Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 2 от 2 ПървиПърви 12
Резултати от 26 до 33 от общо 33
    Старо куче
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Английски договор, работа от БГ

Цитирай Първоначално написано от dimi_m Виж мнението
    Мисля, че Киров работят по тоя начин, фирмата им регистрирана в Австрия, а обектите са в България, не съм сигурен на 100%, някъде го беше споменал
    няма значение къде е регистрирана майката, в бг се регистрира друга фирма която работи и плаща данъци по бг законите както Жоро по горе каза. данъци се крият по съвсем друг начин но за малки обороти не си струват напъните. ако правиш милион оборот на година вероятно си струва разходите
    Или вдигаш прах, или гълташ прах. — Хенри Кисинджър

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от deijei Виж мнението
    ами че то няма нищо интересно, при това обезлюдяване на България съвсем скоро ще трябва да вдигат данъци увелчение на годините за пенсиониране освен ако не се внесат мигранти отнякъде. както виждам нито обществото е готово да ги приеме нито някой мигрант с е е засилил към България
    ама съм сигурен че тия неща много добре ги знаеш
    Има и друг фактор, който правителствата вземат под внимание - life expectancy https://en.m.wikipedia.org/wiki/List...ife_expectancy
    За БГ средна продължителност на живот е 75, за УК - 82

Към момента, за моята година на раждане, пенсионната възраст в БГ е 65, а в УК - 67 (или 68, ако бях родена през април или след това). За мой "късмет" съм родена януари.
    Последно редактирано от fridolina : 15-08-2018 на 22:42

3. ХАРЕСВАМ! Мила liked this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от fridolina Виж мнението
    Има и друг фактор, който правителствата вземат под внимание - life expectancy https://en.m.wikipedia.org/wiki/List...ife_expectancy
    За БГ средна продължителност на живот е 75, за УК - 82

Към момента, за моята година на раждане, пенсионната възраст в БГ е 65, а в УК - 67 (или 68, ако бях родена през април или след това). За мой "късмет" съм родена януари.
    абсолютно си права но това е второстепнен фактор за "нормални" държави като БГ. след като някоя държава в европа е приела пенсионната възраст да е 67 или 69 години, това със сигурност ще бъде прието и в БГ поради липса на алтернатива за финансиране на пенсионната система

Старо куче
    Post Thanks / Like

не е проблем изплащането на пенсията, ти физически трябва да си в ук за да я получаваш.
    правиш някакви калкулации но това е когато си резидент на ук. единствения вариант според мен е ако успееш да си намериш работа но като фирма или самонаето лице , но тогава ще плащаш данъци по бългаските закони мисля
    Искаш да кажеш, че всички тея ЮК пенсионери които живеят на топло в Испания живеят освен това физически в ЮК???

Sent from my iPhone using Tapatalk

Старо куче
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от redhotman Виж мнението
    Искаш да кажеш, че всички тея ЮК пенсионери които живеят на топло в Испания живеят освен това физически в ЮК???

Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ако искаш нещо да кажеш по добре го кажи, аз не парадирам че съм прав не съм специалист в тази област, написах това което си спомням когато е коментирана този въпрос в други теми. Останало ми е в главата че с 10 годишен стаж в Ук трябва да си физически в Ук за да взимаш някаква част от пенсията, когато имаш пълната пенсия може да я получаваш където си избрал да живееш пенсионерския живот. Така че ако не съм прав чувствай се фрии да ме поправиш

Старо куче
    Post Thanks / Like

не е проблем изплащането на пенсията, ти физически трябва да си в ук за да я получаваш.
    правиш някакви калкулации но това е когато си резидент на ук. единствения вариант според мен е ако успееш да си намериш работа но като фирма или самонаето лице , но тогава ще плащаш данъци по бългаските закони мисля
    Малко да се коригирам. Като човек се обажда там където не му е работата така се получава
    Та не знам от къде го измислих това че трябва физически да си в Ук за да получаваш пенсия, ми долна инсинуация е няма такова нещо, както по горе ме коригираха получаваш някаква част от пенсията за да получиш пълната пенсия ти трябват 35 години стаж, надявам се сега да съм го написал коректно

