Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Резултати от 1 до 22 от общо 22

Тема: Норвегия

Старо куче Аватара на dimi_m
    Post Thanks / Like

По подразбиране Норвегия

Преди време една девойка от този форум искаше да ходи при тия ши.баняци.Както си спомням, за нея, семейството и децата и, това беше най перфектната държава.
    http://btvnovinite.bg/article/bulgar...norvegija.html

http://btvnovinite.bg/article/bulgar...riminiran.html

Contrarian Аватара на mate
    Град
    Glasgow
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Норвегия

Онази девойка в Швеция искаше да ходи.

Норвегия до голяма степен е прехвалена държава с много тежка бюрократична структура. Там прогресът започва с откритието на петрола в Северно море. Преди това са били икономически по-зле от България. На базата на тези приходи са успели да изградят и други успешни държавни предприятия /като Теленор/ обаче като цяло не мисля, че е някаква страхотна за живеене страна. Икономически, една Швеция и Швейцария са много по-развити, за ЮК да не говорим.

По темата: дано се защитят правата на всички български родители в Норвегия с подобни проблеми.

Старо куче Аватара на DONALD TRUMP
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от dimi_m Виж мнението
    Преди време една девойка от този форум искаше да ходи при тия ши.баняци.Както си спомням, за нея, семейството и децата и, това беше най перфектната държава.
    http://btvnovinite.bg/article/bulgar...norvegija.html

http://btvnovinite.bg/article/bulgar...riminiran.html
    Да де ценостната система на човека от Балканите (бай ганю) е: всички други са шибаняци пък нии сме най-великите:https://scontent-lhr3-1.xx.fbcdn.net...2d&oe=5B3D87A6
    Цитирай Първоначално написано от mate Виж мнението
    Онази девойка в Швеция искаше да ходи.

Норвегия до голяма степен е прехвалена държава с много тежка бюрократична структура. Там прогресът започва с откритието на петрола в Северно море. Преди това са били икономически по-зле от България. На базата на тези приходи са успели да изградят и други успешни държавни предприятия /като Теленор/ обаче като цяло не мисля, че е някаква страхотна за живеене страна. Икономически, една Швеция и Швейцария са много по-развити, за ЮК да не говорим.

По темата: дано се защитят правата на всички български родители в Норвегия с подобни проблеми.
    Хахахахахахаааа....сладур, спомням си в началото на 80-те като ходиха бг рок (псевдо разбира се) групи в Норвегия...... защо ходят там като са по-зле от БГ никой не казваше.........а сега си представям ако не дай си боже в Черно море открият петрол ква трагедия за България ще бъде........
    Последно редактирано от DONALD TRUMP : 01-06-2018 на 23:04
    https://youtu.be/nwYsVxEj_kE
    "Some ideas are so stupid that only intellectuals believe them"
    -George Orwell
    www.whatreallyhappened.com

4. ХАРЕСВАМ! Kearny, katiogi liked this post
    Post Thanks / Like

Да ходиха групи, но за шест месеца, никой не се е установявал, демек спят в хотелите където работят. А ва теб като ти е толкова приятно държавата да ти се меси в живота и да те регулира си е твой проблем. Познавам лично норвежец, който се премести с цялото си семейство в България, защото му беше писнало от цялата тяхна простотия и се чувстваше много по свободен, отколкото в Норвегия.
    Като толкова ги прехвалваш чужденците, я си спомни кой удари нашата камериерка в Слънчев бряг, въобще не смятам да се интегрирам с тия прасета, дето си позволяват да си правят каквото си искат. Миналата година шамарих двама, един датчанин и един ирландец в Несебър и Слънчев бряг и ги видях що за стока са.
    Последно редактирано от dimi_m : 02-06-2018 на 00:13

