Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Резултати от 1 до 14 от общо 14
    Старо куче
    Post Thanks / Like

По подразбиране Шотландия - какво да видя за 3 дни?

Скоро ще пътуваме за Scotland - за първи път ще съм по-северно от Glasgow/Edinburgh.

По принцип акцентът на пътуването ще е повече природа и малко исторически замъци ако се срещнат по пътя.

Засега програмата ми е:

1 ден от Inverness до Glenlivet, после малко по Cairngorms
    2 ден - Loch ness
    3 ден - Loch Lomond
    накрая Glasgow и обратно в Лондон.

Някой да препоръча нещо впечатляващо да се види по този маршрут?

Старо куче Аватара на Sarah
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Шотландия - какво да видя за 3 дни?

Morar tropical sandy beach.

3. ХАРЕСВАМ! Motovilkov liked this post
    Mr. Herbalist Аватара на steve
    Град
    only in your mind
    Post Thanks / Like

spliff Heroin in Glasgow.....after U vomit u feel FUCKIN GOOD BRO!!

Manchester United Fan Аватара на Zara
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Motovilkov Виж мнението
    Скоро ще пътуваме за Scotland - за първи път ще съм по-северно от Glasgow/Edinburgh.

По принцип акцентът на пътуването ще е повече природа и малко исторически замъци ако се срещнат по пътя.

Засега програмата ми е:

1 ден от Inverness до Glenlivet, после малко по Cairngorms
    2 ден - Loch ness
    3 ден - Loch Lomond
    накрая Glasgow и обратно в Лондон.

Някой да препоръча нещо впечатляващо да се види по този маршрут?
    Между Loch Ness и Loch Lomond, ти препоръчвам да посетиш Бен Невиз планината ( най-високата точка на острова) , във Fort Williams има дестиларна за уиски Бен Невиз......

6. ХАРЕСВАМ! Motovilkov liked this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

Ето върнах се токущо и споделям свежи впечатления. Шотландия е много по-различна от Англия и много много по-красива.
    Докато карах по А82 сред тези красиви планини и заобикаляйки чудните езера една и съща мисъл ме посещаваше - Шотландия задължително трябва да се отделят от ЮК и да се развиват самостоятелно (без разлика вън или вътре в ЕС). Толкова приказни красоти не заслужават да са под чехъла на Уестминстър.

Иначе ландшафта не е много висок, но пък в планинските райони си е приятно, имат и нормални горички, а и най-важното е усещането на дивата природа. Хареса ни и пак ще отидем, но е интерсно как е времето лятото там? Аз случик на топло време, но дали е така през цялото лято?

8. ХАРЕСВАМ! deijei liked this post
    Старо куче
    Град
    Bristol
    Post Thanks / Like

То Лондон-Шотландия си е самолетна дестинация, не е ли изморително шофирането, въпреки, че е само магистрали, за колко часа?

I see you... Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Ето върнах се токущо и споделям свежи впечатления. Шотландия е много по-различна от Англия и много много по-красива.
    Докато карах по А82 сред тези красиви планини и заобикаляйки чудните езера една и съща мисъл ме посещаваше - Шотландия задължително трябва да се отделят от ЮК и да се развиват самостоятелно (без разлика вън или вътре в ЕС). Толкова приказни красоти не заслужават да са под чехъла на Уестминстър.

Иначе ландшафта не е много висок, но пък в планинските райони си е приятно, имат и нормални горички, а и най-важното е усещането на дивата природа. Хареса ни и пак ще отидем, но е интерсно как е времето лятото там? Аз случик на топло време, но дали е така през цялото лято?
    Аз нещо се разсеях, докато отговоря - и вие сте се върнали мислех да препоръчам да обърнете внимание на Glencoe ама вие сте минали оттам, едва ли сте го пропуснали . Разбира се, замъкът Ъркърт (Urquhart) на Лох Нес, сигурно и него сте видели. Аз бях много смаяна и от the Kelpies , близо до Фолкърк, едно такова сюрреалистично усещане създават. И както ти казваш - дивата природа. Още по на север има едни места, които изглеждат, сякаш човешки крак не е стъпвал - усещането е, че там е само природата и Бог, за който вярва, че го има, сякаш човешката цивилизация е изчезнала или никога не е съществувала.

