Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 25 от общо 29
    администратор Atanas Chikov Аватара на lordm
    Град
    London, United Kingdom, United Kingdom
    Post Thanks / Like

По подразбиране Защо никога повече не бих си купил уред от марката Горене-Gorenje

Защо никога повече не бих си купил уред от марката Горене-Gorenje

Защо не препоръчвам и на никого да си купува Gorenje продукти.

Израстнал съм в България по времето на комунизма и още от тези времена имам спомени за това, че словенската марка Горене е качествена марка.

Може и някога е наистина била такава, може и просто да сме смятали че е продукт, който си заслужава да си го купиш понеже го сравнявахме с електроуреди Перла, Роса и подобни.
    По тези времена сметях и че Марица е огромна река, после видях Дунав, Темза и други реки.

Преди около 3 години реших да купя пералня за къщата която давам под наем.
    Интересуваше ме пералнята да е добра марка, да е с повече обороти с по голям барабан, да е икономична и да има 5 години гаранция.

Попаднах на оферта за пералня Горене за близо 400 паунда! Модела отговаряше на изискванията ми и идваше с 5 години гаранция.
    Казах си купувам го и така и направих. За този период от близо 3 години пералнята работеше добре. Преди няколко месеца обаче взеха да се появят проблеми с пералнята, даваше грешка Е7. Веднага проверих в книжката да видя какво е това и разбрах, че е нещо със изтичането на водата. Почистихме филтъра на пералнята и за кратък период от време нямахме грешка.

След няколко седмици грешката пак се появи обадих се на Горене да си използвам гаранцията. Те ме прехвърлиха към компанията, която се грижи за ремонта на уредите им Repaircare. Насрочихме час да дойде майстор, дойде в уречения час, аз не бях там да присъствам , но въпреки, че лично обясних какъв е проблема на пералнята единственото, което бе направено от техника бе да почисти филтъра отново.

Нещо, което можехме да свършим сами и вече го бяхме направили.
    Пералнята беше ок за няколко седмици и пак изкочи грешката Е7.
    Пак звъня на компанията за ремонти, оплаквам се, те пращат нов човек, който идва уж да я оправи. Пак ме няма по време на посещението на монтьора и после разбирам, че според него трябвало да се смени мотора на пералнята. Няма логика, ама щом така мислят да го сменят. Но служителя на Repaircare решава за да поръча нов мотор да вземе стария от пералнята и да остави пералня, която не работи винаги както трябва, но все пак работи, в положение на неработеща пералня.

Една седмица чакаме да поръчат мотор, бях бесен обаждания оплаквания, как може да вземеш мотор за да поръчаш мотор!?
    Квартирантите се оплакват какво да правят не работи пералнята , как ще изкарат.
    То не е като да ти се развали бойлер и да сложиш няколко печки духалки. Не се намира и сменя за няколко дни пералня временно.

Изкарахме едвам една седмица, идват да сменят мотора. Този път реших да присъствам на ремонта. Монтьорът, който дойде да сложи новия мотор бе различен от предните.
    Влезе в къщата и видя, че пералнята се намира в обособена ниша в банята.

Банята има вентилатор, който работи постоянно, контакта на пералнята е зад нея и никой друг няма достъп. Къщата има RCD( Дефекто токова защита) . Тоест по всякакви правила пералнята не е проблем да бъде там където е.
    Проверявал съм регулациите. Даже в същата къща съм карал NICEIC да правят проверка.
    Този английски галош, който е по млад от мен, като се заинати, че пералнята няма право да е там и ми каза, че няма да я оправи, ме вбеси.

Обясних му , че аз съм електротехник, че знам правилата, че съм супервайзор също и знам много добре нещата.
    Той не иска и не иска да чуе. Нали той е англичанин, а аз някой източно европеец с акцент ще му давам акъл на него. Каза аз взимам мотора и си тръгвам.

Казах му не ти няма да си тръгнеш с мотора, няма да ти го позволя. Казах му викаме полиция но не те пускам с мотора.
    Твоята компания цяла седмица ме остави без работеща пералня без причина, аз няма да стоя и чакам още.
    Казах му ако локацията на пералнята ти е толкова проблем ще взема да я преместя в кухнята има място там. Слагаме я там оправяш я и после аз като си тръгнеш мога да я сложа където искаш, теб не те интересува.

Пак не и не. Ясно му стана, че няма да му дам мотора, който е мой, да си ги вземе, обади се в офиса си говори с други „разбирачи“ и накрая реши да ми остави мотора. Каах му че идеята е ще викна друга компания да дойде и го монтира, той не ми остава друг избор.

Каза ми да правя каквото искам остави мотора и изчезна.
    Обадих се на една българска компания за ремонт на електроуреди, от която съм много доволен като цяло, дойдоха хората на другия ден, монтираха мотора и познайте какво.
    Както и предположих проблема въобще не е от мотора. Аз все още си имах същия проблем.

