Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Резултати от 1 до 17 от общо 17
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране Адресна регистрация за иншурънс

Здравейте,

Имам намерението да се местя в Англия, но имам някои неясноти относно изкарването на иншурънс. Задължително ли е да имам адресна регистрация, която да трябва да докажа с документ, и какви документи се приемат освен договор за наем?

Например ако живея с някой и квартирата се води на негово име, а аз само съм отседнал на адреса (без да имам договор) може ли да кандидатствам за иншурънс, или това е несериозно?

Когато се буква час за иншурънс интервюто, изпращат ли точната дата и час на адреса който съм посочил и колко време има между получаването на поканата за интервюто и самото интервю, понеже дотогава вероятно ще съм в България?

Измислен ли е начин по който мога да взема иншурънса, без предварително да наемам квартира и да плащам?

Благодаря ви!

I see you... Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Адресна регистрация за иншурънс

Цитирай Първоначално написано от gtr Виж мнението
    Здравейте,

Имам намерението да се местя в Англия, но имам някои неясноти относно изкарването на иншурънс. Задължително ли е да имам адресна регистрация, която да трябва да докажа с документ, и какви документи се приемат освен договор за наем?
    Адресна регистрация в Обединеното кралство няма. Доказва се на различни места адрес по местоживеене.
    Например ако живея с някой и квартирата се води на негово име, а аз само съм отседнал на адреса (без да имам договор) може ли да кандидатствам за иншурънс, или това е несериозно?
    Никак не е несериозно даже. Човекът, на чието име е договора, пише писмо, в което казва, че ти (трите имена и дата на раждане, примерно), живееш при него на този адрес, подписва се и ти дава неговия договор за наем.
    Когато се буква час за иншурънс интервюто, изпращат ли точната дата и час на адреса който съм посочил и колко време има между получаването на поканата за интервюто и самото интервю, понеже дотогава вероятно ще съм в България
    Колко време между телефонния разговор за букване на час и самия час, зависи от заетостта на Джобцентъра. Аз звънях в четвъртък за приятели, дадоха им интервю в сряда, т.е. по-малко от седмица, случва се дори и да е по-бързо. Часът на интервюто, на което да се явиш лично, се дава по време на телефонния разговор, понякога е толкова скоро, че писмото не успява да пристигне. Провери там, където ще живееш, колко се чака за интервю - да позвъни твоя приятел на телефона и да ги пита за кога имат свободни дати за интервю и така ще разберете колко се чака във вашия район.
    Измислен ли е начин по който мога да взема иншурънса, без предварително да наемам квартира и да плащам?
    Иншурънс се взима, за да се работи законно в Кралството. Ако работодателят ти наистина те иска, може да почнеш законно работа и без иншурънс, като отидеш на интервюто дори дават писмо с такъв текст, че въпреки че кандидадът няма иншуранс, може да бъде назначен на работа законно. Ако нямаш квартира в Кралството и не живееш тук, не си данъчно задължен тук, следователно не ти трябва иншуранс. Важно е в крайна сметка не да имаш иншурънс, а да имаш работа... Или въпросът ти е - измислен ли е начин да живея в Кралството, без да наемам квартира и да плащам Има - да си бездомен, да живееш на улицата и да спиш в кашон - но той си има редица неудобства

Успех!
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Мерси за отговора, но не. Искам да имам абсллютно всички законни документи. Интересуваше ме дали задължително трябва да имам моя адресна регистрация, която да докажа с някакъв договор, или мога да посоча адрес на който просто съм отседнал (примерно приятел), но ме съм юридически обвързан с въпросния адрес по никакъв начин.