Времето... това лято е малко необичайно топло и сухо. Задържахме се дълго време под Джетстрийма, а България е под него, затова тук времето беше сухо и топло, а в България - влажно и хладно. Малко е като на лотария работата, трудно е да се предвиди. В Шотландия имат един лаф за времето по принцип - "Не ти харесва времето? Почакай 5 минути." (и ще се смени).
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

11. ХАРЕСВАМ! Motovilkov liked this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

Кликни върху изображението за по-голяма версия

Име:	NevisRange.JPG
Разглеждания:	26
Размер:	923,6 КБ
ID:	8679

Nevis Range

13. ХАРЕСВАМ! steve, Мила, deijei liked this post
    Старо куче
    Град
    Essex
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от cibik Виж мнението
    То Лондон-Шотландия си е самолетна дестинация, не е ли изморително шофирането, въпреки, че е само магистрали, за колко часа?
    Миналата година направихме 10 дневна почивка в Шотландия. Дистанцията над 430 мили я взехме за 10 -на часа ( само аз шофирах), с 2 почивки по 40 - 50 мин., колата, стара Астра автоматик, скорост според ограниченията ( предимно 70 -75 мили/ч, и тук таме 50 м/ч). На отиване не усетих пътуването ( тръгнахме 8 сутринта и стигнахме 18 ч привечер и е чуствах свежарка т.е. след като се настанихме, разходка и 2-3 бири без признаци на каквато и да е умора). На връщане ми беше по-тегаво, но и в двете посоки като цяло беше леко за каране. В сравнение, София - Несъбър или София - Царево ( преди да пуснат цялата магистрала София - Бургас) са ми били много по-уморителни като шофиране.

Старо куче Аватара на dimi_m
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от vladigbg Виж мнението
    Миналата година направи 10 дневна почивка в Шотландия. Дистанцията над 430 мили я взехме за 10 -на часа ( само аз шофирах), с 2 почивки по 40 - 50 мин., колата, стара Астра автоматик, скорост според ограниченията ( предимно 70 -75 мили/ч, и тук таме 50 м/ч). На отиване не усетих пътуването ( тръгнахме 8 сутринта и стигнахме 18 ч привечер и е чуствах свежарка т.е. след като се настанихме, разходка и 2-3 бири без признаци на каквато и да е умора). На връщане ми беше по-тегаво, но и в двете посоки като цяло беше леко за каране. В сравнение, София - Несъбър или София - Царево ( преди да пуснат цялата магистрала София - Бургас) са ми били много по-уморителни като шофиране.
    Аз София- Бургас съм го взимал с кемпера на бащата едно лято, преди да пуснат магистралата и ми се разката фамилията, защото е много голям ( цял апартамент с още 4 човека отзад ). Точно Стара загора и Нова загора пътят когато се стеснява едвам съм карал, а най кошмарното ми каране беше когато качвах и спусках Стара планина Иракли- Слънчев бряг, на първа едвам го качи
    Обожавам някой с два развода, три кредита и ипотека, да ми дава съвети как да живея

Старо куче
    Post Thanks / Like

Да, някои от пътищата, особено тези близо до езерата бяха доста тесни. Трябваше няколко пъти да давам назад за да се разминем с отсрещната кола.

Старо куче
    Град
    Bristol
    Post Thanks / Like

Да, някои от пътищата, особено тези близо до езерата бяха доста тесни. Трябваше няколко пъти да давам назад за да се разминем с отсрещната кола.
    Около Бристол също има много такива...значи е навсякъде в UK. Обяснявам си го, че са останали от стотици години, от времето на каруците, само са асфалтирани, защото отстрани винаги са били частни имоти и никой не може да ги пипне за разширение...Вероятно това не е така за пътища/магистрали от национално значение...

Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Около Бристол също има много такива...значи е навсякъде в UK. Обяснявам си го, че са останали от стотици години, от времето на каруците, само са асфалтирани, защото отстрани винаги са били частни имоти и никой не може да ги пипне за разширение...Вероятно това не е така за пътища/магистрали от национално значение...
    А и няма смисъл да ги разширяват, защото се ползват много малко, предимно от местни хора. Има много такива и в Уелс, с едно платно и с уширения, на които да се разминават колите. Но и не само в UK е така, във Франция е същото в планинските райони, както и в Испания. Най-големия страх съм брала на няколко такива пътя във Френските Алпи, с по едно платно и с пропаст от едната страна и висока скала от другата страна - хем караш бавно, хем се молиш да не дойде кола от другата страна, защото единият ще трябва да връща на заден много дълго разстояние.
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

А и няма смисъл да ги разширяват, защото се ползват много малко, предимно от местни хора, ако няма някакво събитие или състезание, но това е рядко. Има много такива и в Уелс, с едно платно и с уширения, на които да се разминават колите. Но и не само в UK е така, във Франция е същото в планинските райони, както и в Испания. Най-големия страх съм брала на няколко такива пътя във Френските Алпи, с по едно платно и с пропаст от едната страна и висока скала от другата страна - хем караш бавно, хем се молиш да не дойде кола от другата страна, защото единият ще трябва да връща на заден много дълго разстояние.

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Отговори: 417
    Последно мнение: 01-01-2017, 14:03
  2. Отговори: 213
    Последно мнение: 11-09-2014, 22:01
  3. Искам да се видя с доктор
    От Kykypyko във форум Здраве и здравеопазване
    Отговори: 18
    Последно мнение: 22-08-2012, 15:38
  4. Искам да се видя с доктор
    От Kykypyko във форум Общ форум
    Отговори: 12