Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Резултати от 1 до 3 от общо 3
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране Раждане на дете във Великобритания

Синът ми чака бебе от майка тайванка. Нямат брак. Тя е родена, живее и работи в Republic of China (not to be confused with the People's Republic of China). Republic of China е (или беше доскоро?) официалното име на Тайван, а сега някои западни страни я наричат 'Тайван - провинция на Нар. реп. Китай'. Както и да е, като гражданка на Тайван, тя има право на 6 месеца в годината безвизов престой във Великобритания.

Синът ми е роден в БГ, български гражданин, живее и работи в ЮК, и има permanent residence тук.

Ако майката (която в момента си е в Тайван) е в състояние да пътува до Англия и роди тук, какви права за престой по-дълъг от 6 месеца ще имат тя и детето само заради това, че детето е родено тук? Или раждането тук в ЮК не поражда никакви нови права?
    И за какъв вид виза е най-удачно да кандидатства тя за себе си и за детето към края на 6-месечния си престой, за да може да остане законно тук по-дълго (примерно, още поне година- година и половина)?

Ако някой знае подобен случай, или ме насочи откъде да получим информация по тези въпроси?

I see you... Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Раждане на дете във Великобритания

Само раждането на дете в UK в този случай не поражда никакви нови права на родителите, детето придобива какъвто и да е статут в резултат на статута на поне един от родителите.

Чети тук
    https://www.gov.uk/family-permit

Имай предвид, че family member се отнася за съпрузи, а не за неженени партньори, колкото и деца да имат заедно.
    Пълният наръчник за емигранта във Великобритания
    Гугъл търсачка на форума

Сбъднете мечтите си с Dreamland. Моят блог Законът за привличането

Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

3. БЛАГОДАРЯ pesheto thanked for this post
    Старо куче Аватара на dimi_m
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Раждане на дете във Великобритания

Цитирай Първоначално написано от pesheto Виж мнението
    Синът ми чака бебе от майка тайванка. Нямат брак. Тя е родена, живее и работи в Republic of China (not to be confused with the People's Republic of China). Republic of China е (или беше доскоро?) официалното име на Тайван, а сега някои западни страни я наричат 'Тайван - провинция на Нар. реп. Китай'. Както и да е, като гражданка на Тайван, тя има право на 6 месеца в годината безвизов престой във Великобритания.

Синът ми е роден в БГ, български гражданин, живее и работи в ЮК, и има permanent residence тук.

Ако майката (която в момента си е в Тайван) е в състояние да пътува до Англия и роди тук, какви права за престой по-дълъг от 6 месеца ще имат тя и детето само заради това, че детето е родено тук? Или раждането тук в ЮК не поражда никакви нови права?
    И за какъв вид виза е най-удачно да кандидатства тя за себе си и за детето към края на 6-месечния си престой, за да може да остане законно тук по-дълго (примерно, още поне година- година и половина)?

Ако някой знае подобен случай, или ме насочи откъде да получим информация по тези въпроси?
    Това раждане златно ще излезне

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Отговори: 6
    Последно мнение: 12-09-2013, 22:16
  2. Акт за раждане
    От petkanov във форум Бъдещи майки
    Отговори: 1
    Последно мнение: 19-05-2012, 12:53
  3. Раждане в UK
    От KnBB24 във форум Benefits - Помощи
    Отговори: 13
    Последно мнение: 07-07-2011, 19:15
  4. Акт за раждане от БГ
    От pinkpanther във форум Правна
    Отговори: 32
    Последно мнение: 17-02-2010, 10:42
  5. Въпрос относно начин на излизане на Родител с дете от България за Великобритания.
    От BlackSun във форум Статут в UK, постоянно жителство, британско гражданство
    Отговори: 36
    Последно мнение: 27-08-2009, 16:13

Отметки

Правила за публикуване

• Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
Top Worktops
eXTReMe Tracker