Вчера реших да се разходя до Скопие и искам да разкажа моите впечатления. Тръгнах рано към 8ч и за час и половина бях на македонската граница, тя се намира на около половин час след Кюстендил. На границата се минава много бързо, само с лична карта. Като влезнаха в Македония в първото село има магазин, където си купих македонски динари 1лв е 30 динара, цигарите са на половин цена 1 кутия pall-mall, ротманс, уинстън са 2.50лв за една кутия, а десетките са 1.60, но повече от две кутии не може да се вкарват в България. Продължих надолу, магистралите са платени, 1 евро за лека кола, за бус две. Направи ми впечатление, че по магистралите няма както по Европа, безиностанции с макдоналдс, събуей, малко като при нас деведесете години. Като пристигнах в Скопие , лесно намерих място за паркиране, шофьорите са доста по възпитани от нашите, нямаше безпричинно натискане на клаксони, изчакват и т.н. Градът ми изглеждаше доста спокоен, няма молове, шопинг центрове и т.н, само кафенета, малки магазинчета и памитници. В центъра се намира музеят на Майка Тереза, който си струва да се разгледа. На връщане се отбих в Крива Паланка, много ми хареса , намира се на около 50км преди българската граница, там е също и осоговският манастир, който е в планинаната и има уникален изглед. След като разгледах градчето, потеглих към блгарската граница и така приключи моята визита в Македония.