Започнах да звъна на Repaircare обяснявам на един друг, за пералнята, че е на място където е ок , казаха, че ще проверят по правила и всичко. Казах им Ок, попитаха ме какво искам от тях да направят, казах им първото нещо е да разберете за нещото което се случи и което не трябва да се случва. Вашият служител не постъпва правилно и подобни. Обясних им и че мотора е сменен от друга компания и проблема все още съществува.

Като чу това служителя им ми каза, според мен гаранцията ти няма да важи.
    Казах му защо аз не съм го сменял сам, а използвал компания и всичко. Той ми обеща, че ще провери и ми се обади. Обади ми се след 10-тина минути и ми каза, че не ми важала вече гаранцията.
    Значи техните некадърни служители не ми оправят перална в гаранция в продължение на месеци, идват и правят полуработеща пералня, която трябваше за да завърши програмата да се рестартира, напълно неработеща за седмица.

Идват и решават да не монтират мотора и да си тръгнат и ме оставят без перална за господ знае колко време. След всичкото безобразие от тяхна страна, аз си вадя пари от джоба плащам на някого той свършва тяхната работа и аз си губя 2 години гаранция и съм с неработеща пералня.

Недоволен от всичко случило решавам да се оплача на Горене. Звъня им на телефона, техния отдел за връзки с клиенти се оказва че бил в обедна почивка. Пак звъня час по късно. Служителят, който е целия отдел ме изслушва, казва, че съжалява да чуе това и ми казва, че вероятно направо ще сменят пералната с нова. Моли ме да напиша имейл и да обясня всичко.

Отделям часове пиша имейл да обясня изпращам имейл и разговорите с компанията за ремонт. Чакам няколко дни за отговор, не получих нищо, звъня им казват ми, че разследват случая и ще се свържат с мен.
    След ден получавам имейл, че нищо не може да направят за мен.
    Гаранцията не ми важала вече.

Не ги интересуват, какво се е случило и че служителите които използват за ремонт и компанията Repaircare са некадърници. От всякъде смятам, че вината е на Repaircare и те трявбаше да ме защитят като клиент и помогнат.
    Но не това не се случи. Убедих се, че не си заслужава да се купува продукт на марката Горене, няма значение дали предлагат добри продукти или не.

Всеки продукт, дори и най-добрия се разваля, а когато се развали и ти пратят такива некадърници следва кошмар, оставят те с неработеща перална дълго време и когато дори помагаш да се оправят нещата пак си виновен.

Съветвам ви никога да не си купувате техен продукт. Поставил съм си за цел да популяризирам историята на български и английски и възможно повече хора да научат за това, което се случи и си спестят проблеми подобни на моите.

Поръчах си нова перална Миеле за къщата и съм сигурен, че вероятно скоро няма да имам проблеми с нея, но дори и да се случи да имам, сервиза, който ще получа ще е на ниво
    Лицензиран имиграционен съветник Level 1 към OISC

Станете членове на нашата Facebook група Работа в UK https://www.facebook.com/groups/908173225909681/

Manchester United Fan Аватара на Zara
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Защо никога повече не бих си купил уред от марката Горене-Gorenje

Според мен марката не ти е виновна. Виновни са контракторите...плюс ти сам трябва да знаеш,че гаранцията важи само, ако продукта е поправян в оторизиран сервиз. Пропуснал си момента, още след първия проблем да се обадиш на Горене и да кажеш за какво иде реч. Мисля,че щяха да ти помогнат.

Иначе това което си написал би важало за всяка марка......аз няма да ти пиша за моя опит с Миеле, макар и хладилник.

3. ХАРЕСВАМ! Tralala, deijei, treven, amatoria liked this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Защо никога повече не бих си купил уред от марката Горене-Gorenje

Вината определено е в некадърните техници марката в случая няма нищо общо. По скоро се съсредоточи върху фирмата която поддържа гаранционно Горение, сигурен съм че поддържат и други марки . След като си прибягнал до услугите на неоторизиран сервиз логично е да загубиш гаранцията, в случая без да си виновен ставаш виновен
    Или вдигаш прах, или гълташ прах. — Хенри Кисинджър

Старо куче Аватара на dimi_m
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от lordm Виж мнението
    Защо никога повече не бих си купил уред от марката Горене-Gorenje

Защо не препоръчвам и на никого да си купува Gorenje продукти.

Израстнал съм в България по времето на комунизма и още от тези времена имам спомени за това, че словенската марка Горене е качествена марка.

Може и някога е наистина била такава, може и просто да сме смятали че е продукт, който си заслужава да си го купиш понеже го сравнявахме с електроуреди Перла, Роса и подобни.
    По тези времена сметях и че Марица е огромна река, после видях Дунав, Темза и други реки.

Преди около 3 години реших да купя пералня за къщата която давам под наем.
    Интересуваше ме пералнята да е добра марка, да е с повече обороти с по голям барабан, да е икономична и да има 5 години гаранция.