Старо куче Аватара на jhoro
    Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

Както ти каза Мила:
    Цитирай Първоначално написано от Мила Виж мнението
    Адресна регистрация в Обединеното кралство няма. Доказва се на различни места адрес по местоживеене.
    Има „proof of address - доказателство за адрес“. С него ти документално доказваш, че по някакъв начин си юридически обвързан с въпросния адрес. Приложими са фактури за електроенергия, вода, телефон (но само стационарен), регистрация при личен лекар, за гласуване ... Ей такива едни нещица, които можеш да имаш, само ако живееш на това място.
    Искам да имам абсолютно всички законни документи. Интересуваше ме дали задължително трябва да имам моя адресна регистрация, която да докажа с някакъв договор...
    Искаш, ама ... такива документи не се издават. Става дума за адресна карта или вписване в ЛК. То... в ЮК и лични карти няма!!!
    Когато казваш „някакъв договор“ - не забравяй, че същия може да бъде и устен. Но тогава няма как да го покажеш, освен ако въпросния ти приятел не дойде с теб!

Относно това, че щом няма „адресна регистрация“ и има пълна анонимност - това е мит! Факта, че половин Великобритания ми знае адреса ...
    Например:
    Влизайки в Амазон, ме питат - „Поръчката ... на същия адрес ли ще я доставим?“
    Наскоро получих мейл - „Да Ви напомним, че предстои гласуване във Вашия район ...“
    Търговските вериги - „Вижте новите ни предложения, в магазините ни, във Вашия град!“
    И т.н.
    Покрай тази работа с GDPR получих над 200 мейла...
    Най ме кефят дървени философи - когато започнат да се палят.
    “About one-fifth of the people are against everything all of the time.”
    May 6, 1964, U.S. Attorney General Robert F. Kennedy
    На този свят трябва да си честен, само когато парамедиците те питат : -"Какво сте взели?"
    Гугъл търсачка на форума...............-...............Проверка на правопис
    Fuck off... if you please!!!

5. БЛАГОДАРЯ Мила thanked for this post
    Старо куче Аватара на dimi_m
    Post Thanks / Like

Мерси за отговора, но не. Искам да имам абсллютно всички законни документи. Интересуваше ме дали задължително трябва да имам моя адресна регистрация, която да докажа с някакъв договор, или мога да посоча адрес на който просто съм отседнал (примерно приятел), но ме съм юридически обвързан с въпросния адрес по никакъв начин.
    Никъде не ти искат да доказваш и никой не те проверява. Аз съм сменил сума ти квартири и никой не ми е искал договори и т.н. даже съм взимал квартира , а предишната не се водеше на мое име и н сметките не бяха на мое име, ама ги извъртях нещата и ми я дадоха от агенцията.

Contrarian Аватара на mate
    Град
    Glasgow
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от jhoro Виж мнението

Искаш, ама ... такива документи не се издават. .
    Ти ще кажеш. Хората си искат адресна регистрация, единен граждански номер и кръщелно свидетелство. И каквато и информация и линкове да им давате, следващия въпрос ще бъде "ама аз за адресната регистрация питах".

gtr, научи се да четеш и по-малко да питаш.

8. ХАРЕСВАМ! Мила liked this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от mate Виж мнението
    Ти ще кажеш. Хората си искат адресна регистрация, единен граждански номер и кръщелно свидетелство. И каквато и информация и линкове да им давате, следващия въпрос ще бъде "ама аз за адресната регистрация питах".

Да, може би аз не си зададох въпроса правилно. Някои хора ми казват, че на интервюто с иншурънс можеш да отидеш само с лична карта и да кажеш устно на кой адрес си, други ми казват, че задължително трябва да представиш договор за наем, иначе не могат да ти го издадат.

Не става дума за никакви схеми, за никакви врътки, хората ми казаха, че когато имам необходимите банкови сметки и иншурънси мога да отида на работа. Идеята ми беше да си спестя един месечен наем, защото ще ми е малко зор да се бръкна с толкова пари за да имам договор за наем, който да представя на иншурънс интервюто. Това ми беше въпросът дали мога да взема иншурънса без да сключвам договор за наем.

Но явно ако се бръкна с 500 паунда квартира няма да е проблем, просто ми се щеше първо да съм ги изкарал.

Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

Ти ще кажеш.
    Що пък да не кажа??? Не питай старило, а питай патило!!!
    Хората си искат адресна регистрация, единен граждански номер и кръщелно свидетелство.
    Не знам каква дрога ползваш, ама ... много е яка!!!
    Напротив - „Питайте бе другарю, питайте!!!
    С питане - на моя мъж, жена му ... ѝ излезе късмета!!!
    Да, може би аз не си зададох въпроса правилно. Някои хора ми казват, че на интервюто с иншурънс можеш да отидеш само с лична карта и да кажеш устно на кой адрес си, други ми казват, че задължително трябва да представиш договор за наем, иначе не могат да ти го издадат.
    Конкретно на интервюто за НИН (а и преди това - на букинга) - ти искат адрес само за да знаят, къде да изпратят писмото!!! Изобщо не ги интересува какво правиш там!
    На този свят трябва да си честен, само когато парамедиците те питат : -"Какво сте взели?"

11. ХАРЕСВАМ! DONALD TRUMP liked this post
    Dislikes mate disliked this post
    I see you... Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Не става дума за никакви схеми, за никакви врътки, хората ми казаха, че когато имам необходимите банкови сметки и иншурънси мога да отида на работа. Идеята ми беше да си спестя един месечен наем, защото ще ми е малко зор да се бръкна с толкова пари за да имам договор за наем, който да представя на иншурънс интервюто. Това ми беше въпросът дали мога да взема иншурънса без да сключвам договор за наем.

Но явно ако се бръкна с 500 паунда квартира няма да е проблем, просто ми се щеше първо да съм ги изкарал.
    Различните Джобцентрове понякога се различават в практиката си, наистина в някои не искат нищо друго, освен да можеш да си напишеш адреса или да им го кажеш, в други искат "хартийка", но не съм чула да са отказали иншурънс на някого, щото е нямал договор за наем. Как да се подсигуриш с "бумага", без да имаш договор за наем на твое име, вече ти отговорих в пост 2. Оттам нататък народът се подпичква на твой гръб, щото хем ти обяснихме, хем ти продължаваш да си настояваш за "адресна регистрация".
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

MasterBlaster Аватара на jimmbo
    Град
    Lundun
    Post Thanks / Like

Exclamation За: Адресна регистрация за иншурънс

....понеже дотогава вероятно ще съм в България?
    Аз да споделя нещо случило се наскоро с познат, може да ти е от помощ и да не харчиш пари на вятара.
    Моят познат дойде за 3 дена, с предварително запазен час за интервю и т.н.
    След 5 седмици чакане и никакъв отвор реших да ги потърся и да видя защо се бавят толкова.
    Господина на телефона на НИН ми каза, че имат данни че моят човек е напуснал страната след интервюто и са канселирали апликейшъна му.
    Понеже "като не живеел тук не му трябвал НИН".
    Може да не е закономерност, но все пак.

Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от jimmbo Виж мнението
    Господина на телефона на НИН ми каза, че имат данни че моят човек е напуснал страната след интервюто и са канселирали апликейшъна му.
    Понеже "като не живеел тук не му трябвал НИН".
    Може да не е закономерност, но все пак.
    Това учудва ли те? Може да проверяват наред, а ми е и избирателно..
    На него - за какво му е НИН???

Старо куче Аватара на DONALD TRUMP
    Post Thanks / Like

Това учудва ли те? Може да проверяват наред, а ми е и избирателно..
    На него - за какво му е НИН???
    НИНа им трябва защото някои тарикатчета в Б-е Г-ето си плащат на приятел с компания в ЮК който ги води ужким на работа и им плаща НИН като се надяват някой ден да получат УК-ска пенсия без да са работили тука и ден........но май че ги порязаха и знаят за тази измама.....това беше преди 5-6 години.....
    https://youtu.be/nwYsVxEj_kE
    "Some ideas are so stupid that only intellectuals believe them"
    -George Orwell
    www.whatreallyhappened.com

Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от DONALD TRUMP Виж мнението
    НИНа им трябва защото някои тарикатчета в Б-е Г-ето си плащат на приятел с компания в ЮК който ги води ужким на работа и им плаща НИН като се надяват някой ден да получат УК-ска пенсия без да са работили тука и ден........но май че ги порязаха и знаят за тази измама.....това беше преди 5-6 години.....
    Теоретично - има далавера, на практика - няма.
    Нали инам и НИН, и UTR.. За миналара година (нулева) ми искат към 300 паунда, за да ми я признаят за квалифицираща. Ако работя в ЮК - не са много пари, но да ги изкарвам в БГ, ида ги пращам на HMRC...Щото след години може би ще получавам по 70-80 паунда на седмица.
    Разликата между теорията и практиката е, че на теория - всичко е възможно. На практика - не е!!!

Post Thanks / Like

Теоретично - има далавера, на практика - няма.
    Нали инам и НИН, и UTR.. За миналара година (нулева) ми искат към 300 паунда, за да ми я признаят за квалифицираща. Ако работя в ЮК - не са много пари, но да ги изкарвам в БГ, ида ги пращам на HMRC...Щото след години може би ще получавам по 70-80 паунда на седмица.
    Разликата между теорията и практиката е, че на теория - всичко е възможно. На практика - не е!!!
    Разсъждаваш правилно.... но като учител по алгебра- никои от днешните не обича алгебрата... значи той Бие Гиееца гледа как живеят ук-ците с пенсиите си в Бие Гие-то и той иска така(лошо няма)...... и тук има хора които предлагат илюзията и вземат пари от въздуха т. е. от наивните Бие Гиета.
    Последно редактирано от DONALD TRUMP : 06-06-2018 на 02:51
    -George Orwell

18. ХАРЕСВАМ! jhoro liked this post
    Старо куче
    Град
    Bristol
    Post Thanks / Like

Не ми се вярва тази теоретична игра да има положителен ефект който да си струва плонжовете...
    Всеки месец трябва да внася минималната вноска за NIN. Ако това го играе 10-12г, накрая за това ще взима около 1/3 от максималния стейт пеншън, който сега е около 640пнд за 35г стаж.
    За тези години сумата 640 ще нарасне, но и вноските също, а и властите не може да не знаят за тази врътка, за да я спрат, че и да отнесе и загуби...

20. ХАРЕСВАМ! jhoro liked this post
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от cibik Виж мнението
    Не ми се вярва тази теоретична игра да има положителен ефект който да си струва плонжовете...
    Всеки месец трябва да внася минималната вноска за NIN. Ако това го играе 10-12г, накрая за това ще взима около 1/3 от максималния стейт пеншън, който сега е около 640пнд за 35г стаж.
    За тези години сумата 640 ще нарасне, но и вноските също, а и властите не може да не знаят за тази врътка, за да я спрат, че и да отнесе и загуби...
    Да това е така......и има смисъл само ако изкарваш пари нелегално v BG и се опитваш да ги узакониш......но DWP ги одрязоха и сега на мушка са обикновени бг работари за мошениците......
    -George Orwell

По подразбиране Re: Адресна регистрация за иншурънс

Темата е заключена, защото въпросите са получили отговор и се развива оф топик, който е нежелан в Информационни форуми. Потребителите, които смятат, че могат да добавят нещо по темата, могат да отворят нова тема, тя може да бъде слята с тази от модератор. Желаещите да продължат дискусията по оф топика, може да го направят тук.

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Адресна регистрация от местожителство при приятел
    От sisi222 във форум За новодошли и кандидат-емигранти
    Отговори: 8
    Последно мнение: 20-08-2016, 12:00
  2. Отписване от адресна регистрация в БГ
    От Eli-Nora във форум Да запазим българското. Въпроси ОТ и ЗА България.
    Отговори: 22
    Последно мнение: 10-02-2013, 15:42
  3. Смяна на адресна регистрация в България
    От Kamen във форум Да запазим българското. Въпроси ОТ и ЗА България.
    Отговори: 13
    Последно мнение: 24-01-2012, 15:25
  4. Вероятен проблем с адресна регистрация
    От mairomaster във форум Статут в UK, постоянно жителство, британско гражданство
    Отговори: 20
    Последно мнение: 21-01-2012, 21:19

Отметки

Правила за публикуване

• Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
Top Worktops
eXTReMe Tracker