. Може би с "последния влак"

3. БЛАГОДАРЯ ivaylomb2011 thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! Мила, zmei4o_pk liked this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от ivaylomb2011 Виж мнението
    Здравейте. Нов съм във форума, радвам се и съм благодарен, че ви има!
    Тук ще се представя и ще помоля за съвет. Предварително се извинявам, ако стане твърде дълго.

Аз съм на 33 години, несемеен. Завършил съм Биотехнологии като бакалавър и Молекулярна биология като магистър в СУ съответно през 2009 и 2011 година. Преди това Английска гимназия с втори чужд немски. И двата езика не съм спирал да ги ползвам.
    Много дълго време ходих по мъките още след дипломирането си. През 2012 година изкарах практически стаж по специалността в Институт за гората при БАН и през 2013 записах докторантура. Всичко тръгна нормално, но през последната, третата година се оказа, че институтът не разполага с нужните химикали и реактиви, за да довърша труда си и то при положение, че в договорът изрично беше споменато, че такива са налични и може да бъде обезпечено обучението ми. Принудиха ме да участвам в проект на стойност 10000 лева, от които да дам 7900, за да закупя въпросните химикали. Останалите 2100 - за командировки в страната, а за мен нищо, при все, че бях на 4 часа върху минималната т.е. с 210 лева на месец по онова време. Защото срокът, през който получавах чудните 450 лева стипендия изтече.
    В крайна сметка отказах проекта, защото го определих като циничен и ми беше казано, че ако трябва на хляб и мляко ще карам, но съм бил длъжен да мълча и изпълнявам. Това от страна на научния секретар на института! Обърхах се към колегите от Академията в БАН и исках да високо ниво да разреша проблема. Там директно бях заплашен, че нямало да защитя, че съм щял да бъда лишен от докторантските си привилегии и ме чакали и "други сладки неща".
    Последва ново дълго търсене на работа, регистрация в Агенция по заетостта, откъдето ми предлагаха абсолютно неадекватни решения, като например учител в училище, при положение, че нямам педагогическо образование. Върхът на сладоледа беше, когато ме пратиха официално с писмо до някаква билкова аптека в центъра на ул. Цар Шишман. А там на място буквално ми се озъбиха и ми казаха, че мястото било за жена.
    Това го намирам за груба дискриминация от страна на фирмата и от друга страна за унизително разиграване от страна на официална институция, каквато е бюрото по труда!!! Върнах се там и след скандал прекратих регистрацията си като заплаших, че ще ги съдя!
    От 1 година работя като продавач-консултант - не по специалността си и отново за минимални пари и "когато има работа".

Тук във форума, виждам че хора с положение у нас са задавали въпроса дали да емигрират.
    Аз искам да емигрирам и то на всяка цена. Заплахата, че ще започна от нулата не ме интересува, защото от мизерия, корупция и простотия съм докаран до много под нулата и копая дъното още и още с 2 висши и 2 езика писмено и говоримо - английски и немски.
    Тръби се, че в София средната заплата била 1500 лева? Къде са тези заплати? Колко години гледам по сайтове и обяви за работа, такова нещо няма!

Молбата ми за съвет е: Дали все още имам шанс, няколко месеца преди Брекзит да дойда в UK? Дори да започна нещо нискоквалифицирано. Имам ли шанс за реализация по гореспоменатата специалност - биолог, микробиолог, в някое био производство, или може би като млад учен, преди да съм станал на 35?

Другият ми вариант е Германия. Чудя се UK или DE?

Дано да не ви затрудня с този си пост. Поздрави!
    имаш шанс не се чуди изобщо, ще успееш. не мога да кажа кое е по добре германия или ук но определено изчезвай от там
    Или вдигаш прах, или гълташ прах. — Хенри Кисинджър

5. БЛАГОДАРЯ ivaylomb2011 thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! jhoro liked this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

Щом не си доволен, то оптиай да си построиш живота наново. Щом и в БГ не работиш по специалността си, няма какво да загубиш толкова ако до пенсия работиш по строежи или в магазин тук.
    Поне гладен няма да останеш. За млади учени - ще се конкурираш основно с китайци, индийци и руснаци, но ако си талантлив не виждам проблем да си намериш място.
    Ако пък искаш и можеш да станеш учител в ЮК, то това е идеално - тук има супер недостиг на учители.