Попаднах на оферта за пералня Горене за близо 400 паунда! Модела отговаряше на изискванията ми и идваше с 5 години гаранция.
    Казах си купувам го и така и направих. За този период от близо 3 години пералнята работеше добре. Преди няколко месеца обаче взеха да се появят проблеми с пералнята, даваше грешка Е7. Веднага проверих в книжката да видя какво е това и разбрах, че е нещо със изтичането на водата. Почистихме филтъра на пералнята и за кратък период от време нямахме грешка.

След няколко седмици грешката пак се появи обадих се на Горене да си използвам гаранцията. Те ме прехвърлиха към компанията, която се грижи за ремонта на уредите им Repaircare. Насрочихме час да дойде майстор, дойде в уречения час, аз не бях там да присъствам , но въпреки, че лично обясних какъв е проблема на пералнята единственото, което бе направено от техника бе да почисти филтъра отново.

Нещо, което можехме да свършим сами и вече го бяхме направили.
    Пералнята беше ок за няколко седмици и пак изкочи грешката Е7.
    Пак звъня на компанията за ремонти, оплаквам се, те пращат нов човек, който идва уж да я оправи. Пак ме няма по време на посещението на монтьора и после разбирам, че според него трябвало да се смени мотора на пералнята. Няма логика, ама щом така мислят да го сменят. Но служителя на Repaircare решава за да поръча нов мотор да вземе стария от пералнята и да остави пералня, която не работи винаги както трябва, но все пак работи, в положение на неработеща пералня.

Една седмица чакаме да поръчат мотор, бях бесен обаждания оплаквания, как може да вземеш мотор за да поръчаш мотор!?
    Квартирантите се оплакват какво да правят не работи пералнята , как ще изкарат.
    То не е като да ти се развали бойлер и да сложиш няколко печки духалки. Не се намира и сменя за няколко дни пералня временно.

Изкарахме едвам една седмица, идват да сменят мотора. Този път реших да присъствам на ремонта. Монтьорът, който дойде да сложи новия мотор бе различен от предните.
    Влезе в къщата и видя, че пералнята се намира в обособена ниша в банята.

Банята има вентилатор, който работи постоянно, контакта на пералнята е зад нея и никой друг няма достъп. Къщата има RCD( Дефекто токова защита) . Тоест по всякакви правила пералнята не е проблем да бъде там където е.
    Проверявал съм регулациите. Даже в същата къща съм карал NICEIC да правят проверка.
    Този английски галош, който е по млад от мен, като се заинати, че пералнята няма право да е там и ми каза, че няма да я оправи, ме вбеси.

Обясних му , че аз съм електротехник, че знам правилата, че съм супервайзор също и знам много добре нещата.
    Той не иска и не иска да чуе. Нали той е англичанин, а аз някой източно европеец с акцент ще му давам акъл на него. Каза аз взимам мотора и си тръгвам.

Казах му не ти няма да си тръгнеш с мотора, няма да ти го позволя. Казах му викаме полиция но не те пускам с мотора.
    Твоята компания цяла седмица ме остави без работеща пералня без причина, аз няма да стоя и чакам още.
    Казах му ако локацията на пералнята ти е толкова проблем ще взема да я преместя в кухнята има място там. Слагаме я там оправяш я и после аз като си тръгнеш мога да я сложа където искаш, теб не те интересува.

Пак не и не. Ясно му стана, че няма да му дам мотора, който е мой, да си ги вземе, обади се в офиса си говори с други „разбирачи“ и накрая реши да ми остави мотора. Каах му че идеята е ще викна друга компания да дойде и го монтира, той не ми остава друг избор.

Каза ми да правя каквото искам остави мотора и изчезна.
    Обадих се на една българска компания за ремонт на електроуреди, от която съм много доволен като цяло, дойдоха хората на другия ден, монтираха мотора и познайте какво.
    Както и предположих проблема въобще не е от мотора. Аз все още си имах същия проблем.

Започнах да звъна на Repaircare обяснявам на един друг, за пералнята, че е на място където е ок , казаха, че ще проверят по правила и всичко. Казах им Ок, попитаха ме какво искам от тях да направят, казах им първото нещо е да разберете за нещото което се случи и което не трябва да се случва. Вашият служител не постъпва правилно и подобни. Обясних им и че мотора е сменен от друга компания и проблема все още съществува.

Като чу това служителя им ми каза, според мен гаранцията ти няма да важи.
    Казах му защо аз не съм го сменял сам, а използвал компания и всичко. Той ми обеща, че ще провери и ми се обади. Обади ми се след 10-тина минути и ми каза, че не ми важала вече гаранцията.
    Значи техните некадърни служители не ми оправят перална в гаранция в продължение на месеци, идват и правят полуработеща пералня, която трябваше за да завърши програмата да се рестартира, напълно неработеща за седмица.

