Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 1 от 3 123 ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 25 от общо 60
    Старо куче
    Post Thanks / Like

По подразбиране Бизнес средата в ЮК е мизерна

Вчера се върнах от България и за пореден път потвърдих някои изводи.

В България бизнес средата е много плодородна - всеки нещо прави, продава, предлага. Малки дюкянчета никнат навсякъде, обикновени хора продават дреболии където им скимне на улиците. Някои жонглират с цветни кегли пред колите чакащи зелен сигнал, други продават кристали сваровски в подлезите. Навсякъде ври и кипи.

За разлика от ЮК - тук уж трябва да е дори по-развито, но малкият бизнес е умрял и почти не се вижда. Едни и същи магазини във всеки град, големи корпорации господстват във всяка бизнес сфера. Малките бизнезчета почти всички страдат, много затвориха врати - наемите, бюрокрацията и данъците правят непосилно всяко начало. Оцеляват само индийците които продават всичко и работят от 7 до 22, някои дори денонощно. Казвам оцеляват, защото изкарват достатъчно само да си издържат семействата.

Тези мои впечатления бяха потвърдени и от двама приятели англичани които съм водил в БГ. Те имат малки бизнеси тук и не виждат никаква светлина в тунела за развитие. И двамата бяха просто очаровани от това което видяха в Блъгария. Идиният вече цяла година ме разпитва подробности и иска сериозно да емигрира в България.

Изобщо в ЮК е доста корпоративна среда. Тук всеки иска да прави кариера, но няма добра среда за малък бизнес. Има и изключения, може да не ми ги изброявате. Аз говоря за общото настроение.

2. ХАРЕСВАМ! martini liked this post
    I see you... Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Бизнес средата в ЮК е мизерна

Сигурно е така, България е още недостатъчно разработена територия, така че място за предлагане има. Въпросът е, има ли достатъчно платежоспособни клиенти за конкретния бизнес на конкретното място.
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

ГРОБАРИ+ПЗ Аватара на captain caveman
    Град
    harrow on the hill,след моста първата у десно
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Motovilkov Виж мнението

В България бизнес средата е много плодородна - всеки нещо прави, продава, предлага. Малки дюкянчета никнат навсякъде, обикновени хора продават дреболии където им скимне на улиците. Някои жонглират с цветни кегли пред колите чакащи зелен сигнал, други продават кристали сваровски в подлезите. Навсякъде ври и кипи.

За разлика от ЮК - тук уж трябва да е дори по-развито, но малкият бизнес е умрял и почти не се вижда. Едни и същи магазини във всеки град, големи корпорации господстват във всяка бизнес сфера. Малките бизнезчета почти всички страдат, много затвориха врати - наемите, бюрокрацията и данъците правят непосилно всяко начало. Оцеляват само индийците които продават всичко и работят от 7 до 22, някои дори денонощно. Казвам оцеляват, защото изкарват достатъчно само да си издържат семействата.

Тези мои впечатления бяха потвърдени и от двама приятели англичани които съм водил в БГ. Те имат малки бизнеси тук и не виждат никаква светлина в тунела за развитие. И двамата бяха просто очаровани от това което видяха в Блъгария. Идиният вече цяла година ме разпитва подробности и иска сериозно да емигрира в България.

Изобщо в ЮК е доста корпоративна среда. Тук всеки иска да прави кариера, но няма добра среда за малък бизнес. Има и изключения, може да не ми ги изброявате. Аз говоря за общото настроение.
    хааааааахаха! ти къде живееш,около суиндън ли?
    ГРОБАРИ+ПЗ-business as usual

Старо куче Аватара на dimi_m
    Post Thanks / Like

Зимата като си ходих случайно влезнах в един малък магазин за да си купя кафе и цигари и ми направи впечатление стелажите, бяха от много хубаво дърво и добре направени, попитах го човека от къде ги е купувал, защото ми харесаха за моят обект, а и определено си търся от дърво, защото дървото излъчва топлина. Човекът който продаваше се оказа собственик на магазина и ми сподели, че е дал 20000 лв за всички стилажи, били от еди какво си дърво, но това няма значение, важното е че хората имат и влагат много пари, а и магазина му беше доста добре зареден и подреден. Тука където аз живея има малък магазин best-one, еми бедна работа, на два пъти няма яйца и хляб, а това е основното което трябва да има в един магазин, също така празни рафтове, когато влезна персонала седи и си чати по телефона, те са 2-ма или 3- ма които се въртят. Една неделя влезнах за нещо, ама нямах кеш, а банкомата не бачкаше, помолих го да платя с карта, е това беше мъка за него, защото устройството беше изключено и му развалих комфорта, защото трябваше да стане, па то пъшкане, та накрая се оказа, че нещо и то неработи.Ако това е мой работник, няма да го търпя много дълго време
    Последно редактирано от dimi_m : 26-06-2018 на 20:12
    Обожавам някой с два развода, три кредита и ипотека, да ми дава съвети как да живея

На почивка
    Post Thanks / Like

мотовилков кво ти става бе човек . Тая Англия те побърка на цяло . Кви глупости си написал

Старо куче Аватара на jhoro
    Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от dimi_m Виж мнението
    Зимата като си ходих случайно влезнах в един малък магазин за да си купя кафе и цигари и ми направи впечатление стелажите, бяха от много хубаво дърво и добре направени, попитах го човека от къде ги е купувал, защото ми харесаха за моят обект, а и определено си търся от дърво, защото дървото излъчва топлина. Човекът който продаваше се оказа собственик на магазина и ми сподели, че е дал 20000 лв за всички стилажи, били от еди какво си дърво, но това няма значение, важното е че хората имат и влагат много пари, а и магазина му беше доста добре зареден и подреден. Тука където аз живея има малък магазин best-one, еми бедна работа, на два пъти няма яйца и хляб, а това е основното което трябва да има в един магазин, също така празни рафтове, когато влезна персонала седи и си чати по телефона, те са 2-ма или 3- ма които се въртят. Една неделя влезнах за нещо, ама нямах кеш, а банкомата не бачкаше, помолих го да платя с карта, е това беше мъка за него, защото устройството беше изключено и му развалих комфорта, защото трябваше да стане, па то пъшкане, та накрая се оказа, че нещо и то неработи.Ако това е мой работник, няма да го търпя много дълго време
    Не знам на каква дрога си,ама ...
    Това изобщо нито е вярно, нито е показателно. Може и да има подобни неща тук-таме, но масата...
    Най ме кефят дървени философи - когато започнат да се палят.
    “About one-fifth of the people are against everything all of the time.”
    May 6, 1964, U.S. Attorney General Robert F. Kennedy
    На този свят трябва да си честен, само когато парамедиците те питат : -"Какво сте взели?"
    Гугъл търсачка на форума...............-...............Проверка на правопис
    Fuck off... if you please!!!

8. ХАРЕСВАМ! deijei liked this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от jhoro Виж мнението
    Това изобщо нито е вярно, нито е показателно. Може и да има подобни неща тук-таме, но масата...
    той човека никога не е правил бизнес в бг, простено му е
    Или вдигаш прах, или гълташ прах. — Хенри Кисинджър

10. БЛАГОДАРЯ jhoro thanked for this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

от тук
    Overall, there are currently 270,121 independent businesses across the UK.
    От НСИ

Брой предприятия за 2016 (до 9 човека персонал): 375 123

Съответно приравнени към населението:

Бизнеси в ЮК на 1млн население: 4130
    Бизнеси в БГ на 1мн население: 53598

Накратко в България има 13 пъти повече малки бизнеси!!!

Старо куче
    Post Thanks / Like

от тук

От НСИ

Съответно приравнени към населението:

Бизнеси в ЮК на 1млн население: 4130
    Бизнеси в БГ на 1мн население: 53598

Накратко в България има 13 пъти повече малки бизнеси!!!
    обичаш статистиката ама това в бг е стъкмистика. това което си цитирал активни фирми ли са или са барабар със замразените?
    що не отвориш някоя фирмичка в бг? пък след това сподели мисли много ще ми е любопитно

13. ХАРЕСВАМ! merry liked this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от deijei Виж мнението
    той човека никога не е правил бизнес в бг, простено му е
    Видях се с 3-ма приятели. Единият произвежда строителни материали, другият има магазин, третият е тур оператор. И тримата правят яко пачки, никой от тях не е нито мафиот нито реститутор.

Иначе сериозен бизнес не съм въртял там, но все е по-лесно от ЮК. Особено за чужденци като нас.

Старо куче
    Post Thanks / Like

Видях се с 3-ма приятели. Единият произвежда строителни материали, другият има магазин, третият е тур оператор. И тримата правят яко пачки, никой от тях не е нито мафиот нито реститутор.

Иначе сериозен бизнес не съм въртял там, но все е по-лесно от ЮК. Особено за чужденци като нас.
    в бг това кото виждаш и това което е в действителност няма нищо общо в повечето случаи
    бизнес в ук не съм правил и не мога да направя сравнение, но по тегаво от бг не ми се вярва да е, даже имам чувството че е доста по лесно в ук

Старо куче
    Post Thanks / Like

в бг това кото виждаш и това което е в действителност няма нищо общо в повечето случаи
    бизнес в ук не съм правил и не мога да направя сравнение, но по тегаво от бг не ми се вярва да е, даже имам чувството че е доста по лесно в ук
    От над 200 малки бизнеса които наблюдавам в ЮК от 15 години нито един не е излязъл на над £250к годишен оборот, а повечето са фалирали.

Старо куче
    Post Thanks / Like

а в бг колко малки бизнеса са с оборот 250к лева? и това малък бизнес ли е в бг? де да знам Жоро ще трябва да се включи тук, аз вече доста съм се откъснал

Напреднал Аватара на cyberfan
    Град
    Walton-on -Thames
    Post Thanks / Like

Те сигурно половината от тези фирмички в България, са таксиметровите шофьори.

YOU'LL NEVER WALK ALONE!

Post Thanks / Like

Аз пиша какво е моето впечатлени и какво съм видял и недей се опитва да се заяждаш с мен, това е форум и всеки може да си пише каквото си иска
    Обожавам някой с два развода, три кредита и ипотека, да ми дава съвети как да живея

На почивка
    Post Thanks / Like

Мотовилков ти май се подготвяш да се връщаш в българия да правиш бизнес . Колко много си се променил за две години

21. БЛАГОДАРЯ Kearny thanked for this post
    Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от dimi_m Виж мнението
    Аз пиша, какво е моето впечатление и какво съм видял и недей се опитва да се заяждаш с мен, това е форум и всеки може да си пише каквото си иска
    Съгласен. И аз съм на същия принцип - пиша си каквото си искам, не се заяждам!
    Само, че въпросния търговец е пропуснал да каже, че продава той, защото най-вероятно няма персонал.
    а в бг колко малки бизнеса са с оборот 250к лева? и това малък бизнес ли е в бг? де да знам Жоро ще трябва да се включи тук, аз вече доста съм се откъснал
    То хубаво да се включа, ама от 4 години съм спрял да работя и много нюанси ми се губят. Но основното ...
    Цитирай Първоначално написано от cyberfan Виж мнението
    Те сигурно половината от тези фирмички в България, са таксиметровите шофьори.
    YOU'LL NEVER WALK ALONE!
    Това пак е по-добър вариант. Даже и таксиметрови шофери да са - пак ще са работещи.
    Към момента само аз - пряко и косвено - в Бг участвам в 4 фирми. Това за статистиката. На практика - от 2014 досега нито една няма и стотинка оборот.
    По същия начин - в ЮК съм участвал в 3 - едно Ltd, едно LLP и като sole trader.
    Понеже темата е за климата - да започнем отначало (не, че не е писано поне стотина пъти).
    Факт е, че за регистриране на LTD в ЮК, са нужни няколко часа (до 24, но става и за 2), много малко пари (£ 12) и мога да не ставам от компа. Sole trader пък се регистрира (обявява) до 3 месеца след започване на дейността.
    Който е регистрирал нещо в БГ знае, че 2-3 месеца рядко стигат. Отделно е свързано с не малко средства.
    Отделно - точно „климата“ не е никак здравословен. Конкуренцията в нормалния смисъл е най-малкия проблем. Имам предвид други като теб. Най-лошото е постоянната смяна на закони, изисквания, проверки, заяждания и прочие. За 17 години, през които се занимавах с търговия - 4 пъти се налага да купувам нови касови апарати. Не, че старите не работят - на отговарят на новите изисквания. А преди година май пак са променили нещо.
    А това, което каза @Motovilkov
    Малки дюкянчета никнат навсякъде
    Те - едни никнат, а други изчезват. Като вторите са повече.
    ... обикновени хора продават дреболии където им скимне на улиците.
    Тези „обикновени“ хора така могат да изпищят, ами не са го „напъплили“ от НАП. Глобите са много сериозни.
    На този свят трябва да си честен, само когато парамедиците те питат : -"Какво сте взели?"