А и дано да не си много социален в България, че тук е живот за самотници. А за Германия - аз ако знаех немски нямаше да кисна тук в ЮК.

7. БЛАГОДАРЯ ivaylomb2011 thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! Мила, treven, jhoro liked this post
    I see you... Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Докато не опиташ, няма как да знаеш дали ще успееш. Който каквото и да ти казва тук, ще гадае. Очевидно имаш потенциал, щом си стигнал до докторантско ниво, оттам нататък какво ще направиш от живота си, зависи само от теб. В Кралството има шансове, не само докато не са "хлопнали" портата, т.е. до официалния брексит, но за хора с образование ще има и след това, но е вероятно да се налагат акробатики, които не знаем от какъв порядък ще са още. Със сигурност няма да те карат с твои средства да закупуваш материали по проекта си, това поне съм сигурна. Може да се налага да търсиш финансиране от другаде, но от джоба си... само ако решиш да се самофинансираш (и такива има). За дискриминацията... тук е много възможно също да се усетиш дискриминиран, особено ако си из Лондон някъде. Не казвам, че наистина ще си дискриминиран, просто ще си чужденец, а не местен, а не всеки обича чужденците и някои не го крият особено. И тук не е незаконно да се избира по пол бъдещия работник. Незаконно е да го напишат в обявата, но ако са си наумили да назначат жена, никой не може да ги накара да назначат мъж.

Гледай да не се задържиш на нещо съвсем нискоквалифицирано повече от минимално необходимия срок (ако може, прескочи този етап), такава работа само ще ти плаща сметките и няма да ти помогне да "вървиш нагоре", после ще се чудиш как да криеш и обясняваш тази дупка в биографията си. Приказката за започналия като чистач и издигнал се до шеф на фирмата са общо взето, почти неслучващи се митове и легенди. Тук хората не разбират как някой може да похарчи една бала пари за образованието си и после да почне да мие чинии, струва им се нереално. Обикновено завършващите образование нямат нужда да мият чинии, ако ме разбираш.

Нямам представа как ще бъде в Германия. На твое място бих почнала да преглеждам обявите за работа още сега, докато съм в България, за да видя за какво става дума, а защо не и да кандидатствам. Направи си едно много хубаво СВ, изложи си успехите и разработките и давай! Пожелавам успех!
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

9. ХАРЕСВАМ! deijei, jhoro, fridolina liked this post
    Нов потребител
    Град
    Sofia
    Post Thanks / Like

Много ви благодаря за отговорите!
    За съжаление за пенсия (както е споменато от Motovilkov) се оказа, че не мога и да си мечтая. Защото като 33 годишен се оказвам с 2 години стаж. 6 години следване (бакалавър + втора специалност + магистър) и още 3 години редовна докторантура дотук 9. Стажът ми през 2012 също не е обвързан със социално осигуряване. Сегашната ми работа е на 4 часа, нищо че работя 8. Нямам думи!

Съжалявам ако съм бил по-рязък с първото си мнение във форума, дано и не съм засегнал някой! Само аз си знам колко пъти не съм спал нощно време и ако не бяха родителите ми (да са живи и здрави), нямаше как да оцелея на няколко пъти.

И не, не съм много социален, поради простата причина, че голяма част от съучениците ми и колегите от СУ са вече навън, други не са от София и се върнаха по родните градове. Виждам се с тях като се уговаряме да съчетаем почивката на море в Бургас примерно.

Наистина ли е трудно сприятеляването в Англия?

И все пак има ли градове в страната, където науката или изобщо биологическата специалност да е по-застъпена?

fridolina, благодаря много за линка!

