Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Резултати от 1 до 8 от общо 8
    администратор Atanas Chikov Аватара на lordm
    Град
    London, United Kingdom, United Kingdom
    Post Thanks / Like

По подразбиране UK for dummies- Обединеното кралство за начинаещи

UK for dummies- Обединеното кралство за начинаещи
    Първо искам да кажа, че не искам да обиждам никого с тази тема.
    Във великобритания има едно издателство, което продава книги на различна тематика като примерно тази Кликни върху изображението за по-голяма версия

Име:	511CTB09PVL._SX311_BO1,204,203,200_.jpg
Разглеждания:	52
Размер:	36,1 КБ
ID:	8676

Та ми хрумна да направя една тема, после статия/статии и видео под заглавието . Обединеното кралство за начинаещи.

Не е нужно човек да е глупав да чете нещата, които ще се обясняват.
    Идеята е да се обясни просто, лесно за да може да се разбере и от най-глупавия читател. Да се обяснят и неща, които на пръв поглед някои хора ще си помислят, че не е нужно да се обясняват.

И така аз започвам с няколко поста, ще очаквам предложения.
    Последно редактирано от lordm : 04-07-2018 на 17:33

Станете членове на нашата Facebook група Работа в UK https://www.facebook.com/groups/908173225909681/

Град
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: UK for dummies- Обединеното кралство за глупави.

Не си мислех, че това, което ще трябва да обясня, не се знае от сънародниците, но научих, че съм бил в грешка.
    Ако отидете на курс или изпит и не го издържите, фирмата, която е провела обучението и изпита няма да ви върне парите. Това, че не сте разбрали нещата( особено ако е по причина, че вашият английски не е много добър), не сте ги научили и после не сте взели изпита, не е тяхна вина. Ако стане някога нещо да отидете на изпит, да им се развали системата или нещо друго и да не може да го завършите и ви скъсат защото, примерно, не е работило всичко както трябва, организаторите ще поемат вина и ви дадат право да отидете втори път на изпит, без да се доплаща.
    Но ако няма някаква техническа вина у тях, забравете някой да ви върне парите!

То е все едно да отидете на шофьорски изпит пред КАТ в България и да ви скъсат. Ще ви върне ли някой парите?
    Или пък да си купите билет за лотарията, да не спечелите нищо и искате да ви върнат парите!?

Преди седмица се свързва с мен клиент интересува се за CSCS карта, аз му казвам всички варианти които имаме от най-евтиния за 199.50, при който трябва да се учи за изпит, после се ходи на курс на английски и след това на изпит, до вариант от 400 паунда, при който се ходи за 6 часа и на български език се гарантира на 100%, че ще получиш картата.

Клиента си избра най-евтиния вариант. Реши, че ще се справи. Мина на изпита на CITB, който го има на български език, отиде на курса за Левел 1, който е само на английски и не успя да го мине. Беше предупреден, че няма помощ, отиваш, слушаш материала и после си зависи от теб дали ще отговориш.

След като се случи това, той бе недоволен, че е станало така и взе да обвинява мен!?
    Клиентът избра вариант, при който му казах, че не мога да съдействам никак, че всичко си зависи от него. Реши да спести пари и като не стана, взе да се сърди на други.
    Попита ме дали можели да му върнат парите за курса и изпита, казах му - не, ти си бил на място, отделили са ти време, използвал си компютър, зала, платили са такса за регистрация... няма как да ти се върнат парите.

Клиентът се ядоса и ми написа, че съм бил мошеник. Аз му благодарих за мнението, не влязох в разправия. Изглежда, сънародникът иска някой друг да е виновен, а не той самия, че е направил грешен избор.

Станете членове на нашата Facebook група Работа в UK https://www.facebook.com/groups/908173225909681/

Град
    Post Thanks / Like

С Provisional License Кликни върху изображението за по-голяма версия

Име:	current-prov-front.jpg
Разглеждания:	56
Размер:	247,7 КБ
ID:	8677
    Не може да се кара автомобил самостоятелно. Тази шофьорска книжка се поръчва по пощата без да се ходи на курсове, изпити и подобно. Само си плащаш за него да го изкараш и имаш в периода, когато се подготвяш да изкараш пълния лиценз. За да го изкараш него, се ходи на изпити и кормуване.

