Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Резултати от 1 до 11 от общо 11
    администратор Atanas Chikov Аватара на lordm
    Град
    London, United Kingdom, United Kingdom
    Post Thanks / Like

По подразбиране Имам ли шанс!?

Доста хора, се свързват с мен с този въпрос.
    Става въпрос за непознати хора, които смятат, че аз може да отговоря на въпроса им.
    Искаше ми се да знам всички отговори и да мога да предоставя информацията, която трябва на хората.

Смятам че, ако не познаваш човек лично няма как да дадеш съвет, които да е правилен, точен.
    Примерно днес ме попитаха следното, (скривам личната информация от поста)

Не се познаваме, но попаднах на вас и видях, че сте човечен и доста компетентен и активен. Имам нужда от съвет от човек като вас. Обмисляме със семейството ми да емигрираме преди брекзит. Бягаме от беззаконие, безнаказаност, простотия и корупция. Не сме икономически емигранти, справяме се в България, . Имаме две деца под 16 години. И двамата с мъжа ми сме завършили английска гимназия, Ориентирахме се към Ливърпул, защото е относително по-евтин и спокоен град, Лондон не ни е по джоба, не искаме да сваляме много стандарта си заради децата, да не ги стресираме излишно. Въпросът ми е имаме ли шанс за достоен живот, за достъп до добра работа, не куриерска фирма или склад на Амазон, имат ли шанс децата ни за добро отношение в Ливърпул? Извинявайте, ако ви звучи наивно, но имаме много противоречива информация и ни е необходимо неемоционално мнение. Благодаря ви предварително!.
    Сега нека се опитам да отоворя какво мисля аз, надявам се и вие да изразите мнение..

Първо да поясня никога не съм бил в Ливърпул и нямам познания за живота в града.
    Смятам, че чужденци, няма да имат проблем да се устроят в града, както и децата не биха имали проблеми в училището да се адаптират.

Ако хората знаят английски, ще имат възможността да кандидатсват за всякаква работа и евентуално наети.
    Ако имат някакви умения могат да правят неща които са търсени тук вероятно ще ги наемат, източно европейците се славим като работливи.
    Трябва да се примират, че вероятно щр работят по ниско платена работа, и не точно това което им се иска първоначално.
    Ще се започне от нулата, но ако имат умения и са работиви, ще бъдат оценени рано или късно.
    Може да се наложи да изкарат допълнителни квалификации.
    Понеже имат теца, които нямат право да стоят в дома сами, единия от родителите ще трябва да работи на гъвкаво работно време и да може да се грижи за децата преди и след училище.
    Ако човек е упорит може да успее, трябва да се приготви нещата да не стават от първия път винаги. Да има търпние и най-важното, да знае какво иска.

Ако има начин едония родител да дойде, да си стъпе на краката и последа дойде другия сам за наколко месеца и после децата ще е най-добре.
    Или сам първия установява се и после идва другия с децата.
    Първия родител ще може да запише децата на училище и като дойдат да не си губят времето да чакат много и втприя родител да не може да направи нищо понеже децата не са на училище.

Какво мислите вие?

Станете членове на нашата Facebook група Работа в UK https://www.facebook.com/groups/908173225909681/

Mr. Herbalist Аватара на steve
    Град
    only in your mind
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Имам ли шанс!?

има шанс и от опит знам тази терапия винаги помага!!!

https://nova.bg/news/view/2018/06/02...2%D0%B0%D1%82/
    Последно редактирано от steve : 05-06-2018 на 16:23

Град
    only in your mind
    Post Thanks / Like

майтапа на страна шанс има винаги, ама никой не може да каже със сигурност как ще се развият точно при тях нещата ..ще се стискат, ще изкарат документите ,ще работят все нещо каквото се намери ,ще минат 10-тина години докато се усетят ,че да си първо поколение емигрант е танто за кукуригу ..печелиш едни неща губиш други ..ако не сте икономически емигранти, искате да живеете в развито модерно мултикултурно общество където не ви заливат с чалга отвсякъде и всички се назовават един друг приятелски селянин,интересувате се от култура, изкуство ,пабове ,концерти и всякакви приключения и бягате като мен от психо-диспансера БГ, тук ще ви хареса определено...
    Последно редактирано от steve : 05-06-2018 на 16:27

4. ХАРЕСВАМ! geleto, deijei liked this post
    ГРОБАРИ+ПЗ Аватара на captain caveman
    Град
    harrow on the hill,след моста първата у десно
    Post Thanks / Like

разбира се,че имат шансове!аз не бих например тръгнал на север,предвид че половината север търси работа из сауфист. от друга страна,да бягаш от "беззаконие, безнаказаност, простотия и корупция"и да се нахендриш в социалното дъно е доста ексцентричен ход!
    трябва непременно да пробват,щом го обмислят и да видят как е със собствени очи,иначе цял живот ще го изжувяват,като пропусннат шанс
    ГРОБАРИ+ПЗ-business as usual