Нов потребител
    Post Thanks / Like

GlaxoSmithKline или gsk е фармацевтична компания за която най-вероятно си чувал. Те имат голям комплекс в Stevenage, град недалеч от Лондон.
    Stevenage е работнически град и наемите не са толкова високи, колкото в някои съседни "posher" градове и градчета.
    https://www.indeed.co.uk/m/jobs?q=Gl...ne&l=Stevenage

12. ХАРЕСВАМ! Мила, zmei4o_pk, ivaylomb2011, jhoro liked this post
    Старо куче Аватара на dimi_m
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Мила Виж мнението
    Докато не опиташ, няма как да знаеш дали ще успееш. Който каквото и да ти казва тук, ще гадае. Очевидно имаш потенциал, щом си стигнал до докторантско ниво, оттам нататък какво ще направиш от живота си, зависи само от теб. В Кралството има шансове, не само докато не са "хлопнали" портата, т.е. до официалния брексит, но за хора с образование ще има и след това, но е вероятно да се налагат акробатики, които не знаем от какъв порядък ще са още. Със сигурност няма да те карат с твои средства да закупуваш материали по проекта си, това поне съм сигурна. Може да се налага да търсиш финансиране от другаде, но от джоба си... само ако решиш да се самофинансираш (и такива има). За дискриминацията... тук е много възможно също да се усетиш дискриминиран, особено ако си из Лондон някъде. Не казвам, че наистина ще си дискриминиран, просто ще си чужденец, а не местен, а не всеки обича чужденците и някои не го крият особено. И тук не е незаконно да се избира по пол бъдещия работник. Незаконно е да го напишат в обявата, но ако са си наумили да назначат жена, никой не може да ги накара да назначат мъж.

Гледай да не се задържиш на нещо съвсем нискоквалифицирано повече от минимално необходимия срок (ако може, прескочи този етап), такава работа само ще ти плаща сметките и няма да ти помогне да "вървиш нагоре", после ще се чудиш как да криеш и обясняваш тази дупка в биографията си. Приказката за започналия като чистач и издигнал се до шеф на фирмата са общо взето, почти неслучващи се митове и легенди. Тук хората не разбират как някой може да похарчи една бала пари за образованието си и после да почне да мие чинии, струва им се нереално. Обикновено завършващите образование нямат нужда да мият чинии, ако ме разбираш.

Нямам представа как ще бъде в Германия. На твое място бих почнала да преглеждам обявите за работа още сега, докато съм в България, за да видя за какво става дума, а защо не и да кандидатствам. Направи си едно много хубаво СВ, изложи си успехите и разработките и давай! Пожелавам успех!
    Най важното човек да си намери работата която му допада, а не дали попада в графата престижна. Познавам хора, които работят в банка и не си понасят работата, а имам приятел, който започна като продавач в магазин за музикални инструменти в София, самият той е музикант и работата толкова много му допада, че не би я сменил за нищо на света, защото покрай работата контактува с клиенти, които са музиканти, взима си инструменти с голямо намаление и куп други работи. За 10г от консултант стана дясната ръка на собственика и сега живее във Варна, където ще отварят много голям магазин и той ще е управител. А това да ли е висококлалифицирана и или не е без никакво значение, ако една работа ти допада, какво значение има. Познавам много хора, които имат више образование, ама работят някаква елементарна работа, защото не се иска доказване, изработват си часовете, палят колата и бръмчат наго- надолу и се чустват супер, от колкото да се доказват и да градят някаква кариера. Имам приятел адвокат, работи към една голяма компания в България, еми като отиде на почивка и всеки ден му звънят за какво ли не, на два пъти му прекъсват отпуската за някакви дела в съда, така че всяко нещо си има цена.
    Последно редактирано от dimi_m : 16-08-2018 на 01:15
    Обожавам някой с два развода, три кредита и ипотека, да ми дава съвети как да живея