Post Thanks / Like

Да ходиха групи, но за шест месеца, никой не се е установявал, демек спят в хотелите където работят. А ва теб като ти е толкова приятно държавата да ти се меси в живота и да те регулира си е твой проблем. Познавам лично норвежец, който се премести с цялото си семейство в България, защото му беше писнало от цялата тяхна простотия и се чувстваше много по свободен, отколкото в Норвегия.
    Като толкова ги прехвалваш чужденците, я си спомни кой удари нашата камериерка в Слънчев бряг, въобще не смятам да се интегрирам с тия прасета, дето си позволяват да си правят каквото си искат. Миналата година шамарих двама, един датчанин и един ирландец в Несебър и Слънчев бряг и ги видях що за стока са.
    Ти си толкова малък че по времето на соца в България не си бил и роден или си минавъл изправен прав под масата......чудо е факта че бг групи свириха в Норвегия и се връщаха......с долари и марки....как можеше да се *установи* без да бъде Национален Предател по времето на соца, не ми е известно.......
    Запознат съм с хората които *работят* в Слънчев бряг тъй че няма кво да се правиш на мъжле че си набил пияни чужденци.....а би трябвало да се засрамиш....
    -George Orwell

Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от DONALD TRUMP Виж мнението
    Ти си толкова малък че по времето на соца в България не си бил и роден или си минавъл изправен прав под масата......чудо е факта че бг групи свириха в Норвегия и се връщаха......с долари и марки....как можеше да се *установи* без да бъде Национален Предател по времето на соца, не ми е известно.......
    Запознат съм с хората които *работят* в Слънчев бряг тъй че няма кво да се правиш на мъжле че си набил пияни чужденци.....а би трябвало да се засрамиш....
    Не ми обяснявай за Норвегия, защото много по добре съм наясно с групите които ходят там, заплащането и т.н. Човекът който ги орежда го познавам лично, казва се Иван Ковачев и той отговаря за Норвегия, той прави прослушванията и от него зависи всичко.
    Не ми обяснявай да ли да се засрамвам или не като шамара някой, който като пийне две бири си прави каквото си иска, изобщо не ми ги прехвалвай, защото ги видях що за стока са

I see you... Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Нали не очакваш да засрамиш някой, който е горд, че е раздал шамари на други, щото си го заслужавали?
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

9. ХАРЕСВАМ! DONALD TRUMP liked this post
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Мила Виж мнението
    Нали не очакваш да засрамиш някой, който е горд, че е раздал шамари на други, щото си го заслужавали?
    За какво да се засрамвам, случката беше следната. Един комшия има хотел мужду несебър и Слънчев бряг и ходихме със сестра ми да го видим, сестра ми си паркира колата на паркинга на хотела, която не е хич евтина audi q7 и е на лизинг. Тамън бяхме седнали с тоя мой приятел и сестра ми в кафенето на хотела и видях как някой си мята фасове по колата, сестрата скочи и видяхме, че на балкона са група чужденци, попитах ги защо си мятат фасовете по колата, тия почнаха да ми се отварят, казах му на моят приятел да отвори с резервният ключ на хотела вратата, защото влизам с шут и той ми отвори, влезнаха три шамара и това беше, не съм ги бил много.

11. ХАРЕСВАМ! Stanley9, treven liked this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

И кое трябваше да ме впечатли, комшията ти с хотела, сестра ти със скъпата кола, аудито, нахлуването в хотелска стая без позволение или шамарите които си раздал? И какво означава тези чужденците да са стока в твойте представи? Те ли трябваше да ти раздадат шамарите за да ги уважаваш? Понякога е по-добре човек да замълчи
    Или вдигаш прах, или гълташ прах. — Хенри Кисинджър

13. ХАРЕСВАМ! DONALD TRUMP liked this post
    Град
    Glasgow
    Post Thanks / Like

Да де ценостната система на човека от Балканите (бай ганю) е: всички други са шибаняци пък нии сме най-великите:https://scontent-lhr3-1.xx.fbcdn.net...2d&oe=5B3D87A6
    Хахахахахахаааа....сладур, спомням си в началото на 80-те като ходиха бг рок (псевдо разбира се) групи в Норвегия...... защо ходят там като са по-зле от БГ никой не казваше.........а сега си представям ако не дай си боже в Черно море открият петрол ква трагедия за България ще бъде........
    Сладур си ти. Петролът в Норвегия е открит 50-те и 60-те години, не 80-те. Нормално за 20 години след откритието на нефта в най-индустриалните времена, да станат много богати.

Ми то и американски певци и групи всяка година идват в България. Това значи ли, че България е по-богата от САЩ?

