Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Резултати от 1 до 11 от общо 11
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране Глоба за превишена скорост UK.

Здравейте, пиша този пост във връзка с това, че явно са ме барнали да превишавам скоростта с 3 мили над ограничението.
    И глобата е в размер на 100паунда и 3 точки, въпроса ми е тъй като не живея в UK а в България и карах само там с временна застраховка, а в клаузата на договора пише че трябва да се плати до 28 дни от издаването на документа, за съжаление от пощата в България го получих на 35-тия ден. Веднага платих след като видях, но може и да не ми приемат парите или да искат още...
    Някой ако се е сблъсквал с подобен проблем бих желал да сподели,
    благодаря предварително.

Старо куче Аватара на jhoro
    Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Глоба за превишена скорост UK.

Странен казус и още по-странно обяснение.
    Първо - 3 мили или около 5 километра е грешката на уреда. Затова, за да ти впишат такова превишение - отчетеното трябва да е поне 6 мили/в час.
    Второ щом закъснението ту е само няколко дни, едва ли ще имаш проблем. Принципно срокът тече от момента на връчването, а не от момента на издаване на наказателното постановление.
    И трето - срока за плащане го пише в самото НП - не знам за какъв договор говориш?
    Най ме кефят дървени философи - когато започнат да се палят.
    “About one-fifth of the people are against everything all of the time.”
    May 6, 1964, U.S. Attorney General Robert F. Kennedy
    На този свят трябва да си честен, само когато парамедиците те питат : -"Какво сте взели?"
    Гугъл търсачка на форума...............-...............Проверка на правопис
    Fuck off... if you please!!!

3. ХАРЕСВАМ! Kearny liked this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от jhoro Виж мнението
    Странен казус и още по-странно обяснение.
    Първо - 3 мили или около 5 километра е грешката на уреда. Затова, за да ти впишат такова превишение - отчетеното трябва да е поне 6 мили/в час.
    Второ щом закъснението ту е само няколко дни, едва ли ще имаш проблем. Принципно срокът тече от момента на връчването, а не от момента на издаване на наказателното постановление.
    И трето - срока за плащане го пише в самото НП - не знам за какъв договор говориш?
    Имах предвид в самата бланка е описано, считано от датата на издаване и заради това бях притеснен да не ме викат на съд.
    Както и да е обадих им се вчера и казаха, че плащането е получено и че остава да си пратя копие на шофьорската книжка, заедно с тези два документа, който трябва да им върна попълнени. Така че те създават виртуален запис в системата и добавят че съм имал провинение с добавяне на 3 точки, ако стигнеш до 12, може да получиш забрана и т.н
    Колкото до уреда факт е че имам снимката, при 60 мили в час ограничение съм минал с 62, ще си сърбам попарата и следващия път ще си знам да преглеждам ограничения и всичко за всяка една страна, никой не ми е виновен.

5. ХАРЕСВАМ! Мила, jhoro liked this post
    Напреднал Аватара на cyberfan
    Град
    Walton-on -Thames
    Post Thanks / Like

Мога само да те поздравя! Сгрешил си, платил си и осъзнаваш грешката си, за разлика от други които умишлено нарушават закона и използват разни "вратички" за да им се размине.

YOU'LL NEVER WALK ALONE!

7. ХАРЕСВАМ! Мила, jhoro, zhb liked this post
    Dislikes Kearny disliked this post
    Старо куче
    Град
    Bristol
    Post Thanks / Like

Преди 2г сърбах тая попара- нямаше снимка, беше мобилна камера. При 30 мили съм бил с 37 (камерата ми има GPS и прегледах записа).
    Тогава правилото беше, че превишение има ако е над (10%+3мили), т е в случая над 36... Тогава в писмото даваха две опции:
    - "неделно училище" 4 часа (струва около 100пнд)
    или
    - 100пнд глоба и 3 точки
    Избрах първото, но ако за 3г направиш ново подобно нарушение, първата опция я няма вече.

Мисля, че преди година направиха някакви промени, не знам дали за границата на превишение или за наказанията, но при всички случаи не е в полза на шофьорите...Който е чел, да каже какви са последните правила.

Та, на теб първо нарушение ли е?

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от cibik Виж мнението
    Преди 2г сърбах тая попара- нямаше снимка, беше мобилна камера. При 30 мили съм бил с 37 (камерата ми има GPS и прегледах записа).
    Тогава правилото беше, че превишение има ако е над (10%+3мили), т е в случая над 36... Тогава в писмото даваха две опции:
    или
    - 100пнд глоба и 3 точки
    Избрах първото, но ако за 3г направиш ново подобно нарушение, първата опция я няма вече.

Мисля, че преди година направиха някакви промени, не знам дали за границата на превишение или за наказанията, но при всички случаи не е в полза на шофьорите...Който е чел, да каже какви са последните правила.