14. БЛАГОДАРЯ ivaylomb2011 thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! ivaylomb2011, mate liked this post
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от dimi_m Виж мнението
    Най важното човек да си намери работата която му допада, а не дали попада в графата престижна. Познавам хора, които работят в банка и не си понасят работата, а имам приятел, който започна като продавач в магазин за музикални инструменти в София, самият той е музикант и работата толкова много му допада, че не би я сменил за нищо на света, защото покрай работата контактува с клиенти, които са музиканти, взима си инструменти с голямо намаление и куп други работи. За 10г от консултант стана дясната ръка на собственика и сега живее във Варна, където ще отварят много голям магазин и той ще е управител. А това да ли е висококлалифицирана и или не е без никакво значение, ако една работа ти допада, какво значение има. Познавам много хора, които имат више образование, ама работят някаква елементарна работа, защото не се иска доказване, изработват си часовете, палят колата и бръмчат наго- надолу и се чустват супер, от колкото да се доказват и да градят някаква кариера. Имам приятел адвокат, работи към една голяма компания в България, еми като отиде на почивка и всеки ден му звънят за какво ли не, на два пъти му прекъсват отпуската за някакви дела в съда, така че всяко нещо си има цена.
    Не разбрах защо си цитирал мене горе, аз никъде не съм говорила за "престижна" работа, а за работа по специалността. Напълно съм съгласна, че е най-важно човек да се чувства удовлетворен от работата си и да може да живее животът, който му допада. Само от него си зависи как ще постави границите между работата и личния си живот. Аз имам приятел адвокат, който като е в отпуска, просто е в отпуска, на работния му телефон и на имейла има съобщение, че е в отпуска и ще се върне еди-кога си, а личния му телефон го имат само лични приятели и роднини. Аз не съм адвокат, но също не работя през отпуската си.

Иначе "работа в банка" в Кралството не се води "престижна", тези, които работят на каса с клиенти, например, могат да получават заплата, сходна с тази на продавачите, с неособено големи разлики, а изискванията към качеството на работата са немалки.

За съжаление за пенсия (както е споменато от Motovilkov) се оказа, че не мога и да си мечтая. Защото като 33 годишен се оказвам с 2 години стаж. 6 години следване (бакалавър + втора специалност + магистър) и още 3 години редовна докторантура дотук 9. Стажът ми през 2012 също не е обвързан със социално осигуряване. Сегашната ми работа е на 4 часа, нищо че работя 8. Нямам думи!
    Не знам защо мислиш така. Първо, възрастта за държавна пенсия се променя непрекъснато:
    The State Pension ages have been undergoing radical changes since April 2010. The changes will see the State pension age rise to 65 for women between 2010 and 2018, and then to 66, 67 and 68 for both men and women. There are plans to change State Pension ages further.
    Второ, ако си на добра работа и решиш да отделяш за частна пенсия, точно държавната пенсия няма много да те бута. И трето, ако решиш да живееш в държава с по-нисък стандарт след пенсиониране, пенсията ти също може да е съвсем достатъчна за приличен живот. И четвърто, и пето - не се знае след 30 и кусур години какво ще се случи и как ще се развие живота ти. Може да развиеш печеливш бизнес и да не се интересуваш от пенсията си изобщо
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

Напреднал
    Post Thanks / Like

В BG нагли престъпници на власт след 9.111989 година провеждат ликвидация на Българите в БЪлгария.

Северна БЪлгария в момента ГОРЕЩО препоръчва отивайте на запад ,търсете си нова Родина.

17. ХАРЕСВАМ! ivaylomb2011 liked this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

В ЮК винаги ще се търсят квалифицирани кадри. Най-лесния вариант за теб е да си приравнил дипломите с тези тук и да кандидатстваш директно от Бг онлайн в сайтове като cv library, indeed. След като ти предложат договор всичко друго ще лесно и просто! За социалния живот, аз имам повече приятели отколкото време да им обърна на Вс внимание, така, че зависи кой какво търси-ще го намери. Успех!!!

Sent from my iPhone using Tapatalk

19. ХАРЕСВАМ! treven, Мила, ivaylomb2011, jhoro liked this post
    Mr. Herbalist Аватара на steve
    Град
    only in your mind
    Post Thanks / Like

Съжалявам ако съм бил по-рязък с първото си мнение във форума, дано и не съм засегнал някой! Само аз си знам колко пъти не съм спал нощно време и ако не бяха родителите ми (да са живи и здрави), нямаше как да оцелея на няколко пъти.

