Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 25 от общо 33
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране Английски договор, работа от БГ

Здравейте, бих искал да попитам възможно ли е да кандидатствам за ИТ позиция в Англия и да си работя от България? При повече от ИТ позициите е възжможна работа от вкъщи, но ако имам трудов договор в англия проблем ли би било да си работя от България?

В бг: 2000лв бруто заплата, 1550 нетто, да не говорим че работодателя дава за мен 2200-2300лв. - 8 часа работен ден

При англия: за тези пари ми стига да работя само по 4 часа, няма данъци.

Идеята ми е, че в БГ-то не му се вижда края 40 години осигурителен стаж и 20% от заплатата отиват за осигуровки, в англия с 10 години взимам пенсия като пенсията е приблизителна на нашата с 40 години бачкане, а за тези години ще давам някакви си символични паундове за осигуровки.

Въпросът ми е може ли това да стане легално? Нясно съм, че първите няколко месеца ще трябва да съм в англия да си извадя nin да годя по интервюта, но ми се струва доста добра инвестиция ако е възможно разбира се. Реших първо да попитам тук, преди да търся работа.

Старо куче
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Английски договор, работа от БГ

ако не се лъжа за да взимаш английска пенсия след 10г работа трябва да живееш в ук. и що си мислиш че ще плащаш символични паунди за осигуровки? и как го виждаш това на фона на брексит?
    Или вдигаш прах, или гълташ прах. — Хенри Кисинджър

3. БЛАГОДАРЯ Zara thanked for this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от deijei Виж мнението
    ако не се лъжа за да взимаш английска пенсия след 10г работа трябва да живееш в ук. и що си мислиш че ще плащаш символични паунди за осигуровки? и как го виждаш това на фона на брексит?
    For example, if you earn £1,000 a week, you pay:

nothing on the first £162
    12% (£87.60) on the next £730
    2% (£2.16) on the next £108.

да кажем, че бачкам за 165 на седмица х 4 = 660 паунда, а тия 660 паунда в бг са 1500лв. а за тия 660 паунда ще ми стига по 4 часа на ден. Само че пак питам дали е възможно да работя за английска компания от бг. Относно пенсията стигне ли се до там има вариант да се изплаща ако живееш в друга държава (бг).

Старо куче
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от siemens111 Виж мнението

да кажем, че бачкам за 165 на седмица х 4 = 660 паунда, а тия 660 паунда в бг са 1500лв. а за тия 660 паунда ще ми стига по 4 часа на ден. Само че пак питам дали е възможно да работя за английска компания от бг. Относно пенсията стигне ли се до там има вариант да се изплаща ако живееш в друга държава (бг).
    не е проблем изплащането на пенсията, ти физически трябва да си в ук за да я получаваш.
    правиш някакви калкулации но това е когато си резидент на ук. единствения вариант според мен е ако успееш да си намериш работа но като фирма или самонаето лице , но тогава ще плащаш данъци по бългаските закони мисля

Старо куче Аватара на dimi_m
    Post Thanks / Like

Аз немога теб да те разбера, ти живееш в България, а шефа ти е в Англия, щом шефа не е до теб, какво значение имат часовете и колко ще работиш. Чувал съм за такива случаи, да работиш онлайн от разтояние, но там не става въпрос за 8ч или 4ч работа, а напр. някакъв проект, който трябва да се направи, а това ти колко работиш си е твоя работа, важното е да се свърши на време. Майка ми е счетоводител и преди няколко години се пенсионира, сега си води счетоводство на 2 фирми от вкъщи и при нея няма работно време, просто се иска от нея документите да са изрядни, а това колко часа работи на ден, никой не го касае
    Обожавам някой с два развода, три кредита и ипотека, да ми дава съвети как да живея

Post Thanks / Like

До deijei

Това тебе кой ти го каза, че трябва да си в ук, за да си получаваш пенсията. Пенсията могат да ти я изплащат в България, отива се в НОИ и те задействат това, ти да си получаваш пенсията в България
    https://youtu.be/z0hfYGQnMxY
    Обожавам някой с два развода, три кредита и ипотека, да ми дава съвети как да живея

Старо куче
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от dimi_m Виж мнението
    До deijei

Това тебе кой ти го каза, че трябва да си в ук, за да си получаваш пенсията. Пенсията могат да ти я изплащат в България, отива се в НОИ и те задействат това, ти да си получаваш пенсията в България
    https://youtu.be/z0hfYGQnMxY
    мхм ако имаш 25г трудов стаж в ук

Старо куче
    Post Thanks / Like

Можеш да си работиш от БГ на ЮК работодател, стига да искат. Не виждам защо работодателят ще те държи на payroll в UK обаче. По-лесно му е да ти плаща на БГ фирма като подизпълнител а ти там в БГ се оправяй с данъците. Естествено това удобство идва и с по-малка заплата. Например един литовец познавах се прибра в Литва и си бачка за 2000 паунда на месец от там. Тук му плащаха 4000.

10. БЛАГОДАРЯ Zara thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! Мила, deijei liked this post
    Напреднал
    Град
    Currently London
    Post Thanks / Like

мхм ако имаш 25г трудов стаж в ук
    Само да вметна.За да вземеш пълна Държавна Британска пенсия се изискват 35 доказани години трудов стаж. Поне засега е така. Но в скоро време може вече и да не е. За по-малко доказани години е получава процент от цялото. Така че истината е в частна пенсия.
    Влюбен в Нова Зеландия...
    ... И отблизо е прекрасна!.......

12. БЛАГОДАРЯ Zara, deijei thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! Мила liked this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Motovilkov Виж мнението
    Можеш да си работиш от БГ на ЮК работодател, стига да искат. Не виждам защо работодателят ще те държи на payroll в UK обаче. По-лесно му е да ти плаща на БГ фирма като подизпълнител а ти там в БГ се оправяй с данъците. Естествено това удобство идва и с по-малка заплата. Например един литовец познавах се прибра в Литва и си бачка за 2000 паунда на месец от там. Тук му плащаха 4000.
    Идеята, за да работя там е точно пейрола, а ти каза предимството по малко пара ще ми дават ама аз като съм в бг и си имам апартамент и всичко ми е евтино с по малката пара в бг ще ми е по-добре все пак семейство приятели всичко е тук. Проблема идва, че той работодателя ще ме осигурява в Англия, ама аз от къде да знам, дали след 10 или 15 години като отида за пенсията няма да ми се направят: "ми хубаво ти имаш осигуровки ама не си живял тука, как да ти дадем пенсия" и след това идва най-важното как е в закона, ако закона е благоприятен за мен им казвам "къде пише, че трябва да съм живял тука, за да се пенсионирам, работил съм на договор имам си осигуровки всичко е точно". Идеята да отворя тази тема е ако има някой по вещ с законодателството да изкаже мнение.

Post Thanks / Like

Ако си плащаш за пенсия, ще си я получиш, това къде работиш и как работиш е без никакво значение. Знам че искат 10г да си внасял за пенсия, за да ти дадат държавна. Иначе, ако на мен ми предложат такъв тип работа, няма да се чудя, дори и на половината ми заплата, няма наеми и далеч от семейството

Старо куче
    Post Thanks / Like

Ами ако е вярно,че не требва да присъстваш в съответната държава мога ли да се регна селф ако съм в Германия и доброволно примерно да си плащам още 6 години в УК заедно с немските . В УК ще си пускам нулеви данъчни декларации .

Старо куче Аватара на DONALD TRUMP
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от treven Виж мнението
    **********. Така че истината е в частна пенсия.
    Абе на теб "ту биг то феил" все още ли не ти говори нищо??????
    EC=WC
    "If Trump is not your president, then you are an illegal resident!!!!!"
    "Some ideas are so stupid that only intellectuals believe them"
    -George Orwell
    I am NOT a world citizen!!!

Потребител Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Идеята, за да работя там е точно пейрола, а ти каза предимството по малко пара ще ми дават ама аз като съм в бг и си имам апартамент и всичко ми е евтино с по малката пара в бг ще ми е по-добре все пак семейство приятели всичко е тук. Проблема идва, че той работодателя ще ме осигурява в Англия, ама аз от къде да знам, дали след 10 или 15 години като отида за пенсията няма да ми се направят: "ми хубаво ти имаш осигуровки ама не си живял тука, как да ти дадем пенсия" и след това идва най-важното как е в закона, ако закона е благоприятен за мен им казвам "къде пише, че трябва да съм живял тука, за да се пенсионирам, работил съм на договор имам си осигуровки всичко е точно". Идеята да отворя тази тема е ако има някой по вещ с законодателството да изкаже мнение.
    Как ще бъде законът там, няма кой да ти каже, защото нещата се променят непрекъснато, предполагам, си чул за брексит.
    Иначе аз не виждам защо някой ще те държи на ведомост в Кралството,като живееш в друга страна. Това, което Мотовилков ти казва, е че в аналогичния случай литовецът си бачка за фирмата, но не е на ведомост, а е външен подизпълнител (контрактор), т.е. той има договор за предлагане на услуги, те му плащат за услугите, а той си е отговорен сам да си плаща данъци, осигуровки и други подобни. И понеже живее в Литва, ги плаща там и съответно държавната му пенсия от тези години ще е литовска.

Иначе - чети и тука.

Гугъл търсачка на форума

Сбъднете мечтите си с Dreamland. Моят блог Законът за привличането
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

18. ХАРЕСВАМ! treven liked this post
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Мила Виж мнението
    Как ще бъде законът там, няма кой да ти каже, защото нещата се променят непрекъснато, предполагам, си чул за брексит.
    Иначе аз не виждам защо някой ще те държи на ведомост в Кралството,като живееш в друга страна. Това, което Мотовилков ти казва, е че в аналогичния случай литовецът си бачка за фирмата, но не е на ведомост, а е външен подизпълнител (контрактор), т.е. той има договор за предлагане на услуги, те му плащат за услугите, а той си е отговорен сам да си плаща данъци, осигуровки и други подобни. И понеже живее в Литва, ги плаща там и съответно държавната му пенсия от тези години ще е литовска.

Иначе - чети и тука.
    Интересна статия, ще я прочета по късно. Аз имам идея да регистрирам фирма тук, като обектите ще работят в България, нещо като lidl, компанията майка е в германия, но имат обекти в цяла европа. Не казвам, че е възможно, но искам да го видя дали е възможно да стане. Ще трябва да говоря с някой счетоводител, дали има някаква възможност това да стане.

Старо куче
    Post Thanks / Like

Интересна статия, ще я прочета по късно. Аз имам идея да регистрирам фирма тук, като обектите ще работят в България, нещо като lidl, компанията майка е в германия, но имат обекти в цяла европа. Не казвам, че е възможно, но искам да го видя дали е възможно да стане. Ще трябва да говоря с някой счетоводител, дали има някаква възможност това да стане.
    няма невъзможни неща, въпросът е струват ли си разходите и главоболията

Напреднал
    Град
    Currently London
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от DONALD TRUMP Виж мнението
    Абе на теб "ту биг то феил" все още ли не ти говори нищо??????
    Не. Но това какво общо има с темата?
    Последно редактирано от treven : 15-08-2018 на 07:24
    Влюбен в Нова Зеландия...
    ... И отблизо е прекрасна!.......

Старо куче
    Post Thanks / Like

Аз разбрам, че след 2 години такъв работодател ще си има ядове с HMRC:

Employee working in another European Economic Area (EEA) country or Switzerland

Special rules apply for these employees.

Usually, your employee pays social security contributions to the country they’re working in. However, they may have to continue paying UK NICs and will be exempt from paying contributions in the other countries where either:

the work abroad is not expected to be for more than 24 months
    they normally work in 2 or more EEA countries
    Иначе разбирам ти идеята, при желание всичко може да се постигне - ще идваш да живееш в ЮК за по малко всеки две години и ще си сменяш работодателя на 2 години, можеш дороволно да си плащаш осигуровки и така след 35 години ще имаш 165 паунда на седмица. Дали до тогава БГ пенсиите ще са на това ниво все още не е ясно.

Старо куче
    Post Thanks / Like

То не се знае и Ук пенсиите колко ще са

Нов потребител
    Post Thanks / Like

То не се знае и Ук пенсиите колко ще са
    и каква ще е възрастта за пенсиониране

Старо куче Аватара на jhoro
    Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

Има много компании, на които собственика (компанията-майка) е в една държава, но в България работи регистрирана българска дъщерна фирма. Например - Лидъл България. И работи по българските закони!
    На практика си е отделно юридическо лице.
    Най ме кефят дървени философи - когато започнат да се палят.
    “About one-fifth of the people are against everything all of the time.”
    May 6, 1964, U.S. Attorney General Robert F. Kennedy
    На този свят трябва да си честен, само когато парамедиците те питат : -"Какво сте взели?"
    Гугъл търсачка на форума...............-...............Проверка на правопис
    Fuck off... if you please!!!

26. ХАРЕСВАМ! deijei liked this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от fridolina Виж мнението
    и каква ще е възрастта за пенсиониране
    каквато в бг а може и по малка. обосновка искаш ли?

Нов потребител
    Post Thanks / Like

обосновка искаш ли?
    Да, ще ми е интересно.

Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от jhoro Виж мнението
    Има много компании, на които собственика (компанията-майка) е в една държава, но в България работи регистрирана българска дъщерна фирма. Например - Лидъл България. И работи по българските закони!
    На практика си е отделно юридическо лице.
    Мисля, че Киров работят по тоя начин, фирмата им регистрирана в Австрия, а обектите са в България, не съм сигурен на 100%, някъде го беше споменал

Старо куче
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от fridolina Виж мнението
    Да, ще ми е интересно.

ами че то няма нищо интересно, при това обезлюдяване на България съвсем скоро ще трябва да вдигат данъци увелчение на годините за пенсиониране освен ако не се внесат мигранти отнякъде. както виждам нито обществото е готово да ги приеме нито някой мигрант с е е засилил към България
    ама съм сигурен че тия неща много добре ги знаеш

Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Работа на договор без никакви документи
    От warcloud във форум Взаимоотношения с работодател, инциденти, злополуки и други
    Отговори: 10
    Последно мнение: 03-10-2013, 21:23
  2. Информация относно договор за работа.
    От readerx във форум Общ форум
    Отговори: 7
    Последно мнение: 11-01-2009, 23:15
  3. селф имплойд-договор за работа
    От tancheto във форум Self-Employed
    Отговори: 1
    Последно мнение: 21-08-2007, 07:31
  4. Договор за работа - измами...
    От nickich във форум Статут в UK, постоянно жителство, британско гражданство
    Отговори: 17
    Последно мнение: 20-06-2007, 23:25
  5. Договор за работа и забременяване
    От petya във форум Правна
    Отговори: 4
    Последно мнение: 20-08-2005, 23:09

Отметки

Правила за публикуване

• Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си