Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Резултати от 1 до 22 от общо 22
    I see you... Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Lightbulb Носите ли си вече чаша от вкъщи, като пиете кафе навън?

Говори се, че ще се въведе такса (от 5 пенса или от 25 пенса, зависи от източника, който четете) на всяка хартиена чаша. Какво мислите по въпроса?

“Старбъкс” въвежда такса за хартиени чаши
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

2. ХАРЕСВАМ! lordm liked this post
    Старо куче Аватара на jhoro
    Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Носите ли си вече чаша от вкъщи, като пиете кафе навън?

Цитирай Първоначално написано от Мила Виж мнението
    Говори се, че ще се въведе такса (от 5 пенса или от 25 пенса, зависи от източника, който четете) на всяка хартиена чаша. Какво мислите по въпроса?

Хмммм ... Много интересна (дез)информация!!!!
    Първо - кой говори???
    Второ - кой ще я въведе - въпросната такса.
    Посре - къде ще отиват парите?
    Четварто - това е само за картонените. А ако искам порцеланова (пластмасова, керамична, алпака ... ) чаша??? За многократна употреба.
    И т.н. - с въпросите...

А иначе - аз мога и чаша да си донеса, и топла вода, и кафе - ефервесцентно....
    И за къф чеп ще го пия в Старбъкс???
    Най ме кефят дървени философи - когато започнат да се палят.
    “About one-fifth of the people are against everything all of the time.”
    May 6, 1964, U.S. Attorney General Robert F. Kennedy
    На този свят трябва да си честен, само когато парамедиците те питат : -"Какво сте взели?"
    Гугъл търсачка на форума...............-...............Проверка на правопис
    Fuck off... if you please!!!

Старо куче Аватара на dimi_m
    Post Thanks / Like

Хайде Бай Ганю в Европа,ще ходя с моя чаша да ми сипват кафе в старбъкс, това ли беше въпроса ?. В работата съм си взел моя порцеланова чаша и нес кафе и си правя кафе, защото обичам да пия много кафе, ама да ходя с пластмасова чаша в кафенетата, дори и не ми е минавало през акъла.Когато въведоха таксата за торбичките, в началото си носих от нас, след това спрях да взимам, защото се сещам спонтанно, че ми е празен хладилника и си купувам от магазина
    Последно редактирано от dimi_m : 13-07-2018 на 21:09
    Обожавам някой с два развода, три кредита и ипотека, да ми дава съвети как да живея

На почивка
    Post Thanks / Like

По подразбиране

Аз мисля че ще стане на 100 % . Едно време 2007 найлоновите чанти в теско бяха без пари . Но след това станаха 10 пенса

Не стига че им е толкова скъпо кафето ,ами мислят глупости . Не върви на добре света с сигурност

Старо куче Аватара на rosbg
    Град
    Kent
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от jhoro Виж мнението
    Първо - кой говори???
    Четварто - това е само за картонените. А ако искам порцеланова (пластмасова, керамична, алпака ... ) чаша??? За многократна употреба.
    И т.н. - с въпросите...

А иначе - аз мога и чаша да си донеса, и топла вода, и кафе - ефервесцентно....
    И за къф чеп ще го пия в Старбъкс???
    Три кинта е ако го пиеш на масата в порцелан а ако е за вкъщи е 3,25 ..... друго за обяснение
    Don't dream your life, live your dreams.

По-страшен от СПИН -а, по-опасен от рака...сега за сега си остава простака!

Има ли смисъл, като няма значение....

Старо куче Аватара на rosbg
    Град
    Kent
    Post Thanks / Like

Малката щерка винаги си носи чаша....
    Не, че не може да си плати а се опитва да пази природата....поне така й се иска
    Don't dream your life, live your dreams.

По-страшен от СПИН -а, по-опасен от рака...сега за сега си остава простака!

Има ли смисъл, като няма значение....

Старо куче Аватара на jhoro
    Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от rosbg Виж мнението
    Три кинта е ако го пиеш на масата в порцелан а ако е за вкъщи е 3,25 ..... друго за обяснение
    Това ... го каза по принцип, или ми го обясняваш?
    Знам, много отдавна го знам!
    Най ме кефят дървени философи - когато започнат да се палят.
    “About one-fifth of the people are against everything all of the time.”
    May 6, 1964, U.S. Attorney General Robert F. Kennedy
    На този свят трябва да си честен, само когато парамедиците те питат : -"Какво сте взели?"
    Гугъл търсачка на форума...............-...............Проверка на правопис
    Fuck off... if you please!!!

Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от kanarinapred Виж мнението
    Аз мисля че ще стане на 100 % . Едно време 2007 найлоновите чанти в теско бяха без пари . Но след това станаха 10 пенса
    Абе пич, къде си видял безплатно, това че не са ти искали пари отделно за чаша, не означава, че не са сложили цената на чашата в цената на кафето. Я провери колко го взимат на едро кафето и сметни от един килограм кафе колко процента им е печалбата. Работил съм в търговията доста години и съм наясно с тия неща. Торбичките са по същата система, някой да не би да им ги давал безплатно, та така на теб ще ти ги дават
    Обожавам някой с два развода, три кредита и ипотека, да ми дава съвети как да живея

На почивка
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от dimi_m Виж мнението
    Абе пич, къде си видял безплатно, това че не са ти искали пари отделно за чаша, не означава, че не са сложили цената на чашата в цената на кафето. Я провери колко го взимат на едро кафето и сметни от един килограм кафе колко процента им е печалбата. Работил съм в търговията доста години и съм наясно с тия неща. Торбичките са по същата система, някой да не би да им ги давал безплатно, та така на теб ще ти ги дават
    Цената на кафето на световните борси е еднаква почти . Как лате в БГ е 1.80 лева = 75пенса . А в УК това лате е 2.40 паунда . Няма спекулация нали . Да наеми и заплати са различни ,но и оборотите са различни . В всяка търговия има огромна спекулация . Ако върви вдигаме цената
    Последно редактирано от kanarinapred : 13-07-2018 на 22:01

Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от jhoro Виж мнението
    Първо - кой говори???
    И т.н. - с въпросите...
    Ако ти не си чувал, не значи, че това е дезинформация.

https://www.bbc.co.uk/news/science-environment-43337571

Въпросът се обсъжда много отдавна. Аз лично съм против, ама кой ме слуша мен. Ползвам travel mug сутрин, но оттам нататък е абсурд да измия чашата както трябва някъде другаде, освен вкъщи. Изобщо няма да е хигиенично да я давам да ми сипват пак кафето, без да е измита както трябва. По радиото слушах една дискусия, една жена, която работи в кафене, точно това казва - имаме клиенти, които ни дават да им мием чашите, преди да им сипем кафето в тях - особено тези, които пият сутрешното си кафе с мляко, няма измиване набързо....
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

На почивка
    Post Thanks / Like

Стига ве . Тези британци наистина ли се циганят за 5-10 стотинки

Post Thanks / Like

Цената на кафето на световните борси е еднаква почти . Как лате в БГ е 1.80 лева = 75пенса . А в УК това лате е 2.40 паунда . Няма спекулация нали . Да наеми и заплати са различни ,но и оборотите са различни . В всяка търговия има огромна спекулация . Ако върви вдигаме цената
    Смятай на от 1 килограм колко кафета са, като само едно кафе ти е 3 паунда. В София имаше един магазин и една седмица кафето им беше на промоция 0.10ст, смятай и на 10стотинки пак си е на печалба, а кафето в центъра вече е левче.

Post Thanks / Like

Стига ве . Тези британци наистина ли се циганят за 5-10 стотинки
    В сащ работих в един магазин, като си купиш кафе, с касовата бележка можеш да си взимаш кафета цял ден, също и наливни напитки. Правихме около 10 вида кафета, шварц естествено, но си беше екстра, естествено на мен безплатно, като служител. Кафето се изхвърляше на 30мин. и се правеше ново в едни стъклени кани. Общо взето в Америка е много по евтино от тук, цигарите са още 4 долара за 20 цигари, тука са 8 паунда най евтините и контрабандата процъфтява в тая държава. Спокойно можеш да си купиш цигарки менте от интернет и какво ли не
    Последно редактирано от dimi_m : 13-07-2018 на 23:40

Старо куче Аватара на zmei4o_pk
    Post Thanks / Like

Идеята не е да спечелят от таксата за чаши и торбички, а да ни накарат да използваме по- малко пластмаса, за да опазим природата.В колата винаги имам големи чанти в багажника. Отивам с количката до колата и си разтоварвам.Ако съм била с кошница, а не с количка и съм забравила да взема чанта от колата, купувам торбичка, но после я използвам отново и отново, не я хвърлям. Понякога ги давам на чарити шоп.
    Като си вземам банани, не ги слагам в торбичка, направо в количката. За по- дребните плодове и зеленчуци вземам, но после ги ползвам за кошчето ми за боклук в банята. Даже пликовете от зеле и картофи си ги ползвам повторно- за кошчето в банята.
    Кафе за вкъщи не съм си купувала. Сядам си там и си го изпивам. Не мисля, че е добра идея да се разнасят кафета насам- натам. И не са само чашки, а и бъркалки и капаци.Където ти даде зор, си купуваш и си го изпиваш. Иначе можеш и да си го носиш отвкъщи в термосче.
    бъди добър до смърт, или ...поне се опитвай!