И не, не съм много социален, поради простата причина, че голяма част от съучениците ми и колегите от СУ са вече навън, други не са от София и се върнаха по родните градове. Виждам се с тях като се уговаряме да съчетаем почивката на море в Бургас примерно.

Наистина ли е трудно сприятеляването в Англия?

И все пак има ли градове в страната, където науката или изобщо биологическата специалност да е по-застъпена?

fridolina, благодаря много за линка!
    защо не си помислиш за Канада ..от всички мои познати там включително сестра ми и първата ми братовчедка съм чувал ,че там е много по-добре и от УК и от Германия ,по-спокойно и по-социална държава е ..Сестра ми живее от 3 години като се местеха Ванкувър -Калгари ,завършила е Биологоческия факултет на СУ и ми разправя ,че има много работа за такива специалисти .Както сигурно знаеш там марихуаната за медицински цели е легална и в момента има бум има огромна заетост в плантациите за канабис (където си намери работа ).мързи ме да пиша ,но може да се разтърсиш.По-трудно и скъпо е да се установиш ,но с сигурност ще се класираш по тяхната точкова система за емигранти с твоето образование .Между другото тук в УК продуктите от канабис за медицински цели ги легализираха също ,но не съм запознат с тази страна на употребата му

21. БЛАГОДАРЯ ivaylomb2011 thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! deijei, jhoro liked this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Какво е нивото ти на английски - четеш с разбиране, пишеш, разбираш като ти говорят, говориш свободно?
    От това ще зависи каква работа можеш да започнеш.
    Искам да ти помогна, тъй че ще ми трябва откровен отговор.

23. БЛАГОДАРЯ ivaylomb2011 thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! jhoro liked this post
    Yes! I am promiscuous. Аватара на korry
    Post Thanks / Like

Английската система с която се сблъскват зорлен имигранти като теб също мачка....
    Не знам за германската.
    Ако си без връзки самичък и разчиташ само на нета - ела тук - не мисля че българите в Германия имат голяма натрупана и класифицирана с търсачка информация .
    Съвети ако не си се сетил вече:
    1. Виж във ФБ групи с имена “Българи Германия “ или “българи....[град в германия]”
    2. Ако имаш шоф. Книжка МОЖЕ БИ ще можеш да си изкараш лесно банкова сметка
    3. Трябва ти НИН (макар че не ти трябва) МОЖЕ БИ ще ти е трудно да си изкараш.
    4. Приготви се за хамалогия или работа свързана с изнурително заробващ непосилен ежедневен физически стрес в началото. Как си със здравето?

Пет. Ще успееш и тук. Ако можеш, де
    борбата (която губим и сигурно ще изгубим) сега е за повече директни долари в ес без посредничеството на паунда...

25. ХАРЕСВАМ! ivaylomb2011, jhoro, fridolina liked this post
    Нов потребител
    Град
    Sofia
    Post Thanks / Like

fridolina, благодаря ти!
    Нивото ми на английски е C1. Както в най-първото ми мнение е написано, че съм с английска гимназия, но след това не съм спирал да ползвам езика по време не следването си и докторантурата. Голяма част от учебниците ми, в последствие научната литература, която съм ползвал също са на английски. Имам и написани статии (4 бр.), издадени през периода 2013-2016 г. на същия език.
    Отделно, че съм и разговарял - не съм спирал да ползвам езика.

steve, това е интересно като мнение за Канада. Сестра ти значи ми е колежка, има вероятност и да се познаваме, ако е завършила в годините около моето следване.

redhotman, знам го това, че се търсят квалифицирани кадри, но в това се и подразбира и "relevant experience". А такъв опит как да имам, след като не съм имал възможността да натрупам такъв? Да не говорим за разликата в материалната база, апаратите и оборудването в лабораториите каква е. Имам чувството, че именно тук отпадам от всички класации.

Мила, възрастта за пенсия, че се променя променя се, но само в посока нагоре, а заедно с нея и нужния стаж, за който си давам сметка, че е абсурд да го направя. Или за да си купя стаж от времето на следването и аспирантурата, трябва да внеса 5-цифрена сума, каквато нямам. Разбирам, че е смешно на 33 да говоря за пенсия, но майка ми се пенсионира след няколко месеца и сега покрай нея чувам за какви ли не чудесии. И на нея няма да и достигнат 1 или 2 години.

