Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Резултати от 1 до 15 от общо 15
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Question Фирма за почистване

Здравейте.
    С мой приятел сме решили да регистрираме фирма за почистване на витрини(като за начало) в Лондон.
    Понеже нямаме много капитал мислим да се захванем с миене на витрини със стик, понеже инструментите не са толкова скъпи и не трябва кой знае каква техника, като за начало смятаме да предлагаме само тази услуга.
    Ще се радвам на съвети и препоръки от хора който са по в час със частния бизнес в Англия.
    Всяко мнение е важно за нас. Благодаря предварително.

Старо куче Аватара на jhoro
    Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Фирма за почистване

Няма нищо сложно или страшно. Регистрирате се или като селф (двамата, поотделно), или обща LTD.

Най-важното е да имате (да си намерите) клиенти! Другото се наглася.
    Най ме кефят дървени философи - когато започнат да се палят.
    “About one-fifth of the people are against everything all of the time.”
    May 6, 1964, U.S. Attorney General Robert F. Kennedy
    На този свят трябва да си честен, само когато парамедиците те питат : -"Какво сте взели?"
    Гугъл търсачка на форума...............-...............Проверка на правопис
    Fuck off... if you please!!!

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Чрез този линк мога ли да го направя? В момента все още съм в България. Смятаме есента да отлитаме
    Но искам преди да тръгна от тук да направя каквото мога да се улестя максимално като стъпя в Англия.
    Последно редактирано от Mamol : 29-05-2018 на 19:49

Старо куче Аватара на dimi_m
    Post Thanks / Like

Аз все съм си мислил да започна такъв бизнес, започва се с малък капитал и ако си добър, можеш да правиш много мангизи, също така много трудно ще те набарат, ако не отчетеш някой доход пред държавата.
    Трябва ти един ван, машини и препарати, ама трябва, също така набито око.

Старо куче Аватара на zmei4o_pk
    Post Thanks / Like

Редът е следният- Идвате, намирате си клиенти чрез бизнес картички, по- голяма цена за еднократно, отстъпка за абонамент.

Почистващият материал е един прост разтвор от голяма част вода и малко Fairy. Безумно евтино и ефикасно, cTик с дунапрен, друг cTик за обиране на водата и за финал чист и сух памучен парцал.Може да си го потренирате това в България, да добиете опит.

Тук, като поработите около 3 месеца,се регистрирате като самонаети.Различно е от България- започвате си бизнеса без никакви разрешителни,чак после уведомявате данъчното, че сте започнали и се регистрирате, за да може да плащате данъци. Поотделно е по- лесно, ако ви е обща фирмата, ще трябва да плащате на счетоводител около 60 на месец грешни пари.

На клиентите си трябва да издавате фактури.Купувате си от книжарница duplicate book и пишете , да речем, почистване на стъкла £ 20 , дата, име на клиента, вашето име. Давате оригинала на клиента, а копието си остава за вас на кочана.

След 5 април всяка година си подавате данъчна декларация като си описвате доходите от фактурите и разходите за почистващи материали, дрехи и транспорт от една работа до друга, но не от вкъщи до работа.
    бъди добър до смърт, или ...поне се опитвай!

Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от zmei4o_pk Виж мнението
    Редът е следният- Идвате, намирате си клиенти чрез бизнес картички, по- голяма цена за еднократно, отстъпка за абонамент.

Почистващият материал е един прост разтвор от голяма част вода и малко Fairy. Безумно евтино и ефикасно, cTик с дунапрен, друг cTик за обиране на водата и за финал чист и сух памучен парцал.Може да си го потренирате това в България, да добиете опит.

Тук, като поработите около 3 месеца,се регистрирате като самонаети.Различно е от България- започвате си бизнеса без никакви разрешителни,чак после уведомявате данъчното, че сте започнали и се регистрирате, за да може да плащате данъци. Поотделно е по- лесно, ако ви е обща фирмата, ще трябва да плащате на счетоводител около 60 на месец грешни пари.

На клиентите си трябва да издавате фактури.Купувате си от книжарница duplicate book и пишете , да речем, почистване на стъкла £ 20 , дата, име на клиента, вашето име. Давате оригинала на клиента, а копието си остава за вас на кочана.

След 5 април всяка година си подавате данъчна декларация като си описвате доходите от фактурите и разходите за почистващи материали, дрехи и транспорт от една работа до друга, но не от вкъщи до работа.
    Да допълня, в всеки град има facebook група, където всеки продава или предлага дадена услуга,може и там да се опита.

Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Mamol Виж мнението
    Чрез този линк мога ли да го направя? В момента все още съм в България. Смятаме есента да отлитаме
    Но искам преди да тръгна от тук да направя каквото мога да се улестя максимално като стъпя в Англия.
    От кой линк - по-горе съм сложил два?
    Принципно всичко може, но не ти препоръчвам. От България събирай информация.

Цитирай Първоначално написано от zmei4o_pk Виж мнението
    Редът е следният- Идвате, намирате си клиенти чрез бизнес картички, по- голяма цена за еднократно, отстъпка за абонамент...
    Това, с „бизнес картички” (визитки) - може и да върши работа, но аз не вярвам.
    Това, което съм видял е - Намираш си някакви клиенти, като се надяваш да има „добри” между тях. После те - ако са доволни - те препоръчват на хора от техния кръг. И колелото се завърта.
    Другите неща, които си написала - добре е да се знаят, но не са спешни (към момента). Особено това, за частта „приход-разход”.

Изпратено от моят MYA-L41 с помощта на Tapatalk
    На този свят трябва да си честен, само когато парамедиците те питат : -"Какво сте взели?"