6. ХАРЕСВАМ! deijei liked this post
    ГРОБАРИ+ПЗ Аватара на captain caveman
    Град
    harrow on the hill,след моста първата у десно
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от steve Виж мнението
    майтапа на страна шанс има винаги, ама никой не може да каже със сигурност как ще се развият точно при тях нещата ..ще се стискат, ще изкарат документите ,ще работят все нещо каквото се намери ,ще минат 10-тина години докато се усетят ,че да си първо поколение емигрант е танто за кукуригу ..печелиш едни неща губиш други ..ако не сте икономически емигранти, искате да живеете в развито модерно мултикултурно общество където не ви заливат с чалга отвсякъде и всички се назовават един друг приятелски селянин,интересувате се от култура, изкуство ,пабове ,концерти и всякакви приключения и бягате като мен от психо-диспансера БГ, тук ще ви хареса определено...
    баче,тея хора са семейство с две деца и тея институции -"култура, изкуство ,пабове ,концерти" само ще ги гледат отвън,като нас,щото нема да са на по хиляда кинта на седмица и ще имат солидни сметки за квартири и неам кво си.
    те май имат и някакво социално положение там,не са баш сетни измекяри и като се озоват между такива тука,ще им е малко усилно.
    ГРОБАРИ+ПЗ-business as usual

8. ХАРЕСВАМ! steve liked this post
    Град
    only in your mind
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от captain caveman Виж мнението
    баче,тея хора са семейство с две деца и тея институции -"култура, изкуство ,пабове ,концерти" само ще ги гледат отвън,като нас,щото нема да са на по хиляда кинта на седмица и ще имат солидни сметки за квартири и неам кво си.
    те май имат и някакво социално положение там,не са баш сетни измекяри и като се озоват между такива тука,ще им е малко усилно.
    бе прав си донякъде ,аз нямам семейство и за мен е fun навсякъде има free или полу-free(ти сам си ги правиш free) events включително и happy hour в кръчмите, където два коктейла са 5 кинта 4 ca 10........което е ок за сам ,да не говорим колко остава отвън по масите ,ама като дойдат сметките за четиричленно семейство и седнат да смятат семейния бюджет едва ли ще им е до веселба предполагам ,айде може да са бодри веселяци по рождение ,но май най-големия шок за бегетата си остава ,че тук сме най-различни от кол и въже събрани от цял свят и там като са свикнали да са мидъл working класа,90% българи облечени по най-висшата спортно-елегантна балканска мода за сезона и като видят, че тук в офиса се ходи с костюм а един костюм струва към 200 паунда, наистина ще трябва работа за доста пари....a децата тинейджъри ,то в тая възраст най-много пари искат и проблеми създават ...ами ако на половината им хареса ,а на другата половина от семейството не .......ко праим!?ако искат пънкария тук е мястото.....според мен такива неща Имам ли шанс!? не се питат по форуми да ти обясняват сулю и пулю неговия ракурс за линията на живота.

10. ХАРЕСВАМ! Мила, zhb liked this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

много зависи колко им е писнало от простотията в бг и какво желание имат децата им да успеят в живота. колкото по голямо желание имат толкова от по ниско ниво ще тръгнат и няма да им пука. английския е голямо предимство и особено ако имат някакви търсени скилс доста бързо ще изплуват и ще си върнат стандарта от бг та бих казал и повече, но всичко е доста индивидуално. истината е една, ако не опитат вероятно винаги ще съжаляват
    вероятно съм го казвал, аз не съм икономически емигрант, в бг изкарвах доста повече от колкото тук в началото , всичко зависи от целите които си си поставил.
    Последно редактирано от deijei : 06-06-2018 на 22:22
    Или вдигаш прах, или гълташ прах. — Хенри Кисинджър

12. ХАРЕСВАМ! Мила liked this post
    Старо куче Аватара на dimi_m
    Post Thanks / Like

Няма по хубаво нещо от дома, аз ще направя скоро 5г. и още ми е терсене, само броя кога ще излезна отпуска, хващам си първият самолет и направо в България, а прибирането ми е мъка

Старо куче
    Post Thanks / Like

Всеки би могъл да се реализира навсякъде . След като сина ми след 10 години в лондон с английско образование отиде в Германия и се реализира там . Университетите в Германия са на супер ниски цени . Икономиката работи перфектно . В личен план реализиран с няколко езика говоримо и писмено . Всеки би могъл да се реализира навсякъде

Град
    only in your mind
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от dimi_m Виж мнението
    Няма по хубаво нещо от дома, аз ще направя скоро 5г. и още ми е терсене, само броя кога ще излезна отпуска, хващам си първият самолет и направо в България, а прибирането ми е мъка
    some ideas!!

https://www.facebook.com/amazinglife...9381996759191/

Старо куче
    Post Thanks / Like

https://www.independent.co.uk/news/u...-a8386811.html По принцип имате и шанс да станете и един от тези 4 милиона

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Имам ли шанс за оцеляване в Лондон?
    От joan2 във форум За новодошли и кандидат-емигранти
    Отговори: 74
    Последно мнение: 27-05-2015, 21:00
  2. Имам ли шанс?
    От t4me във форум Образование в UK
    Отговори: 5
    Последно мнение: 18-03-2015, 05:41
  3. имам ли шанс
    От hundredian във форум За новодошли и кандидат-емигранти
    Отговори: 32
    Последно мнение: 11-02-2014, 23:55
  4. Имам ли шанс за PR, моля кажете ми????
    От geri202 във форум Постоянно жителство (Permanent Residence - EU law)
    Отговори: 7
    Последно мнение: 29-01-2013, 14:28
  5. Имам ли шанс с диплома 5.25
    От 1artnek във форум Образование в UK
    Отговори: 10
    Последно мнение: 29-12-2008, 10:31

Отметки

Правила за публикуване

• Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си