Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Резултати от 1 до 15 от общо 15
    администратор Atanas Chikov Аватара на lordm
    Град
    London, United Kingdom, United Kingdom
    Post Thanks / Like

По подразбиране Малко котешки истории

Пускам тази тема за да се посъветвам с разбирачи на котки ако има.

Имахме котка, която изчезна... изчакахме известно време и реших да намерим нова.
    Не ми се започваше от начало с малки котета и си казах нека е някоие около на година.
    Харесах един котак порода бенгалски отидох да го видя.
    Стопанката му студентка във Великобритания ще се прибира в края на месеца в нейната държава и се оказва, че иска да махне котката си.

Отидох в дома и се оказа, че има две котки едната тази която бях харесал, другата друга порода бурманска котка. Оказа се че тази бенгалската по дива, не обича много да я държат не поосика да влезе в кошницата и остане, докато бурманската котка душа.

Позамислих се и реших да взема бурманската котка, собственичката ми я даде заедно с документи и родословно дърво.
    После се свърза с мен и ми обяснява другата котка с която са израстнали от много малки не искала да яде, само маучела търсила тази котка, която съм взел.
    Стигнахме на края до решението, че ще ми даде безплатно другата котка, че тъгувала да са заедно понеже цял живот били заедно.
    Казах си Ок къде една там и две.
    Взехме я и си казахме ще са заедно радостни...

Да ама не първата котка с бурманската с име Нинджа стоя у нас 5 дни, не и бе лесно да свикне ама последните ден два вече беше Ок у нас.
    Та изкарваме бенгалската от чантата тя радостна на види Нинджа, ама Нинджата няма никакво желание да я види.
    Съска хъска и по далеч от нея. Даже се сбиха малко.
    За 5 дни разделени и сега тази която е живяла у нас 5 дни вече не иска и да види другата.
    Странна работа, май ще и върнем бенгалската и да и бере дерта.

Някои има ли си представа на какво се дължи тази коренна проямана на отношението между двете котки!?

Живели са цяла година заедно, уж си липсвали, а сега нашата котка не иска да види другата!?

Станете членове на нашата Facebook група Работа в UK https://www.facebook.com/groups/908173225909681/

I see you... Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Малко котешки истории

Много са сладки и двете, честито. Ама на въпроса не мога да отговоря, ако бяха кучета - щях да кажа, ама 2 котки не съм имала никога, само по една.
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

3. БЛАГОДАРЯ lordm thanked for this post
    Старо куче Аватара на merry
    Град
    Bristol
    Post Thanks / Like

Точно щях да напиша, ако са израсли заедно да не ги делите, но такова развитие на събитията не съм очаквала! И аз съм изненадана от реакцията ��

Старо куче Аватара на Sarah
    Post Thanks / Like

Котките се привързват към мястото, не към хората...и към други котки. Много обичам котки, но не са така предани като кучетата. За Нинджа вече това е нейното място и нови обитатели, макар и стари познати не са желани. Но според мен след няколко дни ще е ОК.

6. ХАРЕСВАМ! DONALD TRUMP liked this post
    Старо куче Аватара на DONALD TRUMP
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Sarah Виж мнението
    Котките се привързват към мястото, не към хората...и към други котки. Много обичам котки, но не са така предани като кучетата. За Нинджа вече това е нейното място и нови обитатели, макар и стари познати не са желани. Но според мен след няколко дни ще е ОК.
    Извади ми думите от устата..... съседката познавам от 2014 - като се преместих от старото място, първото нещо което забелязъх че нейната котка е ужасно галиовна - много често е навън от къщата и понеже я галя, винаги като се прибирам и тя е вън сеанса се повтаря(животинката усеща и помага за болежки- ако съм си ударил кракът на работа, тя се натиска-трие на мястото и болката някък си изчезва).......днес съседката която ми е съседка и на алотмента (м/у другото тя е германка) та с нея си разговаряме каква напаст са охлювите за градинарството и обменяме опит......и полека от вратата и се показа една черна красавица- котка която виждам са първи път и Биргит като вижда физиономията ми ...казва че тя има 2 котки и черната е много шай...................за повече от 4 години за пръв път видях 2 -та и котка!!!!!!!!!!!!!!
    Последно редактирано от DONALD TRUMP : 07-06-2018 на 22:52
    EC=WC
    "Some ideas are so stupid that only intellectuals believe them"
    -George Orwell
    www.whatreallyhappened.com

Старо куче
    Град
    Bristol
    Post Thanks / Like

Сестра ми в БГ гледа котка от малко, сега е на 14г... Мебелите са съсипани, угажда и на капризите, котешкият клозет е в банята, сменя се редовно, но разнася из цялата къща този бял пясък, косми навсякъде...разходи за котешки храни, доктори...,абе за мен неудобства и хасъл...когато си отида в БГ, все тогава се разгонва и лази из краката ми...
    Обичам животните, когато е малко котенцето е много забавно да си играеш с него, но като дърта котка, вече е капризна, злобна, отмъстителна (неща които собственика не забелязва... )

Старо куче Аватара на Sarah
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от DONALD TRUMP Виж мнението
    Извади ми думите от устата..... съседката познавам от 2014 - като се преместих от старото място, първото нещо което забелязъх че нейната котка е ужасно галиовна - много често е навън от къщата и понеже я галя, винаги като се прибирам и тя е вън сеанса се повтаря(животинката усеща и помага за болежки- ако съм си ударил кракът на работа, тя се натиска-трие на мястото и болката някък си изчезва).......днес съседката която ми е съседка и на алотмента (м/у другото тя е германка) та с нея си разговаряме каква напаст са охлювите за градинарството и обменяме опит......и полека от вратата и се показа една черна красавица- котка която виждам са първи път и Биргит като вижда физиономията ми ...казва че тя има 2 котки и черната е много шай...................за повече от 4 години за пръв път видях 2 -та и котка!!!!!!!!!!!!!!