Идват и решават да не монтират мотора и да си тръгнат и ме оставят без перална за господ знае колко време. След всичкото безобразие от тяхна страна, аз си вадя пари от джоба плащам на някого той свършва тяхната работа и аз си губя 2 години гаранция и съм с неработеща пералня.

Недоволен от всичко случило решавам да се оплача на Горене. Звъня им на телефона, техния отдел за връзки с клиенти се оказва че бил в обедна почивка. Пак звъня час по късно. Служителят, който е целия отдел ме изслушва, казва, че съжалява да чуе това и ми казва, че вероятно направо ще сменят пералната с нова. Моли ме да напиша имейл и да обясня всичко.

Отделям часове пиша имейл да обясня изпращам имейл и разговорите с компанията за ремонт. Чакам няколко дни за отговор, не получих нищо, звъня им казват ми, че разследват случая и ще се свържат с мен.
    След ден получавам имейл, че нищо не може да направят за мен.
    Гаранцията не ми важала вече.

Не ги интересуват, какво се е случило и че служителите които използват за ремонт и компанията Repaircare са некадърници. От всякъде смятам, че вината е на Repaircare и те трявбаше да ме защитят като клиент и помогнат.
    Но не това не се случи. Убедих се, че не си заслужава да се купува продукт на марката Горене, няма значение дали предлагат добри продукти или не.

Всеки продукт, дори и най-добрия се разваля, а когато се развали и ти пратят такива некадърници следва кошмар, оставят те с неработеща перална дълго време и когато дори помагаш да се оправят нещата пак си виновен.

Съветвам ви никога да не си купувате техен продукт. Поставил съм си за цел да популяризирам историята на български и английски и възможно повече хора да научат за това, което се случи и си спестят проблеми подобни на моите.

Поръчах си нова перална Миеле за къщата и съм сигурен, че вероятно скоро няма да имам проблеми с нея, но дори и да се случи да имам, сервиза, който ще получа ще е на ниво
    Лорде, лорде... причините са нясолко:
    1 това където го търсиш от едно време, просто забрави вече да го намериш, говоря за качество. Баба ми има ел.уреди купувани от кореком, още си работят, ама отзад пише произведено в Германия, а не Китай. Откакто компаниите си преместиха производството в Китай, не очаквай вече дълъг и безпроблемен живот
    2 това че ти се е скапало на третата година, не винаги проблема е в продукта, зависи от експлоатацията. Ако твоят наемател е нещо като моят съквартирант, който слага горещо ядене в хладилника, държи мокрото пране в барабана с дни, тогава какво очакваш
    3 как може да дадеш 400 паунда за пералня, която ще я ползва друг. Брат ми също отдава имоти под наем в София и е купил най ниският клас ел. уреди, за да му оправят безплатно, ако се развали нещо
    Обожавам някой с два развода, три кредита и ипотека, да ми дава съвети как да живея

Напреднал
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от dimi_m Виж мнението
    Лорде, лорде... причините са нясолко:
    1 това където го търсиш от едно време, просто забрави вече да го намериш, говоря за качество. Баба ми има ел.уреди купувани от кореком, още си работят, ама отзад пише произведено в Германия, а не Китай. Откакто компаниите си преместиха производството в Китай, не очаквай вече дълъг и безпроблемен живот
    2 това че ти се е скапало на третата година, не винаги проблема е в продукта, зависи от експлоатацията. Ако твоят наемател е нещо като моят съквартирант, който слага горещо ядене в хладилника, държи мокрото пране в барабана с дни, тогава какво очакваш
    3 как може да дадеш 400 паунда за пералня, която ще я ползва друг. Брат ми също отдава имоти под наем в София и е купил най ниският клас ел. уреди, за да му оправят безплатно, ако се развали нещо
    А да, продължавай много ни е интересно какво прави брат ти в най- бедната държава в европейския съюз и как купува най- големите мизерии за "удобството" на клиентите си. Много актуално, разкажи ни и за мизерния слънчак ако искаш много ни интересува
    Ако искаш и за българската индустрия ни разкажи колко е хубава щом казваш че китайската не ставала...
    Последно редактирано от vvvv : 07-07-2018 на 14:05

Град
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: За: Защо никога повече не бих си купил уред от марката Горене-Gorenje

Цитирай Първоначално написано от Zara Виж мнението
    Според мен марката не ти е виновна. Виновни са контракторите...плюс ти сам трябва да знаеш,че гаранцията важи само, ако продукта е поправян в оторизиран сервиз. Пропуснал си момента, още след първия проблем да се обадиш на Горене и да кажеш за какво иде реч. Мисля,че щяха да ти помогнат.

Иначе това което си написал би важало за всяка марка......аз няма да ти пиша за моя опит с Миеле, макар и хладилник.
    Купуваш си да кажем нещо от John Lewis един от най добрите магазини в Англия. Куроерската компания DHL ти го донасят повредено, изпускали го. Почваш разправии с DHL те не ти помагат, оплакваш се на John Lewis и ре не ти помагат. Къде е проблема според теб.? Аз съм си купил нещото заради имиджа на магазина който има, не ме интересува кой ще ми го достави, факта, че се е издънил подизпълнител не ме интересува... аз съм си платил на John Lewis и искам това което съм си купил здраво. Не ме интересува куриера, проблема е на JL че са си избрали този куриер и после за това, че не се опитват да помогнат на клиентите

Станете членове на нашата Facebook група Работа в UK https://www.facebook.com/groups/908173225909681/

Старо куче
    Post Thanks / Like

Примера не ти е удачен, всяка пратка има застраховка или поне по скъпите така че застраховката покрива щетата

Град
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: За: Защо никога повече не бих си купил уред от марката Горене-Gorenje

Цитирай Първоначално написано от deijei Виж мнението
    Примера не ти е удачен, всяка пратка има застраховка или поне по скъпите така че застраховката покрива щетата
    Човек като си купува нещо не го интересува, кой, коя компания ще изпълнява сервиза и колко са добри. Той купува продукт заради марката. Това, че марката няма техни техници и използват каубои си е проблем на марката. Те са длъжни ако си държат на името да изберат някой свестен, както и ако има проблем както този, за който казах да си свършат работата и помогнат на клиента. Когато някой използва дадена компания, а тя пък използва някой подизпълнител, проблема си отива към главната компания дас е реши.
    Последно редактирано от lordm : 08-07-2018 на 14:44

Старо куче
    Post Thanks / Like

Не казвам, че не си прав по принцип, но технически ти си нарушил гаранционните условия. Дали марката в случая Горение ще вземе присърце твоя случай е отделен въпрос и също е важно какво каубоите се докладвали на Горение. Ако не искаш да оставиш нещата така, що не говориш с някой мениджър в Горение?

11. ХАРЕСВАМ! Мила, lordm, treven liked this post
    Старо куче Аватара на zmei4o_pk
    Post Thanks / Like

Аз ако бях на твое място, бих купила на старо работеща пералня за петдесетина паунда и бих я инсталирала докато оторизираните техници поправят другата- да си я вземат с тях и да си я поправят. Като я върнат, слагам старата в килера за резервна или я продавам.

Вярно е, че техниците тук са с две леви ръце, вярно е, но не им ли спазваш процедурите, гаранцията става невалидна, факт.
    бъди добър до смърт, или ...поне се опитвай!

13. БЛАГОДАРЯ lordm thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! Zara, treven liked this post
    Старо куче
    Град
    Herts
    Post Thanks / Like

Зара много правилно си го каза. Марката няма нищо общо със контакторите. Те са си изпълнили задължението да пратят човек да ти провери пералнята. Тук имам 4 електроуреда на Горене, като 2 от тях са перални и не съм имал никакви проблеми. До сега не съм чувал някои тук да е слагал пералня в баня. Може би понеже според регулациите пералнята трябва да е на мин. 3 метра разстояние от ваната. Все пак тези с "големите бани" си имат отделни мокри помещения за перални, сушилни и темп подобни. Едната пералня на мен ми показваше често Е7 error. При нас пералнята работи почти нон-стоп. И понеже Е7 е проблем с мръсната вода, и аз като теб почистих филтъра и пак същия проблем. И понеже знаех че филтъра е почистен и че проблема не е от там реших да направя малко fault finding. По специалност съм mechanical engineer и нямам опит с ел уреди. Учудва ме че един от най-опитните ел техници, че и супервaйзери в UK не се е сетил да направи малко fault finding. При мен едното запушване беше при връзката на изхода на тръбата за мръсна вода към waste тръбата. Друго запушване беше причинено от изпаднали 50п в изхода на мръсната вода към самия филтър. Изхода се намира горе в ляво при отвора на самия филтър.

Аз съм много доволен от Горене и ако ми трябва някои ел уред пак бих си взел от тях. Да ти дам пример с твоите любими Самсунг. Когато фурната ми Самсунг издаде багажа след има-няма година се обадих на Самсунг да дойдат да я оправят понеже беше още в гаранция. Пратиха човек който установи че мотора е заминал и трябва смяна която трябваше да се извърши до ден-два. След като 3 дена не чух нищо от тях реших да звъня пак на Самсинг. Беше ми казано че мотора който техния човек е свалил не е оригинален и тоест гаранцията ми не е валидна. Много странно за фурна на Самсунг която аз лично бях купил чисто нова от Currys. Както и да е, веднага я подмених с Горене и не съжалявам. Вече 3 години без проблеми пече в пъти по-добре от Самсунга.

15. БЛАГОДАРЯ Zara thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! treven liked this post
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от zmei4o_pk Виж мнението
    Аз ако бях на твое място, бих купила на старо работеща пералня за петдесетина паунда и бих я инсталирала докато оторизираните техници поправят другата- да си я вземат с тях и да си я поправят. Като я върнат, слагам старата в килера за резервна или я продавам.