Още веднъж, мерси много на всички за мненията!

И все пак се чудя, дали да не започна с нещо нискоквалифицирано, да изпълня някакъв първоначален срочен договор за работа в склад например. Да си имам NIN и банкова сметка и ако се появи възможност да се прехвърля към специалността си?
    Дали е разумно?

Старо куче
    Post Thanks / Like

fridolina, благодаря ти!
    Нивото ми на английски е C1. Както в най-първото ми мнение е написано, че съм с английска гимназия, но след това не съм спирал да ползвам езика по време не следването си и докторантурата. Голяма част от учебниците ми, в последствие научната литература, която съм ползвал също са на английски. Имам и написани статии (4 бр.), издадени през периода 2013-2016 г. на същия език.

steve, това е интересно като мнение за Канада. Сестра ти значи ми е колежка, има вероятност и да се познаваме, ако е завършила в годините около моето следване.

redhotman, знам го това, че се търсят квалифицирани кадри, но в това се и подразбира и "relevant experience". А такъв опит как да имам, след като не съм имал възможността да натрупам такъв? Да не говорим за разликата в материалната база, апаратите и оборудването в лабораториите каква е. Имам чувството, че именно тук отпадам от всички класации.

Мила, възрастта за пенсия, че се променя променя се, но само в посока нагоре, а заедно с нея и нужния стаж, за който си давам сметка, че е абсурд да го направя. Или за да си купя стаж от времето на следването и аспирантурата, трябва да внеса 5-цифрена сума, каквато нямам. Разбирам, че е смешно на 33 да говоря за пенсия, но майка ми се пенсионира след няколко месеца и сега покрай нея чувам за какви ли не чудесии. И на нея няма да и достигнат 1 или 2 години.

Още веднъж, мерси много на всички за мненията!

И все пак се чудя, дали да не започна с нещо нискоквалифицирано, да изпълня някакъв първоначален срочен договор за работа в склад например. Да си имам NIN и банкова сметка и ако се появи възможност да се прехвърля към специалността си?
    Дали е разумно?
    разумно е това което казваш но проблема е че каквото почнеш след това е доста трудно да смениш професията. Мила по нагоре доста добре го обясни, трудно ще ти е да обясниш гап-а в св-то ти. както казва Стив проучи канада, не съм бил в канада но ако бях на твое място щях да проуча в детайли емиграцията в канада. проблема е е че е доста далеч от БГ и ако ти се налага да пътуваш по често ще ти бъде проблем. каквото и да решиш действай, не си струва да оставаш в държавата на тиквите, там няма да просперираш със сигурност

28. ХАРЕСВАМ! Мила liked this post
    Yes! I am promiscuous. Аватара на korry
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от deijei;
    не си струва да оставаш в държавата на тиквите, там няма да просперираш със сигурност
    Те направо са го изгонили
    борбата (която губим и сигурно ще изгубим) сега е за повече директни долари в ес без посредничеството на паунда...

30. ХАРЕСВАМ! deijei, jhoro liked this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

fridolina, благодаря ти!
    Това е чудесно. Имаш шанс сравнително бързо да започнеш работа по специалността.
    Дали е разумно?
    Аз не виждам друг начин по който да започнеш, но Мила е права, че не трябва да се задържаш на такава работа.
    Германия, Канада, Китай, Австралия и т.н. или УК?
    Естествено, че трябва първо да опиташ в УК - часовника тик-така.
    Не знам с колко събрани пари разполагаш, но да предположим, - не много.
    Може и да не съм права, но повечето компании не наемат нови работници по времето на отпуските (когато и учениците са във ваканция).
    Значи е добре да изчакаш до септември. Тогава и самолетният ти билет ще е по-евтин.