Тия охлюви и на мен ми изядоха едни цветя, тая година не поникнаха. А освен това ми влизат в банята от някъде, много са гадни а има и едни огромни като се опънат на плочките ужас.

10. ХАРЕСВАМ! DONALD TRUMP liked this post
    Напреднал Аватара на itso
    Град
    London
    Post Thanks / Like

По принцип е така но зависи каква им е връзката.
    Имам едни приятели които се сприятелиха с котарака на техни комшии, постоянно идваше в тяхната къща.
    След няколко години приятелите ми се преместиха в друг квартал на същия град, и то сравнително доста отдалечен от първия. Няколко месеца по късно котарака успя да ги намери и се премести при тях за постоянно.
    Последно редактирано от itso : 08-06-2018 на 10:46

12. ХАРЕСВАМ! jhoro liked this post
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Тия охлюви и на мен ми изядоха едни цветя, тая година не поникнаха. А освен това ми влизат в банята от някъде, много са гадни а има и едни огромни като се опънат на плочките ужас.
    Откакто едни съседи ме светнаха за сините пелети против охлюви, се родих. Има ги във всички градински центрове и секции за градински препарати в големите супермаркети. Аз купувам от големите бутилки, стигат ми за много дълго време. Ръся по пътя им. Те много обичат да ядат определени цветя - иглики, петунии и т.н. та около тях наръсвам по-щедро, както и там, където знам, че отиват да нощуват - там, където се стича в земята водата от бараката, например. Действат както на голите охлюви, така и на обикновените. Откакто използвам тези пелети, не съм виждала големи охлюви, а това е много отдавна. За банята си провери "пътищата" им, сутрин можеш да проследиш едни лъскави следи оставят - наръси извън къщата си, да им прекратиш пътещите.
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

14. БЛАГОДАРЯ zmei4o_pk, Sarah thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! jhoro liked this post
    Град
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: Малко котешки истории

Върнах бенгалската котка обратно

Станете членове на нашата Facebook група Работа в UK https://www.facebook.com/groups/908173225909681/

Нов потребител Аватара на feodotov
    Град
    Varna
    Post Thanks / Like

Много е красива!

17. ХАРЕСВАМ! lordm liked this post
    Град
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: Малко котешки истории

Zoe is back!
    След 25 дни отсъствие нашата котка Zoe се намери. Обади ми се комшия, който живее на 30 номера по- далеч от мен. Чул мяукане в бараката си. Видял,че има котка, която прилича на нашата.
    Ние си мислехме, че може би точно това е станало затворена е в някоя барака. Разнесохме над 100 бележки на хора да проверят бараки.
    Мислехме си сигурно е починала. Една котка може да издържи само 3 дни без вода...Някак си е успяла да си намери вода и храна малко. Сигурно е хванала някоя мишка!
    Не бях у дома да отида веднага там и трябваше по телефона на високоговорител да викна името и няколко пъти. Каза ми че като е чула гласа ми веднага е реагирала радостно.
    По най-бързия начин отидох до тях и видях че това е наистина нашата котка. Тя се зарадва много. Zoe е свалила доста от теглото си, сега си хапва здраво. Предстои и баня също. Ще е и под домашен арест известно време. Сега основната задача е да се сприятели с новата ни котка Нинджа.

Mr. Herbalist Аватара на steve
    Град
    only in your mind
    Post Thanks / Like

защо не пробваш да вземеш и някой ракун да им прави компания

https://www.youtube.com/watch?v=28koWiIMMig

Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Re: Малко котешки истории

Цитирай Първоначално написано от lordm Виж мнението
    Zoe is back!
    След 25 дни отсъствие нашата котка Zoe се намери. Обади ми се комшия, който живее на 30 номера по- далеч от мен. Чул мяукане в бараката си. Видял,че има котка, която прилича на нашата.
    Ние си мислехме, че може би точно това е станало затворена е в някоя барака. Разнесохме над 100 бележки на хора да проверят бараки.
    Мислехме си сигурно е починала. Една котка може да издържи само 3 дни без вода...Някак си е успяла да си намери вода и храна малко. Сигурно е хванал[COLOR=#1D2129][FONT=system-ui]а някоя мишка!
    Не бях у дома да отида веднага там и трябваше по телефона на високоговорител да викна името и няколко пъти. Каза ми че като е чула гласа ми веднага е реагирала радостно.
    По най-бързия начин отидох до тях и видях че това е наистина нашата котка. Тя се зарадва много. Zoe е свалила доста от теглото си, сега си хапва здраво. Предстои и баня също. Ще е и под домашен арест известно време. Сега основната задача е да се сприятели с новата ни котка Нинджа.
    Чудесна новина - браво!!! Честно да си призная, и аз не вярвах, че след толкова много време ще се намери. Сигурно децата се радват много. Сега остава да свикнат с Нинджа - как вървят нещата там?

Град
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: За: Re: Малко котешки истории

Не е лесно в началото, като сверна и южна корея сме. Имаме и граница кухнята . Не се бият само си съскат и мяукат... ама ще се оправят.

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Тъжни истории
    От meden linzer 90 във форум Общ форум
    Отговори: 32
    Последно мнение: 19-12-2009, 11:01
  2. Пионерски истории
    От lordm във форум Музика, концерти, партита
    Отговори: 5
    Последно мнение: 23-02-2006, 18:13
  3. Истории от България
    От BGet във форум Общ форум
    Отговори: 26