16. ХАРЕСВАМ! Мила, deijei, treven liked this post
    На почивка
    Post Thanks / Like

Класически пример за манипулация . Замърсяваме околната среда . Ми да направят чаши изцяло от хартия . Да направят торби в супермаркета изцяло от хартия . Ето например змейчо яко са е манипулирали . ще си нося от влашти термосче с кафе или чаша да ми е мият . Нямам думи за това . Тяхната нация дори е по манипулирана от нашата . Дават им некви пари и после си ги взимат .
    Последно редактирано от kanarinapred : 14-07-2018 на 06:59

Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Класически пример за манипулация . Замърсяваме околната среда . Ми да направят чаши изцяло от хартия . Да направят торби в супермаркета изцяло от хартия . Ето например змейчо яко са е манипулирали . ще си нося от влашти термосче с кафе или чаша да ми е мият . Нямам думи за това . Тяхната нация дори е по манипулирана от нашата . Дават им некви пари и после си ги взимат .
    Аз не мисля, че става дума за манипулация, очевидно не сте запознати с фактите. Чаши изцяло от хартия не могат да задържат течността, защото хартията е хигроскопична, попива течности. Истината е, че човешкият напредък не е направил чаши за еднократна употреба, които да могат да се рециклират лесно и евтино, а което е по-лошо, тази пластмаса е почти неунищожима и последните изследвания показват, че микропластмасови частички се намират навсякъде, т.е. преминават по хранителната верига и стигат до телата ни, намерени са там в непренебрежими количества. Не е ясно дали и как се отразяват на здравето ни, просто медицината не е стигнала още дотам да го открие това. Понеже се притесняват да не стане като с многото вещества, за които не се е знаело, че са вредни, докато науката не го потвърди и да ги забрани, се обмислят тези мерки. Никак не е лесен въпросът, защото води и до загуби на много сериозни работни места.

Другият проблем е, че на пазара няма в изобилие свестни чаши, които да може потребителят да си носи и хигиенично да използва.

19. ХАРЕСВАМ! deijei, zmei4o_pk liked this post
    На почивка
    Post Thanks / Like

Аз не мисля, че става дума за манипулация, очевидно не сте запознати с фактите. Чаши изцяло от хартия не могат да задържат течността, защото хартията е хигроскопична, попива течности. Истината е, че човешкият напредък не е направил чаши за еднократна употреба, които да могат да се рециклират лесно и евтино, а което е по-лошо, тази пластмаса е почти неунищожима и последните изследвания показват, че микропластмасови частички се намират навсякъде, т.е. преминават по хранителната верига и стигат до телата ни, намерени са там в непренебрежими количества. Не е ясно дали и как се отразяват на здравето ни, просто медицината не е стигнала още дотам да го открие това. Понеже се притесняват да не стане като с многото вещества, за които не се е знаело, че са вредни, докато науката не го потвърди и да ги забрани, се обмислят тези мерки. Никак не е лесен въпросът, защото води и до загуби на много сериозни работни места.

Другият проблем е, че на пазара няма в изобилие свестни чаши, които да може потребителят да си носи и хигиенично да използва.
    Соред мен просто се чудят от къде да изкарат повече пари Модерното здравеопазване е по скоро бизнес и печелбарство от колкото здравеопазване . Фармацевтиката е миларден бизнес . Гледат да те направят зависим и да печелят от теб . На никой богаташ не му пука за хората в капитализма . Така че пластмаса ще ти влезе в организма знаеш ли колко им пука
    Последно редактирано от kanarinapred : 14-07-2018 на 10:14

Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Соред мен просто се чудят от къде да изкарат повече пари Модерното здравеопазване е по скоро бизнес и печелбарство от колкото здравеопазване . Фармацевтиката е миларден бизнес . Гледат да те направят зависим и да печелят от теб . На никой богаташ не му пука за хората в капитализма . Така че пластмаса ще ти влезе в организма знаеш ли колко им пука
    Оказва се, че ти имаш възгледа "целият свят е против мен и гледа да ме обере и да ми навреди". Тъй като аз не го споделям, нямаме никаква обща база за дискусия по този въпрос. Аз предпочитам да разсъждавам върху конкретни проблеми - например, дали ще се въведе тази забрана за еднократни чаши и каква чаша да си намеря аз, за да се чувствам комфортно и да пия кафе без вреда за здравето ми. Понеже не живееш в Кралството, тези въпроси едва ли те вълнуват. Моля живеещите в Кралството да споделят, ако са намерили нееднократни чаши, които харесват.