Първо нарушение ми е за 2години и половина и на мен ми предложиха тази опция, да отида на Speed Awareness Coursе където се водят някой презентации обяснения и не ти добавят 3 точки към книжката, курса няма тест, няма задачи, просто се води открита комуникация и ти опрощават първото провинение. За съжаления живея в България и много трудно ще се организирам да отида до там да се явя на този курс и да се прибера, допълнителен разход, както и време и заради това се отказах. Също така ако междувременно си платил своята глоба, варианта да не ти добавят точки отпада. Заради това ти предлагат да си платиш или да се явиш на курс. При мен след 3 години ще се нулират тези 3 точки, добавени към тяхната система. Пък и имам достъп до техен онлайн сайт avonandsomersetpas.co.uk, където си видях снимката, на кое място, в колко часа и така. Снимаха ме в Bristol по A303, ако не се лъжа се движех.

Старо куче
    Град
    Bristol
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от doublekill Виж мнението
    Снимаха ме в Bristol по A303, ако не се лъжа се движех.
    И аз съм в Бристол, но ме снимаха в града. На това място винаги има задръстване когато съм минавал, този път нямаше..., но имаше моб. камера...

А303 не ми е известно около Бристол, сигурно е друго...

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от cibik Виж мнението
    или
    - 100пнд глоба и 3 точки

Аз получих "честитка" от камера (39 м/ч при 30) през януари и ми бяха дадени 3те вариянта :
    - 100£ и 3 точки
    - 90£ и Спиид ауеърнес курс
    - обжалване пред съд

Тъй като съм автобусен шофьор ( само да отбележа, че наруших правилата с личния си автомобил ) избрах втората опция. Явих се на курса през февруари : 4 часа и половина дискусия, видеа и т.н както колегата по-горе спомена, но наистина те кара да се замислиш дали да не отпуснеш крака от газта следващия път.
    Новото е това, че правилото за явяване на такъв курс веднъж на 3 години отпада и влиза в сила ново правило : веднъж на лайф тайм. Явил ли си се веднъж, при всяко следващо нарушение си плащаш сумата и ти вземат точките.

Старо куче
    Град
    Bristol
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от ukworker22 Виж мнението
    Новото е това, че правилото за явяване на такъв курс веднъж на 3 години отпада и влиза в сила ново правило : веднъж на лайф тайм. Явил ли си се веднъж, при всяко следващо нарушение си плащаш сумата и ти вземат точките.
    Това ново от кога е?
    Как се тълкува то за завареното положение, т.е. промяната е станала когато вече ми тече срока от 3 г?
    Иначе курса е тъп, отбиване на номера, та да оправдаят парите, но се изтрайва, има почивки за кафе. Единственото което научих е кое се брои за градска зона, където ако няма знаци ограничението е 30- когато има стълбове с лампи...демек ако няма лампи се брои за извънградска зона с ограничение 60.

I see you... Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Здравейте, пиша този пост във връзка с това, че явно са ме барнали да превишавам скоростта с 3 мили над ограничението.
    И глобата е в размер на 100паунда и 3 точки
    Колкото до уреда факт е че имам снимката, при 60 мили в час ограничение съм минал с 62, ще си сърбам попарата
    Понеже и аз за пръв път чувам с камера да санкционират за толкова малко превишение, да попитам за подробности - 2 или 3 са милите, документално, каква е камерата - стационарна, мобилна?
    Пълният наръчник за емигранта във Великобритания
    Гугъл търсачка на форума

Сбъднете мечтите си с Dreamland. Моят блог Законът за привличането

Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

Старо куче
    Post Thanks / Like

Със сигурност, ако човек отиде на съдебна процедура достатъчно добре подготвен това ще падне. Но държавната машина разчита именно на това, че огромната част от хората не го правт по чисто обективни причини, които няма смисъл да изброявам.Коректност от имащите пауър няма как да се очаква. Тяхната основна задача е формирането на стадното поведение и съзнание, като най-лесна форма на управление на сложнта обществена конфигурация. Както и да е, за тези, които имат интерес по темата ето малко инфо https://www.physicsexplained.co.uk/s...te-As-They-Say
    MAKE AMERICA GREAT AGAIN

15. БЛАГОДАРЯ Мила thanked for this post

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Глоба за превишена скорост в Германия (или Европа)
    От lordm във форум Авто-мото, транспортни, пътуване
    Отговори: 1
    Последно мнение: 08-01-2018, 20:24
  2. Глоба за превишена скорост
    От Santa Fe във форум Авто-мото, транспортни, пътуване
    Отговори: 62
    Последно мнение: 06-09-2015, 16:11
  3. Отговори: 3
    Последно мнение: 31-07-2015, 16:04
  4. Глоба за превишена скорост
    От juju02 във форум Общ форум
    Отговори: 7