Живеем в Англия, хапваме българска храна, пием български алкохол, пушим български( и други евтини цигари). Караме коли с българска регистрация я полузаконно, я незаконно. Какво му е да е недоволен човек от живота би си казал някой!?

Някои обаче са имали проблем със закона и вече не може да карат кола с българска регистрация в Англия.
Вероятно са си купили английска кола, отишли са си в България сменили са си номерата с български и са се върнали на Острова. От там на границата тук са им дали ултиматум да си сменят номерата с английски обратно.
Голям проблем…. Ще трябва да се плаща застраховка, както мнозинството на острова.
Сега се търси решение, ако може да се плати застраховка на английска кола в друга европейска държава и колата да се кара в Англия.

Няма да се учудя скоро някой да се опита да търси решение на скъпите квартири в Англия и да иска да живее в друга европейска държава и работи изкарва пари в Англия.
Да, първоначално застраховките на автомобила на Острова са скъпи, но ако натрупате стаж и сте добър шофьор ще плащате поносима застраховка на колата си.
Аз плащам на година застраховка за автомобил равна на няколко дневни надници.
Смятам че около 400 паунда на година застраховка в поносима!?
Никога не съм плащал много повече от това, още от началото си използвал български Но Клейм Бонус.
Сега не карам супер спортна, бърза и мощна кола. Годишната сума за застраховка ,би била почти същата и ако колата ми струва 10 000 и 40 000 хиляди.

Веднъж ме блъсна нашенец кола с английски номер.
Поодраска ми бронята, която бе току що оправена след като индиец я поодра.
Индиеца поне, като направи белята ми се извини и предложи да си плати на частно да се оправи проблема.
Нашенеца каза оппа, не се извини и ми каза, че нищо ми нямало на колата.
Казах му, че не е била така одрана, че нямам вина, че той си блее в телефона и не видя, че спирам.
Казах му, искам да се оправи да е както бе преди, той ми каза, ще струва скъпо.
Уж нищо ми няма на колата, а ще струва скъпо!?
Решихме ще ползваме застрахователи. Той обаче реши да се направи на тарикат.
Оправил си колата неговата броня и заявява на застрахователите, че аз лъжа за инцидента. Че не е имало такова нещо, не се е блъскал в мен.

Тъпо…. Казах му при катастрофата, че имам камера, но въпреки това той реши да се пробва.
След като пратих на адвокатите видеоклипа с инцидента нещата се развиха много бързо в моя полза.

Ей за това се плащат по-скъпи застраховки тук и не може да се плащат застраховки за кола с английска регистрация в друга европейска държава.
Защото стават инциденти, колите тук са скъпи, услугите също.
Ако си карате като хората, спазвате правила съвсем скоро ще почнете да плащате нормална застраховка.

Иначе има начин и да не плащате застраховка за автомобил въобще , ако използвате градски транспорт.