Вярно е, че техниците тук са с две леви ръце, вярно е, но не им ли спазваш процедурите, гаранцията става невалидна, факт.
    Има и друго нещо, например по пазарите има търговци които продават втора ръка, с 6м гаранция, след 6м като изтече гаранцията, може да се доплати 25 паунда ( поне тук при мен е толкова ) и да се удължи с 6м още.
    Обожавам някой с два развода, три кредита и ипотека, да ми дава съвети как да живея

Старо куче
    Град
    Herts
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от zmei4o_pk Виж мнението

Предполагам, че килера е голяма екстра при ланд-Лорда щом пералнята се намира в банята.

18. ХАРЕСВАМ! Ego sum liked this post
    Потребител Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Аз мисля, че когато се купува уред, се сключва договор с продавача на уреда и той е отговорен после за поправките, ако не се купува директно от производителя, например от сайт на Горенье в случая или директно от сайт на Самсунг в горния пример. Затова е много важно освен да се избира марката на уреда, да се гледа и кой е продавачът и какъв му е рейтинга в смисъл на поддръжка, нищо че поддръжката се извършва от друга компания, договорът на купувача не е с поддържката (контрактора), а с продавача.. За по-скъпи уреди си струва да се даде някой лев отгоре и да се търси по-добър продавач, който има опит в поддръжката и е по-малка вероятността да има издънки. Ако това не проработи, тогава вече може да се търси и производителя и да се натиска в смисъл, че марката като цяло страда, но това не е линия, по която имаме някакви права, според мен, правата ни са само пред купувача, доколкото сме спазили техните изисквания за гаранция.

Аз имах клейм при застрахователна компания с компютър, залят с вода, не бях доволна от контракторите, но вместо да се разправям надълго и нашироко с тях, се обаждах на застрахователя и се оплаквах как ме мотаят. Накрая ми го подмениха, въпреки че чаках много. Неприятното при описания случай е, че хората е нямало как да чакат без пералня седмици наред, затова се е стигнало дотам. Не разбрах кой е продавачът, но чакане без такъв уред седмици наред не е ОК изобщо. А що се отнася до заглавието "Защо няма да си купя уред на Горенье" - защото уредът дава дефект много скоро, дори и в гаранционния срок.

Гугъл търсачка на форума

Сбъднете мечтите си с Dreamland. Моят блог Законът за привличането
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Мила Виж мнението
    Аз мисля, че когато се купува уред, се сключва договор с продавача на уреда и той е отговорен после за поправките, ако не се купува директно от производителя, например от сайт на Горенье в случая или директно от сайт на Самсунг в горния пример. Затова е много важно освен да се избира марката на уреда, да се гледа и кой е продавачът и какъв му е рейтинга в смисъл на поддръжка, нищо че поддръжката се извършва от друга компания, договорът на купувача не е с поддържката (контрактора), а с продавача.. За по-скъпи уреди си струва да се даде някой лев отгоре и да се търси по-добър продавач, който има опит в поддръжката и е по-малка вероятността да има издънки. Ако това не проработи, тогава вече може да се търси и производителя и да се натиска в смисъл, че марката като цяло страда, но това не е линия, по която имаме някакви права, според мен, правата ни са само пред купувача, доколкото сме спазили техните изисквания за гаранция.

Аз имах клейм при застрахователна компания с компютър, залят с вода, не бях доволна от контракторите, но вместо да се разправям надълго и нашироко с тях, се обаждах на застрахователя и се оплаквах как ме мотаят. Накрая ми го подмениха, въпреки че чаках много. Неприятното при описания случай е, че хората е нямало как да чакат без пералня седмици наред, затова се е стигнало дотам. Не разбрах кой е продавачът, но чакане без такъв уред седмици наред не е ОК изобщо. А що се отнася до заглавието "Защо няма да си купя уред на Горенье" - защото уредът дава дефект много скоро, дори и в гаранционния срок.
    Това не е вярно, всяка компания си има основен представител и вносител за страната , който отговаря за разпространението на продуктите в търговската мрежа ( в случая магазините)и сервизното обслужване( оторизиран сервиз) Продавача има задължение само да предлага и продава продуктите, а не да ги ремонтира, еветулно при повреда, не се ходи в магазина за ремонт, а се звъни на търговският представител и той ви свързва с сервиза.А по хубаво е да се гледа кой търговски най добър рейтинг, защото някои компании имат по няколко в страната. По някога може да се наложи да се занесе продукта от магазина от където е купен и вече магазин се свързва с представителя на компанията, за да поеме ремонта, но в никакъв случай магазина не извършва ремонта. Ти представяш ли си как един магазин например, като b&q където стотици марки си предлагат продуктите, накрая магазина ще прави ремонтите. Циганите в София продаваха едно време bosh по улиците, явно купувани от Сърбия или Турция, на много ниска цена, не че не е bosh,но ако се развали неможеш да го оправиш безплатно, защото продукта не е от основният представител за България И неможе да му се направи сервизно обслужване
    Последно редактирано от dimi_m : 08-07-2018 на 19:46

Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Разбира се, че си сключил договор с продавача, нали от него си купил стоката. Той остава отговорен за това, което ти е продал от началото до края. Вече оттам нататък, с кого е сключен договора за фактическата поправка, е отделна работа, но купувачът няма договор с поправяча, т.е. с контрактора.

Като чета в нета, може да се обръща човек както към продавача (особено първите 6 месеца), така и към производителя).
    My washing machine is broken, can I get it repaired or replaced?

От Which? - Правата на потребителя:

If your washing machine breaks, you may have the right under the Consumer Rights Act to claim for a repair or a replacement from the retailer.

Repair or replacement
    You also have the right to get faulty goods replaced or repaired if you prefer, or if it's too late to reject them and get a refund.

Within the first six months of purchase the onus is on the retailer to prove that a fault is not because the washing machine was of poor quality or unfit for purpose at the point of sale.

The retailer can choose the cheaper of the two options as long as they can show the option you want would be disproportionately expensive.

You can use our letter to claim for a repair or a replacement washing machine.

If you're having problems and the shop won't repair or replace your washing machine then it should be reported to your local Trading Standards department as they are breaching your statutory rights.

It's worth telling the shop that you're going to do this as this could mean your complaint is then dealt with.

Faults after six months
    If you purchased your washing machine more than six months ago, but are still within your warranty period you could consider claiming for a repair from the manufacturer.

However, you're also entitled to claim from the retailer directly, providing you can prove that the goods were not of a satisfactory quality or fit for purpose at the point of sale.

Before claiming under the it's important to check the following:

How long ago did you purchase the washing machine? As a general rule, the older the washing machine the less likely you are to be able to prove that there was a fault at the time of purchase.
    Is it reasonable to expect this fault at this time? For example, after 18 months it may be reasonable to expect a part of the powder drawer to chip, but not for the heating element to overheat and break.
    Is the part that's gone wrong likely to be affected by wear and tear? For example ,if a non-moving part of a washing machine was made of the wrong material and degrades to a point where it breaks, you can argue that it's reasonable to expect this part to have lasted despite use.
    If you're outside of your warranty period you can still claim from the retailer as your rights are not affected by the expiration of a warranty.
    И от ББС:

Q. I was always told that if you have faulty goods then your warranty was with the shop you bought the goods from. However, both myself and friends have found that when you return a mobile phone to the shop you bought it at you're told to return it to the manufacturer at your own expense. Is this correct? Brian Millar

A. The simple answer to this is that you can return faulty goods to either the retailer or the manufacturer. The retailer can be responsible because your contract under Sale of Goods legislation is with them and the manufacturer because for the first 12 months or so after purchase you are likely to be covered by a manufacturer's warranty.

In most cases it makes sense to take faulty goods back to the retailer and you shouldn't be fobbed off if you are told that it is nothing to do with them.

As another option, under Section 75 of the Consumer Credit Act you may have a claim against the credit card company if you paid for your faulty goods using a credit card, and the goods cost more than £100 but less than £30,000.

Гугъл търсачка на форума

В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

22. ХАРЕСВАМ! lordm liked this post
    Post Thanks / Like

Тия гаранции където ги подписваш, това е договор за сервизно обслужване и поддръжка и обикновено тоя договор или гаранция е от фирмата вносител и ти сключвали договор с фирмата вносител за поправка на уреда. Като я попълниш, отдолу се пише от къде е закупена стоката, това се прави с цел фирмата вносител да знае от къде е закупена самата стока и да ли този търг.обект се зарежда самата фирма, а не че имаш договор с b&q. Друго нещо, ако си купиш тостер и при включване изгърми и те осакати , търговеца не носи съдебна отговорност, а фирмата вносител, тя е длъжна да си следи стоката, какво внася и какво предлага на пазара.А това, че го носиш в магазина, не означава, че ти имаш договор със самият магазин за поправка и те са ти длъжни с нещо, просто представителите са се договорили с веригите всички дфектни стоки да се събрат в магазините, вместо да ходят по адрси. Като се прави зареждане,накрая все взимат всички дефектни стоки и следващата седмица се връщат поправени и те ти се обаждат да си я вземеш
    Един случай с една фирма за боя. Дойде един клиент да си купи боя за апартамента, като си боядиса апартамента се оказа, че нещо боята не е като хората и дойде да се оплаква, че дал маса пари и нещо не като хората като се нанесе.. Звънах на основният представител и му обясних за пробрема, те виднага изпратиха хора от фирмата да проверят на място, накрая се оказа, че боята наистина е кофти и те му възстановиха всичко и го компенсираха, но никой от магазина не се занимавал да ходи и да гледа
    Последно редактирано от dimi_m : 08-07-2018 на 21:40

24. ХАРЕСВАМ! Zara liked this post
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

В тази тема се говори за гаранционното обслужване на уред и към кого можеш да се обърнеш в случай на повреда на уреда. Всичко останало е оф топик.