The provisional driving licence gives you permission to drive on the UK roads (excluding motorways), whilst under the supervision of your driving instructor or another driver over the age of 21 who has held a full driving licence for a minimum of three years.

Тоест ако сте provisional лиценз, може да карате с инструктор или ако с вас има шофьор, който е над 21 години и има шофьорска книжка от поне 3 години.

Има няколко случаи на сънародници идват в Англия, нямат българска шофьорска книжка и си взимат тази временна английска и почват да карат с нея сами.
    Спират ги органите на реда и почват проблемите, а нашенците, ама не знаех, аз си мислих че може, ала-бала.
    Трябва да си много тъп да си мислиш, че след като в България се кара кормуване, изпит листовки, изпит кормуване, ще дойдеш в Англия и ще си платиш 43 паунда и ще си пратиш снимка и попълнен документ и ще станеш шофьор и ще почнеш да караш сам по улиците.

Повярвайте ми знам поне за три такива случаи на сънародници, които не знаели нещата които обяснявам.
    Последно редактирано от lordm : 04-07-2018 на 17:33

Град
    Post Thanks / Like

Непознаването на закона няма да ви оправдае.
    Идвате във Великобритания, почвате да работите и правите, каквото си правите, не знаете почти нищо за нещата в Кралството.
    Оказва се, че правите нарушение, примерно карате кола и говорите по телефона.
    Или обикаляте по улиците с джобен нож и ви спират за проверка.
    Или пушите и си хвърляте фаса, или плюете на улицата или пък заради зор се изпикавате в някой ъгъл и ви глобяват.
    Във всички тези случаи и много, много други, това, че вие не сте знаели, че нещо не е разрешено - че нещо е забранено тук в Кралството, не ви оправдава и не прави невинен.
    Вие сте виновен, че нарушавате закона тук, за властите няма значение дали вие сте осъзнавали, че правите нарушение или не при извършването му.

Оплаква ми се сънародник, карал колата на негов роднина, за която той лично нямал застраховка. Полицият вижда колата, вижда че тя има застраховка за мъж, пък я кара жена и спира колата.
    Нашенката се оправдава, не знаела, че тя трябвала да има застраховка на нейно име.
    Взимане на кола и глоба последвали веднага, оправданието, че не знаела, не грее никого.

За това аз и доста други колеги правим материали, пишем, обясняваме, разясняваме неща, които са полезни да се знаят.
    Но някои сънародници, въпреки че са тук от години, не знаят неща, които им трябват от живота във Великобритания, а същевременно са запознати с последните фолк хитове в родината.

Кой щял да бъде елиминират в "Две капки вода" или нещо друго, което няма да ги предпази от нарушаване на закона тук.

Не казвам, че някой не трябва да слуша попфолк или гледа БГ телевизия постоянно, мисълта ми е, ако живеете тук, опитвайте се да научавате и информация за живота тук. Тази информация ще ви спести проблеми и пари.

Cooler Аватара на ggeoreto
    Град
    Kent
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Re: UK for dummies- Обединеното кралство за глупави.

Цитирай Първоначално написано от lordm Виж мнението
    Не си мислех, че това което ще трябва да обясня не се знае от сънародниците, но научих, че съм бил в грешка.
    Ако отидете на курс или изпит и не го издържите, фирмата, която е провела обучението и изпита няма да ви върне парите. Това, че не сте разбрали нещата( особено,ако е по причина, че вашият английски не е много добър), не сте ги научили, и после не сте минали изпита, не е тяхна вина. Ако стане някога нещо да отидете на изпит, да им се развали системата или нещо друго и да не може да го завършите и ви скъсат, защото примерно не е работило всичко както трябва, организаторите ще поемат вина и ви дадат право да отидете втори път на изпит без да се доплаща.
    Но ако няма някаква техническа вина у тях, забравете някой да ви върне парите?