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Работил съм в София такова нещо видях колко витрини мия на ден и обръщах квадратурата в пари.... Наистина много пари които отиват в джоба на шефа който ти дава 1.5% от цялата сума
    Поне научих занаят. Ние миехме прозорци, само че това не е достатъчно, защото се мие и дограмата и планките на вратите. Цяла зима претупвахме обектите защото мотивацията ни беше кръгла 0 и така бяхме целия отдел. Заплатите бяха супер ниски и ни караха да мием при -15 градуса ... в сняг и нечовешки условия.
    Но се научих да мия качествено и бързо когато имах желание да го правя за съжаление доста рядко.
    Проблема е че нямам познати и до сега не съм излизал от България и ми е филм честно казано......
    Чудя се дали да се огледам първо за работа а след това да правя своя фирма. Защото много малко хора за започнали от шеф
    Последно редактирано от Mamol : 30-05-2018 на 07:46

Post Thanks / Like

Работил съм в София такова нещо видях колко витрини мия на ден и обръщах квадратурата в пари.... Наистина много пари които отиват в джоба на шефа който ти дава 1.5% от цялата сума
    Поне научих занаят. Ние миехме прозорци, само че това не е достатъчно, защото се мие и дограмата и планките на вратите. Цяла зима претупвахме обектите защото мотивацията ни беше кръгла 0 и така бяхме целия отдел. Заплатите бяха супер ниски и ни караха да мием при -15 градуса ... в сняг и нечовешки условия.
    Но се научих да мия качествено и бързо когато имах желание да го правя за съжаление доста рядко.
    Проблема е че нямам познати и до сега не съм излизал от България и ми е филм честно казано......
    Чудя се дали да се огледам първо за работа а след това да правя своя фирма. Защото много малко хора за започнали от шеф
    Тука дъртите имигранти, тия които са цъфнали
    тук преди 2007, сите са дошли като шефове на почистващи фирми, така се взимаше визи едно време Я ги питай що кинти са наляли за тия бизнес визи,бизнес планове и как всеки лъжеше в посолството, че ще върти бизнес тук. Ти си по добре, взимаш си билет и идваш

Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

....
    Ти пак си се оглеждай, ама много не разчитай - хем да я намериш,хем да те харесат, хем да те наемат - докато си още в България.
    Подготви се (финансово и с квартира) да ножел да изкараш поне 1-2 месеца без да работиш.
    Колкото до „шефството” - това, че си селф или Президент на LTD - няма да намали бачкането.

Изпратено от моят MYA-L41 с помощта на Tapatalk

11. ХАРЕСВАМ! vladigbg liked this post
    Старо куче
    Град
    Essex
    Post Thanks / Like

Освен дилемата за това какво мислиш да работиш и развиваш като собствен бизнес, не е лошо да обърнеш внимание на:

- как си с езика? Колкото по-добър английски имаш, толкова повече възможности ще има пред теб. Съответно без език, работа с българи и съответно изключително ограничени възможности.
    - имаш ли някакви познати/приятели които вече са се установили и могат да помогнат поне за първите месец, месец и половина?
    - с колкото повече пари дойдеш, толкова по-лесно ще влезеш в нормален ежедневен ритъм? Разходите започват от ден 1 и не спират (квартира, транспорт храна и т.н), а работа и първи приходи може да се забавят във времето.
    - Наближава март 2019, когато ще да е официалният Брекзит. Дискусии и варианти много и все несигурни. Имай едно наум, от гледна точка на това че сега пазара на труда е абсолютно отворен, а след Брекзит..... кой знае?

П“П От личен опит, има голяма доза късмет (освен усърдната работа и способностите) в намирането на хубава работа или в развитието на бизнес. Така че....... Успех и късмет!!!

Mr. Herbalist Аватара на steve
    Град
    only in your mind
    Post Thanks / Like

като уличен дръгдилар (трябва да имаш телефон и добри комуникативни умения ) съм чувал че се изкарват доста сносни пари около 500-600 седмично.но май вече ги карат да правят доставки по домовете поне така пише по визитните картички които ми дават

Нов потребител
    Post Thanks / Like

vladigbg Благодаря за отговора. Езика ми не е много съвършен но се справям, ще го усъвършенствам но докато започна свободно да го говоря ще е доста трудно от към работа може би..... Да попитам още нещо, за ЦСЦС карта мога ли да издържа изпита онлайн. Доколкото знам в стройтелството се изисква такава карта. Благодаря.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

jhoro не е проблем че ще работя много, не го правя за да се скатавам напротив колкото повече работа толкова по добре, когато го правя за себе си ентусиазмът винаги е по-голям

Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

vladigbg Благодаря за отговора. Езика ми не е много съвършен но се справям, ще го усъвършенствам но докато започна свободно да го говоря ще е доста трудно от към работа може би..... Да попитам още нещо, за ЦСЦС карта мога ли да издържа изпита онлайн. Доколкото знам в стройтелството се изисква такава карта. Благодаря.
    Не, доколкото знам - не може да се аплайва онлайн. Явяваш се на място.
    Преди време имаше „симултантен превод” в слушалките, напоследък нямам инфо.
    Ако искаш - мога да ти изпратя въпросите, и отговорите.

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Фирма IHM
    От orisis във форум Отзиви за работодатели и обяви за работа
    Отговори: 2
    Последно мнение: 23-04-2010, 15:04
  2. Отговори: 53
    Последно мнение: 12-02-2010, 18:15

Отметки

Правила за публикуване

• Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове