Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Резултати от 1 до 2 от общо 2
    администратор Atanas Chikov Аватара на lordm
    Град
    London, United Kingdom, United Kingdom
    Post Thanks / Like

По подразбиране Как един телефонен договор може да направи живота ви във Великобритания мисия невъзможна

Нека разкажа една истинска история. Този път главния герой за да не се сърдят Ивановците ще го кръстя не Иван Петров а Петър Иванов.

Историята е 100% истинска, само имената на героя са измислени.
    Петър живее в Англия от няколко години, но все не успява да си вземе хубав телефон на договор, прецакал си в кредитната история и все като пробва не се получава.
    Един ден негов познат му казва, намерих начин да уредим да вземеш телефон на договор. Знам един човек и едно място където ще станат нещата.

Петър си казва супер, дай да действаме.
    Услужливия му приятел казва, като ходим да уреждаме нещата ще може ли направо да вземеш 2 безплатни телефона единия ще е за мен а другия за теб. Месечните такси за моя телефон аз ще ти ги плащам.

Петър си казал, Ок няма проблем, за него било важно, че ще си вземе най-после телефон на договор, от онези скъпите за които от много време е мечтал, но все не ставало да си купи.

Сега щели да му го дадат безплатно. Петър и неговия познат отиват в Wood Green магазин на ЕЕ, където човекът, служител на ЕЕ от турски произход щял да направи далаверата и да му дадат телефон.
    Комшуто, попълнил всичко което трябвало и мечтата се сбъднала, Петър получил телефон на договор, един за него и един за познатия.

Щастливи те си тръгнали от магазина! Първия месец дошла сметка за 70 паунда Петър я платил, а неговия познат му дал неговата част от сметката.
    До тук всичко се развило чудесно, изненадата обаче дошла с втората сметка, която не била за 70 паунда. а 430.

Оказало се че към договора за двата телефона някой, някак си добавил още телефони та и часовници и вече на месец Петър трябвало да плаща по над 400 паунда.
    Сума, която била непосилна за него. Петър не знаел английски да се оправи сам, казал на някой да се оплаче във магазина, уж го направили, но нищо не станало.
    Познатия на Петър се прибрал в Родината, и спрял да подържа връзка с Петър.

Дошли още от тези месечни сметки с над 400 паунда. Петър спрял да ги плаща, започнали да идват заплашителни писма, натрупване на лихви, глоби и какво ли не.
    Нещата се задълбочили още повече ЕЕ пратило Петър на съд и го осъдили да плати около 8000 паунда.

Петър естествено нямало как да ги плати и не се договорил със съда.
    Нещата обаче ескалирали до това съдът да прати двама съдии изпълнители в квартирата на Петър. Той ги пуснал дома му и те почнали да му ровят в неща и да взимат всичкия кеш, който има и да се опитат да вземат всичко, което Петър има и става да се продаде за пари. В това число влиза и автомобила на Петър.

Освен всички тези неприятности кредитната история на Петър толкова се влошила, че вече нищо не може да вземе на договор, отделно шансовете да получи британско поданство са нула в близките 10 години.
    Да не говорим, че и за новите документи за settle status пак няма начин да вземе.

Та това е една истинска история, която може да послужи на някои от вас да си имат едно на ум и внимават на кого се доверяват. Така също ако има проблем да потърсят веднага правилния човек да им помогне.
    Аз познавам Петър от 2 години, но никога не ми беше казал за проблема или помолил да помогна и се оправи, убеден съм, че ако бях се заел щеше всичко да се оправи и той да няма неприятности, а комшуто да има големи такива.

Споделяйте повече хора да знаят и не правят тези грешки!

Станете членове на нашата Facebook група Работа в UK https://www.facebook.com/groups/908173225909681/

2. БЛАГОДАРЯ Мила, deijei thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! amatoria liked this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Как един телефонен договор може да направи живота ви във Великобритания мисия невъзможна

Пак леко се е оттървал. Ако беше задъжал 8000 паунда в БГ нямаше да е жив вече

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Отговори: 29
    Последно мнение: 11-09-2013, 22:09
  2. Отговори: 8
    Последно мнение: 13-05-2013, 01:53
  3. Еаsy fly направи само един рейс и спря
    От Alice във форум Авто-мото, транспортни, пътуване
    Отговори: 0
    Последно мнение: 14-02-2006, 00:16

Отметки

Правила за публикуване

• Вие не можете да публикувате теми