То е все едно, че да отидете на шофьорски изпит пред КАТ в България и да ви скъсат. Ще ви върне ли някой парите?
    Или пък да си купите билет за лотарията, да не спечелите нищо и искате да ви върнат парите!?

Преди седмица се свързва с мен клиент интересува се за CSCS карта, аз му казвам всички варианти, които имаме от най-евтиния за 199.50, при който трябва да се учи за изпит, после се ходи на курс на английски и след това на изпит, до вариант от 400 паунда, при който се ходи за 6 часа и на български език се гарантира на 100%, че ще получиш картата.
    КлиентЪТ си избра най-евтиния вариант. Реши, че ще се справи. Мина на изпита на CITB, който го има на български език, отиде на курса за Левел 1, който е само на английски и не успя да го мине. Беше предупреден, че няма помощ, отиваш, слушаш материала и после си зависи от теб дали ще отговориш.
    След като се случи това, той бе недоволен, че е станало така и взе да обвинява мен!?
    КлиентЪТ избра вариант, при който му казах, че не мога да съдействам никак, че всичко си зависи от него. Реши да спести пари и като не стана взе да се сърди на други.
    Попита ме дали можели да му върнат парите за курса и изпита, казах му не, ти си бил на място, отделили са ти време, използвал си компютър, зала, платили са такса за регистрация... няма как да ти се върнат парите.
    КлиентЪТ се ядоса и ми написа, че съм бил мошеник. Аз му благодарих за мнението, не влязох в разправия. Изглежда сънародникЪТ иска някой друг да е виновен, а не той самия, че е направил грешен избор.

Накратко за твоя клиент - "Бай Ганьо"
    Defeat your enemy with success, failure is never an option !

6. БЛАГОДАРЯ treven thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! treven liked this post
    Град
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: За: Re: UK for dummies- Обединеното кралство за глупави.

Цитирай Първоначално написано от ggeoreto Виж мнението
    Накратко за твоя клиент - "Бай Ганьо"
    Може и да е така, благодаря за пълните членове, да, знам как се пише, но човек трябва да се замисля при писане, за да не бърка... пиша много и бързо и стават такива неща.

Град
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: UK for dummies- Обединеното кралство за начинаещи

Великобритания е капиталистическа държава. Тук всичко основно се ръководи около бизнеса. В този пазарен свят всеки си има право да си продава предмет или услуга за колкото иска.
    На някои сънародници това им е много трудно да го разберат и когато видят примерно сънародник да предлага някаква си услуга за някаква цена, която им се струва на тях по-скъпа се почва.
    Много скъпо го предлагате при вас!
    На други места го има по-евтино.
    Не ви ли е срам да искате толкова пари?
    И други подобни изрази.

Iphone X се продава за 1000 долара в магазините и голяма част от тези наши сънародници, които протестират срещо по-високи цени в капиталистическия свят притежават този телефон.
    За тяхна информация един Iphone който струва 1000 долара на пазара струва на Apple 370 долара да го направят.

Възниква логичния български въпрос тогава, не ги ли е срам, да искат толкова пари. Струва и 370 да го направят а го продават за 1000.

На пазара има по евтини телефони дори и по 100 долара.

Всички които си мислят да протестират против капитализма и решат да попитат някой " Много е скъпо при вас, на други места го има по-евтино", бих им казал следното- Ами отидете на друго място.Купете си друг продукт.