Гугъл търсачка на форума

26. БЛАГОДАРЯ lordm thanked for this post
    Град
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: Защо никога повече не бих си купил уред от марката Горене-Gorenje

След седмица чакане ми отговориха и от Словения. Ще видим какво ще направят те. Аз проблема си го реших имам нова пералня, ама този кавал тук в офиса се прави на най-големия разбирач.

Старо куче Аватара на cyberfan
    Град
    Walton-on -Thames
    Post Thanks / Like

Пък майстора дето е идвал у вас, вика "тоя кавал на голям разбирач ми се прави, ама го оставих без пералня".

YOU'LL NEVER WALK ALONE!

Град
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от cyberfan Виж мнението
    Пък майстора дето е идвал у вас, вика "тоя кавал на голям разбирач ми се прави, ама го оставих без пералня".

YOU'LL NEVER WALK ALONE!
    Аз съм разбирач, знам повече за тоци от него....ще видим накрая какво ще стане.

Post Thanks / Like

Лорде, не е било нужно да звъниш в фирмата, тука има начини да се свържеш с потребителски организации, които се занмават с такива казуси, абсолютно безплатно,но трябва да си на 100% сигурен, че ти си прав. Мене така ми оправиха телефона, след като samsung ми отказаха да ми оправят повредата, става въпрос телефон в гаранция и ми искаха 180 за да го оправят. Свързах се с тая организация и след две седмици, телефона беше оправен.
    Последно редактирано от BGHelp : 09-07-2018 на 15:48 Причина: нарушение на т.12.1. от Потребителския договор за ползването на форума

Град
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от dimi_m Виж мнението
    Лорде, не е било нужно да звъниш в фирмата, тука има начини да се свържеш с потребителски организации, които се занмават с такива казуси, абсолютно безплатно,но трябва да си на 100% сигурен, че ти си прав. Мене така ми оправиха телефона, след като samsung ми отказаха да ми оправят повредата, става въпрос телефон в гаранция и ми искаха 180 за да го оправят. Свързах се с тая организация и след две седмици, телефона беше оправен.
    Нямах време една седмица наематели без пералня, нямам време да чакам и се разправям. Осъзнах че съм направил грешка да си купя продукт, който после не можеш да си получиш сервиз който заслужаваш и реших да поправя проблема. Просто ви информирам и вас. Коя е тази организация защо не споделиш хората да знаят?

Manchester United Fan Аватара на Zara
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Re: За: Защо никога повече не бих си купил уред от марката Горене-Gorenje

Цитирай Първоначално написано от lordm Виж мнението
    Нямах време една седмица наематели без пералня, нямам време да чакам и се разправям. Осъзнах че съм направил грешка да си купя продукт, който после не можеш да си получиш сервиз който заслужаваш и реших да поправя проблема. Просто ви информирам и вас. Коя е тази организация защо не споделиш хората да знаят?
    Каква ти е гаранцията,че подобно нещо няма да се случи с друга марка? Всички сервизни услуги се покриват от субконтрактори и може да се окаже,че една компания има контракти с няколко марки за поддръжка.

33. ХАРЕСВАМ! deijei liked this post
    Град
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: За: Re: За: Защо никога повече не бих си купил уред от марката Горене-Gorenje

Цитирай Първоначално написано от Zara Виж мнението
    Каква ти е гаранцията,че подобно нещо няма да се случи с друга марка? Всички сервизни услуги се покриват от субконтрактори и може да се окаже,че една компания има контракти с няколко марки за поддръжка.
    Гаранцията е да избереш компания която се грижи за името си. Тази разбрах че имат само един човек който се грижи за клинтите си. Имал съм проблеми с АЕГ и Самсунг и са решавани за разлика от тази марка.

Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Bulgaria Air - Никога повече с тях
    От Nicki във форум Авто-мото, транспортни, пътуване
    Отговори: 56
    Последно мнение: 28-04-2016, 10:08
  2. Купил ли си е някой къща в Romford?
    От ned888 във форум Общ форум
    Отговори: 43
    Последно мнение: 02-11-2012, 22:44
  3. Отговори: 24
    Последно мнение: 18-05-2009, 21:44
  4. Въпрос относно последствия след горене на рана.
    От wioletka във форум Здраве и здравеопазване
    Отговори: 6
    Последно мнение: 18-04-2009, 21:43
  5. Новият моден сезон: Защо да е малко, като може повече
    От Suzanne във форум Здраве, Kрасота и Мода
    Отговори: 1
    Последно мнение: 31-07-2006, 13:28

Отметки

Правила за публикуване

• Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове