Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Резултати от 1 до 19 от общо 19
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране Провален мот

Здравейте днес се опитах да мина мот но се провалих.
    Имам приятел които може да ми ремонтира колата но той пък не разбира англииски и неможем да намерим самите части ето затова фейлнах
    Repair immediately (major defects):
    Nearside Front Suspension arm pin or bush excessively worn rear bush (5.3.4 (a) (i))
    Offside Front Suspension arm pin or bush excessively worn rear bush (5.3.4 (a) (i))
    Nearside Front Coil spring fractured or broken (5.3.1 (b) (i))
    Nearside Front Shock absorbers has a serious fluid leak (5.3.2 (b))
    опитвам се да намеря частите във ибей но незнам точно кои са някои дали ще може да ми помогне със превода точно кое какво е.

Благодаря предварително.

I see you... Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Провален мот

Цитирай Първоначално написано от DanielaAndreeva Виж мнението
    Имам приятел които може да ми ремонтира колата но той пък не разбира англииски и неможем да намерим самите части ето затова фейлнах
    Nearside Front Suspension arm pin or bush excessively worn rear bush (5.3.4 (a) (i))
    Offside Front Suspension arm pin or bush excessively worn rear bush (5.3.4 (a) (i))
    опитвам се да намеря частите във ибей но незнам точно кои са някои дали ще може да ми помогне със превода точно кое какво е.

Благодаря предварително.
    Здравей,

Ако търсиш да купиш частите онлайн, не ти трябва превод, трябва ти точното название на английски, защото продавачът няма да ти го напише на български - но и да намериш част, която да е подходяща точно за твоята марка и модел кола, нали е ясно, че не може да очакваш, примерно, една и съща част да става на ландроувър и на мини?

Най-лесният начин е да попиташ в сервиза колко биха стрували частите и колко - работата за тях и да си направиш сметка дали е изгодно да се купуват частите, дори и трудът да ти излезе без пари. Отделно, че за 400 паунда можеш да купиш кола, която е в движение и с МОТ...
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

Напреднал Аватара на cyberfan
    Град
    Walton-on -Thames
    Post Thanks / Like

Ползвай eurocarparts.co.uk, вкарваш регистрацията на колата и търсиш частите, ще излязат тези за твоята.

YOU'LL NEVER WALK ALONE!

4. ХАРЕСВАМ! jhoro, geleto liked this post
    Manchester United Fan Аватара на Zara
    Post Thanks / Like

Без да съм голям спец по колите, ама това което трябва да се ремонтира мисля,че ще е много скъпо и ще е по лесно да се вземе нова кола.

6. ХАРЕСВАМ! jhoro liked this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Не искам да си взимам нова кола тъй като трябва да се сменя иншуранс не се знае дали ще е същата цена също така не се знае новата кола дали ще и е всичко наред за тези пари.
    Намерих 2 от частите но

тези двете не успявам никъде явно се казват по друг начин.

I see you... Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Не искам да си взимам нова кола тъй като трябва да се сменя иншуранс не се знае дали ще е същата цена също така не се знае новата кола дали ще и е всичко наред за тези пари.
    Намерих 2 от частите но

Ами това са изречения, а не имена на части... Споменатите части са 4 или 8 на брой:

Nearside Front Suspension arm pin
    или (при прегледа не е станало ясно кое от тях е прекалено износено, горното или долното)
    Nearside Front Suspension arm bush (после пише rear bush, - т.е. и заден . Front - преден, rear - заден)

И съответно,

Offside Front Suspension arm pin
    или
    Offside Front Suspension arm bush (после пише rear bush, - т.е. и заден)

На мен не ми става ясно и предните ли са прекалено износени, и задните ли, или всички.
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

Старо куче Аватара на zmei4o_pk
    Post Thanks / Like

Аз дадох 300 за две пружини и 270 за два задни амортисьора. Цената включва труд и ДДС.

Този ваш приятел, дори и безплатно да ви смени частите, дали ще ги монтира правилно? Това са много важни части за безопасността.
    бъди добър до смърт, или ...поне се опитвай!

Старо куче Аватара на rosbg
    Град
    Kent
    Post Thanks / Like

с две думи колата е доста опасна за да бъде на пътя.....
    Don't dream your life, live your dreams.

По-страшен от СПИН -а, по-опасен от рака...сега за сега си остава простака!

Има ли смисъл, като няма значение....

11. БЛАГОДАРЯ zmei4o_pk thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! zmei4o_pk liked this post
    Recommend zmei4o_pk recommended this post
    Старо куче Аватара на jhoro
    Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

Ще ме извинявате всичките, ама ... много хаотични приказки!!!
    Цитирай Първоначално написано от Мила Виж мнението
    Ако търсиш да купиш частите онлайн, не ти трябва превод, трябва ти точното название на английски, защото продавачът няма да ти го напише на български - но и да намериш част, която да е подходяща точно за твоята марка и модел кола, нали е ясно, че не може да очакваш, примерно, една и съща част да става на ландроувър и на мини?
    Предполагам (поне при средно интелигентните и нагоре, се получава), че колкото и да не знаят езика - ще могат да познаят марката, модела, модификацията и релийза на колата!!!
    Цитирай Първоначално написано от Мила Виж мнението
    Отделно, че за 400 паунда можеш да купиш кола, която е в движение и с МОТ...
    Ногу скъпо ма како!!! За кола (к'ва да е) давам 300 и едно кафе (без захар)=
    Някой навит ако има - веднага му родсигурявам. С валиден МОТ - естествено!
    Цитирай Първоначално написано от Zara Виж мнението
    Без да съм голям спец по колите, ама това което трябва да се ремонтира мисля,че ще е много скъпо и ще е по лесно да се вземе нова кола.
    Искаш да кажеш - „друга“, щото за нова ... бая пари ще трябват!
    Намерих 2 от частите но
    „Тези двете“ - както ви е написано, изобщо не става дума за конкретна част!!! Само факта, че там някъде пише „or/или“... означава, че това е типова фраза за „нещо не е ок по предницата“!!!

Това всичкото как да е, ама чета и не вялвам на ушите си!!! Как един не попита -„Каква марка/модел е колата?“
    Питащата - във вашия район няма ли „български“ сервиз? Поне да диагностицират проблемите и да уточнят части, цени, времена ...
    Най ме кефят дървени философи - когато започнат да се палят.
    “About one-fifth of the people are against everything all of the time.”
    May 6, 1964, U.S. Attorney General Robert F. Kennedy
    На този свят трябва да си честен, само когато парамедиците те питат : -"Какво сте взели?"
    Гугъл търсачка на форума...............-...............Проверка на правопис
    Fuck off... if you please!!!

13. БЛАГОДАРЯ Zara thanked for this post
    Напреднал
    Post Thanks / Like

Ами те като видят жена и умножават на 10. В Америка даже имаше предаване как една и съща кола се кара в сервиз от баба и от мъж. Еми... проблемите които намират са мнооооого различни.
    Най-добре е да се потърси второ мнение и желателно придружена от мъж, който и вид не подава,че не разбира от коли.

Старо куче
    Град
    Bristol
    Post Thanks / Like

Автора да каже марка/модел/година, защото за евтина кола толкова ремонти са повече от стойността и.
    Вероятно същата кола с половин/една година МОТ ще е по-изгодно да се купи, а тази на скрап за 50пнд.

16. БЛАГОДАРЯ Zara thanked for this post
    Напреднал
    Post Thanks / Like

Намерих 2 от частите но

Това са тампоните на носачите ! Каква е колата ? Обикновенно са доста евтини и се сменят за 15 мин на улицата (за мъж се отнася )

Старо куче Аватара на rosbg
    Град
    Kent
    Post Thanks / Like

Тампони ама друг път.....
    Що не ги смениш ти тогава....
    То от ония другите тампони с конеца и аз мога да ги сменям за 5 мин
    Don't dream your life, live your dreams.

По-страшен от СПИН -а, по-опасен от рака...сега за сега си остава простака!

Има ли смисъл, като няма значение....

Напреднал
    Post Thanks / Like

Кое му е трудното ? Според модела на колата се сменя или целия носач или само тампона !

Старо куче
    Post Thanks / Like

Благодаря предварително.
    Къде си ходила на мот? Да не е kwik fit? Всички тези записи са в досието на колата и където и да отидеш за мот трябва да се отстранят проблемите първо. Така че където и да отидеш в сервиз искай си оферта за ремонта разбита на материали и труд и ще се ориентираш кое какво и колко струва
    Или вдигаш прах, или гълташ прах. — Хенри Кисинджър

21. ХАРЕСВАМ! zmei4o_pk liked this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

Този твой приятел, който може да ремонтира колата да вземе да погледне предницата, носачи, тампони и ако ги разбира ще ми стане ясно. Веднъж като се намери проблема, да каже какви части ще му трябват и ще си ги преведеш наименованията им на английски и си ги поръчваш от еуро Кар партс. Тези които не ти дадоха мот-то колко пари искат за да отсранят проблемите?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Старо куче Аватара на jhoro
    Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от bmwww Виж мнението
    Това са тампоните на носачите ! Каква е колата ? Обикновенно са доста евтини и се сменят за 15 мин на улицата (за мъж се отнася )
    Може да се отнася за „носачите” (окачването), а може и за кормилните щанги - е съм напълно сигурен.
    Че смяната не е особенно трудна е едно, но недей да категоризираш „за мъж”. Лично аз,, не бих искал да се цапам (ако мога да си го позволя)!
    Най ме кефят дървени философи - когато започнат да се палят.
    “About one-fifth of the people are against everything all of the time.”
    May 6, 1964, U.S. Attorney General Robert F. Kennedy
    На този свят трябва да си честен, само когато парамедиците те питат : -"Какво сте взели?"
    Гугъл търсачка на форума...............-...............Проверка на правопис
    Fuck off... if you please!!!

Старо куче
    Град
    Bristol
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от jhoro Виж мнението
    Че смяната не е особенно трудна е едно, но недей да категоризираш „за мъж”.
    То една част от мъжете една отвертка нямат в къщи, та камо ли подходящи инструменти+ сръчност...

Старо куче
    Post Thanks / Like

ako проблема е по предницата , каквито и части да поръчваш, който и да ти го прави дори без пари, без стенд за регулиране на предницата няма как да минеш т.е. задължително сервиз
    Или вдигаш прах, или гълташ прах. — Хенри Кисинджър

26. ХАРЕСВАМ! zmei4o_pk liked this post

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Отметки

Правила за публикуване

• Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
Top Worktops
eXTReMe Tracker