Първо - ще трябва намериш къде да отседнеш. Дано имаш приятели тук.
    Второ - трябва ти адресна регистрация за да си отвориш банкова сметка. Ако нямаш шофьорска книжка, можеш да кандидатстваш за provisional driving license. Това ще ти даде адрес, а оттам и банкова сметка.
    Трето - НИН
    Междувременно търсиш работа която да те храни и да ти плаща сметките (наем, телефон, транспорт) - склад, супермаркет нещо от сорта. Не се притеснявай, необходима е само една седмица предизвестие да им дадеш, за да напуснеш.
    В момента в който започнеш работа, започваш да си търсиш РАБОТА по специалноста. Трябва ти CV (и cover letter) което да променяш и нагаждаш към всяка обява за работа. Освен по обяви, препоръчвам ти да използваш и агенции които специализират в твоята област. Тук агенциите вземат процент от бъдещия работодател, а не от работника.
    https://www.agencycentral.co.uk/agen...encysearch.htm
    Ще ти трябва хубав костюм за интервю, ще ти трябват пари за транспорт до интервютата - най-вероятно до друг град, затова е важно да имаш някаква неквалифицирана работа.
    Незнам как стои въпросът с дипломите ти, трябва ли ти официален превод и легализация.

32. БЛАГОДАРЯ ivaylomb2011 thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! deijei, Мила, zmei4o_pk, ivaylomb2011 liked this post
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от fridolina Виж мнението
    Може и да не съм права, но повечето компании не наемат нови работници по времето на отпуските (когато и учениците са във ваканция).
    Значи е добре да изчакаш до септември. Тогава и самолетният ти билет ще е по-евтин.
    Зависи накъде ще се насочи, в Шотландия ваканцията приключи, учениците са вече на училище. Но до септември останаха само 2 седмици всъщност.

Нов потребител
    Град
    Sofia
    Post Thanks / Like

Наистина много полезни мнения!
    Най-добре да опитам първо в UK. Защото часовникът верно тик-така и не се знае после какво ще е. Не случайно се обърнах към вас, именно в този форум.
    След всичко това, което ми се случи през последните години няма как да имам такива събрани пари, че да мога да си позволя Канада. Отделно, сам съм, нямам братя и сестри и искам да имам бърз и лесен достъп до Родината си, най-вече за да мога да виждам родителите и роднините си. А именно те са в готовност да ми помогнат и сега.

Дипломите ми са на български език, питах в Ректората, както и в отдел студенти в БФ. Там ми обясниха, че превод и легализация си трябват. Даже съм се ориентирал към конкретна преводаческа фирма. Шофьорката книжка ми изтече и на 04.09 трябва да си получа новата от КАТ.
    Ще изчакам поне до средата на септември, защото всичко изисква време.

Тук в София подадох по 8 обяви кандидатури през последните 3 седмици Все уж по специалността или поне в областта. На едната фирма, която е за микробиологични тестове специално по имейл съм писал. Познайте обади ли се някой? Все пак исках за пореден път да опитам.
    Отделно не съм само "икономически мигрант". Искам да сменя цялостно средата, разбира се оставайки с най-добри чувства към всичко истинско Българско!

От утре заминавам за Бургас за 1 седмица, ще се видя и с приятели и познати. Ще разменя още мнения и съвети. След това ще си взема окончателното решение. А вземането на такова решение не е много лесно в предвид, че това променя коренно нещата в живота за години напред. Време за губене няма.
    Поздрави.

Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от deijei Виж мнението
    разумно е това което казваш но проблема е че каквото почнеш след това е доста трудно да смениш професията. Мила по нагоре доста добре го обясни, трудно ще ти е да обясниш гап-а в св-то ти. както казва Стив проучи канада, не съм бил в канада но ако бях на твое място щях да проуча в детайли емиграцията в канада. проблема е е че е доста далеч от БГ и ако ти се налага да пътуваш по често ще ти бъде проблем. каквото и да решиш действай, не си струва да оставаш в държавата на тиквите, там няма да просперираш със сигурност
    Ама , ако дойде тука и започне работи в склад или да бърка бетон, както 80% от нашите висшисти тук са на това положение, какъв е смисълът. Знаеш много добре как гледат работодателите тук на нашето образование и националност,да не говорим, че и да завършиш бритиш университет, пак не е гаранция, че ще си намериш работа по специалността.А Мила го каза, да си избие от главата тия митове, напр.че някой дошъл мияч и след 10г вече гради шеметна кариера. То може, но тук тия луксове струват мангизи и време. Един приятел искаше да стане доктор, като видя колко струва на година, направо забрави, ама завърши ли, ще се види от пари, а в България няма и 1000лв на година
    Последно редактирано от dimi_m : 17-08-2018 на 22:59
    Обожавам някой с два развода, три кредита и ипотека, да ми дава съвети как да живея

Старо куче
    Post Thanks / Like

Наистина много полезни мнения!
    Най-добре да опитам първо в UK. Защото часовникът верно тик-така и не се знае после какво ще е. Не случайно се обърнах към вас, именно в този форум.
    След всичко това, което ми се случи през последните години няма как да имам такива събрани пари, че да мога да си позволя Канада. Отделно, сам съм, нямам братя и сестри и искам да имам бърз и лесен достъп до Родината си, най-вече за да мога да виждам родителите и роднините си. А именно те са в готовност да ми помогнат и сега.

Дипломите ми са на български език, питах в Ректората, както и в отдел студенти в БФ. Там ми обясниха, че превод и легализация си трябват. Даже съм се ориентирал към конкретна преводаческа фирма. Шофьорката книжка ми изтече и на 04.09 трябва да си получа новата от КАТ.
    Ще изчакам поне до средата на септември, защото всичко изисква време.

Тук в София подадох по 8 обяви кандидатури през последните 3 седмици Все уж по специалността или поне в областта. На едната фирма, която е за микробиологични тестове специално по имейл съм писал. Познайте обади ли се някой? Все пак исках за пореден път да опитам.
    Отделно не съм само "икономически мигрант". Искам да сменя цялостно средата, разбира се оставайки с най-добри чувства към всичко истинско Българско!

От утре заминавам за Бургас за 1 седмица, ще се видя и с приятели и познати. Ще разменя още мнения и съвети. След това ще си взема окончателното решение. А вземането на такова решение не е много лесно в предвид, че това променя коренно нещата в живота за години напред. Време за губене няма.
    Поздрави.
    8 обяви не е много, като вземеш предвид че кандидатстваш от БГ бих казал че е дори малко. просто не спирай да опитваш, трудно е но не невъзможно

Post Thanks / Like

Опитай в NHS, те имат лаборатории и си е държавна работа, също така държавата налива яко пари.

38. ХАРЕСВАМ! ivaylomb2011 liked this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

Леко по темата - на един мой колега жена му таман миналата седмица си защити PHD-то по биохимия. След 4 години научна работа спонсорирана от водещ производител на лекарства. Сега се надява на възможност да започне работа при тях, но не е сигурно.
    В крайна сметка има учени в ЮК и си работят по проекти....

40. ХАРЕСВАМ! ivaylomb2011 liked this post
    Нов потребител
    Град
    Sofia
    Post Thanks / Like

Здравейте отново.
    Върнах се от Бургас и прочетох отново с интерес всички мнения, за които ви благодаря искрено!
    Там също от познати получих доста разнопосочни мнения, като разбира се преобладават опасенията от Брекзит.
    Все пак повечето ме насочиха към Германия или изобщо немскоговоряща страна. Аз пък бих се чувствал по-добре като комуникация в англоговоряща, но повече ме интересува като реализация.
    Защото почивката свърши, топката в стомаха се върна и проблемът си стои.

Искам да попитам, не е ли твърде късно? Защото преговорите за Брекзит стоят поне за момента в задънена улица. А при "твърд Брекзит" само с няколко евентуални месеца в страната май няма да съм за никъде?!

Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Отговори: 6
    Последно мнение: 28-03-2012, 22:18
  2. Отговори: 1
    Последно мнение: 30-10-2011, 18:46
  3. Отговори: 3
    Последно мнение: 11-07-2011, 12:14
  4. Отговори: 5
    Последно мнение: 14-11-2006, 07:26

Отметки

Правила за публикуване

• Вие не можете да публикувате теми