23. ХАРЕСВАМ! deijei liked this post
    Recommend deijei recommended this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

За касовите апарати съм съгласен - пълна глупост от 2000-те.

Но все пак тук идва и парадокса - в ЮК е по-лесно да започнеш бизнес, но е изключително невероятно да прогресираш и развиваш.
    Конкуренция, високи цени и начален капитал, данъци, куп регулации в ЮК.

Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

Но все пак тук идва и парадокса - в ЮК е по-лесно да започнеш бизнес, но е изключително невероятно да прогресираш и развиваш.
    И само още нещо - за БГ. Те са много - няма да ни стигне форума...
    От гледна точка не ефективността (възможността за печелене) - има две граници. Едната е минимум. Под нея не е оправдано да работиш - по-скоро ще си на загуба. Другата е да го наречем максимум - над нея бизнеса става доста атрактивен и няма да те търпят дълго.
    В България двете граници са доста близо, а много хора работят около и под долната просто защото са прекарани.

Старо куче
    Post Thanks / Like

Не са само касовите апарати, уж съвсем лесно регистрираш ООД май 2 лева беше ама след това ти разгонват фамилията от такси и таксички. А да не забравяме и лицензии за всичко което се сетиш. Отделно няма пари в хората. Разликата с Ук най просто казано е , че в бг хората колкото и да имат нужда от нещо ако нямат възможност не го купуват , а в Ук се хвърлят пари за всякакви глупости.
    Или по друг начин казано къде искаш да отвориш магазин? В центъра на града/Ук/ или покрайнините/бг/. Ако имаш добрата идея в Ук няма начин да не успееш, докато в бг освен фактора идея има и редица други фактори

Post Thanks / Like

И само още нещо - за БГ. Те са много - няма да ни стигне форума...
    От гледна точка не ефективността (възможността за печелене) - има две граници. Едната е минимум. Под нея не е оправдано да работиш - по-скоро ще си на загуба. Другата е да го наречем максимум - над нея бизнеса става доста атрактивен и няма да те търпят дълго.
    В България двете граници са доста близо, а много хора работят около и под долната просто защото са прекарани.
    Щом ти казваш, ще те послушаме.

Старо куче Аватара на Bupyc
    Post Thanks / Like

'' Unilever moves its HQ to Rotterdam;

Land Rover shifts investment to Slovakia;

Airbus warns it may quit the UK;

BMW (= Mini and Rolls Royce) says me too

Honda (UK assembly plant their only one in the EU) says me too;

Siemens say me too;

-Her Majesty’s foreign secretary, Boris Johnson, says “f**k business”;

City firms begin to migrate to Dublin, Frankfurt and Paris;

The UK’s place in Galileo, crucial for the space industry and defence security is up in the air;

Immigration from the EU has already greatly declined because of the ‘hostile environment’;

Agriculture and construction sectors see labour shortages – Brits don’t like these jobs;

The Prime Minister, incredibly, has repeated the lie over a*Brexit dividend for the NHS;

Meanwhile, the shortages of nurses and doctors from the EU in the NHS deepen;

A proposed customs deal is so complex that I only recall its acronym C.R.A.P.;

Young people massively don’t want to lose their rights in Europe;

Only grandparents don’t get it. Leave they will fairly soon, leaving behind a sad mess;

Boris Johnson (again) say the unsolved Northern Ireland border problem is exaggerated;

The talk of free trade in the Anglosphere is sunk by Trump’s global protectionism;

UK economy sinks to the bottom of G7 growth ranking.''

29. БЛАГОДАРЯ Ego sum thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! itso, martini liked this post
    Старо куче Аватара на Ego sum
    Post Thanks / Like

Доводи могат да се намерят и в двете посоки,знаеш че гледната точка е от съществено значение,само уточни-ти оплакваш ли се или злорадстваш?

Старо куче
    Post Thanks / Like

Нито се оплаквам, нито злорадствам. Искренно се радвам за България.

Все повече се кефя на услугите там - качество спрямо цена никога не е било по-високо.

Тук се постригвам при едни турци за 27 паунда, в Пловдив яко хипстърска бръснарница ме остригаха за 8 лева!
    За зъболекарски услуги да не говорим - вниманието, старанието и техниката в България вече надминава повечето кабинети тук, а взимат 6-8 пъти по-евтино.
    Моите приятели купуват на всеки 2-3 години по един апартамент или коли - тук кога така ще си купуваш?

Аз изобщо не живея лошо тук, но просто имам чувството, че изхвърлям един куп пари всяка година за живот средно качество.

Просто споделям впечатления, никого към нищо не агитирам.
    Възможно е, след 16 години ЮК да ми омръзва вече, знам ли.

32. ХАРЕСВАМ! ukworker22, Stanley9 liked this post
    I see you... Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Може би зависи от сферата, в която работят въпросните ти приятели и за която ти се оглеждаш. В ЮК действително конкуренцията е по-голяма и големите фирми могат да изядат по-малките, които се занимават с продажба на стоки, това е така във всяка развита държава, а България още май не е стигнала дотам. Но пък гледах мои приятели, които отвориха фирма, чрез която да продават интелектуалния си труд - то беше толкова бумащина и толкова безсмислени такси и налози, че... упражнението се обезсмисляше до голяма степен. Фирмата съществува и до днес и сигурно участва и в горната статистика, но е замразена, а те си намериха по един сладък трудов договор и си работят така.

Дребните услуги тук също си процъфтяват - фризьорката ми идва на крака у дома да ме подстригва за 7 паунда, прозорците ми ги мият за 5 паунда, ще се изтрепят да предлагат да ми носят млякото у дома, да ми оправят градината, покрива, да ми препавират предния двор и driveway-я, бъкано с автомобилни сервизи, разхождачи на кучета и т.н. - всичко това са частни малки фирмички. В България някои от тези услуги изобщо ги няма, например мобилното фризьорство (но пък в салоните цените са много по-ниски), разхождането на кучета не е кой знае какъв бизнес, а прозорците ги мият така почти само на фирмите, гражданите просто не могат да си го позволят, поне моите впечатления са такива. Изобщо - различно е.
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

Страница 1 от 3 123 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Бизнес - университети
    От Stanislav.L във форум Образование в UK
    Отговори: 23
    Последно мнение: 08-11-2009, 13:42
  2. Как се оформя бизнес план и бизнес програма
    От angelicpeace във форум Общ форум
    Отговори: 5
    Последно мнение: 04-04-2007, 19:17
  3. България * разделена на анклави до средата на века
    От Zara във форум Новини от и за България
    Отговори: 0