На мен ми се случи подобно нещо продаваме курс Health and Safety Level 1 зa 150 паунда.
    Човека се свързва обяснявам му как стоят нещата, казвам му че е само на английски, той идва и не успява да го премине. Проблема е че не се псравя с английския. Имаше варианти, които бяха по-скъпи и еика нямаше да е проблем, но той избра най-евтиния.
    След като се случи това той почва.
    Как може курс, който струва 38 паунда!? Не знам от къде си е измислил тази цифра? Да го продавате за 150.Щял дори да вика полиция !?
    Когато нещо се продава на някаква цена обикновенно хората не го купуват, ако не им харесва цената.
    Но да го купиш и после да викаш скъпо е няма логика.
    Да предположим че цената е 38 както смята той. Това ще е цена за да се плати на организацията да издаде сертификата който ще изкараш. От там имаш фирма която те записва, която ти предоставя стая компютър преподавател да ти обяснява. Това са допълнителни разходи за самия бизнес само за теб около курса ти. Да преположим че това е още 38 паунда. Цената е 150 и за да излезе на чисто фирмата и трябва да вземе 76 паунда. Плюс тя има разходи за лицензи, за наеми, бизнес такси. Фирмата ако от 150 паунда курс от теб има печалба 70 паунда, на тази печалба тя ще плати 20% данък и всъщност и остават 56 паунда.
    Плюс фирмите имат разходи за реклама ток, и какво ли не.
    Ако се направят сметки ще излезе, че накрая от тези 150 паунда фирмата ще спечели по малко от 1/3 - кооло 30-40 паунда.
    Ако някой се чуди дали някой не го е срам да печели толкова, то той е объркал държавата.Може би е трябвали да отиде в Куба.

Така, че тези които се чудят, кой защо предлага нещо за толкова или толкова, а според него то е толкова бих им казал. Хора губите си времето.
    Във Великобритания всеки предлага нещата за колкото си оценява сам продукт или услуга.
    Това е пазарна икономика. Има сандвичи за 1 паунд има и за 5 паунда. Има уиски за 15 паунда бутилката има и за 15 000 паунда, а вероятно и повече.
    Има коли за 10 000 паунда има и за 1 000 000. Това е пазарната икономика.

Когато се впускате в полемика, кое колко си било, скъпо било... обвинявате някой защо го продавал толкова си губите времето. Файда от това няма, на фирмите нв им пука за вашето мнение щом като те си работя ти си имат клиенти.
    Сега да почнете да обвинявате Waitrose, че продавали храната скъпо и протестирате е безмислено.
    Ходете и си пазаувайте в Алди и Лидъл и това е.
    За всеки влак си има пътници.
    Никой търговец не се притеснява да продава неща скъпо и прави печалба. Ако не ви харесва нещо че е скъпо не си го купувайте! Поне в Англия човек има избор.

9. ХАРЕСВАМ! Мила liked this post
    Старо куче Аватара на jhoro
    Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Re: UK for dummies- Обединеното кралство за начинаещи

Цитирай Първоначално написано от lordm Виж мнението
    Великобритания е капиталистическа държава. Тук всичко основно се ръководи около бизнеса. …
    Никой търговец не се притеснява да продава неща скъпо и прави печалба. Ако не ви харесва нещо че е скъпо не си го купувайте! Поне в Англия човек има избор.
    Насе, толковамного приказки,за едно просто нещо.
    Има търсене и предлагане.
    Цена има тогава, когато има сделка! Продавача е съгласен да продаде, а купувача - да купи нещото (стока или услуга) за тези пари!
    Всичко останало, са само … ОФЕРТИ!!!
    Най ме кефят дървени философи - когато започнат да се палят.
    “About one-fifth of the people are against everything all of the time.”
    May 6, 1964, U.S. Attorney General Robert F. Kennedy
    На този свят трябва да си честен, само когато парамедиците те питат : -"Какво сте взели?"
    Гугъл търсачка на форума...............-...............Проверка на правопис
    Fuck off... if you please!!!

11. ХАРЕСВАМ! lordm, Мила liked this post

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Как да не успеем в Обединеното кралство!
    От lordm във форум Общ форум
    Отговори: 71
    Последно мнение: 01-02-2018, 09:43
  2. Оutlets в Обединеното кралство
    От lordm във форум Пазаруване
    Отговори: 16
    Последно мнение: 12-05-2016, 17:48
  3. Заминаване за Обединеното кралство
    От Myth във форум Общ форум
    Отговори: 115
    Последно мнение: 27-02-2012, 22:34
  4. Писма от Обединеното Кралство