Старо куче Аватара на jhoro
    Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

няма значение къде е регистрирана майката, в бг се регистрира друга фирма която работи и плаща данъци по бг законите както Жоро по горе каза. данъци се крият по съвсем друг начин но за малки обороти не си струват напъните. ако правиш милион оборот на година вероятно си струва разходите
    Не е въпроса само за данъците - взависимост от дейността има един куп разрешителни и лицензионни режими.
    Колкото до данъците - ако фирмата е регистрирана в ЮК (да кажем) - корпоративния данък ще се плаща в ЮК.
    Що се отнася до данъка като физическо лице …

Данъчно задължени лица
    Чл. 3.*Данъчно задължени лица по този закон са:
    1. местните и чуждестранните физически лица, които са носители на задължението за данъци по този закон;
    2. местните и чуждестранните лица, задължени да удържат и внасят данъци по този закон.

Местни физически лица
    Чл. 4.*(1) Местно физическо лице, без оглед на гражданството, е лице:
    1. което има постоянен адрес в България, или
    2. което пребивава на територията на България повече от 183 дни през всеки 12-месечен период, или
    3. което е изпратено в чужбина от българската държава, от нейни органи и/или организации, от български предприятия, и членовете на неговото семейство, или
    4. чийто център на жизнени интереси се намира в България.
    (2) За целите на ал. 1, т. 2 лицето се смята за местно за годината, през която пребиваването надхвърли 183 дни. Денят на излизане и денят на влизане в страната се смятат поотделно за дни на пребиваване в страната.
    Закон за данъците върху доходите на физическите лица - Lex.bg - Закони ...
    https://www.google.bg/url?sa=t&sourc...=1534435693371
    Щом живеш в България - там ще плащаш!
    Най ме кефят дървени философи - когато започнат да се палят.
    “About one-fifth of the people are against everything all of the time.”
    May 6, 1964, U.S. Attorney General Robert F. Kennedy
    На този свят трябва да си честен, само когато парамедиците те питат : -"Какво сте взели?"
    Гугъл търсачка на форума...............-...............Проверка на правопис
    Fuck off... if you please!!!

9. ХАРЕСВАМ! deijei liked this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от jhoro Виж мнението
    Не е въпроса само за данъците - взависимост от дейността има един куп разрешителни и лицензионни режими.
    Колкото до данъците - ако фирмата е регистрирана в ЮК (да кажем) - корпоративния данък ще се плаща в ЮК.
    Що се отнася до данъка като физическо лице …

Щом живеш в България - там ще плащаш!
    така де ама мисълта ми беше когато искаш да скриеш данъци обикновенно се прави офшорка и се регистрира клон в бг, и от там натам не е трудно да скриеш голяма печалба , но не говорим за 10000 лв печалба , не си струва разходите

Страница 2 от 2 ПървиПърви 12

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Работа на договор без никакви документи
    От warcloud във форум Взаимоотношения с работодател, инциденти, злополуки и други
    Отговори: 10
    Последно мнение: 03-10-2013, 21:23
  2. Информация относно договор за работа.
    От readerx във форум Общ форум
    Отговори: 7
    Последно мнение: 11-01-2009, 22:15
  3. селф имплойд-договор за работа
    От tancheto във форум Self-Employed
    Отговори: 1
    Последно мнение: 21-08-2007, 07:31
  4. Договор за работа - измами...
    От nickich във форум Статут в UK, постоянно жителство, британско гражданство
    Отговори: 17
    Последно мнение: 20-06-2007, 23:25
  5. Договор за работа и забременяване
    От petya във форум Правна
    Отговори: 4
    Последно мнение: 20-08-2005, 23:09

Отметки

Правила за публикуване

• Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си