Тук говорим за цялостното стопанско развитие на Норвегия. Кажи ми една известна норвежка компания, която я знаят по цял свят? Няма такава.
    Докато Швеция има десетки - Volvo, Ериксон, Scania, H&M, IKEA, Spotify, Electorlux, Skype... само най-известните.

15. ХАРЕСВАМ! itso liked this post
    Напреднал
    Post Thanks / Like

Сладур си ти. Петролът в Норвегия е открит 50-те и 60-те години, не 80-те. Нормално за 20 години след откритието на нефта в най-индустриалните времена, да станат много богати.

Ми то и американски певци и групи всяка година идват в България. Това значи ли, че България е по-богата от САЩ?

Тук говорим за цялостното стопанско развитие на Норвегия. Кажи ми една известна норвежка компания, която я знаят по цял свят? Няма такава.
    Докато Швеция има десетки - Volvo, Ериксон, Scania, H&M, IKEA, Spotify, Electorlux, Skype... само най-известните.
    На мен пък ми е чудно след като в Бг има тонове злато и прекрасен климат защо прогресът е със стотина години назад?

17. ХАРЕСВАМ! DONALD TRUMP liked this post
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от vvvv Виж мнението
    На мен пък ми е чудно след като в Бг има тонове злато и прекрасен климат защо прогресът е със стотина години назад?
    Еми защото си дадохме цялото злато на западняците, почти всички концесии ги държат западни компании

Post Thanks / Like

Хахахахахааааа и кво като Швеция има фирми които ти си спомняш поимено важното е че жизнения стандарт в Швеция е паднал няколко пъти от бума през 70-те и 80-те а тоя на Норвегия е най- високия с Швейцария.... самите Шведи го казват......а ти продължавай да се успокояваш че петролът бил открит 50-те, 60-те а не 80-те както уж съм бил казал.
    -George Orwell

Post Thanks / Like

Хахахахахааааа и кво като Швеция има фирми които ти си спомняш поимено важното е че жизнения стандарт в Швеция е паднал няколко пъти от бума през 70-те и 80-те а тоя на Норвегия е най- високия с Швейцария.... самите Шведи го казват......а ти продължавай да се успокояваш че петролът бил открит 50-те, 60-те а не 80-те както уж съм бил казал.
    Ти не слагай жизненият стандарт, а гледаъ как се чувстваш в тая страна. Като имаш комшии, които те топят за щяло и нещяло, за капак климата и хората супер студени. Аз лично не бих издържал много дълго без да нашамяря някой норвежки дебелак, който ми се бърка в личното пространство

Post Thanks / Like

Ти не слагай жизненият стандарт, а гледаъ как се чувстваш в тая страна. Като имаш комшии, които те топят за щяло и нещяло, за капак климата и хората супер студени. Аз лично не бих издържал много дълго без да нашамяря някой норвежки дебелак, който ми се бърка в личното пространство
    Тоя пък еблио къде се бута: Дими- шамара ахахахахааааа щял да шамаросва като оная измишлиотина по- горе: Шотланец и Датчанин били в Слънчев бряг и Несебър. 2 поста по- долу се оказва група чужденци в хотел м/у Слънчев бряг и Несебър ....... виж някое дете може да ти повярва батко, иначе с тоз атитюд най- много да си изядеш боя някъде хахахааааа....
    -George Orwell

Град
    Glasgow
    Post Thanks / Like

Швейцария е друга бира. Швейцария има икономика, има банкова система, има часовници и шоколади. И развит туризъм има. Изобщо там кипи капитализъм. В Норвегия нямат нищо освен петрол и риба. Но за държава с 4-5 милиона население и нефт в такива количества, това е напълно достатъчно.

Швеция жизнения й стандарт бил паднал 2-3 пъти от 80-те насам? Това е най-големият виц в темата.

Това, че в Норвегия стандартът е висок не значи, че "хората в Норвегия живеят най-добре", нали си наясно? За BigMac индекса чувал ли си? Това е икономически показател, който измерва силата на валутите и покупателната способност. Нормално ли е за теб един бургер в Макдоналдс да струва $12, при положение, че в Русия и България същият е $2?
    Нормално ли е в Осло да има наеми от сорта на 1750 евро за стая?

Нормално ли е всяко дете, прекарало повече от 3 месеца на норвежка територия, да се счита за собственост на държавата?

Ако Норвегия беше такъв райски кът, нямаше да има 1-2к българи там /половината от които студенти или сезонни работници/. Не мислиш ли?

23. ХАРЕСВАМ! treven liked this post
    Post Thanks / Like

Швейцария е друга бира. Швейцария има икономика, има банкова система, има часовници и шоколади. И развит туризъм има. Изобщо там кипи капитализъм. В Норвегия нямат нищо освен петрол и риба. Но за държава с 4-5 милиона население и нефт в такива количества, това е напълно достатъчно.

Швеция жизнения й стандарт бил паднал 2-3 пъти от 80-те насам? Това е най-големият виц в темата.

Това, че в Норвегия стандартът е висок не значи, че "хората в Норвегия живеят най-добре", нали си наясно? За BigMac индекса чувал ли си? Това е икономически показател, който измерва силата на валутите и покупателната способност. Нормално ли е за теб един бургер в Макдоналдс да струва $12, при положение, че в Русия и България същият е $2?
    Нормално ли е в Осло да има наеми от сорта на 1750 евро за стая?

Нормално ли е всяко дете, прекарало повече от 3 месеца на норвежка територия, да се счита за собственост на държавата?

Ако Норвегия беше такъв райски кът, нямаше да има 1-2к българи там /половината от които студенти или сезонни работници/. Не мислиш ли?
    Бях до тука с дискусията.......явно имаш зъб на тая страна и нищо не е в състояние да те накара да разсъждаваш трезво а ми носиш от 9 кладенеца вода да ми кажеш че Норвегия е гадна страна....Чао!!!!!
    -George Orwell

Post Thanks / Like

Остави го- милениал-лузер- мрънкало със самочувствие до небето на нищо отгоре- той знае всичко: Не ми говори за това, не ми говори за онова, защото много по-добре съм наясно .............(келешът не допуска възможноста че може самият аз да съм свирил в Норвегия 80-те.) И продължава да си живее в неговия малък изкуствен свят. Но давай да се скрием че ни очакват шамарихахахахааааа
    -George Orwell

Post Thanks / Like

Защо ти премълчаваш ли си?
    Колкото си по добър към всички, толкова си по-удобен

Номад Аватара на Kalo_75
    Град
    Canterbury Kent
    Post Thanks / Like

Ами браузера Опера,Авиокомпанията Норвегиан ,Теленор е с БГ връзка

Скайп мисля не е шведска,а от Прибалтика

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Нямам много познания за Норвегия, но съм бил 2-3 пъти на гости при много близко семейство (българка женена за норвежец). От него съм чувал, че там системата не толерира индивидуалното развитие. Особенно в ранното детство и основното училище. Имат някакви странни идеи всички да са равни и по емоции и по възможностти и като стремежи. Общо взето чак в университета става ясно дали някой е по-така напред от останалите. Което веднага ме навява на мисълта за нормалната българска майка, която иска нейното дете да е добре възпитано, добре учащо се, и да има някакви умения/таланти/заложби, които да развива. И като се срещне с местния апатизам и стават драмите....
    Страна се управлява по един странно смесен комунистческо-капиталистичен модел, който след 20-30 години ще роди едно поколение, което ще е всичко друго но не това което се очаква от страна с такъв потенциал... Много сме си говорили с тях, и оставам с впечатлението, че страната им не е това което се представя по световните класации за "щастливи страни"

Post Thanks / Like

Да ходят и да им ги отнемат на нашенките , чий го дирят там, даже кръщават децата си с норвежки имена. Ама я отвори някой техен форум и виж каква помия се излива по адрес на Родината, а сега опряха за помощ и търсят съдействие от Българските власти. Вярно и аз живея в чужбина, ама не пиша глупости за България
    Обожавам някой с два развода, три кредита и ипотека, да ми дава съвети как да живея

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Отговори: 0
    Последно мнение: 19-09-2014, 12:16
  2. Отговори: 0
    Последно мнение: 10-09-2013, 08:05
  3. Отговори: 8
    Последно мнение: 20-06-2012, 15:29
  4. Норвегия гради нов Ноев ковчег
    От p-m-p във форум Общ форум
    Отговори: 0
    Последно мнение: 20-06-2006, 18:09

Отметки