Аз ползвам тази марка за кафето, което си взимам сутрин в колата - единствената чаша, с която имам най-малко проблеми откъм разливане и мога да пия с една ръка, без да гледам, има бутон за натискане, който я отваря и е лесна за употреба. Обикновено струва около 18 - 22 паунда, тук е понамалена. Метална е обаче и трябва да се мие сериозно. Мисля за стъклена, харесах Joco cup, обаче май не може да се купи за прилична цена тук, в Кралството.

Има и други предложения
    https://www.independent.co.uk/extras...-a7510606.html
    https://www.standard.co.uk/shopping/...-a3743936.html

22. ХАРЕСВАМ! treven liked this post
    На почивка
    Post Thanks / Like

И какво като не съм в кралството . Това е проблем в цяла европа . Не само в кралството има тази верига заведения

Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от zmei4o_pk Виж мнението
    Идеята не е да спечелят от таксата за чаши и торбички, а да ни накарат да използваме по- малко пластмаса, за да опазим природата.В колата винаги имам големи чанти в багажника. Отивам с количката до колата и си разтоварвам.Ако съм била с кошница, а не с количка и съм забравила да взема чанта от колата, купувам торбичка, но после я използвам отново и отново, не я хвърлям. Понякога ги давам на чарити шоп.
    Като си вземам банани, не ги слагам в торбичка, направо в количката. За по- дребните плодове и зеленчуци вземам, но после ги ползвам за кошчето ми за боклук в банята. Даже пликовете от зеле и картофи си ги ползвам повторно- за кошчето в банята.
    Кафе за вкъщи не съм си купувала. Сядам си там и си го изпивам. Не мисля, че е добра идея да се разнасят кафета насам- натам. И не са само чашки, а и бъркалки и капаци.Където ти даде зор, си купуваш и си го изпиваш. Иначе можеш и да си го носиш отвкъщи в термосче.
    А наясно ли си, че повторната употреба на пластмасови чаши и торбички е вредна за организма. Например купуваш си кафе и чай, изпиваш го и заебваш чашата в колата, след един час сигурно всякакви мухи кацат, серат и после пиеш от нея. Същото и с торбичките, слагаш храна , след това винаги има дребни остатъци от плодове, месото, ако е било отворено леко, торбичката става мазна и привлича всякакви микроби. Да не говорим, че една използвана торбичка за няколко седмици е прашна вътре и какво ще ми кажеш, че е супер идея да слагаш пак храна вътре
    Последно редактирано от dimi_m : 14-07-2018 на 16:45

Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Канарите и Дими, защо не почнете да четете мненията, които цитирате и на които отговаряте?
    И какво като не съм в кралството . Това е проблем в цяла европа . Не само в кралството има тази верига заведения
    Прочети какво съм написала. Не ме интересува дискусия по принцип (а и с тебе нямаме обща база за дискусия), поставила съм конкретни въпроси, на които само живеещите в Кралството могат да ми отговорят. Ти от Германия няма как да ползваш многократните чаши, които се продават тук.

Цитирай Първоначално написано от dimi_m Виж мнението
    А наясно ли си, че повторната употреба на пластмасови чаши и торбички е вредна за организма. Например купуваш си кафе и чай, изпиваш го и заебваш чашата в колата, след един час сигурно всякакви мухи кацат, серат и после пиеш от нея. Същото и с торбичките, слагаш храна , след това винаги има дребни остатъци от плодове, месото, ако е било отворено леко, торбичката става мазна и привлича всякакви микроби. Да не говорим, че една използвана торбичка за няколко седмици е прашна вътре и какво ще ми кажеш, че е супер идея да слагаш пак храна вътре
    Змейчо много ясно е казала, че използва торбичките повторно за боклук, а не за храна и че пие кафе само в заведението и не си го взима с нея. Какво си скочил срещу нея, като всичките ти приказки нямат никаква връзка с това, което е казала.

26. ХАРЕСВАМ! deijei, jhoro liked this post
    На почивка
    Post Thanks / Like

УК не е някакъв остров отделен в пустинята . Ние сме в глобална икономика . УК и да иска не би могла да се изолира от общите проблеми на европа

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Колко бира пиете бе хайвани?
    От Wolf във форум Вицове, забавни истории и линкове
    Отговори: 27
    Последно мнение: 23-06-2012, 17:24
  2. Как си пиете кафето?
    От lionheart във форум Общ форум
    Отговори: 50
    Последно мнение: 25-02-2011, 00:30
  3. Европроучване: Пиете най-много от европейците
    От ElinaT във форум Новини от и за България
    Отговори: 0